Setari Cookie-uri

Vulcanii noroiosi

Buna,

Ma poate ajuta cineva, va rog, cu indicatii cum as ajunge mai ok din bucuresti cu masina la vulcanii noroiosi?

Multumesc mult,
Cristina
cristinaa25
Postat pe 15 Martie 2010 10:52
Bucuresti- Buzau, Din buzau mergi pe drumul spre Brasov (iesirea din Buzau pe langa fabrica de bere Ursus) pana In Vernesti cand imediat dupa halta Vernesti faci stanga si treci calea ferata. Mergi inainte si ai sa vezi indicator cu Vulcanii noroiosi si Sarata Monteoru la stanga. De acolo tii indicatoarele care te indruma ok.Sper sa iti mai fie necesara informatia si sper sate ajute. Eu am o casa de vacanta in zona si imi sunt familiare locurile. O zi frumoasa
mitzzy
Postat pe 24 Martie 2010 08:21
Trebuie sa mergeti sa vedeti. Este ceva ca pe o planeta straina . Pacat ca nu se pune in valoare ca zona turistica , fiind un fenomen unic in lume.
fuga
Postat pe 24 Martie 2010 09:12
Eu am fost de 2 ori anul trecut...e tare frumos...am urcat pe cea mai inalta culme, merita vazut de acolo peisajul inconjurator se vad paclele mari si paclele mici , in departare vezi culmile inalte spre Siriu, daca e senin, te poti caza,conditii ff bune, noi am ramas 2 nopti si nu am regretat...atentie nu e voie cu manele ,iar muzica ce o vrei sa o asculti la minim, astea-s regulile...de fapt nu ai nevoie decat de peisajul inconjurator
Eu am ceva poze de acolo pe acest site le gasesti la 1 MAI...cred ca o sa-ti placa
http://www.condo.ro/comunitate/tury/poze/album/1278.html(1 MAI)
tury65
Postat pe 24 Martie 2010 09:59
Chiar e frumos la vulcani, pacat de ei ca nu prea sunt ingrijiti si zona cam arida si multi tiganusi. in fine, e frumos.. Deci la Paclele mari si mici.
Mai sunt in judetul Harghita, langa Cristurul Secuiesc, la Filiasi. Este si un lac( Rat). Am plecat cu parintii incolo, insa era drumul exagerat de prost, asa ceva sa nu pomenesti si ne-am intors spre alt punct.Distrugeai masina,plus ca multi nu stiau de acest obiect turistic. aiurea oricum:-) sigur sunt frumosi si astia.
andatoma2002
Postat pe 24 Martie 2010 10:41
super ca nu e voie cu manele, m-am cam saturat sa merg undeva si sa aud numai trilurile astea, fiecare sa asculte ce vrea, dar fara sa deranjeze pe altii.mersi pt link-pozele sunt ft dragutze
cristinaa25
Postat pe 25 Martie 2010 10:02
super,mersi mult smotocica!o zi frumoasa si tie!
cristinaa25
Postat pe 25 Martie 2010 10:06
nu e voie cu manele? adica exista un loc in tara asta unde nu se asculta mizeriile astea? pai atunci nu cred ca e vorba de romania...o sa testez la vara, sa vad dc e adevarat. dc nu, ai cartonas rosu de la mine daca ai dreptate, poate ma mut acolo...
Shoarezu
Postat pe 29 Martie 2010 09:38
o sa ramaneti surprinsi dar asa este...pot pune pariu ca e fara manele, cred ca a fost singura zona in care linistea naturii nu a avut nicio concurenta...se poate face un traseu de max o ora la paclele mari e o zona frumoasa si ai ce vedea,e de preferat sa mergeti primavara,cand e cvara e deja cald si cam lipsesc copacii...o sa fie frumos,siguuur!!!
tury65
Postat pe 31 Martie 2010 13:48
si mie mi-a placut
tudor_tan_lazy
Postat pe 31 Martie 2010 21:51
Vulcanii sunt cu adevarat superbi si merita, dar daca tot ati fost in zona, mai erau cateva lucruri de vazut. Ia uitati aici www.dinbuzau.ro Data viitoare sa nu scapati ocazia sa vedeti taberele de sculptura Magura si Naieni sau biserica dintr-o piatra Sunt bestiale locurile alea, merita sa mergeti acum de sarbatori de ex
kudika324344
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cu cortul in Bulgaria....in week-end! 5 De la: kmi_22 22 Februarie 2015 13:19
Weekend 6 De la: lazyEdi 8 Octombrie 2009 23:39
Weekend-ul de Sfanta Maria la Bassen Pension 0 De la: 3 Martie 2010 08:33
Parada de 23 august la Bassen Pension 1 De la: hangiul 3 Martie 2010 08:32
Judetul Caras-Severin 9 De la: Lizy 14 Mai 2009 12:33