Setari Cookie-uri

Help...am nevoie de un sfat VA ROG AJUTORRR

Buna ma numesc Corina si tocmai de curand trec printr-o desp sau nu stiu cum sa o numesc
suntem impreuna de un an si jumate si el se ocupa cu ceva mai aparte si anume club de noapte!eu sunt si o fire foarte geloasa dar cred ca unde jobul lui este full de femei a accentuat acest defect si mai mult asupra mea,dar il iubesc enorm de mult!in prima faza el era foarte atent cu mn,gesturi de romantism ma facea sa ma simt intr-adevar cea mai fericita femeie,ne-am facut planuri de casatorie sa facem un baby dar treptat mi se parea orice gest de la o femeie spre el sau invers ca gata:ma inseala!faceam niste crize fara sfarsit apoi el a decis sa luam o pauza cu toate astea imi spunea ca e cel mai bn pt mn sa realizez ce se intampla si sa imi dau seama ca atitudinea mea nu este una tocmai favorabila relatiei noastre,am acceptat cu greu!apoi ne-am impacat totul perfecttttt 6 luni apoi fericire maxima fara un pik de cearta pana intr-o zi cand nu stiu unde ma traznit sa i caut in tel si am gasit niste sms cu o alta femeie pe care o cunosteam f bn!am zis k mor apoi am inceput iar de la capat plansete urlete etc..el mia zis k in timpu in care noi am luat o pauza si il stresasem atat de mult l-am impins spre alta si nu neaparat sa aibe o rel ci doar sa flirteze cum le plac barbatilor,am trecut peste dar am inceput apoi gelozii,investigatii prin telefon prin computer apoi certuri din nou din orice mi se parea ca ma inseala,incepusem sa ma cert cu fetele din clubul lui k daca una ii spunea:buna ce faci?mi-e dor de tine sau te pup gata era sfarsitul lumii pt mn...tot asa am mai luat o pauza de 3 sapt...apoi ne-am impacat am crezut ca am realizat dar nu....am continuat si el intre timp a inceput sa intre contact cu tot si cu tot mai multe femei ba chiar le inviata in vacante ba pe una chiar a invitat-o pe biletul meu in Dubai sa morrr nu alta si chiar cu pers care le cunosteam din nou f bn!acum de curand ne-am impacat de sarbatori dar....acu 5 zile am incercat sa fac dragoste cu el si nu a vrut am sarit ca arsaaaa...i-am zis ca gata plec imi iau bagajele si ca e un nesimtit egoist in toate felurile(o atitudine de prost crescuta parca si vulgara)ce a fost in capu meu???
Acum el mi-a spus ca numai poate ca intre timp ceva din el ce simtea puternic s-a rupt,am crezut ca s-a sfarsit lumea pt mn...mi-a zis chiar ca tine ca la o amica (mai bn imi dadea una in cap)
el mi-a spus totusi ca e f afectat ca l-am jignit asa si k il doare enorm imi spusese app cu lacrimi in ochi...si mi-a spus sa imi caut un job sa numai stau toata ziua acasa pt ca o femeie stand acasa ii vin idei si din lipsa de ocupatie se gandeste numai la tampenii:FOARTE ADEVARAT
si apoi cik mai vedem intai sa imi organizez viata si apoi vedem daca rel mai poate continu
VA IMPLOR DATI-MI UN SFAT VA ROG DIN SUFLET!E UN OM SUPERB DESI ARE MESERIA CARE O ARE M-A TRATAT MEREU CA PE O PRINTESA(SA PRECIZEZ CA EL ARE 47 SI EU 24)DAR IL IUBESC ENORM
ASTEPT SFATURILE VOASTRE VA ROGG
HauptAngel26
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:29
daca stai cu el pentru bani,ce mai vrei de la noi? gaseste-ti peste 50 full de bani sau cu pensia mare...pe masura cerintelor tale...
MONSENIORUL
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:34
In mesaj scrii ca ai 24 de ani, pe profil scrie 26..... In fine.Subiectul a mai fost scris pe forum,l-am mai citit acum cateva luni..... Sfaturi nu am ce sa-ti dau, iti spun doar parerea mea :platesti un pret prea mare ,TINERETEA TA, pt.un pumn de bani in plus....
GHEISA_
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:44
parca ai fi dat cu ghiocul
MONSENIORUL
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:04
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 11:04:01parca ai fi dat cu ghiocul



Vin' la mama, sa-ti gacesc,boieruleeee,in bobi,carti,cafea,palma....!!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:09
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 11:09:55
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 11:04:01parca ai fi dat cu ghiocul



Vin' la mama, sa-ti gacesc,boieruleeee,in bobi,carti,cafea,palma....!!!!!

