Setari Cookie-uri

se mai intoarce

buna,nici nustiu cu ce sa incep,trec printr-o peroada foarte grea si urita din viata mea,sunt o fire foarte sensibila, toti ma stiu ca o persoana fara inhibitii si foarte pozoitiva,dar cind vine vorba de o relatie sunt sensibila,m-am indragostit pentru prima data la 16 ani,a fost ceva de basm,am fost cu el 1 an si 3 luni,a fost un timp minuntat,sigur ne-am mai certat dar peste toate am trecut caci ne iubeam enorm,la inceput nu credeam ca va fi ceva de lunga durata,invatam intr-o scoala dar nu stiam mai nimic unul de altul,dar iata ca a fost sa fim impreuna,ne simteam atit de bine unul in compania altuia,dar de vreo 2 luni parca e alt om,nu-l recunosc,a devenit atit de rece,am incercat sa vorbesc cu el,si mi-a spus ca trece printr-o perioada grea si l-am lasat in pace o vreme zic sa-si puna gindurile in ordine si nimic,imi spune ca oricum vrea cu mine impreuna sa fie ca o sa se intoarca daar mi-a cerut sa-i dau drumul si sa ne despartim, mi sa parut ca se termina lumea,atit de tare il iubesc si m-am atasat de el,a devenit parte din mine,acum imi spune sa uit de el sa imi caut alt baiat si de o luna nu vorbim deloc,cu toate ca inainte de atsa imi spunea ca o sa se intoarca oricum la mine,tot timpul cit am fost cu el nu mi-a aratat dragostea prin vorbe,dar prin fapte simteam cum ma iubea si eu il rasplateam la fel,si unde-i dragostea ceea undei? nu suport sa traesc cu gindul ca gata,o parte din mine il asteapta,incerc sa merg inainte dar nu pot sa ma desprind de trecut,as vrea sa cred ca poate se intoarce si va fi totul bine,nu e o dragoste copilareasca e ceva serios ,pur,multi imi zic ca nu e ultimul ac vor mai fi,dar la sigur nu va mai fi nimeni ca el,prima mea dragoste,primul sarut primul fior,nustiu cum sa trec,am impresia ca nimeni nu ma intelege si nimic nu ma ajuta,oare ce simte el,mai este vreo sansa,pur si simplu nu mai am puteri! mersi
maggy1
Postat pe 14 Decembrie 2011 23:57
E clar ca vrea sa si-o traga cu alta si de asta s-a despartit de tine,zi mersi ca macar nu te-a inselat si a preferat sa se desparta de tine.
broscoiu
Postat pe 15 Decembrie 2011 00:09
Daca s-a despartit de tine a facut-o pentru ca nu a vrut sa te faca sa suferi...mai bine asa pentru tie decat sa fi aflat ca te inseala cu alta. Sunt aproape sigura ca baiatul vrea sa fie mai libertin si sa se distreze cu alte fete sau sa poate iesi pe unde vrea el sa faca ce-i place. Daca a zis ca tot cu tine va fi pana la urma ti-a prins tie punctul slab stie ca atunci cand va avea el chef tu il vei astepta cu bratele deschise. Sfatul meu este sa incerci sa mergi mai departe si sa-i areti ca esti femeie adevarata ca-ti faci o cariera si ca poti sa-ti gasesti un barbat care sa ta respecte. Daca intradevar tine la tine va muri de ciuda cand te va vedea cu altul si va vedea ca-i serioasa treaba...numai in modul acesta poti afla ce simte el pentru tine asta daca pe cale verbala nu ai reusit sa afli ce vrea el de fapt cu privire la voi. Eu mi-as indrepta privirea spre alte lucruri din viata - daca o data aii un esec treci peste el asa este viata plina de obstacole pe care noi trebuie sa le depasim...ai grija de tine ...
kudika_nikole
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:02
De la: maggy1, la data 2011-12-14 23:57:48buna,nici nustiu cu ce sa incep,trec printr-o peroada foarte grea si urita din viata mea,sunt o fire foarte sensibila, toti ma stiu ca o persoana fara inhibitii si foarte pozoitiva,dar cind vine vorba de o relatie sunt sensibila,m-am indragostit pentru prima data la 16 ani,a fost ceva de basm,am fost cu el 1 an si 3 luni,a fost un timp minuntat,sigur ne-am mai certat dar peste toate am trecut caci ne iubeam enorm,la inceput nu credeam ca va fi ceva de lunga durata,invatam intr-o scoala dar nu stiam mai nimic unul de altul,dar iata ca a fost sa fim impreuna,ne simteam atit de bine unul in compania altuia,dar de vreo 2 luni parca e alt om,nu-l recunosc,a devenit atit de rece,am incercat sa vorbesc cu el,si mi-a spus ca trece printr-o perioada grea si l-am lasat in pace o vreme zic sa-si puna gindurile in ordine si nimic,imi spune ca oricum vrea cu mine impreuna sa fie ca o sa se intoarca daar mi-a cerut sa-i dau drumul si sa ne despartim, mi sa parut ca se termina lumea,atit de tare il iubesc si m-am atasat de el,a devenit parte din mine,acum imi spune sa uit de el sa imi caut alt baiat si de o luna nu vorbim deloc,cu toate ca inainte de atsa imi spunea ca o sa se intoarca oricum la mine,tot timpul cit am fost cu el nu mi-a aratat dragostea prin vorbe,dar prin fapte simteam cum ma iubea si eu il rasplateam la fel,si unde-i dragostea ceea undei? nu suport sa traesc cu gindul ca gata,o parte din mine il asteapta,incerc sa merg inainte dar nu pot sa ma desprind de trecut,as vrea sa cred ca poate se intoarce si va fi totul bine,nu e o dragoste copilareasca e ceva serios ,pur,multi imi zic ca nu e ultimul ac vor mai fi,dar la sigur nu va mai fi nimeni ca el,prima mea dragoste,primul sarut primul fior,nustiu cum sa trec,am impresia ca nimeni nu ma intelege si nimic nu ma ajuta,oare ce simte el,mai este vreo sansa,pur si simplu nu mai am puteri! mersi



