Setari Cookie-uri

weekend surpiza!

Buna! Ma numesc Elena si luna viitoare este ziua sotului meu!
Ma gandeam sa il surprind intr-un mod placut si sa ii ofer un weekend undeva la munte, dar oricum in tara, nu afara! Problema este ca nu stiu unde. Am gasit cateva locatii frumoase: pensiuea "cai de vis" - nu prea ai nici o alta activitate de facut in afara de echitatie (iar asta e pasiunea mea nu a lui ), pensiunea grosspold sibiu ( e o locatie de vis de 5 stele)- nu funtioneaza decat in sezonul cald, cmplexul harmony, "casa din copac" (sunt doua casute construite in copaci, izolate si destul de dragute din poze)- recenziile pe forumuri nu sunt exceptionale, din nou lipsa de activitate, pesniunea Balad' or, bicaz,- frumos dar din nou lipsa de activitate.
Ajutati-ma cu niste idei, va rog!
Mi-ar placea cam asa: 4-5 stele, romantic, elegant, surprinzator si cu ceva activitati, vizitat monumente, cladiri, puncte istorice, etc, atv, echitatie, tir, arc, , mi-as dorii mult pisicna sau jacuzii.
Imi doresc sa fie perfect pt ca vreau sa il impresionez si sa il fac fericit, el a reusit de fiecare data de ziua mea!
Exclus zbor de agrement cu avionul, parapanta, parasutism, nu il prea incanta ideea asta desii eu sunt innebunita dupa ele.
Multumesc pt idei, oricare ar fii ele!
kudika122870
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:01
du-l la munte si "uita-l" acolo
Indiana_Jones
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:10
la munte unde?
asta era si dilema mea!
kudika122870
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:17
MAI BINE DIVORTEAZA SI IA-TI ALT SOT,ASTA DA CADOU
Indiana_Jones
Postat pe 21 Octombrie 2011 22:44
Multumesc pt raspuns aqua30, o sa ma interesez!
kudika122870
Postat pe 22 Octombrie 2011 18:45


DECI PINA LA URMA CE LOCATIA AI ALES
raztig
Postat pe 28 Octombrie 2011 15:50
Daca alegi undeva in creierul muntilor nu ai de unde muzee, va faceti singuri activitatile (ori inauntru ori mergand la plimbare pe munte, pe carari, dar trebuie sa aveti si ceva experienta sau cunostinte sa mergeti singuri).
Pentru puncte istorice, nu cauta dupa pensiuni, ci dupa aceste puncte istorice. Muntii nostri sunt plini de cule (case fortificate), cetati si cetatui.
kudika_pudika
Postat pe 28 Octombrie 2011 16:02
De la: kudika122870, la data 2011-10-18 12:01:11Buna! Ma numesc Elena si luna viitoare este ziua sotului meu!
Ma gandeam sa il surprind intr-un mod placut si sa ii ofer un weekend undeva la munte, dar oricum in tara, nu afara! Problema este ca nu stiu unde. Am gasit cateva locatii frumoase: pensiuea "cai de vis" - nu prea ai nici o alta activitate de facut in afara de echitatie (iar asta e pasiunea mea nu a lui ), pensiunea grosspold sibiu ( e o locatie de vis de 5 stele)- nu funtioneaza decat in sezonul cald, cmplexul harmony, "casa din copac" (sunt doua casute construite in copaci, izolate si destul de dragute din poze)- recenziile pe forumuri nu sunt exceptionale, din nou lipsa de activitate, pesniunea Balad' or, bicaz,- frumos dar din nou lipsa de activitate.
Ajutati-ma cu niste idei, va rog!
Mi-ar placea cam asa: 4-5 stele, romantic, elegant, surprinzator si cu ceva activitati, vizitat monumente, cladiri, puncte istorice, etc, atv, echitatie, tir, arc, , mi-as dorii mult pisicna sau jacuzii.
Imi doresc sa fie perfect pt ca vreau sa il impresionez si sa il fac fericit, el a reusit de fiecare data de ziua mea!
Exclus zbor de agrement cu avionul, parapanta, parasutism, nu il prea incanta ideea asta desii eu sunt innebunita dupa ele.
Multumesc pt idei, oricare ar fii ele!




La multi ani!
http://www.booking.com/hotel/ro/sport-brasov.en.html?aid=311984;label=sport-brasov-hCuVVqf1HCqHQMeRE5flgwS4013931223;ws=&gclid=CLWFooSOjKwCFUcj3godrTM4nA

E super ...fie iarna ...fie vara.Sper acum sa gasesti locuri:P
E o locatie perfecta.Poti merge si la parcul Aventura....
Nonaflowermay
Postat pe 28 Octombrie 2011 22:30
Buna tuturor!
Multumesc tuturor pt raspunsuri si idei!
M-am hotarat intr-un final la hilton, orasul sibiu. Este mai aproape de noi, fiind din craiova , a fost capitala culturala europeana, si am vazut dar nu sunt prea bine informata despre asta, ca au cateva exponate cu locomotive pe abur. Cred ca ar fii incantat mai ales pt ca lui ii plac lucrurile vechi. Am aranjat acolo o camera matrimoniala cu tot ce trebuie si restul sper sa vina de la sine . Avem ce vizita, avem ce face si deci restul...va povestesc la intoarcere!
Sper sa fie frumos, multumesc inca o data pt raspunsuri!
kudika122870
Postat pe 29 Octombrie 2011 19:12
De la: kudika122870, la data 2011-10-29 19:12:27Buna tuturor!
Multumesc tuturor pt raspunsuri si idei!
M-am hotarat intr-un final la hilton, orasul sibiu. Este mai aproape de noi, fiind din craiova , a fost capitala culturala europeana, si am vazut dar nu sunt prea bine informata despre asta, ca au cateva exponate cu locomotive pe abur. Cred ca ar fii incantat mai ales pt ca lui ii plac lucrurile vechi. Am aranjat acolo o camera matrimoniala cu tot ce trebuie si restul sper sa vina de la sine . Avem ce vizita, avem ce face si deci restul...va povestesc la intoarcere!
Sper sa fie frumos, multumesc inca o data pt raspunsuri!


sa ne anunti cum a reactionat la cumulul de extravaganta!
guru_ion
Postat pe 29 Octombrie 2011 21:05
esti rau!
kudika460643
Postat pe 30 Octombrie 2011 10:01
De la: kudika460643, la data 2011-10-30 10:01:37esti rau!


putin.
pentru ca nu-ti cunosti barbatul.
guru_ion
Postat pe 30 Octombrie 2011 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revelion 2011 - Sighisoara sau Sibiu? 2 De la: daniella_s 12 Ianuarie 2011 16:27
Unde sa mai mergem in week-end? 23 De la: hangiul 6 Septembrie 2014 22:39
distractie la 360 de grade 1 De la: LECSIA 6 Aprilie 2010 13:42
Piata de Craciun 6 De la: kudika_20963 18 Noiembrie 2012 18:54
Ce-mi recomandati pentru un city break ieftin si bun? 12 De la: kudika_12456 22 Iulie 2013 09:13