Setari Cookie-uri

Tenul palid

E un cosmar sa ai tenul palid . Culoarea fetzei mele e galbui-pamantie . Habar nu am ce nuante sa port cand vine vorba de haine , machiaj si culoarea parului . Niste nuante care sa imi scoata oarecum intr-un mod frumos fata in evidenta . Mereu arat bolnava. Ce culori m-ar putea avantaja ?
GreenLemon
Postat pe 22 Octombrie 2011 14:08
Buna am avut si eu fata candva asa si am vb cu prietenele mele si am descoperit o metoda care nu da gres garantat:in fiecare sambata sau duminica seara folosesc lapte si miere:20 ml lapte si miere o linguruta.ma spal inainte cu apa calduta ca sa deschid porii si dupa imi aplic laptele(de casa) cu mierea usor pe fata,o las sa actioneze 15 min si dupa imi curat fata cu apa iar dupa aceea poti sa aplici o crema hidratanta.iar mai poti folosi zat de la cafea pt exfoliere,ti l aplici si iti masezi fata usor cu miscari circulare.tot o data pe sapt se face.mult noroc...
marmota19
Postat pe 21 Noiembrie 2011 10:36
De la: GreenLemon, la data 2011-10-22 14:08:06E un cosmar sa ai tenul palid . Culoarea fetzei mele e galbui-pamantie . Habar nu am ce nuante sa port cand vine vorba de haine , machiaj si culoarea parului . Niste nuante care sa imi scoata oarecum intr-un mod frumos fata in evidenta . Mereu arat bolnava. Ce culori m-ar putea avantaja ?


Incearca sa bei in fiecare zi cate un paharel de vin rosu si consuma alimente cat mai sanatoase si mancaruri gatite.
kudika_nikole
Postat pe 22 Noiembrie 2011 01:41
Mastile facute in casa sunt cele mai bune pentru ten.
RoxyRoxx
Postat pe 26 Noiembrie 2011 21:25
De la: RoxyRoxx, la data 2011-11-26 21:25:04Mastile facute in casa sunt cele mai bune pentru ten.


Da asa e ai dreptate. Si ceaiurile fac bine si in general lichidul cat de mult...
kudika_nikole
Postat pe 27 Noiembrie 2011 00:17
De la: GreenLemon, la data 2011-10-22 14:08:06E un cosmar sa ai tenul palid . Culoarea fetzei mele e galbui-pamantie . Habar nu am ce nuante sa port cand vine vorba de haine , machiaj si culoarea parului . Niste nuante care sa imi scoata oarecum intr-un mod frumos fata in evidenta . Mereu arat bolnava. Ce culori m-ar putea avantaja ?

Culoarea parului iti este data de sprancene. Daca sprancenele tale sunt deschise la culoare nu te vopsi brunet.
Machiaj, se vede frumos o pudra bronzanta cu tonuri reci (putin roz) pe pometi si poti pune putin din aceasta pudra (dar doar putin) pe frunte, nas si barbie. Eu folosesc mereu anticearcan si chiar putin autobronzant peste.
Haine, personal port toate culorile pamantului, mai putin culori fosforescente sau portocaliu, verde, galben puternic; pentru ca pur si simplu nu-mi plac, insa si consider ca se vad mai bine pe persoane cu ten mai inchis la culoare.
kudika_pudika
Postat pe 27 Noiembrie 2011 13:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-27 13:11:32
De la: GreenLemon, la data 2011-10-22 14:08:06E un cosmar sa ai tenul palid . Culoarea fetzei mele e galbui-pamantie . Habar nu am ce nuante sa port cand vine vorba de haine , machiaj si culoarea parului . Niste nuante care sa imi scoata oarecum intr-un mod frumos fata in evidenta . Mereu arat bolnava. Ce culori m-ar putea avantaja ?

Culoarea parului iti este data de sprancene. Daca sprancenele tale sunt deschise la culoare nu te vopsi brunet.
Machiaj, se vede frumos o pudra bronzanta cu tonuri reci (putin roz) pe pometi si poti pune putin din aceasta pudra (dar doar putin) pe frunte, nas si barbie. Eu folosesc mereu anticearcan si chiar putin autobronzant peste.
Haine, personal port toate culorile pamantului, mai putin culori fosforescente sau portocaliu, verde, galben puternic; pentru ca pur si simplu nu-mi plac, insa si consider ca se vad mai bine pe persoane cu ten mai inchis la culoare.


sau pur si simplu poate sa spuna ca face parte din tribul celor cu fata palida
guru_ion
Postat pe 27 Noiembrie 2011 13:15
De la: GreenLemon, la data 2011-10-22 14:08:06E un cosmar sa ai tenul palid . Culoarea fetzei mele e galbui-pamantie . Habar nu am ce nuante sa port cand vine vorba de haine , machiaj si culoarea parului . Niste nuante care sa imi scoata oarecum intr-un mod frumos fata in evidenta . Mereu arat bolnava. Ce culori m-ar putea avantaja ?



Inainte de a intreba ce machiaj ti se potriveste,poti sa raspunzi la urmatoarae intrebare;Care iti este starea de sanatate?De multe ori,paloarea tenului este data anemia datorata carentei de Fier-"Fe"!Daca aceasta problema este inexistenta pentru tine,atunci,referindu-ne la machiaj, poti trece la nuante calde de roz!Machiajul strident nu iti va face bine,intrucat contrastul intre culoarea tenului si make-up-ul folosit va fi foarte mare!Natura make-up-ului se va alege luand in considerare culoarea parului,a ochilor si a sprancenelor,asa cum bine a punctat si colega mea,Pudika!In general,tenurile palide suporta culori nu foarte puternice,dar accentuate totusi, in momentele de timp ,ce se desfasoara seara!
RAINBOWLADY
Postat pe 27 Noiembrie 2011 13:24
Parul blond.Am citit undeva ca blondul platinat arata bine la fetsele palide.De asemenea si blondul aluna.Cat despre haine..albastru,alb,mov etc.Sprancene,maro,in niciun caz,nu negre.
Lifesbeautiful
Postat pe 22 Februarie 2012 13:24
Si niciodata par brunet la ten deschis.E oribil.
Lifesbeautiful
Postat pe 22 Februarie 2012 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cartea de vizita a unei femei... 1 De la: Lavini_Unghii_False 23 August 2010 15:13
alergia la parfum - remedii??? 35 De la: healthy017121 11 Iunie 2010 17:52
Cum obtin saten deschis de la roscat? 32 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:42
tratament inmpotriva caderii parului 14 De la: oana_s 4 Ianuarie 2010 10:00
Premii dragute pentru cele care stiu cum sa se protejeze de soare 6 De la: carmen_natural 5 Iulie 2011 00:38