Setari Cookie-uri

despartire

Salut,deci sa va spun situatie prin care trec acum,sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ un an,a fost un an frumos cu multe momente placute,dar sigur au mai fost si unele mai putin placute dar pe toate le-am trecut,de vreo luna e alta persoana, e total diferit,nici nu mai vb ca inainte nu ma suna des,sau cind vorbim se enerveaza de la nimic si se grabeste sa inchida ,nici urma de te iubesc sau altceva,ne-am vazut si am vorbit despre asta,mi-a spus ca tine la mine dar nu trebuie sa grabesc lucrurile pentru ca trece printr-o perioada grea,a spus ca poate intr-o oarecare masura s-a saturat dar mi-a promis ca o sa se staruie sa mearga totul ca mai inainte caci pretuieste mult sentimentele mele,sincer sa va spun eu stiu ca relatie e sortita sfirsitului,ne-am mai despartit de citeva ori dar ne-am impacat ,tot el se intoarcea,stau mereu cu frica ca sa nu fiu lasata,multi mi-au spus sa pun eu punct odata pentru totdeauna,credeti-ma sau nu dar nu pot,cit de tare nu as vrea nu-mi ese,oriunde il vad pe el,nu-l pot uri il iubesc si mai tare cu fiecare zi ce trece. Adorm plangand cu gandul la el si ma trezesc la fel, iar seara ma gaseste singura, in camera mea, in aceeasi stare... Ne-am despartit de cateva ori, pentru perioade scurte, dar au parut decenii pentru mine.El era mereu cel care punea capat relatiei, invocand motive, pe care mai tarziu le regreta si reluam relatia. 'Nu ma simt indragostit', 'Lipseste ceva in relatia noastra si nu are rost sa continuam', 'Mi-am dat seama ca pot trai si fara tine'... cuvinte care imi taie rasuflarea si ma arunca la pamant chiar si acum cand le rostesc.De fiecare data cand se intorcea in bratele mele, nu am cerut niciodata explicatii, pentru ca eram fericita ca suntem din nou impreuna si de fiecare data speram sa fie pentru o perioada mai lunga. Acum suntem din nou impreuna, dar traiesc cu frica de a fi parasita in fiecare moment al existentei si asta ma secatuieste de puteri si devin din ce in ce mai slaba.Va rog sa nu ma judecati,vreau doar citeva sfaturi din partea voastra,intelegere si sustinere,mersi
Maggy_
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:28
stai dreapta si nu te umili daca te impacientezi mai rau va fi!
PICCKARD
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:33
Mi-e imposibil sa-ti spun ceea ce vrei tu sa auzi. E imatur, capricios, nu te iubeste si te joaca pe degete. Esti ca o jucarie pt el. Eu care nu-l iubesc si care am totusi putina demnitate, l-as trimite imediat la plimbare pt totdeauna; tu insa.....
ilumax_76
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:34
un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui
piscolino
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:38
De la: ilumax_76, la data 2011-11-10 13:34:44Mi-e imposibil sa-ti spun ceea ce vrei tu sa auzi. E imatur, capricios, nu te iubeste si te joaca pe degete. Esti ca o jucarie pt el. Eu care nu-l iubesc si care am totusi putina demnitate, l-as trimite imediat la plimbare pt totdeauna; tu insa.....