"Ia o pauza,o mica vacanta de recreere,de reanalizare a sentimentelor ,pe de o parte,si pe de alta parte,de retusare a iesirilor navalnice ,fara intelepciunea femeii cerebrale!!Draga mea,barbatii sunt asa cum au fost zamisliti,nu se pot schimba mult in ceea ce-i priveste,dar ce pot sa-ti spun este faptul ca in momentul in care intervin si alte persoane in relatia respectiva,este clar ca ceva nu mai functioneaza asa cum ar trebui!!!El ti-a dat niste sfaturi utile!!Gaseste-ti un job,activitatea profesionala implineste femeia si ii confera incredere de sine!!Are si el dreptate atunci cand spune ca femeia casnica este predispusa la nastere de acte de gelozie,justificate sau nu,si tot adevarat este faptul ca nimic din comportamentul unei femei,nu ar trebui sa determina barbatul sa o minta,nu mai spun de tradare in amor!!!Poate accesele tale de furie au fundament,dar,cel mai bine este sa-ti gaseste preocupari extra,astfel incat sa-ti si permita sa te linistesti si sa-ti faci o introspectie in ceea ce priveste relatia actuala!!Minciuna este un instrument murdar de comunicare si observ ca este folosit cu incredere de catre partenerul tau!!!Nimic nu justifica minciuna!!Draga mea,in momentul in care un barbat refuza sa faca dragoste cu femeia de langa el,devine evidenta existenta unor probleme de cuplu si aceasta ar trebui sa-ti dea de gandit!!!Deci,reconsidera-ti pozitia ,fii calma si judeca la rece toate aspectele,ce tin de relatia ta!!!Mediul lui de munca,a reusit sa-l influenteze in mare masura si sa-l transforme intr-un barbat indiferent la nevoile tale!!! "
MONSENIORUL
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:23
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 11:23:30
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 11:09:55
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 11:04:01parca ai fi dat cu ghiocul



Vin' la mama, sa-ti gacesc,boieruleeee,in bobi,carti,cafea,palma....!!!!!

"Ia o pauza,o mica vacanta de recreere,de reanalizare a sentimentelor ,pe de o parte,si pe de alta parte,de retusare a iesirilor navalnice ,fara intelepciunea femeii cerebrale!!Draga mea,barbatii sunt asa cum au fost zamisliti,nu se pot schimba mult in ceea ce-i priveste,dar ce pot sa-ti spun este faptul ca in momentul in care intervin si alte persoane in relatia respectiva,este clar ca ceva nu mai functioneaza asa cum ar trebui!!!El ti-a dat niste sfaturi utile!!Gaseste-ti un job,activitatea profesionala implineste femeia si ii confera incredere de sine!!Are si el dreptate atunci cand spune ca femeia casnica este predispusa la nastere de acte de gelozie,justificate sau nu,si tot adevarat este faptul ca nimic din comportamentul unei femei,nu ar trebui sa determina barbatul sa o minta,nu mai spun de tradare in amor!!!Poate accesele tale de furie au fundament,dar,cel mai bine este sa-ti gaseste preocupari extra,astfel incat sa-ti si permita sa te linistesti si sa-ti faci o introspectie in ceea ce priveste relatia actuala!!Minciuna este un instrument murdar de comunicare si observ ca este folosit cu incredere de catre partenerul tau!!!Nimic nu justifica minciuna!!Draga mea,in momentul in care un barbat refuza sa faca dragoste cu femeia de langa el,devine evidenta existenta unor probleme de cuplu si aceasta ar trebui sa-ti dea de gandit!!!Deci,reconsidera-ti pozitia ,fii calma si judeca la rece toate aspectele,ce tin de relatia ta!!!Mediul lui de munca,a reusit sa-l influenteze in mare masura si sa-l transforme intr-un barbat indiferent la nevoile tale!!! "



So????????????? Ce anume te deranjeaza,spune-mi,te rog,poate corectez daca am gresit undeva!!!?????????????????????
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:25
n-am avut rabdare sa citesc...
MONSENIORUL
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:33
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 11:33:27n-am avut rabdare sa citesc...


