Setari Cookie-uri

helllllo

un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''
desde
Postat pe 23 Noiembrie 2010 13:58
De la: desde, la data 2010-11-23 13:58:59un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''



Celia_1
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:01
De la: desde, la data 2010-11-23 13:58:59un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''


fante_de_dorobanti
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:02
De la: desde, la data 2010-11-23 13:58:59un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''


tare rau
visan_georgiana
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:04
De la: desde, la data 2010-11-23 13:58:59un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''


_Cryssa_
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:08
De la: desde, la data 2010-11-23 13:58:59un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''
Valy90
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:45
blonda mai sunt!!!!!prima data am crezut ca e pe bune...abia dupa m-am prins ca e un banc
freakyyy
Postat pe 23 Noiembrie 2010 15:59
O blonda la bar i se adreseaza tânarului aratos care sta lânga ea:
-Chiar credeti ca as vrea, la cinci minute dupa ce ne-am cunoscut, sa ma culc cu dumneavoastra?
-Da, zice tânarul.
-Dumnezeule! Inseamna ca puteti citi gândurile!...

Doua tipe. Una întreaba:
- Maria, ce lungime are penisul?
- 30 de centimetri.
- Auzi, tu ori esti proasta, ori ai avut noroc!

BEL_AMY1
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:59
TARE DE TOT!!!!!
KADE
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:22
Preotul cartierului ajunge la o petrecere cu gândul de a opri destrãbãlarea enoriasilor sãi.
Dupã ce a sunat insistent la usã, ii deschide in cele din urmã stãpânul casei. Preotul ii spune:
- Am auzit cã aveti o petrecere mai deocheatã si va rog sã o opriti. Un adevarat credincios...
- Nu este nimic deocheat - il intrerupe gazda. Este doar un simplu joc de ghicit. Fiecare femeie este legata la ochi si trebuie sã identifice bãrbatii din camerã doar prin atingerea organelor genitale ale acestora. Pãrinte, mai bine hai sa participi si tu, pentru cã deja pâna acum ti-a fost pronuntat numele de opt ori!
BEL_AMY1
Postat pe 7 Decembrie 2010 16:29
De la: desde, la data 2010-11-23 13:58:59un barbat avea o avenyura de cativa ani cu o italianca intr-o seara,femeia i-a marturisit ca e insarcinata. nedorind sa-si distruga reputatia sau casnicia,acesta i-a propus femeii o suma mare de bani pentru a pleca in Ialia sa nasca in secret. daca era de acord sa ramana in Italia si sa creasca acolo copilul,el i-a promis ca-i va acorda sprijinul financiar pana cand copilul va implini 18 ani. femeia a acceptat,dar s-a intrebat cum va sti el cand se va naste copilul .pentru a mentine discretia,el i-a spus sa-i trimita o carte postala pe spatele careia sa scrie ,, Spaghete''. la primirea acesteia,el se va ocupa de pensia alimentara a copilului. Intr-o zi,dupa aproximativ 9 luni,cand barbatul s-a intors de la lucru ,sotia l-a intampinat confuza; -,,Dragule,azi ai primit o carte postala extrem de ciudata. -,,Ah,da-mi-o doar,iti voi explica mai tarziu despre ce e vorba;. Sotia ascultatoare .i-a inmanat cartea postala. el a citit-o,s-a facut tot alb si a lesinat. pe cartea postala scria; ,,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete,spaghete.trei cu chiftele,doua fara.trimite mai mult sos''
tare...
Delyi
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:32
In perioada in care Octavian Goga a fost prim ministru
nu exista televiziune. Aparate de radio erau putine. De
asemenea, si ziare erau putine. Asa ca oamenii nu-i prea
cunosteau pe politicieni.
Demnitarii nu aveau masina cu sofer. Pentru deplasari
foloseau taxiul, apoi se faceau decontarile.
Primul ministru Octavian Goga urma sa vorbeasca la
radio. A luat un taxi pana la Casa Radio. Ajuns acolo,
l-a rugat pe sofer sa-l astepte. Soferul i-a spus ca nu
poate sa-l astepte pentru ca se grabeste sa ajunga acasa
sa-l asculte pe primul ministru care urmeaza sa vorbeasca
la radio.
Atunci Octavian Goga i-a dat un bacsis gras. Vazand
bacsisul, soferul i-a spus primului ministru:
"Il bag in p**** ma-sii pe primul ministru! Eu va astept
pe dumneavoastra!"
Intamplarea a povestit-o chiar Octavian Goga
BEL_AMY1
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:08
De la: IOPISTUBEI, la data 2010-12-07 16:29:30Preotul cartierului ajunge la o petrecere cu gândul de a opri destrãbãlarea enoriasilor sãi.
Dupã ce a sunat insistent la usã, ii deschide in cele din urmã stãpânul casei. Preotul ii spune:
- Am auzit cã aveti o petrecere mai deocheatã si va rog sã o opriti. Un adevarat credincios...
- Nu este nimic deocheat - il intrerupe gazda. Este doar un simplu joc de ghicit. Fiecare femeie este legata la ochi si trebuie sã identifice bãrbatii din camerã doar prin atingerea organelor genitale ale acestora. Pãrinte, mai bine hai sa participi si tu, pentru cã deja pâna acum ti-a fost pronuntat numele de opt ori!


