Setari Cookie-uri

as dori sa discut cu un psiholog

Buna seara, sufar de tulburare afectiva majora cu elemente atipice si as vrea ca pe langa tratamentul medicamentos sa fac si psihoterapie,as vrea sa discut cu un psiholog si sa-mi spuna sincer daca crede ca terapia poate da rezultate bineanteles plus medictia daca acestea doua impreuna ma pot ajuta.

multumesc frumos,

o seara buna,
kudika472015
Postat pe 15 Noiembrie 2011 20:09
Depinde. Unii terapeuti prefera sa inceapa psihoterapia dupa ce s-a oprit administrarea de medicamente. Unii pot prefera sa mearga in paralel, si in cazul tau ar fi cea mai buna solutie.
Ideea e ca medicatia blocheaza simptomele, dar cauza poate sa ramana si problemele sa reapara dupa ce ai terminat cu medicamentele. Plus ca nu poti sa iei o viata intreaga bomboanele astea.

Bafta!
IriRalu
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:45
Buna,

Psihoterapia este un domeniu in care imi pun toata credinta atunci cand vine vorba sa ajuti o persoana. Este un domeniu in care lucrezi cu tine, iti arati adevarata capacitate si puterea de a lupta pentru o viata mai bine. Deci, raspunsul meu este ca da, psihoterapia impreuna cu tratamentul medicamentos te poate ajuta foarte mult. Fiindca nu am studii de specialitate, ci sunt doar un pacient, iti recomanda sa adresezi intrebarea ta "publicului" de specialitate. Intra pe topexperti.ro platforma de comunicare unde poti vb cu psihologi si adreseaza intrebarea ta.. vezi si raspunsul unei persoane avizate. Te salut si te imbratisez cu drag si iti doresc sa gasesti linistea si forta interioara de care ai nevoie pentru o viata superba. Numai bine,
kudika398523
Postat pe 3 Septembrie 2012 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori sa discut cu un psiholog 3 De la: kudika472015 3 Septembrie 2012 15:16
am o problema foarte grava care imi afecteaza viitorul 18 De la: Tharr 7 Noiembrie 2010 08:49
Cand nu sti ce sa faci.....ce faci? 58 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:56
Chist ovarian 3 De la: kudika_1015355 17 Iulie 2016 12:55
... 56 De la: marco918 30 Septembrie 2011 18:52