Da,bine,am inteles tragedia prin care treci,dar,acum,ce varsta ai?Nu cred ca ai evoluat foarte mult!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:05
hai sa nu o numim tragedie,nu cred ca ai inteles normal situatia,nu cred ca conteaza atit de mult virsta,insa nu crede ca sunt o copilandra de asta cu gindul la justin bieber si papusi barbie,am trecut prin multe la virsta,multe prin care nici unii mai in virsta au trecut,tu cred ca nu ai avut asa tip de situatii si nu stii cum e asta,eu de ce am scris pe acest forum,pentru a vedea parerea altora nu sa fiu catalogata drept o disperata,ok,mersi ca ai raspuns si ai citit si mesajul meu,iti doresc sa nu treci prin asa ceva,ca chiar doare
maggy1
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:19
De la: maggy1, la data 2011-12-15 15:19:07hai sa nu o numim tragedie,nu cred ca ai inteles normal situatia,nu cred ca conteaza atit de mult virsta,insa nu crede ca sunt o copilandra de asta cu gindul la justin bieber si papusi barbie,am trecut prin multe la virsta,multe prin care nici unii mai in virsta au trecut,tu cred ca nu ai avut asa tip de situatii si nu stii cum e asta,eu de ce am scris pe acest forum,pentru a vedea parerea altora nu sa fiu catalogata drept o disperata,ok,mersi ca ai raspuns si ai citit si mesajul meu,iti doresc sa nu treci prin asa ceva,ca chiar doare

Eu zic sa mai treci pe la scoala si nu mai exagera atat ca nu-i sfarsitu' lumii.
broscoiu
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:26
pai da sigur sa trec pe la scoala,nustiu de ce credeti ca majoritatea persoanelor care scriu aici sunt niste copilite de 13 14 ani pe care nici in serios nu le luati,permitem sa iti zic ca sunt o eleva foarte buna,nu ca mii de lauda aici pur si simplu vreau sa fiu normal inteleasa,si ma conving ca chiar nimeni nici macar cit negru sub unghie nu are nevoie de tine,plingi suferi te doare,nici ca le pasa,sunt doar o disperata si fac prea multa tragedie,sigurrrr
maggy1
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:30
De la: maggy1, la data 2011-12-15 15:30:58pai da sigur sa trec pe la scoala,nustiu de ce credeti ca majoritatea persoanelor care scriu aici sunt niste copilite de 13 14 ani pe care nici in serios nu le luati,permitem sa iti zic ca sunt o eleva foarte buna,nu ca mii de lauda aici pur si simplu vreau sa fiu normal inteleasa,si ma conving ca chiar nimeni nici macar cit negru sub unghie nu are nevoie de tine,plingi suferi te doare,nici ca le pasa,sunt doar o disperata si fac prea multa tragedie,sigurrrr

Toti cei de pe site au suferit cel putin odata in dragoste,la tine fiind prima dragoste ti se pare ca ti s-a sfarsit lumea,ca fara el nu mai poti trai si ca nu a mai avut nimeni parte de o suferinta ca a ta.Asteapta sa treaca timpul si o sa vezi ca o sa doara mai putin,timpul le rezolva pe toate.
broscoiu
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:40
De la: maggy1, la data 2011-12-15 15:30:58pai da sigur sa trec pe la scoala,nustiu de ce credeti ca majoritatea persoanelor care scriu aici sunt niste copilite de 13 14 ani pe care nici in serios nu le luati,permitem sa iti zic ca sunt o eleva foarte buna,nu ca mii de lauda aici pur si simplu vreau sa fiu normal inteleasa,si ma conving ca chiar nimeni nici macar cit negru sub unghie nu are nevoie de tine,plingi suferi te doare,nici ca le pasa,sunt doar o disperata si fac prea multa tragedie,sigurrrr