tu ai trimite la plimbare toti barbatii din lume
PICCKARD
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:39
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!
PICCKARD
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:40
De la: Maggy_, la data 2011-11-10 13:28:54Salut,deci sa va spun situatie prin care trec acum,sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ un an,a fost un an frumos cu multe momente placute,dar sigur au mai fost si unele mai putin placute dar pe toate le-am trecut,de vreo luna e alta persoana, e total diferit,nici nu mai vb ca inainte nu ma suna des,sau cind vorbim se enerveaza de la nimic si se grabeste sa inchida ,nici urma de te iubesc sau altceva,ne-am vazut si am vorbit despre asta,mi-a spus ca tine la mine dar nu trebuie sa grabesc lucrurile pentru ca trece printr-o perioada grea,a spus ca poate intr-o oarecare masura s-a saturat dar mi-a promis ca o sa se staruie sa mearga totul ca mai inainte caci pretuieste mult sentimentele mele,sincer sa va spun eu stiu ca relatie e sortita sfirsitului,ne-am mai despartit de citeva ori dar ne-am impacat ,tot el se intoarcea,stau mereu cu frica ca sa nu fiu lasata,multi mi-au spus sa pun eu punct odata pentru totdeauna,credeti-ma sau nu dar nu pot,cit de tare nu as vrea nu-mi ese,oriunde il vad pe el,nu-l pot uri il iubesc si mai tare cu fiecare zi ce trece. Adorm plangand cu gandul la el si ma trezesc la fel, iar seara ma gaseste singura, in camera mea, in aceeasi stare... Ne-am despartit de cateva ori, pentru perioade scurte, dar au parut decenii pentru mine.El era mereu cel care punea capat relatiei, invocand motive, pe care mai tarziu le regreta si reluam relatia. 'Nu ma simt indragostit', 'Lipseste ceva in relatia noastra si nu are rost sa continuam', 'Mi-am dat seama ca pot trai si fara tine'... cuvinte care imi taie rasuflarea si ma arunca la pamant chiar si acum cand le rostesc.De fiecare data cand se intorcea in bratele mele, nu am cerut niciodata explicatii, pentru ca eram fericita ca suntem din nou impreuna si de fiecare data speram sa fie pentru o perioada mai lunga. Acum suntem din nou impreuna, dar traiesc cu frica de a fi parasita in fiecare moment al existentei si asta ma secatuieste de puteri si devin din ce in ce mai slaba.Va rog sa nu ma judecati,vreau doar citeva sfaturi din partea voastra,intelegere si sustinere,mersi



Din punctul meu de vedere,nu esti decat un munte de naivitate,credulitate,lipsa de verticalitate si lipsa de putere de decizie personala!Faptul ca tu il iubesti foarte mult nu are nicio justificare!Si acceptarea de a se profita de tine la maxim,iti este proprie!

Nu am pentru ce sa te judec si asta din simplul motiv ca ,odata,nu am acest drept si ,a doua oara,pentru ca nu am pe cine sa judec,aceasta in cazul in care mi-as calca principiile!
RAINBOWLADY
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:41
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!

piki te enervezi degeaba tipu e probabil un copil razgaiat,daca se comporta intradevar asa cum ea a relatat ,atunci clar ea orce va face, el la un moment dat o sa-i spuna ca -si doreste altceva si lista continua,intelegi?
piscolino
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:44
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:44:03
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!

piki te enervezi degeaba tipu e probabil un copil razgaiat,daca se comporta intradevar asa cum ea a relatat ,atunci clar ea orce va face, el la un moment dat o sa-i spuna ca -si doreste altceva si lista continua,intelegi?

si inca ceva piki ..dragoste cu sila nu se poate
piscolino
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:45
daca stai sa ii cersesti iubire nu vei primi decat cateva firmituri de...mila.... ia-o de la inceput....traieste-ti viata si nu sta dupa un barbat pe care mai devreme sau mai tarziu "il vei pierde"....nu merita sa plangi dupa nimeni,iar cel ce te iubste cu adevarat nu te face sa plangi
steffy91
Postat pe 10 Noiembrie 2011 13:46
Draga mea ,pentru simplu fapt ca stie foarte bine ca este primit de fiecare data cu bratele deschise,mizeaza pe acest fapt si profita din plin.Nu vreau sa te judec ptr.ca stiu ca din iubire se trece peste foarte multe lucruri si doresti doar sa ai alaturi persoana iubita dar,crede-ma nu merita .Trebuie sa-i arati ca te respecti ,ca ai incredere in tine si sa nu-i mai permiti oricat de greu ti-ar fi ,sa te manipuleze cum vrea el.Clarifica lucrurile si nu te mai chinui astfel ptr. ca nu vei ajunge la nici un rezultat.Cere-i sa se hotarasca odata ce fel de relatie doreste sa aiba cu tine ,pentru a sti si tu ce sa faci pe viitor.Daca nu te multumeste ce iti v-a spune sunt sigura ca sti ce ai de facut ,chiar daca v-a fi putin greu acum, vei fi fericita in viitor.Iti doresc putere si curaj ca la nevoie sa faci o schimbare.
kudika437256
Postat pe 29 Noiembrie 2011 18:29
De judecat...te judeci singura.Si, tot singura iti raspunzi la nelamuririle tale.Poate ca tine la tine...in felul lui, egoist.De fapt, este un egoist si un complexat si , doar purtandu-se astfel, se simte puternic.Dar...relatia asta nu duce nicaieri.Vor aparea si mai multe frustrari, si mai multa durere, si mai multe despartiri...si tot asa.De unde stiu? Sunt intr-o situatie similara de 6 ani. Asa ca stiu cum te simti si cum te vei simti.Daca ai minte, o rupi.Altfel...mi-e mila de tine.Si te vei trezi peste cativa ani ca ti-a trecut viata.Si nu vei putea da vina pe el.Pentru ca el face ceea ce i se permite.
miha_danny
Postat pe 29 Noiembrie 2011 22:31
De la: steffy91, la data 2011-11-10 13:46:19daca stai sa ii cersesti iubire nu vei primi decat cateva firmituri de...mila.... ia-o de la inceput....traieste-ti viata si nu sta dupa un barbat pe care mai devreme sau mai tarziu "il vei pierde"....nu merita sa plangi dupa nimeni,iar cel ce te iubste cu adevarat nu te face sa plangi



