Setari Cookie-uri

Rac-Varsator?!

eu sunt rac, el varsator .. majoritatea raspunsurilor pentru compatibilitate dau acelasi rezultat: merge doar daca una din parti lasa de la ea .. pai da, dar asta nu e normal in orice cuplu existent?! cineva trebuie sa lase de la el ca relatia sa decurga bine .. fara sa existe certuri si pareri contrare. acu` .. suntem de 7 luni impreuna si .. merge! ba mai mult, imi spune sa nu-l parasesc ..
crinuts
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:49
Nu va merge,trebuie sa va despartiti cat mai curand posibil.
broscoiu
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:49
Buna .si eu sint casatorita cu un varsator de 13 ani si merge relatia inainte , asa cum zici si tu trebuie lasat unul de la altul si asa este in orice cuplu nu conteaza de zodie .
kudika408530
Postat pe 24 Decembrie 2011 16:35
kudika_nikole
Postat pe 24 Decembrie 2011 23:03
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-24 23:03:26


kudika_nikole
Postat pe 24 Decembrie 2011 23:05
kudika_nikole
Postat pe 24 Decembrie 2011 23:07
Buna ziua,a avea o relatie fara a face compromisuri este imposibil...
kudika488722
Postat pe 25 Decembrie 2011 06:37
Buna .Eu sunt vasator , iar el este rac ....vice-versa..., ansa as putea spune ca de 7 ani, relatia merge super bine , deci, v-a doresc multi ani fericiti ...
kudika462415
Postat pe 25 Decembrie 2011 07:03
SALUUUT FETELOR! DIN INTAMPLARE SI APOI DINCURIOZITATE AM AJUNS PE ACEST SAIT DESTINAT FEMEILOR SI CHIAR NU MI PARE RAU, PT CA ESTE INTERESANT. REFERITOR LA ITREBAREA INTRELOCUTOAREI DACA O RELATIE RAC- VARSATOR MERGE VA SPUN EU CA DA: EU SUNT VARSATOR SI EA RAC SI AVEM BINE MERSI SI 2 COPII FRUMOSI SI DESTEPTI IMPPREUNA- ASA CA DA MERGETI MAI DEPARTE
kudika417377
Postat pe 25 Decembrie 2011 14:56
si copiii ce sunt,varsatori sau racusori ?
CRACIUN_FERICIT
Postat pe 25 Decembrie 2011 14:58
Si la mine e aceeasi situatia, de sapte ani impreuna, el rac, eu varsator...am lasat intotdeauna, cand unul, cand altul...si relatia merge inainte. Asa ca cine mai abereaza cu "despartiti-va", l-as trimite undeva. Nu tot ce spun cartile trebuie neaparat sa fie si valabil, sau se fie absolut necesar sa se si puna in practica. Viata, in final, e cea mai buna lectie.Un singur sfat: intr-o asemenea relatie, nu trebuie fortata nota cu absolut nimic, totul trebuie lasat sa decurga cat de natural posibil, sau, altfel spus, lasati-va luati de val. NU judecati, NU faceti planuri. E cel mai indicat!
Pana atunci, SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU PLIN DE IMPLINIRI!
kudika394905
Postat pe 25 Decembrie 2011 15:58
buna fetelor,eu rac/ el varsator, 20 de ani frumosi...2 copii super, nu va mai luati dupa prostii...am rezumat totul la iubire si respect si suntem OK.SARBATORI FERICITE TUTUROR !
kudika322811
Postat pe 25 Decembrie 2011 16:13
La noi a mers...avem 10 ani, un copil si o casnicie fericita! Deci...MERGE! :)...eu rac, el varsator ;)...Iti urez multa bafta!!!:)
kudika368060
Postat pe 25 Decembrie 2011 21:36
Eu sunt varsatoare iar el este rac si suntem de 12 ani impreuna si ne iubim ca in prima zi.
O potrivire extraordinara. Ne intelegem minunat.
Estera77
Postat pe 25 Ianuarie 2012 11:43
De la: crinuts, la data 2011-12-04 11:49:52eu sunt rac, el varsator .. majoritatea raspunsurilor pentru compatibilitate dau acelasi rezultat: merge doar daca una din parti lasa de la ea .. pai da, dar asta nu e normal in orice cuplu existent?! cineva trebuie sa lase de la el ca relatia sa decurga bine .. fara sa existe certuri si pareri contrare. acu` .. suntem de 7 luni impreuna si .. merge! ba mai mult, imi spune sa nu-l parasesc ..
kudika093264
Postat pe 1 Februarie 2012 09:23
Exista doua componente cea teoretica si cea practica. 1A. Cea teoretica intr un fel spune ca cei doi sunt incompatibili, pentru ca racului nu ii place spiritul prea liber al varsatorului, de asemenea faptul ca varsatorului nu ii prea place sa dea socoteala, si din punct de vedere comportamental ,, detasarea '' cam mare fata de cellalalt pe care varsatorul o afiseaza dar care nu este neaparat o detasare cat o distanta impusa de ,, spatiul intim '' de care nevoie varsatorul, de asemenea varsatorul nu este un ,, expert '' al efuziunilor sentimentale cum este racul, care rac este capabil sa ofere foarte mult la acest capitol, dar care si are nevoie sa primeasca asa ceva, racul implicit pretinzand imperativ la schimb ceea ce ofera, anume confort emotional, siguranta afectiva, si poate chiar real implinire sufleteasca daca racul este o fiinta ceva mai evuluata, varsatorul fiind o fiinta care nu are libertatea sa manifeste plenar exterior ceea ce simte, este incurajat si se simte bine in preajma racului care are aceasta mare libertate emotinala, insa varsatorului nu ii plac fiintele prea siropoase si daca racul se comporta asa nu este bine, de asemenea varsatorul se simte incorsetat daca racul devine prea atasat de fiinta lui sau prea dependent de prezenta lui permanenta.