Pai a zis bine...cauta si tu un profesor de sport,sau de muzica ...Fii in trend...
Voi va f ##teti cand trebuie sa invatati si cand ar trebui sa va f##teti sunteti deja expirate din toate punctele de vedere...
MAMAITA
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:41
De la: maggy1, la data 2011-12-15 15:19:07hai sa nu o numim tragedie,nu cred ca ai inteles normal situatia,nu cred ca conteaza atit de mult virsta,insa nu crede ca sunt o copilandra de asta cu gindul la justin bieber si papusi barbie,am trecut prin multe la virsta,multe prin care nici unii mai in virsta au trecut,tu cred ca nu ai avut asa tip de situatii si nu stii cum e asta,eu de ce am scris pe acest forum,pentru a vedea parerea altora nu sa fiu catalogata drept o disperata,ok,mersi ca ai raspuns si ai citit si mesajul meu,iti doresc sa nu treci prin asa ceva,ca chiar doare


Totusi,ce varsta ai?Draga ,tot ceea ce ni se intampla in viata se raporteaza la varsta pe care o avem si este privit tot prin prisma varstei!Faptul ca reactionezi pripit, in tragerea concluziilor,ma determina sa imi mentin afirmatia ,conform careia ,esti inca imatura!Cand ai sa-mi dai raspunsul solicitat,iti voi raspunde corespunzator!Ideea care trebuie retinuta este urmatoarea;indiferent de durata de parcurgere a relatiei tale,,in momentul in care apar probleme de natura celor descrise de tine,la care se adauga si racirea sentimentelor partenerului tau,ideal este sa fii hotarata sa mergi mai departe,indiferent de cat de mult te-ar durea sa faci acest lucru!Acum ,ramane sa iti vizualizez opinia vis-a-vis de modul cum percepi acest "ideal"!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Decembrie 2011 15:50
draga,eu nici nu ma consider matura,am 18 ani,nu sunt oricum nici o copilita,inteleg multe,poate mai multe decit trebuie,stiu ca trebuie sa merg inainte chiar daca doare,dar ce sa fac inimii nui pot porunci,nu mi-l pot scoate din minte,inima il aasteapta si asta ma sfisie pe dinauntru
maggy1
Postat pe 15 Decembrie 2011 16:02
De la: maggy1, la data 2011-12-15 16:02:46draga,eu nici nu ma consider matura,am 18 ani,nu sunt oricum nici o copilita,inteleg multe,poate mai multe decit trebuie,stiu ca trebuie sa merg inainte chiar daca doare,dar ce sa fac inimii nui pot porunci,nu mi-l pot scoate din minte,inima il aasteapta si asta ma sfisie pe dinauntru
ai prieten ? ca pari simpatica...
GODZILA
Postat pe 15 Decembrie 2011 16:05
De la: maggy1, la data 2011-12-15 16:02:46draga,eu nici nu ma consider matura,am 18 ani,nu sunt oricum nici o copilita,inteleg multe,poate mai multe decit trebuie,stiu ca trebuie sa merg inainte chiar daca doare,dar ce sa fac inimii nui pot porunci,nu mi-l pot scoate din minte,inima il aasteapta si asta ma sfisie pe dinauntru



Multumesc pentru raspuns,acesta imi intareste convingerea,usor derutanta la inceputul discutiei noastre ce-i drept,ca mai trebuie sa lucrezi cu propria-ti vointa!Draga,toti am suferit si suferim inca , din cauza deziluziilor provocate de iubirile ,ce esueaza la un moment dat,dar acesta este ciclul vietii,oare tu credeai ca viata este constituita numai din straturi de miere?Nuuuuu,draga,viata,in toata plenitudinea ei,are o paleta de gusturi dintre cele mai diverse!Tu esti la prima dezamagire,ei si?Roaga-te destinului sa nu recidivezi in durerea provocata de astfel de neajunsuri!Impune-ti vointa,fostul nu este "buricul Pamantului",vei mai intalni si alti barbati,poate mai buni decat cel pe care inca il iubesti!Ai inima bolnava?Pentru tratarea bolilor de inima,de natura celei de care suferi in acest moment,singurul tratament eficient este impunerea vointei si stapanirii personale!Daca nu poti sa urmezi un astfel de tratament,poti recurge la "transplantul cardiac'!
RAINBOWLADY
Postat pe 15 Decembrie 2011 16:31
De la: maggy1, la data 2011-12-15 16:02:46draga,eu nici nu ma consider matura,am 18 ani,nu sunt oricum nici o copilita,inteleg multe,poate mai multe decit trebuie,stiu ca trebuie sa merg inainte chiar daca doare,dar ce sa fac inimii nui pot porunci,nu mi-l pot scoate din minte,inima il aasteapta si asta ma sfisie pe dinauntru

Stai linistita ca e posibil ca nici sa nu fie asta prima dezamagire,mai ai de trait...
broscoiu
Postat pe 15 Decembrie 2011 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut amanta in arad, curat si discret 22 De la: kudika_14445 18 Septembrie 2012 18:24
Help 2 De la: Deea_Kitty_Girl 24 Octombrie 2010 13:38
Banc cu blonde:) 1 De la: Bazar-Net 14 Iulie 2013 23:38
Neobux 2 De la: pavel-craciun 20 Mai 2009 13:26
Incercare de a trece peste 14 De la: franziska_eu 24 Decembrie 2011 07:27