Hai,te rog,fa un efort minim in acest sens,chiar ma intereseaza sa-ti aflu parerea!!!!Multumesc!!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:35
De la: HauptAngel26, la data 2012-01-08 10:29:11
suntem impreuna de un an si jumate si el se ocupa cu ceva mai aparte si anume club de noapte!


adica o cofetarie?
guru_ion
Postat pe 8 Ianuarie 2012 11:55
De la: guru_ion, la data 2012-01-08 11:55:33
De la: HauptAngel26, la data 2012-01-08 10:29:11
suntem impreuna de un an si jumate si el se ocupa cu ceva mai aparte si anume club de noapte!


adica o cofetarie?


Da,cofetarie cu bunataturi dulci si insiropate!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Ianuarie 2012 12:02
Sfatul meu este ca daca vrei intradevar sa ramai cu el sa-i faci un copil sii te asigur eu ca te va tine Insa asta in cazul ca il iubesti asa de mult si nu mai poti fara el - dar sa fi sigura ca pe la spate tot timpul si-o va trage cu altele. Draga mea astia care au bani de nu mai stiu ce sa faca cu ei nu stau cu gura uscata numai langa una...pentru ca pur si simplu nu pot. Daca vrei sa traiesti fericita cautati un barbat care sa te iubeasca cu adevarat. Nu poti fi si cu banii multi si cu iubire...Daca vreii banii alege sa stai langa domnul acesta - daca vrei fericire i-ati gandul de la el si urmeaza-ii sfatul de a lucra ceva si de nu a mai pierde vremea....in cele din urma mai important este sa ai sufletul curat decat un car cu bani...
kudika_nikole
Postat pe 8 Ianuarie 2012 14:04
Sfaturi nu-ti pot da........... fiecare caz este aparte dar trebuie sa-ti gasesti de lucru sa -ti gasesti un barbat apropiat de varsta ta.Te-ai gandit macar o clipa ca acel barbat iti poate fi tata? Daca ai munci 12 ore pe zi nu ai mai avea timp sa-l innebunesti pe cel de langa tine. Vad ca voi fetele din ziua de azi va uitati prea mult la televizor si nu mai visati la feti frumosi ci la mosi cu barba alba cu conturi in banci si afaceri infloritoare. Imi este mila de voi.
Georgica_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2012 08:19
Sfaturi nu-ti pot da........... fiecare caz este aparte dar trebuie sa-ti gasesti de lucru sa -ti gasesti un barbat apropiat de varsta ta.Te-ai gandit macar o clipa ca acel barbat iti poate fi tata? Daca ai munci 12 ore pe zi nu ai mai avea timp sa-l innebunesti pe cel de langa tine. Vad ca voi fetele din ziua de azi va uitati prea mult la televizor si nu mai visati la feti frumosi ci la mosi cu barba alba cu conturi in banci si afaceri infloritoare. Imi este mila de voi. Un copil nu va tine neaparat un barbat langa tine.
Georgica_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2012 08:21
De la: HauptAngel26, la data 2012-01-08 10:29:11Buna ma numesc Corina si tocmai de curand trec printr-o desp sau nu stiu cum sa o numesc
suntem impreuna de un an si jumate si el se ocupa cu ceva mai aparte si anume club de noapte!eu sunt si o fire foarte geloasa dar cred ca unde jobul lui este full de femei a accentuat acest defect si mai mult asupra mea,dar il iubesc enorm de mult!in prima faza el era foarte atent cu mn,gesturi de romantism ma facea sa ma simt intr-adevar cea mai fericita femeie,ne-am facut planuri de casatorie sa facem un baby dar treptat mi se parea orice gest de la o femeie spre el sau invers ca gata:ma