Setari Cookie-uri

singuratate

salutare

este prima data cand postez,si gandurile imi sunt imprastiate.
ma simt singura si deprimata desi daca analizez mai bine situatia tot eu imi dau raspunsul ca nu am de ce sa ma simt asa.
am 26 de ani,sunt casatorita, lucrez intr-un call-center.aparent o viata simpla, dar care ascunde multe tristeti, dorinte neimplinite,evenimente care si-au lasat o amprent asupra mea.am ajuns intr-un punct in care nu ma mai regasesc, m-am pierdut pe mine insumi undeva....sunt deprimata... mai mult chiar cred ca sufar de depresie... este o boala a sufletului... si cred ca trebuie luata in serios...si desi sunt atatea informatii despre cum sa tratezi depresia... totusi nu fac nimik pentru mine.
kudika453681
Postat pe 5 Septembrie 2012 22:55
Ai nevoie de mai mult sport si alcool.Ambele te binedispun.
Mr_6pack
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:31
trebuies sa culegi frumosul din tot ce te inconjpara....si o sa ti treaca..gandeste te ca alti chiar au probleme serioase si se lupta cu viata pt a supravietui...
Ioanna__
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:45
Depresia este foarte periculoasa , intotdeauna avanseaza si daca nu faci ceva s-o alungi din viata ta , va ajunge sa-ti influenteze si viata profesionala ... Pentru inceput ar fi bine sa te gandesti ce-ti face sufletul nefericit , ce te bucura , ce anume ti-ar da o stare mai buna , etc
ICEGIRL
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:49
mda...delicata poveste...dar...stii ce nu pricep eu?...
ca tu...constientizand deja...ca suferi de ceva...(sau de pe urma a ceva ) din viata ta...spui ca...totusi...nu faci nimic pt tine?
de ce oare?...iti esti atat de indiferenta...incat...te ignori singura?
eu_ovidiu
Postat pe 9 Septembrie 2012 09:50
De la: kudika453681, la data 2012-09-05 22:55:46salutare

este prima data cand postez,si gandurile imi sunt imprastiate.
ma simt singura si deprimata desi daca analizez mai bine situatia tot eu imi dau raspunsul ca nu am de ce sa ma simt asa.
am 26 de ani,sunt casatorita, lucrez intr-un call-center.aparent o viata simpla, dar care ascunde multe tristeti, dorinte neimplinite,evenimente care si-au lasat o amprent asupra mea.am ajuns intr-un punct in care nu ma mai regasesc, m-am pierdut pe mine insumi undeva....sunt deprimata... mai mult chiar cred ca sufar de depresie... este o boala a sufletului... si cred ca trebuie luata in serios...si desi sunt atatea informatii despre cum sa tratezi depresia... totusi nu fac nimik pentru mine.



In nelinistea ta,,,sunt multi factori ,demn de luat in seama!!!
Ca sa putem sta de vorba,,trebuie sa-ti impui o anumita ordine in ganduri!!!!Ce este prioritar pentru tine:Tu,serviciul,viata de cuplu,cea sociala,cea profesionala??Sincer,,cred ca prezinti apatie extinsa,legata de toate aceste compartimente!!!Insa,cel mai important aspect,este cel legat de propria-ti persoana!!!Draga mea,te simti singura,in sitatia in care esti casatorita!!!!Daca te multumeste cu ceva,ei,afla ,ca nu esti singura femeie din lume,,cu aceasta problema!!In ziua de astazi,,casatoriile se incheie ,in majoritatea cazurilor,,mult prea in pripa si lipsite de iubirea reala,consistenta!!!Ce se intampla in viata de familie,,in mijlocul ei,,ar fi indicat sa te regassti dupa momentele angoasante ,din viata de zi cu zi!!!Aici este principala lacuna!!!Reglementand problema cuplului,,vei putea merge mai departe!!!Orice nemultumire,existenta in viata personala,,se va reflecta in orice segment al vietii tale!!!

Ai sot,da??????Cauta sa comunici cu el,,,marturiseste-i temerile ,de multe ori,barbatii,datorita modului personal de a gandi,,pot da solutii revendicative in aproape orice problema!!Au si ei calitatile lor!!!!Nu se poate ca el sa nu-ti fie alaturi,macar cu arta ascultarii celui,care are probleme!!!