sunt vecin cu biserica si prieten cu popa..am sa-i zic asta!
pickard
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:13
D-le Bush, aveti dovezi ca Irakul are arme de distrugere in masa?
- Sigur, am pastrat chitantele !

- Mai Bula, ce ati facut azi la chimie?
-Am preparat materiale explozive.
-Si miine ce program aveti la scoala?
-Care scoala?

In avion, dupa ce s-au oprit motoarele la 10.000 de metri altitudine:
- Stimati pasageri, va rugam sa ramaneti pe locurile dumneavaostra, pentru a usura identificarea... Multumim

BEL_AMY1
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:20
Poezioala desple secs


Fãcui fãlã sã vleau o constatale
La glãdiniþã ieli, când am picat,
(Cu toate cã-s de-un an în glupa male)
Sã mol dacã glumesc, pe omoplat!

Ne-a esplicat doamna educatoale
Amãnunþit, chial ne-a si desenat,
Cum am ajuns sã ezigstãm sub soale,
Cum fiecale a fost plocleat,

Elam ochi si ulechi de culios
Sã aflu cum pe lume am venit,
Si chipes si isteþ, da' si flumos,
Da' nu te mint, mai mult m-a plictisit,

C-al fi o balzã, cale-n noptiþicã,
Ne-aduþe-n pliscu' ei, împachetaþi,
Când scapã si mãmica de bulticã
Fãcutã de la ouã si câlnaþi,

Cum zboalã balza asta-nþet, agale,
Vleo nouã luni, sã iasã luclu bun
Si cum agiungem în pãtuþ si-n þoale
Pe cosul casei, ca si Mos Clãciun....

Sã vezi mãi flate, þe educatoale (!)
Fãlã misto, chial m-a lãsat pelplex,
La vâlsta ei, (þe þâþe, ce piþioale !)
Sã nu stie nimica desple secs ???

BEL_AMY1
Postat pe 15 Decembrie 2010 20:12

Adam si Eva se plimbau prin Paradis. Eva il intreaba:
- Adam, ma iubesti?
Adam rabufneste:
- Am vreo alternativa?

Intr-o familie de tigani, feciorul il vede pe taica-su ca vrea sa iasa din casa
si il intreaba:
- Tata, da unde te duci?
- Ma duc pana la magazin, sa-mi cumpar o camasa..
- Aaaa, auzi tata, daca vanzatoarea nu te vede, sa-mi cumperi si mie una.


Doi poliþiºti se întîlnesc:
- Mã, se apropie Craciunul, þi-am cumpãrat un ou Kinder.
Se întîlnesc ºi a doua zi:
- Ce zici, þi-a plãcut oul?
- Ciocolata era excelentã, dar capsula am înghiþit-o cam greu....

BEL_AMY1
Postat pe 14 Ianuarie 2011 15:30
De la: BEL_AMY1, la data 2010-12-09 21:08:36In perioada in care Octavian Goga a fost prim ministru
nu exista televiziune. Aparate de radio erau putine. De
asemenea, si ziare erau putine. Asa ca oamenii nu-i prea
cunosteau pe politicieni.
Demnitarii nu aveau masina cu sofer. Pentru deplasari
foloseau taxiul, apoi se faceau decontarile.
Primul ministru Octavian Goga urma sa vorbeasca la
radio. A luat un taxi pana la Casa Radio. Ajuns acolo,
l-a rugat pe sofer sa-l astepte. Soferul i-a spus ca nu
poate sa-l astepte pentru ca se grabeste sa ajunga acasa
sa-l asculte pe primul ministru care urmeaza sa vorbeasca
la radio.
Atunci Octavian Goga i-a dat un bacsis gras. Vazand
bacsisul, soferul i-a spus primului ministru:
"Il bag in p**** ma-sii pe primul ministru! Eu va astept
pe dumneavoastra!"
Intamplarea a povestit-o chiar Octavian Goga

