Setari Cookie-uri

Am o problema ce nu mai scap de ea!

Buna ziua tuturor! Am niste mici probleme cu pielea si nu pot sa le dau de cap. Am niste eczeme atopice (dupa ultimul diagnostic dat de un medic din bucuresti) care persista de vreo 6 ani. Se manifesta la nivelul mainilor, cot, la axila si pe picioare pe bicepsul femural. E scumoasa, se crapa pielea si se inflameaza. Am tratat dupa fiecare doctor la care am fost (toți din galati, unde locuiesc - 6 la numãr), 2 in bucuresti si unul in Iași iar toți mi-au recomandat creme cu hidrocortizon precum diprosalic, diprogenta, elosalic, creme care fac ca ranile sa se vindece doar cat mã dau cu ele. A doua problema ar fi ca de aproximativ 3 ani îmi apar furunculi, axila, antebrat, inghinal, si pe picior. In momentul de fata am unul la axila stânga, si unul pe piciorul stâng. Ca un bonus am si un ulcior la ochiul drept (la fel ca si furunculii, ulciorul este ceva care îmi apare destul de des). Nu stau in mezerie, nu stau in praf, igiena personalã este chiar putin dusã la extrem ca nu mã suport sa ating ceva si sa nu mã spalã pe mâini. Am si o biopsie la ranile de pe mâini fãcutã la un laborator din bucuresti doar ca nu mã pricep ce scrie iar medicul care a recoltat proba nu m-a lamurit. Va rog frumos ajutati-mã cu un sfat, un medic bun, orice! Sunt disperat, nu mã mai suport si nu știu unde sa mã mai duc! Multumesc anticipat!
kudika459032
Postat pe 23 Octombrie 2011 01:58
...deci te mananca pielea si vrei sa te scarpine cineva de pe forum
Indiana_Jones
Postat pe 23 Octombrie 2011 02:20
nu stiu de unde esti, dar incerca sa obti de la medicul de familie, o trimitere la spitalul "Scarlat Longhin" la dr BENEA VASILE.
sper sa-ti fie de folos informatia.
maria-ioana
Postat pe 23 Octombrie 2011 21:06
e din galati
_oktober_
Postat pe 23 Octombrie 2011 21:50
Vad ca te-ai inscris pe Kudika chiar de ziua mea, e semn bun pentru ca stiu solutia problemei tale, o poti rezolva acasa, cu cateva produse de la Foreverliving pe care ti le pot trimite prin posta. Daca vrei amanunte, scrie-mi un mesaj tot aici, sau da-mi adresa de e-mail.
healthy014704
Postat pe 15 Noiembrie 2011 22:20
De la: healthy014704, la data 2011-11-15 22:20:44Vad ca te-ai inscris pe Kudika chiar de ziua mea, e semn bun pentru ca stiu solutia problemei tale, o poti rezolva acasa, cu cateva produse de la Foreverliving pe care ti le pot trimite prin posta. Daca vrei amanunte, scrie-mi un mesaj tot aici, sau da-mi adresa de e-mail.



Nu rezolvi nimic cu FLP...sunt apa de ploaie, ...
kudika226898
Postat pe 16 Noiembrie 2011 06:28
TRBUIE SA MERGI CU O TRIMITERE LA INSTITUTUL CANTACUZINO DIN BUCURESTI,ITI RECOLTEAZA DIN ULCIOR,FURUNCUL,APOI TREBUIE SA/TI FACA UN VACCIN SPECIAL PT CEEA CE AI TU PE CARE SA TI/L ADMINISTREZE SI NU VEI MAI AVEA NICIODATA PROBLEME.PANA ATUNCI SPALA/TE CU AGHIAZMA SI BEA ZILNIC CEAI DE SALVIE.
salvina
Postat pe 16 Noiembrie 2011 21:14
De la: salvina, la data 2011-11-16 21:14:13TRBUIE SA MERGI CU O TRIMITERE LA INSTITUTUL CANTACUZINO DIN BUCURESTI,ITI RECOLTEAZA DIN ULCIOR,FURUNCUL,APOI TREBUIE SA/TI FACA UN VACCIN SPECIAL PT CEEA CE AI TU PE CARE SA TI/L ADMINISTREZE SI NU VEI MAI AVEA NICIODATA PROBLEME.PANA ATUNCI SPALA/TE CU AGHIAZMA SI BEA ZILNIC CEAI DE SALVIE.


AGHIZMA??!!Nu cumva e apa sfintita??sper sa nu fac vreo gafa,insa eu stiam ca aghiazma e apa sfintita..
lilianne
Postat pe 17 Noiembrie 2011 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o problema ce nu mai scap de ea! 10 De la: lilianne 17 Noiembrie 2011 18:21
Bronzarea cu henna 5 De la: MaroccoSpa 13 Octombrie 2010 19:28
Ati folosit deodorantul citrus de la Weleda? 1 De la: maria_85 19 Aprilie 2012 12:35
epilare cu ceara de unica folosinta 1 De la: kudika_21276 16 Noiembrie 2012 12:28
Sunt curioasa... 29 De la: Alexandra04 4 Iunie 2012 10:47