Setari Cookie-uri

Un sfat despre cum ar trebui sa ma comport cu un capricorn.

Buna,am si eu nevoie de mai multe parareri chiar sfaturi despre cum sa ma mai comport cu un capricorn imposibil(as zice eu) eu sunt tauroaica si vorbesc cu un baiat care este in zodia capricorn,din punct de vedere astrologic se pare ca ne'am intelege bine insa el este mult prea dificil si ma deruteaza foarte mult,de multe ori nici nu stiu cum sa mai reactionez...
Problema este ca de cele mai multe ori 2,3,4 zile totul merge ca pe roate fericire si veselie dar apoi devine distant,rece de nerecunoscut si dispare(timp de cateva zile bune nu mai da niciun semn de viata,daca eu ii dau un sms sau incerc sa vorbesc cu el,nu raspunde..ca mai apoi sa'si revina la "good mode" si totul sa fie normal...mai multe persoane mi'au spus sa'l fac gelos,dar mie nu mi se pare o idee chiar atat de buna asta cu gelozia pentru ca am auzit ca nu e bine sa faci un capricorn gelos..Sunt dezorientata,daca nu ar avea aceste momente si schimbarile astea de stare as spune ca relatia dintre noi ar merge perfect.. nu stiu ce sa fac si cum ar trebui sa ma comport...Voi ce credeti?(Nu vreau sa mi raspundeti cu caracteristicile capricornului copiate de pe alte site-uri,as dori sa-mi raspunda cat mai multe persoane care au avut de-a face cu capricorni,care cunosc capricorni sau care au trecut prin situatii similare..daca se poate .Multumesc mult.
Evadine
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:42
"god mode"pardon*
Evadine
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:44
De la: Evadine, la data 2011-11-13 19:42:14Buna,am si eu nevoie de mai multe parareri chiar sfaturi despre cum sa ma mai comport cu un capricorn imposibil(as zice eu) eu sunt tauroaica si vorbesc cu un baiat care este in zodia capricorn,din punct de vedere astrologic se pare ca ne'am intelege bine insa el este mult prea dificil si ma deruteaza foarte mult,de multe ori nici nu stiu cum sa mai reactionez...
Problema este ca de cele mai multe ori 2,3,4 zile totul merge ca pe roate fericire si veselie dar apoi devine distant,rece de nerecunoscut si dispare(timp de cateva zile bune nu mai da niciun semn de viata,daca eu ii dau un sms sau incerc sa vorbesc cu el,nu raspunde..ca mai apoi sa'si revina la "good mode" si totul sa fie normal...mai multe persoane mi'au spus sa'l fac gelos,dar mie nu mi se pare o idee chiar atat de buna asta cu gelozia pentru ca am auzit ca nu e bine sa faci un capricorn gelos..Sunt dezorientata,daca nu ar avea aceste momente si schimbarile astea de stare as spune ca relatia dintre noi ar merge perfect.. nu stiu ce sa fac si cum ar trebui sa ma comport...Voi ce credeti?(Nu vreau sa mi raspundeti cu caracteristicile capricornului copiate de pe alte site-uri,as dori sa-mi raspunda cat mai multe persoane care au avut de-a face cu capricorni,care cunosc capricorni sau care au trecut prin situatii similare..daca se poate .Multumesc mult.


Nu te comporti in niciun fel!Draga mea,nu te mai ghida dupa zodii!Iubirea nu tine de predictiile astrologice,acomodati-va unul cu celalalt,tolerati-va si invatati sa traiti iubirea!
RAINBOWLADY
Postat pe 13 Noiembrie 2011 19:45
Atunci cand cuiva ii pasa de tine te cauta la orice ora sa te intrebe de sanatate,se pare ca pt el nu prezinti prea mare interes si de asta e rece si dispare cateva zile.Asta vine din partea unui capricorn.
broscoiu
Postat pe 13 Noiembrie 2011 20:26
De la: broscoiu, la data 2011-11-13 20:26:00Atunci cand cuiva ii pasa de tine te cauta la orice ora sa te intrebe de sanatate,se pare ca pt el nu prezinti prea mare interes si de asta e rece si dispare cateva zile.Asta vine din partea unui capricorn.

steffy91
Postat pe 13 Noiembrie 2011 21:23
De la: broscoiu, la data 2011-11-13 20:26:00Atunci cand cuiva ii pasa de tine te cauta la orice ora sa te intrebe de sanatate,se pare ca pt el nu prezinti prea mare interes si de asta e rece si dispare cateva zile.Asta vine din partea unui capricorn.