asta e tare!
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Ianuarie 2011 15:35
COOL
dia_timisoara
Postat pe 16 Ianuarie 2011 20:44
Muma Padurii iese la plimbare prin tinutul proaspat inverzit, cu un corb asezat pe umar. Pe drum, vrajitoarea intalneste un tanar ratacit si, patrunsa de valul primavaratic, ii spune acestuia:
- Daca recunosti faptura care sade la mine pe umar, iti voi darui o noapte de dragoste.
Tanarul vede cat de urata este, se “concentreaza” si zice...:
- Un bou?
La care vrajitoarea:
- Bou esti tu, dar treaca de la mine.
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 11:11
De la: puiut_77, la data 2011-02-22 11:11:06Muma Padurii iese la plimbare prin tinutul proaspat inverzit, cu un corb asezat pe umar. Pe drum, vrajitoarea intalneste un tanar ratacit si, patrunsa de valul primavaratic, ii spune acestuia:
- Daca recunosti faptura care sade la mine pe umar, iti voi darui o noapte de dragoste.
Tanarul vede cat de urata este, se “concentreaza” si zice...:
- Un bou?
La care vrajitoarea:
- Bou esti tu, dar treaca de la mine.





anastasia_m
Postat pe 22 Februarie 2011 13:10
symo1977
Postat pe 23 Martie 2011 20:14
10. "Directorul unui internat îi previne pe bãieþi:
- Dacã dã dracu' ºi-l prind pe unul din voi în dormitorul fetelor, îl amendez cu 10 Euro, a doua oarã îl ard cu 20 de Euro ºi a treia oarã cu 40 Euro !
Din spate, o voce timidã :
- Dom' director, da' un abonament cât costã?"


11. Un preot explica la ora de religie :
- Dumnezeu l-a creat pe Adam si cu o coasta din Adam a creat-o pe Eva.
- Parinte, il intrerupe un elev, tata spune ca ne tragem din maimute.
- Asculta, zice preotul plictisit, cazul familiei tale nu ma intereseaza !!! Eu vorbesc in general.....


12. Se spune cã s-a petrecut la Politehnica din Bucureºti. Studenþii aveau examen, dar, nemergând la cursuri, nici mãcar nu-ºi cunoºteau profa.
Un grup de studenþi aºteptau ºi ei... Vine o tipã fainã, cu un ºal în jurul gâtului, iar unul din studenþi zice:
- Iatã vine un sol de pace c-o nãframã-n vârf de bãþ.... ªi toþi se prãpãdesc de râs. Se uitã tipa atent la ei ºi intrã în salã..
Studentul în faptã:
- Waw ! Am pus-o! E profa... Sigur mã picã ! Dar îºi încearcã totuºi norocul ºi intrã în salã. Când sã tragã biletu’ cu subiectu’, profa întreabã:
- Tu eºti, Mircea ?
- Eu sunt doamnã...., dau acum, sau vin la toamnã ?!
BEL_AMY1
Postat pe 20 Aprilie 2011 12:28
Lecþie de gramaticã la Târgu-Mureº ... Profesoara le explicã elevilor despre gradele de comparaþie ale adjectivelor. Dupã ce terminã, vrea sã vadã ce au înþeles copiii ºi le cere sã dea exemple :
- Ionel, spune profesoara, dã un exemplu de adjectiv la cele trei grade de comparaþie. Se ridicã Ionel ºi spune: frumos, mai frumos, cel mai frumos.
- Bravo Ionel, spune profesoara, ai înþeles perfect. Ai nota 10! Ia sã vedem acum dacã Aniºoara a înþeles cum e cu gradele de comparaþie.
Se ridicã Aniºoara ºi spune : înalt, mai înalt, cel mai înalt.
- Bravo Aniºoara, ai ºi tu un 10!
- Ia s-o vedem acum ºi pe Ildiko.
Se ridicã Ildiko ºi începe:
- Adânc, mai adânc, ..ioi, tu, ashe-i bine!