E fraiera stefii,.....e multumita cu firmituri...n-are tarie de caracter....slaba de inger....
Titanika
Postat pe 29 Noiembrie 2011 22:44
Este prima data cand am ocazia sa "dau sfaturi cuiva" in zona aceasta.
... Iubirea care o porti pentru cineva te innobileaza si reprezinta unul din motivele pentru care Merita sa traiesti. Faptul ca persoana pentru care tu arzi ca o lumanare nu-ti mai raspunde cu aceeasi frecventa ca la inceput nici asta nu este o problema. Sunt perioade cand unul da mai mult si altul mai putin sau amndoi lafel.
Problema importanta,dar nu de nerezolvat este Frica de despartire. Si asta face parte din natura umana,numai ca asta lasa Urmari Grave in timp...Depresie,atacuri de panica, insomnie,irascibilitate etc.
Si crede-ma Nu sunt simplu de tratat.
Deci, indeparteaza Repede ce iti provoaca Frica din viata ta,inconjoara-te de prieteni (daca-i ai binenteles),mergi la psiholog o data pe saptamana,invata ceva nou,munceste,fa curatenie in casa,du-te la coafor si Iubirea are sa treaca incet incet.
Ulterior,daca-i sa fii multumita de tine,ai s-o poti lua de la capat si vei gasi foarte repede pe altcineva.
Oana
P.S. Nu am zis ca este usor.
Este un proverb in popor care a-i sa-l recunosti dupa ce vei trece de starea in care esti acum"Ciorba reincalzita nu-i buna niciodata!"
oanaruxandra_petrescu
Postat pe 30 Noiembrie 2011 09:24
De la: Maggy_, la data 2011-11-10 13:28:54Salut,deci sa va spun situatie prin care trec acum,sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ un an,a fost un an frumos cu multe momente placute,dar sigur au mai fost si unele mai putin placute dar pe toate le-am trecut,de vreo luna e alta persoana, e total diferit,nici nu mai vb ca inainte nu ma suna des,sau cind vorbim se enerveaza de la nimic si se grabeste sa inchida ,nici urma de te iubesc sau altceva,ne-am vazut si am vorbit despre asta,mi-a spus ca tine la mine dar nu trebuie sa grabesc lucrurile pentru ca trece printr-o perioada grea,a spus ca poate intr-o oarecare masura s-a saturat dar mi-a promis ca o sa se staruie sa mearga totul ca mai inainte caci pretuieste mult sentimentele mele,sincer sa va spun eu stiu ca relatie e sortita sfirsitului,ne-am mai despartit de citeva ori dar ne-am impacat ,tot el se intoarcea,stau mereu cu frica ca sa nu fiu lasata,multi mi-au spus sa pun eu punct odata pentru totdeauna,credeti-ma sau nu dar nu pot,cit de tare nu as vrea nu-mi ese,oriunde il vad pe el,nu-l pot uri il iubesc si mai tare cu fiecare zi ce trece. Adorm plangand cu gandul la el si ma trezesc la fel, iar seara ma gaseste singura, in camera mea, in aceeasi stare... Ne-am despartit de cateva ori, pentru perioade scurte, dar au parut decenii pentru mine.El era mereu cel care punea capat relatiei, invocand motive, pe care mai tarziu le regreta si reluam relatia. 'Nu ma simt indragostit', 'Lipseste ceva in relatia noastra si nu are rost sa continuam', 'Mi-am dat seama ca pot trai si fara tine'... cuvinte care imi taie rasuflarea si ma arunca la pamant chiar si acum cand le rostesc.De fiecare data cand se intorcea in bratele mele, nu am cerut niciodata explicatii, pentru ca eram fericita ca suntem din nou impreuna si de fiecare data speram sa fie pentru o perioada mai lunga. Acum suntem din nou impreuna, dar traiesc cu frica de a fi parasita in fiecare moment al existentei si asta ma secatuieste de puteri si devin din ce in ce mai slaba.Va rog sa nu ma judecati,vreau doar citeva sfaturi din partea voastra,intelegere si sustinere,mersi


