Setari Cookie-uri

Parul meu ...

Buna ziua ! Mi-am facut cont pe acest site in speranta ca ma veti ajuta. Am parul cret, nu stufos ca al Claudiei de la Cream, ci mai degraba cret normal. Nu m-am mai tuns de mai mult de un an, iar acum a venit timpul sa o fac, ca am amanat de atatea ori. Ce frizura se potriveste parului cret ? In sensul ca nu vreau sa stea nici prea stufos si sa nu mai fie buclele definite, dar nici fara pic de volum sa para neingrijit. Eu ii dau cu spuma speciala dupa baie si sta bine, dar se vede ca nu l-am mai tuns de mult timp si are un aspect ciudat. Nu as vrea sa il stric, imi creste foarte greu si e pacat. Orice sfaturi si sugestii in legatura cu ingrijirea , coafarea sau in legatura cu felul frizurii ( mentionez ca e putin mai lung de umeri, si nici nu vreau sa mi-l scurteze foarte mult ) sunt binevenite. Multumesc din suflet !
kudika_15269
Postat pe 30 August 2012 12:28
De la: kudika_15269, la data 2012-08-30 12:28:34Buna ziua ! Mi-am facut cont pe acest site in speranta ca ma veti ajuta. Am parul cret, nu stufos ca al Claudiei de la Cream, ci mai degraba cret normal. Nu m-am mai tuns de mai mult de un an, iar acum a venit timpul sa o fac, ca am amanat de atatea ori. Ce frizura se potriveste parului cret ? In sensul ca nu vreau sa stea nici prea stufos si sa nu mai fie buclele definite, dar nici fara pic de volum sa para neingrijit. Eu ii dau cu spuma speciala dupa baie si sta bine, dar se vede ca nu l-am mai tuns de mult timp si are un aspect ciudat. Nu as vrea sa il stric, imi creste foarte greu si e pacat. Orice sfaturi si sugestii in legatura cu ingrijirea , coafarea sau in legatura cu felul frizurii ( mentionez ca e putin mai lung de umeri, si nici nu vreau sa mi-l scurteze foarte mult ) sunt binevenite. Multumesc din suflet !



Mai degraba conteaza preferintele tale,decat sugestiile noastre,caci orice tip de tunsoare ,depinde de forma fetei,,osatura,latimea fruntii!!!Un sfat profesionist,,ti-l poate da o coafeza,eu,ce pot sa-ti spun ,este faptul ca iti poti aplica o tunsoare,,cu lungimea parului ,pana la umeri!!
MissRainbow
Postat pe 30 August 2012 12:36
Buna...Tu ar trebu sa iti legi parul cu o clama...Sau..Sa iti pui o bentita intre firele paului daca intelegi ce zic...Sau...Sa iit impletesti o suvita mai grosta si sa ti-o prinzi intr-o parte...sunt multe lucruri...Sper ca te-am ajutat..:)
kudika_16083
Postat pe 11 Septembrie 2012 20:11
eu zic sa intrebi coafeza, dar ai grija, multe nu se pricep!! am patit de multe ori; intreaba inainte sa-ti puna foarfeca in par si din experienta ta, incearca sa iti amintesti cand ti-a stat bine parul, incearca sa il aranjezi acasa, sa vezi cum iti place, pentru ca pana la urma gusturile personale conteaza cel mai mult ! uneori e de ajuns o tunsoare pentru a-l "revigora"
kudi10
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:41
Daca te vei tunde scurt, vei afea un stuf ...mai bine lung, il poti coafa in mai multe feluri ! Foloseste samponul si balsamul pentru par lung si drept!
rondina
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mare nelamurire.. 2 De la: isabelle_11 1 Iulie 2011 21:36
Prieteni cu beneficii 36 De la: dienuscha 9 Aprilie 2015 12:03
ce este mai trist:(( 21 De la: kudika1993 6 Noiembrie 2010 22:28
Nici dupa atata timp nu-mi dau pace??!! 18 De la: scorpio67 11 Aprilie 2011 19:45
te poti indragosti...facand sex? 51 De la: negrul_de_serviciu 2 Octombrie 2010 18:28