kudika093264
Postat pe 1 Februarie 2012 09:51
Racul si varsatorul nu sunt structuri compatibile, insa a-ti putea fii in schimb complementari, din complementaritate apare pasiunea nu din asemanare, dar cum sa il sustii complementar pe celalalt cand nu esti si asemanator, asemanarea genereaza compatibilitate compatilbilitatea trebuie sa fie caracteriala si afectiv emptionala, sufleteasca de fapt, daca asa ceva nu exista nu poti sa empatizezi cu adevarat cu celalalt, sa te identifici cu el cu starile lui cu trairile lui. Trebuie sa intelegi un lucru esential, in primul rand definitoriu pentru un om este caracterul, si apoi celelalte componebte ale structurii, dar oricat de armonios ar fi caracterul unui om, noi avem structuri diferite, o structura psihomentala, caracteriala, una afectiv emotionala, sufleteasca, o structura fizico, endocrino, sexuala, toate aceste componete ale fiintei umane presupun calitati, slabiciuni sau defecte, si de fapt pana la urma nevoi, trebuinte, nevoia de a ne manifesta, de a ne exprima calitatile, de a manifesta ceea ce este frumos, bun si armonios in fiinta noastra, si poate imtr o masura si mai mare nevoia de cauta, de a gasi , de a obtine ceea ce avem nevoie sa primim, sa obtimem de la una sau mai mute alte fiinte umane. Racul si varsatorul au structuri diferite, si de fapt nevoi diferite pentru ca abia aici apar problemele, fiecare in parte are nevoia de a-si manifesta plenar structura, preexistenta, asa cum fiecare in parte cauta si are nevoie de fapt sa primeasca ceea ce ii lipseste. Nu poti sa negi structura unei alte fiinte umane si nu poti sa nu tii cont de nevoile structurale sau profunde ale celeilalte fiinte umane. Relatia dintre voi ar putea merge cu adevarat doar daca ar fii o foarte puternica si profunda legatura sufleteasca intre voi, si in acelasi timp ar trebui sa aveti un caracter cu un grad de armonie asemanator, pentru ca in acest fel v-ati modela fiecare in parte dupa nevoile celuilalt, si v-ati trasforma astfel reciproc, dar daca ar fii existat cu adevarat o asemenea relatie sufleteasca intre voi si in acelasi timp ar fii fost si o suficienta asemanare caracteriala, tu nu ai mai fii fost in situatia de a cauta si de a gasii raspunsurile in alta parte ! Deloc intamplator se spune ca ,, SINGURA IUBIRE ADEVARATA ESTE CEA IN CARE TRAIESTI STARILE CELUILALT ''
kudika093264
Postat pe 7 Februarie 2012 10:20
Aceasta combinatie este ceva mai buna, pentru ca in relatii femeile varsator sunt altfel decat barbatii varsator, in primul rand petru ca daca hotarasc sa se opreasca la acel barbat sunt cu adevarat fidele si devotate, barbatii varsator nu prea au consistenta in relatii, si apoi in relatia cu un barbat potrivit femeilele varsator au multa determinare sa reuseasca. Eu sunt rac si am ,, gustat '' n timp din interactiunea cu vreo doua varsatoare, fiinte foarte specile de altfel !
kudika093264
Postat pe 7 Februarie 2012 11:32
De la: crinuts, la data 2011-12-04 11:49:52eu sunt rac, el varsator .. majoritatea raspunsurilor pentru compatibilitate dau acelasi rezultat: merge doar daca una din parti lasa de la ea .. pai da, dar asta nu e normal in orice cuplu existent?! cineva trebuie sa lase de la el ca relatia sa decurga bine .. fara sa existe certuri si pareri contrare. acu` .. suntem de 7 luni impreuna si .. merge! ba mai mult, imi spune sa nu-l parasesc ..
kudika093264
Postat pe 7 Februarie 2012 11:34
Tu ii oferi varsatorului confort emotional, siguranta afectiva, si probabil si oarecare implinire sufleteasca, depinde si de varsta pe care o aveti, si de fapt mai ales de varsta lui, pentru ca daca inca se cauta, el este cam imatur pentru nevoile sifletesti ale unui rac !
kudika093264
Postat pe 7 Februarie 2012 11:38
De la: crinuts, la data 2011-12-04 11:49:52eu sunt rac, el varsator .. majoritatea raspunsurilor pentru compatibilitate dau acelasi rezultat: merge doar daca una din parti lasa de la ea .. pai da, dar asta nu e normal in orice cuplu existent?! cineva trebuie sa lase de la el ca relatia sa decurga bine .. fara sa existe certuri si pareri contrare. acu` .. suntem de 7 luni impreuna si .. merge! ba mai mult, imi spune sa nu-l parasesc ..