Parerea mea este sa faci cumva sa-l atragi din ce in ce mai mult si sa-i starnesti interes...daca nu functioneaza nici asta oricat de mult te-ar durea da-i pace nu te iubeste...
kudika_nikole
Postat pe 30 Noiembrie 2011 11:20
De la: polin, la data 2011-11-29 22:44:17
De la: steffy91, la data 2011-11-10 13:46:19daca stai sa ii cersesti iubire nu vei primi decat cateva firmituri de...mila.... ia-o de la inceput....traieste-ti viata si nu sta dupa un barbat pe care mai devreme sau mai tarziu "il vei pierde"....nu merita sa plangi dupa nimeni,iar cel ce te iubste cu adevarat nu te face sa plangi



E fraiera stefii,.....e multumita cu firmituri...n-are tarie de caracter....slaba de inger....
spre deosebire de tine...care te multumesti cu tot salamu'...
GODZILA
Postat pe 30 Noiembrie 2011 11:28
imi suna ata de cunoscut, de nu pot sa iti spun. Stiu situatia si mai stiu ca se va juca asa ani in sir pentru ca el atata poate, asa se simte el bagat in seama. E imatur. Bun. S-ar putea sa mai dureze un an sau 5 , sa va casatoriti, sa faceti copii, el se va juca asa mai rar, din ce in ce mai rar. Ii trebuiesti ca partener fidel de joc, mereu acolo. Probabilitatea ca la un moment dat sa spuna ca acum, eventual dupa 15 ani, idi dorste altceva e de 100 la suta. Pentru ca el, bietul, e un frustrat, cu cine stie ce probleme din copilarie, mama imatura, parinti care il ignorau sau mai stiu euu ce si numai asa se simte el bine, jucandu-se. Probabil ca tu nu vei renunta la el, insa nu se va schimba radical niciodata. Mult succes!
donaposa
Postat pe 30 Noiembrie 2011 22:33
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!




contessyna
Postat pe 1 Decembrie 2011 07:23
De la: steffy91, la data 2011-11-10 13:46:19daca stai sa ii cersesti iubire nu vei primi decat cateva firmituri de...mila.... ia-o de la inceput....traieste-ti viata si nu sta dupa un barbat pe care mai devreme sau mai tarziu "il vei pierde"....nu merita sa plangi dupa nimeni,iar cel ce te iubste cu adevarat nu te face sa plangi