Clasã de maghiari la ora de limba românã : „Gyury, spune, te rog, o propoziþie!” - "Duminicã me duc la pedure".
- Gyury, dragã, nu-i bine.
- "Atunce nu me duc shi gata".

Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele :
− Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand :
"Uite-o pe Oana - acum e avocat" ....sau "Uite-l pe Mihai - acum e doctor"...
Din clasa se aude o voce:
− Uite-o pe diriga - acum e moarta ....!!!


Profesorul zice: "Baiete, din pacate pentru tine, nota pe care o ai incepe cu P. Banuiesc ca stii ce nota e, nu ...?"
Studentul: ..."Pinci !!?"

Profesorul de matematica Grigore Moisil, dupa ce a citit prostiile pe care le-a debitat unul dintre studenti intr-o lucrare, il cheama la el, il pupa pe frunte si zice:
- Tu poti sa te lauzi la toata lumea ca profesorul Grigore Moisil te-a pupat in fund, ca asta nu-i cap!
BEL_AMY1
Postat pe 20 Aprilie 2011 20:14
O blonda intr-un bar, vrea sa faca cinste:
-O Skol la toata lumea!

Un barbat suna la pompieri:
-Alo,pompierii?
-Da!Care este problema?
-Imi arde de joaca!

Dupã 60 de ani de cãsnicie, el moare.
La scurt timp moare ºi ea ºi ajunge în rai... unde-l vede pe el.
- Dragule, ce bine-mi pare sã te regãsesc!
Lasã-mã-n pace, cucoanã! Contractul a fost foarte clar:
"Pânã ce moartea ne va despãrþi!"

Un tâmplar ºi un beþiv mor în aceeaºi zi ºi ajung în rai, în faþa lui Dumnezeu, care le spune:
Tâmplarule, tu mergi la tâmplarie, iar tu, beþivule, mergi la bar.
Tâmplarul sare în sus de nervi, cã el a lucrat toata viaþa, ºi-l întreabã pe Dumnezeu de ce l-a trimis la atelier.
La care Dumnezeu îi rãspunde:
- Când îþi dãdeai cu ciocanul peste degete, spuneai "Dumnezeul mã-tii". Dar beþivul, când bea,
zicea "Doamne ajutã"!!!
BEL_AMY1
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:09
Un om in desert vede o fantana si striga:
- Apa, apa, apaaaaaaa!
Imediat iese unu- din fantana si zice:
- Unde, unde?


Un elicopter se prabuseste si mor doi politisti. Dupa ce a fost analizata cutia neagra, s-au gasit inregistrate cuvintele:
"Hai sa oprim ventilatorul asta, ca e cam vant..."


Doi medici discuta..
- Am avut un bolnav care ar fi trebuit sa moara inca de acum 10 ani, dar traieste..
- Asta e dovada ca atunci cand bolnavul vrea sa traiasca, medicina este neputincioasa..
criszoe
Postat pe 24 Mai 2011 01:32
Trei amici, evident romani, erau intr-o barca si dadeau la peste cand deodata un inger vindecator apare langa ei.
Astia, inmarmuriti, dupa ce le revine glasul incep sa ii ceara:
- Eu am o durere mare de spate de cativa ani, nu pot sa scap de ea...Ingerul ii atinge spatele si e vindecat!
- Eu trebuie sa port ochelari toata viata, ca nu vad bine, si as vrea sa vad si eu clar lucrurile care ma inconjoara...Ingerul ii ia ochelarii, ii arunca in apa si ochii i se vindeca, vede perfect.. Se uita ingerul si la al treilea...
- Pe mine sa nu ma atingi!!! Eu primesc pensie de boala...
BEL_AMY1
Postat pe 3 Iunie 2011 14:59
De la: BEL_AMY1, la data 2011-06-03 14:59:31Trei amici, evident romani, erau intr-o barca si dadeau la peste cand deodata un inger vindecator apare langa ei.
Astia, inmarmuriti, dupa ce le revine glasul incep sa ii ceara:
- Eu am o durere mare de spate de cativa ani, nu pot sa scap de ea...Ingerul ii atinge spatele si e vindecat!
- Eu trebuie sa port ochelari toata viata, ca nu vad bine, si as vrea sa vad si eu clar lucrurile care ma inconjoara...Ingerul ii ia ochelarii, ii arunca in apa si ochii i se vindeca, vede perfect.. Se uita ingerul si la al treilea...
- Pe mine sa nu ma atingi!!! Eu primesc pensie de boala...