Merci mult,chiar aveam nevoie de o parare sincera de la o persoana care nu ne cunoaste.
Evadine
Postat pe 14 Noiembrie 2011 17:45
iti spun sa ti iei gandul de la el... dai papucii!!!niciodata nu o sa l intelegi credema.Oricum dak face asa sa dispara cateva zile sa sti ca sigur isi face de cap iti garantez!!!!nu vreau sa te sperii mai mult dar asta este sfatul meu si credema ca nu este alta sa stie mai bine ca mine.succes
simpatika_de_mine
Postat pe 16 Noiembrie 2011 16:25
iti spun sa ti iei gandul de la el... dai papucii!!!niciodata nu o sa l intelegi credema.Oricum dak face asa sa dispara cateva zile sa sti ca sigur isi face de cap iti garantez!!!!nu vreau sa te sperii mai mult dar asta este sfatul meu si credema ca nu este alta sa stie mai bine ca mine.succes
simpatika_de_mine
Postat pe 16 Noiembrie 2011 16:26
iti spun sa ti iei gandul de la el... dai papucii!!!niciodata nu o sa l intelegi credema.Oricum dak face asa sa dispara cateva zile sa sti ca sigur isi face de cap iti garantez!!!!nu vreau sa te sperii mai mult dar asta este sfatul meu si credema ca nu este alta sa stie mai bine ca mine.succes
simpatika_de_mine
Postat pe 16 Noiembrie 2011 16:26
iti spun sa ti iei gandul de la el... dai papucii!!!niciodata nu o sa l intelegi credema.Oricum dak face asa sa dispara cateva zile sa sti ca sigur isi face de cap iti garantez!!!!nu vreau sa te sperii mai mult dar asta este sfatul meu si credema ca nu este alta sa stie mai bine ca mine.succes
simpatika_de_mine
Postat pe 16 Noiembrie 2011 16:26
De la: simpatika_de_mine, la data 2011-11-16 16:26:09iti spun sa ti iei gandul de la el... dai papucii!!!niciodata nu o sa l intelegi credema.Oricum dak face asa sa dispara cateva zile sa sti ca sigur isi face de cap iti garantez!!!!nu vreau sa te sperii mai mult dar asta este sfatul meu si credema ca nu este alta sa stie mai bine ca mine.succes

Cred ca fata intelesese de la primul mesaj ce-ai vrut sa zici.
broscoiu
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:25
De la: simpatika_de_mine, la data 2011-11-16 16:25:57iti spun sa ti iei gandul de la el... dai papucii!!!niciodata nu o sa l intelegi credema.Oricum dak face asa sa dispara cateva zile sa sti ca sigur isi face de cap iti garantez!!!!nu vreau sa te sperii mai mult dar asta este sfatul meu si credema ca nu este alta sa stie mai bine ca mine.succes
ANALFABETA DE TINE...
GODZILA
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:29
Evadine,LEAGA-L CU LANTUL DE CALORIFER SI DA-I NUMAI PAINE CU SARE SI APA PANA INTELEGE CE VREI SA-I SPUI SI CUM STA TREABA CU TINE
GODZILA
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:31
De la: GODZILA, la data 2011-11-16 19:31:05Evadine,LEAGA-L CU LANTUL DE CALORIFER SI DA-I NUMAI PAINE CU SARE SI APA PANA INTELEGE CE VREI SA-I SPUI SI CUM STA TREABA CU TINE

Daca-l prinde,da nu prea are sanse daca tot dispare.
broscoiu
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:36
CAND INTRA PE USA SA-I PUNA O PUNGA'N CAP SI LANTU' DE GAT...SI LA CALORIFER CU EL...SA SE INCALZEASCA PUTIN,CA TOT E FRIG AFARA...
GODZILA
Postat pe 16 Noiembrie 2011 19:38
eu cred ca ar trebui sa stati de vorba si sa-i spui ce te doare cand este intr-un mod bun sau ar trebui s ve despartiti pentru un timp sa vezi cum reactioneaza
daca ii pare rau inseamna ca tine la tine dar daca nu inseamna ca are pe alta si nu vrea ca tu sa stii
Leuciuc_Silviu_1
Postat pe 7 Februarie 2012 13:01
De la: Leuciuc_Silviu_1, la data 2012-02-07 13:01:03eu cred ca ar trebui sa stati de vorba si sa-i spui ce te doare cand este intr-un mod bun sau ar trebui s ve despartiti pentru un timp sa vezi cum reactioneaza
daca ii pare rau inseamna ca tine la tine dar daca nu inseamna ca are pe alta si nu vrea ca tu sa stii