deci e indicat sa iubiti clownii care va fac sa radeti
PICCKARD
Postat pe 1 Decembrie 2011 07:31
De la: oanaruxandra_petrescu, la data 2011-11-30 09:24:43 Este prima data cand am ocazia sa "dau sfaturi cuiva" in zona aceasta.
... Iubirea care o porti pentru cineva te innobileaza si reprezinta unul din motivele pentru care Merita sa traiesti. Faptul ca persoana pentru care tu arzi ca o lumanare nu-ti mai raspunde cu aceeasi frecventa ca la inceput nici asta nu este o problema. Sunt perioade cand unul da mai mult si altul mai putin sau amndoi lafel.
Problema importanta,dar nu de nerezolvat este Frica de despartire. Si asta face parte din natura umana,numai ca asta lasa Urmari Grave in timp...Depresie,atacuri de panica, insomnie,irascibilitate etc.
Si crede-ma Nu sunt simplu de tratat.
Deci, indeparteaza Repede ce iti provoaca Frica din viata ta,inconjoara-te de prieteni (daca-i ai binenteles),mergi la psiholog o data pe saptamana,invata ceva nou,munceste,fa curatenie in casa,du-te la coafor si Iubirea are sa treaca incet incet.
Ulterior,daca-i sa fii multumita de tine,ai s-o poti lua de la capat si vei gasi foarte repede pe altcineva.
Oana
P.S. Nu am zis ca este usor.
Este un proverb in popor care a-i sa-l recunosti dupa ce vei trece de starea in care esti acum"Ciorba reincalzita nu-i buna niciodata!"


ai dat sfaturi dar ti-ai dat si cu parerea
cu toate ca esti din 2007 ,n-au decat o postare pe acest forum.ma intreb de ce tocmai aici si de ce te grabesti totusi
trimiterea la psiholog odata pe saptamana transforma persoana care a cerut sfatul aici intr-un pacient
iar *ciorba reancalzita* e foarte buna daca ti-e foame rau
PICCKARD
Postat pe 1 Decembrie 2011 07:37
De la: contessyna, la data 2011-12-01 07:23:07
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!






asta-i din categoria "daca voi nu ma vreti, eu va vreau!"

buna dimineata contessyna
guru_ion
Postat pe 1 Decembrie 2011 07:40
De la: Maggy_, la data 2011-11-10 13:28:54Salut,deci sa va spun situatie prin care trec acum,sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ un an,a fost un an frumos cu multe momente placute,dar sigur au mai fost si unele mai putin placute dar pe toate le-am trecut,de vreo luna e alta persoana, e total diferit,nici nu mai vb ca inainte nu ma suna des,sau cind vorbim se enerveaza de la nimic si se grabeste sa inchida ,nici urma de te iubesc sau altceva,ne-am vazut si am vorbit despre asta,mi-a spus ca tine la mine dar nu trebuie sa grabesc lucrurile pentru ca trece printr-o perioada grea,a spus ca poate intr-o oarecare masura s-a saturat dar mi-a promis ca o sa se staruie sa mearga totul ca mai inainte caci pretuieste mult sentimentele mele,sincer sa va spun eu stiu ca relatie e sortita sfirsitului,ne-am mai despartit de citeva ori dar ne-am impacat ,tot el se intoarcea,stau mereu cu frica ca sa nu fiu lasata,multi mi-au spus sa pun eu punct odata pentru totdeauna,credeti-ma sau nu dar nu pot,cit de tare nu as vrea nu-mi ese,oriunde il vad pe el,nu-l pot uri il iubesc si mai tare cu fiecare zi ce trece. Adorm plangand cu gandul la el si ma trezesc la fel, iar seara ma gaseste singura, in camera mea, in aceeasi stare... Ne-am despartit de cateva ori, pentru perioade scurte, dar au parut decenii pentru mine.El era mereu cel care punea capat relatiei, invocand motive, pe care mai tarziu le regreta si reluam relatia. 'Nu ma simt indragostit', 'Lipseste ceva in relatia noastra si nu are rost sa continuam', 'Mi-am dat seama ca pot trai si fara tine'... cuvinte care imi taie rasuflarea si ma arunca la pamant chiar si acum cand le rostesc.De fiecare data cand se intorcea in bratele mele, nu am cerut niciodata explicatii, pentru ca eram fericita ca suntem din nou impreuna si de fiecare data speram sa fie pentru o perioada mai lunga. Acum suntem din nou impreuna, dar traiesc cu frica de a fi parasita in fiecare moment al existentei si asta ma secatuieste de puteri si devin din ce in ce mai slaba.Va rog sa nu ma judecati,vreau doar citeva sfaturi din partea voastra,intelegere si sustinere,mersi