vitamina_c
Postat pe 3 Iunie 2011 15:05
CURA DE SLABIRE SIGURA...(diferentiata)

Un tip destul de grasut se hotaraste sa slabeasca. Cauta pe internet un program de slabire si solicita on-line de la o companie planul lor de pierdere in greutate 5kg in 5 zile, zicandu-si s-o ia mai usor.
A doua zi ii bate la usa o tipa la vreo 19 ani, superba atletica si doar incaltata in niste adidasi roz si avand un semn atarnat de gat.
Se prezinta ca un reprezentant al companiei online de pierdere in greutate si ii arata ce scrie pe ecusonul de la gatul sau: "Daca ma poti prinde, poti sa ma ai."
Fara niciun alt cuvant tipa o lua la sanatoasa. Omul nostru - dupa ea. Cativa kilometri mai tarziu, transpirat si obosit peste masura, renunta la urmarire...
Aceeasi fata se prezinta la usa lui in toate zilele urmatoare si acelasi lucru se intampla de fiecare data...
In a sasea zi, inciudat, tipul se cantareste si constata incantat ca a pierdut 5 kg cum i s-a promis!

Se gandeste ca ar putea sa co ntinue si sa piarda si mai mult din greutate si solicita programul de pierdere in greutate 10 kg in 5 zile de la aceeasi companie...
A doua zi ii bate la usa cea mai frumoasa femeie vazuta in viata lui!
Ea nu purta nimic, doar adidasi roz si la gat cu un ecuson atarnat, pe care scria: "Daca ma poti prinde, o sa ma ai."
Si alergatura reincepe, ea in fata, el dupa ea. Femeia era atat de faina, incat omul nostru alearga dupa ea de din toate puterile.
In urmatoarele patru zile, la fel. Intr-a sasea zi, tipul se cantareste si constata foarte multumit ca a mai pierdut 10 kg, dupa cum i se promisese. Erau niste profesionisti adevarati!


Decide sa scape odata pentru totdeauna de kg care le mai avea in plus si solicita programul de pierdere in greutate 20 kg in 7 zile.
"Sunteti sigur?" i se trimite un e-mail. "Acesta este cel mai riguros program al nostru si numai cativa clienti ai nostri au putut sa-i faca fata..."
"Absolut", raspunse el, "nu m-am simtit mai in forma in viata mea!"

A doua zi aude o bataie in usa, alearga fericit sa deschida... si inlemneste.
In fata usii statea un ditamai masculul, incaltat doar cu o pereche de adidasi roz si cu un ecuson atarnat de gat, pe care scria:

"Daca te prind, al meu esti!"

BEL_AMY1
Postat pe 3 Iunie 2011 17:23
SA RADEM...cu moldoveni...

Cate viteze are un moldovian ?

are 4 ...

Viteza 4 ...înºet

Viteza 3 ...înºetiºor

viteza 2 ...tãt pi loc pi loc pi loc..

viteza 1 ...rãzãmat



Care e bancul cu IBM la moldoveni?

Ai biem o biere!......



Cum se numeºte pe moldoveneºte piure-ul de cartofi?

Barabuli bãtuºiþi.



Ce e ãla "piron"?

Locul de unde te urci în tren.



Cum se cheamã pe moldoveneºte filmul "Loviturã fulgerãtoare" ?

Pãliturã crînºinã.



Dar filmul "Rãzboiul stelelor"?

Gîlºiavã pi ºer.



Cum îl numesc moldovenii pe Mihai Viteazul?

Mihãiþã Bãtãiosu.



Cum se numeºte pe moldoveneºte lovitura de colþ la fotbal?

Pãliturã di ungher



Cum se numeºte pe moldoveneºte lovitura de pedeapsa?

Paliturã di osîndã



Cum se numeºte pe moldoveneºte filmul "Salvaþi de clopoþel"?

Izbãviþi di tãlãnguþã.



Care-i treaba la Suceava ?

Bei, mãnînºi ºi stai dijeaba.



Care-i deviza moldoveanului?

Viaþa-i scurtã. Dacã tot n-o putem lunji, hai s-o faºim latã!



Ce primesti la un restaurant moldovenesc dacã ceri "creier pane"?