inseala!faceam niste crize fara sfarsit apoi el a decis sa luam o pauza cu toate astea imi spunea ca e cel mai bn pt mn sa realizez ce se intampla si sa imi dau seama ca atitudinea mea nu este una tocmai favorabila relatiei noastre,am acceptat cu greu!apoi ne-am impacat totul perfecttttt 6 luni apoi fericire maxima fara un pik de cearta pana intr-o zi cand nu stiu unde ma traznit sa i caut in tel si am gasit niste sms cu o alta femeie pe care o cunosteam f bn!am zis k mor apoi am inceput iar de la capat plansete urlete etc..el mia zis k in timpu in care noi am luat o pauza si il stresasem atat de mult l-am impins spre alta si nu neaparat sa aibe o rel ci doar sa flirteze cum le plac barbatilor,am trecut peste dar am inceput apoi gelozii,investigatii prin telefon prin computer apoi certuri din nou din orice mi se parea ca ma inseala,incepusem sa ma cert cu fetele din clubul lui k daca una ii spunea:buna ce faci?mi-e dor de tine sau te pup gata era sfarsitul lumii pt mn...tot asa am mai luat o pauza de 3 sapt...apoi ne-am impacat am crezut ca am realizat dar nu....am continuat si el intre timp a inceput sa intre contact cu tot si cu tot mai multe femei ba chiar le inviata in vacante ba pe una chiar a invitat-o pe biletul meu in Dubai sa morrr nu alta si chiar cu pers care le cunosteam din nou f bn!acum de curand ne-am impacat de sarbatori dar....acu 5 zile am incercat sa fac dragoste cu el si nu a vrut am sarit ca arsaaaa...i-am zis ca gata plec imi iau bagajele si ca e un nesimtit egoist in toate felurile(o atitudine de prost crescuta parca si vulgara)ce a fost in capu meu???
Acum el mi-a spus ca numai poate ca intre timp ceva din el ce simtea puternic s-a rupt,am crezut ca s-a sfarsit lumea pt mn...mi-a zis chiar ca tine ca la o amica (mai bn imi dadea una in cap)
el mi-a spus totusi ca e f afectat ca l-am jignit asa si k il doare enorm imi spusese app cu lacrimi in ochi...si mi-a spus sa imi caut un job sa numai stau toata ziua acasa pt ca o femeie stand acasa ii vin idei si din lipsa de ocupatie se gandeste numai la tampenii:FOARTE ADEVARAT
si apoi cik mai vedem intai sa imi organizez viata si apoi vedem daca rel mai poate continu
VA IMPLOR DATI-MI UN SFAT VA ROG DIN SUFLET!E UN OM SUPERB DESI ARE MESERIA CARE O ARE M-A TRATAT MEREU CA PE O PRINTESA(SA PRECIZEZ CA EL ARE 47 SI EU 24)DAR IL IUBESC ENORM
ASTEPT SFATURILE VOASTRE VA ROGG


el nu te mai vrea nu ti-e limpede???? ia-ti un job si paraseste-l!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 31 Ianuarie 2012 08:23
draga corina cred ca tu nu stii ce vrei te iubesti pe tine nu pe el si nici pe tine asa de mult cind faci acele crize nu din gelozie le faci iti e teama ca iti pierzi suportul economic ai incredere in tine in primul rind
kudika_781
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:38
inceteaza sa iubesti atunci cind dragostea doare
kudika_781
Postat pe 31 Ianuarie 2012 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa merg inainte sau sa ma despart... 11 De la: kudika_pudika 22 Septembrie 2011 01:58
Hello 7 De la: kudika_8118 7 Iunie 2012 22:10
Make up? 3 De la: 97468 19 Noiembrie 2010 19:39
de ce femeile sunt intodeauna geloase??? 113 De la: polin 8 Decembrie 2011 20:20
probleme la schimbarea climei 1 De la: aliina97 10 Iulie 2010 03:21