te-a luat de prostuþã.... ºtie cã indiferent ce face, tu îl vei primi înapoi - aºa a fost pânã acum....ºtie cã dragostea ta s-a transformat în slãbiciune ºi dependenþã ºiiii.... cu un pic de manipulare sentimentalã, adicã ceva gen "în genunchi mã-ntorc la tine" (replica ar fi : "nici pe brânci nu te primesc !" dar tu n-o foloseºti), gataaaa, bãiatul este iertat ºi lucrurile o iau de la capãt, iar se plictiseºte, iar se duce de nebun, mai vine un pic înapoi, face teatru, este "înþeles" ....etc, etc

þie þi-a intrat în cãpºor cã nu poþi fãrã el, dar nu-i aºa....este incredibil cu câtã încãpãþânare te legi de lanþurile care te fac prizonierã....omul ãsta, pe care crezi cã-l iubeºti, nu are nici un fel de respect pentru tine, chiar dacã declarã altceva, faptele lui îl contrazic....

ce-i de fãcut ? în primul rând sã te gândeºti bine dacã aºa vrei sã trãieºti, dacã asta îþi doreºti de la o relaþie.... aºa trebuie sã fie bãbatul din viaþa ta, aºa trebuie sã se comporte ? sã nu uiþi nici o clipã cã într-o relaþie ambii parteneri trebuie sã fie prezenþi ºi sã dãruiascã....niciodatã nu vor funcþiona relaþiile în care doar unul dãruieºte, iar celãlalt se mulþumeºte numai sã primeascã, asta înseamnã dezechilibru, iar urmarea este nefericirea, tristeþea ºi multe frustrãri.... dacã aºa vrei sã trãieºti, cine te poate opri ?

eºti mai puternicã decât crezi, sã nu te temi sã iei deciziile corecte, chiar dacã pe moment vei suferi un picuþ.... decât sã te chinui pe termen lung.... (este ca la dentist )
contessyna
Postat pe 1 Decembrie 2011 07:56
De la: guru_ion, la data 2011-12-01 07:40:44
De la: contessyna, la data 2011-12-01 07:23:07
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!






asta-i din categoria "daca voi nu ma vreti, eu va vreau!"

buna dimineata contessyna



bunã, înþeleptule
e bunã treaba cu dacã voi nu mã vreþi - la unii chiar a reuºit
contessyna
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:00
De la: contessyna, la data 2011-12-01 08:00:20
De la: guru_ion, la data 2011-12-01 07:40:44
De la: contessyna, la data 2011-12-01 07:23:07
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!






asta-i din categoria "daca voi nu ma vreti, eu va vreau!"

buna dimineata contessyna



bunã, înþeleptule
e bunã treaba cu dacã voi nu mã vreþi - la unii chiar a reuºit


nu stiu cum e la altii dar la mine nici sacul de lamaie nu-si face efectul
guru_ion
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:07
De la: guru_ion, la data 2011-12-01 08:07:14
De la: contessyna, la data 2011-12-01 08:00:20
De la: guru_ion, la data 2011-12-01 07:40:44
De la: contessyna, la data 2011-12-01 07:23:07
De la: PICCKARD, la data 2011-11-10 13:40:21
De la: piscolino, la data 2011-11-10 13:38:42un om care te iubeste nu te face sa suferi,,,,concluzia e ca nu te iubeste.......vei fi iar si iar si iar dezamagita ....mai bine treci mai departe si lasa-l in lumea lui


in concluzie daca un om nu te iubeste nu-l poti face sa te iubeasca?!






asta-i din categoria "daca voi nu ma vreti, eu va vreau!"

buna dimineata contessyna



bunã, înþeleptule
e bunã treaba cu dacã voi nu mã vreþi - la unii chiar a reuºit


nu stiu cum e la altii dar la mine nici sacul de lamaie nu-si face efectul



vin cu borcãnelul cu dulceþicã ????
contessyna
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:10
De la: contessyna, la data 2011-12-01 08:10:05[
vin cu borcãnelul cu dulceþicã ????