Mimorie di porc prãjîtã.



Ce fel de anunþuri se difuzeaza la metroul moldovenesc?

Pãza cã si lichiesc uºîli. Urmiazã staþia Primãvierii, cu podiºca pi partia driaptã.



Ce se numeºte pe moldoveneºte "camera ascunsã"?

Camera chititã .



Un om mergea cu trenul prin Moldova . Cu el în compartiment un moldovean. Se apropie de gara Oituz si omul nostru deschide fereastra sã vadã gara.. Moldoveanul din spate:

- Mãrãºeºti.. . Omul nostru:

- Oituz! Moldoveanul iarã:

- Mãrãºeºti!

- Ba-i Oituz! La care moldoveanul înfuriat:

־ Închide bre jiamu cã mã rãºeºti!....



Vorbeau un moldovean ºi un oltean.

Intreabã olteanul:

- Bã, la voi morþii se îngroapã cu popa?

ªi moldoveanul:

- Nu, la noi popa ramîni afarã.
PRALEA_
Postat pe 25 Septembrie 2011 09:58
De la: PRALEA_, la data 2011-09-25 09:58:21SA RADEM...cu moldoveni...

Cate viteze are un moldovian ?

are 4 ...

Viteza 4 ...înºet

Viteza 3 ...înºetiºor

viteza 2 ...tãt pi loc pi loc pi loc..

viteza 1 ...rãzãmat



Care e bancul cu IBM la moldoveni?

Ai biem o biere!......



Cum se numeºte pe moldoveneºte piure-ul de cartofi?

Barabuli bãtuºiþi.



Ce e ãla "piron"?

Locul de unde te urci în tren.



Cum se cheamã pe moldoveneºte filmul "Loviturã fulgerãtoare" ?

Pãliturã crînºinã.



Dar filmul "Rãzboiul stelelor"?

Gîlºiavã pi ºer.



Cum îl numesc moldovenii pe Mihai Viteazul?

Mihãiþã Bãtãiosu.



Cum se numeºte pe moldoveneºte lovitura de colþ la fotbal?

Pãliturã di ungher



Cum se numeºte pe moldoveneºte lovitura de pedeapsa?

Paliturã di osîndã



Cum se numeºte pe moldoveneºte filmul "Salvaþi de clopoþel"?

Izbãviþi di tãlãnguþã.



Care-i treaba la Suceava ?

Bei, mãnînºi ºi stai dijeaba.



Care-i deviza moldoveanului?

Viaþa-i scurtã. Dacã tot n-o putem lunji, hai s-o faºim latã!



Ce primesti la un restaurant moldovenesc dacã ceri "creier pane"?

Mimorie di porc prãjîtã.



Ce fel de anunþuri se difuzeaza la metroul moldovenesc?

Pãza cã si lichiesc uºîli. Urmiazã staþia Primãvierii, cu podiºca pi partia driaptã.



Ce se numeºte pe moldoveneºte "camera ascunsã"?

Camera chititã .



Un om mergea cu trenul prin Moldova . Cu el în compartiment un moldovean. Se apropie de gara Oituz si omul nostru deschide fereastra sã vadã gara.. Moldoveanul din spate:

- Mãrãºeºti.. . Omul nostru:

- Oituz! Moldoveanul iarã:

- Mãrãºeºti!

- Ba-i Oituz! La care moldoveanul înfuriat:

־ Închide bre jiamu cã mã rãºeºti!....



Vorbeau un moldovean ºi un oltean.

Intreabã olteanul:

- Bã, la voi morþii se îngroapã cu popa?

ªi moldoveanul:

- Nu, la noi popa ramîni afarã.


Hi,Pralea,te iei de moldoveni? Vezi.ca si eu am ceva sange de moldovean in vene! Sa ai o zi excelenta,alaturi de cei dragi! No,eu acum ma duc sa-mi termin de pus castravetii,caci se vestejesc!
RAINBOWLADY
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
banc 67 De la: kudika487475 9 Martie 2014 17:59
se mai intoarce 14 De la: broscoiu 15 Decembrie 2011 16:55
Incercare de a trece peste 14 De la: franziska_eu 24 Decembrie 2011 07:27
bancuri cu doctori 91 De la: concursKudika 10 Mai 2012 13:06
Urari de sarbatori si pt orce ocazie 50 De la: Titanika 9 Iulie 2014 14:30