Ei bre,....nu mai aburii fata
Titanika
Postat pe 7 Februarie 2012 15:53
Buna! Eu cred ca ar trebui sa discutati mai mult. Orice problema cred ca se rezolva prin comunicare. Un capricorn este o persoana foarte sensibila, cu usurinta il poti rani, iar in momentul in care tu spui ca dispare sigur are motivele lui, nu se indeparteaza asa" de florile marului". Asta este parerea mea, care apartin aceleasi zodii.
mihaelatouris
Postat pe 8 Februarie 2012 12:15
De la: Evadine, la data 2011-11-13 19:42:14Buna,am si eu nevoie de mai multe parareri chiar sfaturi despre cum sa ma mai comport cu un capricorn imposibil(as zice eu) eu sunt tauroaica si vorbesc cu un baiat care este in zodia capricorn,din punct de vedere astrologic se pare ca ne'am intelege bine insa el este mult prea dificil si ma deruteaza foarte mult,de multe ori nici nu stiu cum sa mai reactionez...
Problema este ca de cele mai multe ori 2,3,4 zile totul merge ca pe roate fericire si veselie dar apoi devine distant,rece de nerecunoscut si dispare(timp de cateva zile bune nu mai da niciun semn de viata,daca eu ii dau un sms sau incerc sa vorbesc cu el,nu raspunde..ca mai apoi sa'si revina la "good mode" si totul sa fie normal...mai multe persoane mi'au spus sa'l fac gelos,dar mie nu mi se pare o idee chiar atat de buna asta cu gelozia pentru ca am auzit ca nu e bine sa faci un capricorn gelos..Sunt dezorientata,daca nu ar avea aceste momente si schimbarile astea de stare as spune ca relatia dintre noi ar merge perfect.. nu stiu ce sa fac si cum ar trebui sa ma comport...Voi ce credeti?(Nu vreau sa mi raspundeti cu caracteristicile capricornului copiate de pe alte site-uri,as dori sa-mi raspunda cat mai multe persoane care au avut de-a face cu capricorni,care cunosc capricorni sau care au trecut prin situatii similare..daca se poate .Multumesc mult.


incearca sa-l faci gelos!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:19
Eu nu cred deloc ca este o idee buna sa-l faci gelos... eu sunt femeie capricorn si prima mea dragoste a fost un bbarbat capricorn. Barbatul capricorn e in stare de multe lucruri la gelozie....si totul fnctioneaza doar pe baza de sugestie.Iti recomand doar rabdare sa ai cu el si va veni singur la tine, crede-ma. Nu-l forta pentr ca mai rau o sa riposteze si o sa se incapataneze...nu ii da ultimatumuri, ca ramai sigur cu buza umflata. La capricorni n-ai ce sa faci, ori iti vezi de ale tale ori il intelegi, e simplu. Are omportament contradictoriu pana se hotaraste el exat ce vrea... dar mai apoi a sa vez tu ce hotarat va fi, asta daca te va alege pe tine.

Deci, rabdare!
Mon_Monica_1
Postat pe 22 Februarie 2012 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu capricorn...el berbec...ce sanse avem sa fim/ramanem impreuna? 28 De la: kudika101429 22 Noiembrie 2010 22:17
eu zodia berbec el zodia scorpion ce pareri aveti... 6 De la: mika_elaaa 25 Aprilie 2010 17:10
Vrea sa ma ceara in casatorie 16 De la: gigi_oprea 21 Ianuarie 2011 13:26
mi-a spus ca vrea sa luam pauza 196 De la: bea79 21 Aprilie 2011 22:12
Eu PESTI el in zodia SAGETATOR 5 De la: Gabi_Daniela 31 Mai 2009 19:18