guru_ion
Postat pe 1 Decembrie 2011 08:12
De la: PICCKARD, la data 2011-12-01 07:31:50
De la: steffy91, la data 2011-11-10 13:46:19daca stai sa ii cersesti iubire nu vei primi decat cateva firmituri de...mila.... ia-o de la inceput....traieste-ti viata si nu sta dupa un barbat pe care mai devreme sau mai tarziu "il vei pierde"....nu merita sa plangi dupa nimeni,iar cel ce te iubste cu adevarat nu te face sa plangi


deci e indicat sa iubiti clownii care va fac sa radeti

nu clovnii,...ci barbatii care ne respecta si ne iubesc pt ceea suntem,nu pt ceea ce ar vrea ei sa fim...
steffy91
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:56
De la: PICCKARD, la data 2011-12-01 07:31:50
De la: steffy91, la data 2011-11-10 13:46:19daca stai sa ii cersesti iubire nu vei primi decat cateva firmituri de...mila.... ia-o de la inceput....traieste-ti viata si nu sta dupa un barbat pe care mai devreme sau mai tarziu "il vei pierde"....nu merita sa plangi dupa nimeni,iar cel ce te iubste cu adevarat nu te face sa plangi


deci e indicat sa iubiti clownii care va fac sa radeti


Excelenta complectarea ta...
Daca o sa inteleaga "frumoasa" complectarea ta, iti fac cadou Mercedesul meu...
denis_3d25
Postat pe 1 Decembrie 2011 19:49
Ah uite ca ti-a raspuns "desteapta" si nu am vazut... da, ar fi fost si culmea sa inteleaga... mi-am permis sa pun Mercedesul in joc, pt. ca orice vampiroaica, va interpreta intotdeauna iubirea, ca pe cel mai mare dusman al ei...
denis_3d25
Postat pe 1 Decembrie 2011 19:59
Am trecut printr-o situatie asemanatoare. Relatia mea s-a oprit cand implinisem un an de cand eram impreuna.Barbatul cu care am fost era asemanator cu al tau:cateva luni a fost barbatul ideal, eram perechea invidiata de toata lumea, insa treptat incepusem sa descopar ce facea el de fapt...ma insela cu tot felul de femei, de la prostituate pana la femei maritate. A cazut cerul pe mine cand am aflat cat am fost de prostita. Sfatul meu este sa te detasezi elegant de situatie pentru ca nu vei avea parte decat de nefericire.Nu te stradui sa il intelegi, nu vei reusi niciodata, specimene de genul asta nu se inteleg nici ele insele. Dupa cum prezinti tu situatia aici, sa fii sigura ca te inseala si pe tine, nici nu ai habar cat. Cerceteaza mai bine si ai sa fii uimita cate ai sa descoperi. Nu vreau sa te descurajez, dar trebuie sa intelegi ca nu primim intodeauna ceea ce dorim, chiar daca noi investim suflet, timp cuiva. Eu m-am despartit de fostul de un an si nici acum nu am reusit sa imi revin, nu las pe nimeni sa se apropie de mine ...din teama, de fapt sunt ingrozita ca m-ar putea rani iarasi. Acum nu mai am incredere in barbati, insa stiu ca asta nu va dura la nesfarsit. Ma bucur ca am vazut la timp cu cine am de-a face, si pot sa imi fac cum vreau eu. Ma incurajez singura spunandu-mi ca nu e bine singura, insa mi-e mult mai bine decat daca as fi cu el. Asa ca. prinde curaj, si gandeste-te ca te detasezi de ceva care iti aduce numai nefericire, si tu de fapt cauti, pace interioara si iubire adevarata.Vor veni cand nici tu nu te astepti!
kudika410734
Postat pe 3 Decembrie 2011 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
yasmin 11 De la: marco918 10 Noiembrie 2010 21:37
Mi-am pierdut prietena cea mai buna. 5 De la: kudika382747 27 Mai 2012 10:59
V-ati face vreodata operatie estetica? 61 De la: criszoe 1 Aprilie 2012 11:50
durere de ovare 21 De la: kudika228362 21 Decembrie 2010 13:06
Pomul cunoasteri binelui si al raului 50 De la: prazlea 21 Ianuarie 2014 11:42