racii is infideli!!!! barbatii raci!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:34
De la: kudika093264, la data 2012-02-07 11:32:20Aceasta combinatie este ceva mai buna, pentru ca in relatii femeile varsator sunt altfel decat barbatii varsator, in primul rand petru ca daca hotarasc sa se opreasca la acel barbat sunt cu adevarat fidele si devotate, barbatii varsator nu prea au consistenta in relatii, si apoi in relatia cu un barbat potrivit femeilele varsator au multa determinare sa reuseasca. Eu sunt rac si am ,, gustat '' n timp din interactiunea cu vreo doua varsatoare, fiinte foarte specile de altfel !


esti fidel or nu???? recunoaste cinstit!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:35
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-24 23:05:18
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-24 23:03:26



tu nicole tu te plesnesti singura cu bolovani?
Piscolinoo
Postat pe 8 Februarie 2012 13:38
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-08 13:38:33
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-24 23:05:18
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-24 23:03:26



tu nicole tu te plesnesti singura cu bolovani?

muza_ta
Postat pe 8 Februarie 2012 13:47
2. Racului nu ii plac prea multi prieteni si alesi putin cam la intamplare cum i se pare ca o face varsatorul, racului nu ii prea place,, detasarea '' emotionala pe care o afiseaza varsatorul, racul are nevoie de o fiinta cat mai prezenta in viata lui, ceea ce vasatorul ii vine cam greu sa ii asigure racului, racul este o fiinta foarte intima varsatorul nu prea, varsatorul este tentat sa se ocupe de umanitate, racul de propriul camin, si poate cel dureros pentru un rac este tendinta varsatorului de a avea o ,, suficienta de sine '' cam pea mare pentru ceea ce poate accepta un rac. In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere
kudika093264
Postat pe 10 Februarie 2012 10:51
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-02-08 13:34:27
De la: crinuts, la data 2011-12-04 11:49:52eu sunt rac, el varsator .. majoritatea raspunsurilor pentru compatibilitate dau acelasi rezultat: merge doar daca una din parti lasa de la ea .. pai da, dar asta nu e normal in orice cuplu existent?! cineva trebuie sa lase de la el ca relatia sa decurga bine .. fara sa existe certuri si pareri contrare. acu` .. suntem de 7 luni impreuna si .. merge! ba mai mult, imi spune sa nu-l parasesc ..


racii is infideli!!!! barbatii raci!!!!
Daca iubesc cu adevarat acea femeie merg pana la capat, daca nu o iubesc din toata inima nu sunt infidel dar renunt de tot la acea femeie, si de fapt mai curand nu am o relatie cu o femeie caruia nu pot sa-i iubesc in primul rand sufletul si caracterul, nu sunt interesat sa experimentez doar sexual o relatie. Asta nu iseamna ca nu ,, s-au intamplat '' vreo doua, trei aventuri atunci cand nu aveam ,, obligatii '' fata de o alta femeie.
kudika093264
Postat pe 10 Februarie 2012 10:58
De la: kudika093264, la data 2012-02-10 10:51:132. Racului nu ii plac prea multi prieteni si alesi putin cam la intamplare cum i se pare ca o face varsatorul, racului nu ii prea place,, detasarea '' emotionala pe care o afiseaza varsatorul, racul are nevoie de o fiinta cat mai prezenta in viata lui, ceea ce vasatorul ii vine cam greu sa ii asigure racului, racul este o fiinta foarte intima varsatorul nu prea, varsatorul este tentat sa se ocupe de umanitate, racul de propriul camin, si poate cel dureros pentru un rac este tendinta varsatorului de a avea o ,, suficienta de sine '' cam pea mare pentru ceea ce poate accepta un rac. In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere


"In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere"-doar cu asta sunt de acord! in rest-aberatii, aberatii!!
kiss_my_ass
Postat pe 10 Februarie 2012 10:58
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-02-08 13:35:21
De la: kudika093264, la data 2012-02-07 11:32:20Aceasta combinatie este ceva mai buna, pentru ca in relatii femeile varsator sunt altfel decat barbatii varsator, in primul rand petru ca daca hotarasc sa se opreasca la acel barbat sunt cu adevarat fidele si devotate, barbatii varsator nu prea au consistenta in relatii, si apoi in relatia cu un barbat potrivit femeilele varsator au multa determinare sa reuseasca. Eu sunt rac si am ,, gustat '' n timp din interactiunea cu vreo doua varsatoare, fiinte foarte specile de altfel !


esti fidel or nu???? recunoaste cinstit!!!!
Pentru anu simtii nevoia sa fii infidel, cred ca este necesar si obligatoriu sa fii suficient de selectiv atunci cand iti alegi partenerul, partenera, dar pentru a putea face asta trebuie sa te cunosti destul bine tu pe tine insuti, ca sa poti alege finta cea maim potrivita pentru tine. Oamenii superficiali sau cei care sunt ceva mai slabi SI fiintele care sunt mai egotice au talent in a alege prost 1
kudika093264
Postat pe 10 Februarie 2012 11:05
De la: kiss_my_ass, la data 2012-02-10 10:58:54
De la: kudika093264, la data 2012-02-10 10:51:132. Racului nu ii plac prea multi prieteni si alesi putin cam la intamplare cum i se pare ca o face varsatorul, racului nu ii prea place,, detasarea '' emotionala pe care o afiseaza varsatorul, racul are nevoie de o fiinta cat mai prezenta in viata lui, ceea ce vasatorul ii vine cam greu sa ii asigure racului, racul este o fiinta foarte intima varsatorul nu prea, varsatorul este tentat sa se ocupe de umanitate, racul de propriul camin, si poate cel dureros pentru un rac este tendinta varsatorului de a avea o ,, suficienta de sine '' cam pea mare pentru ceea ce poate accepta un rac. In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere


"In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere"-doar cu asta sunt de acord! in rest-aberatii, aberatii!!
Daca fotografia va apartine atunci va inteleg opinia !
kudika093264
Postat pe 11 Februarie 2012 12:27
De la: kudika093264, la data 2012-02-11 12:27:26
De la: kiss_my_ass, la data 2012-02-10 10:58:54
De la: kudika093264, la data 2012-02-10 10:51:132. Racului nu ii plac prea multi prieteni si alesi putin cam la intamplare cum i se pare ca o face varsatorul, racului nu ii prea place,, detasarea '' emotionala pe care o afiseaza varsatorul, racul are nevoie de o fiinta cat mai prezenta in viata lui, ceea ce vasatorul ii vine cam greu sa ii asigure racului, racul este o fiinta foarte intima varsatorul nu prea, varsatorul este tentat sa se ocupe de umanitate, racul de propriul camin, si poate cel dureros pentru un rac este tendinta varsatorului de a avea o ,, suficienta de sine '' cam pea mare pentru ceea ce poate accepta un rac. In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere


"In acelasi timp insa exista oameni si oameni, caractere si caractere"-doar cu asta sunt de acord! in rest-aberatii, aberatii!!
Daca fotografia va apartine atunci va inteleg opinia !


Si ce are de-a face poza de la avatarul doamnei Kiss cu opinia exprimata de ea la aceasta tema? Eu consider ca are mare dreptate in acea opinie exprimata, in rest nu inteleg de ce o ataci, fara ca ea sa te fi jignit cu ceva.
franziska_eu
Postat pe 11 Februarie 2012 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa aleg iubirea sau ambitia??? 33 De la: denis_3d25 11 Octombrie 2011 03:17
cum sa'l uit?:(( 44 De la: rockk 29 Ianuarie 2011 13:58
femeie gemeni-barbat capricorn??? 8 De la: Calandrinon 5 Ianuarie 2010 19:29
hi 2 De la: angel_in_disguise 23 Decembrie 2008 10:35
deci 9 De la: paris_love 16 Iulie 2009 16:53