Problema serviciului,,da,asta este reala,,,atata timp cat job-ul nu iti aduce multumire deplina,,totul se rasfrange asupra vietii tale ulterioare!!!Nu iti place ceea ce fcai,,iti poti schimba locul de munca,,in limitele posibilului,,din societatea noastra!!!

Evenimentele,indiferent de natura lor,,ivite in viata noastra,,ne pot marca in fel si chip,dar asta nu inseamna,ca trebuie sa cadem prada efectelor lor!!!Nu le lasa sa-si lase amprenta in viata ta,,sunt inerente pentru fiecare persoana traitoare pe acest pamant!!!

Vorbesti de depresie cu atata convingere,incat ma determini sa declar, ca ti-o doresti,si chiar ti-ai impus-o ca forma si stil de viata!!!Nu este admisibil asa ceva!!!Esti tanara,,fii plina de viata,,chiar daca nu iti iese din prima incercare!!!Nu face afirmatii,care nu isi au rostul,,nu esti depresiva,ci doar nemultumita de tine!!!!De ce nu faci nimic pentru tine?????Pentru sotul tau,,viata voastra in comun,,faci ceva anume???
Cred ca esti lenesa in a-ti trai propriul destin,,esti lenta in consumarea energiei personale sau s-ar putea sa nu detii asa ceva si totul se explica in acest caz!!!

Renunta la lamentare,,revigoreaza-ti atitudinea,,stii sa te faci placuta,sa fii frumoasa,femeie,sotie,iubita,colega de munca???????Toate acestea,,necesita timp si rabdare cu tine insati!!!Iesi din acest cerc vicios,,caci te afli intr-un cerc al neputintelor!!!!Am o expresie,,destul de uzitata pe acest forum si anume:lucreaza cu tine,daca vrei sa te regasesti in definitia termenului "FEMEIE"!!!!Cauta exteriorul interiorului tau,,ai ramas blocata in adancimea propriilor nemultumiri!!!Daca nu o vei face,,vei cunoaste,cat de curand,,adevarata depresie,acum,doar imaginata!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 10:57
De la: kudika453681, la data 2012-09-05 22:55:46salutare

este prima data cand postez,si gandurile imi sunt imprastiate.
ma simt singura si deprimata desi daca analizez mai bine situatia tot eu imi dau raspunsul ca nu am de ce sa ma simt asa.
am 26 de ani,sunt casatorita, lucrez intr-un call-center.aparent o viata simpla, dar care ascunde multe tristeti, dorinte neimplinite,evenimente care si-au lasat o amprent asupra mea.am ajuns intr-un punct in care nu ma mai regasesc, m-am pierdut pe mine insumi undeva....sunt deprimata... mai mult chiar cred ca sufar de depresie... este o boala a sufletului... si cred ca trebuie luata in serios...si desi sunt atatea informatii despre cum sa tratezi depresia... totusi nu fac nimik pentru mine.

Tu suferi de singuratate in doi...iar asta ucide !
rondina
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:47
Fa un copil !! Nu vei mai fi singura niciodata !! Nu vei mai avea timp de depresii sau alte ganduri.
GHEISA_
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:51
De la: GHEISA_, la data 2012-09-09 12:51:22Fa un copil !! Nu vei mai fi singura niciodata !! Nu vei mai avea timp de depresii sau alte ganduri.



Hm,nu i-as recomanda asa ceva,in acest moment,Gheisa,caci este clar faptul ca nu este totul in regula in familia ei!!!! Problemele ei,,izvorasc din interior!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 12:55
De la: kudika453681, la data 2012-09-05 22:55:46salutare

este prima data cand postez,si gandurile imi sunt imprastiate.
ma simt singura si deprimata desi daca analizez mai bine situatia tot eu imi dau raspunsul ca nu am de ce sa ma simt asa.
am 26 de ani,sunt casatorita, lucrez intr-un call-center.aparent o viata simpla, dar care ascunde multe tristeti, dorinte neimplinite,evenimente care si-au lasat o amprent asupra mea.am ajuns intr-un punct in care nu ma mai regasesc, m-am pierdut pe mine insumi undeva....sunt deprimata... mai mult chiar cred ca sufar de depresie... este o boala a sufletului... si cred ca trebuie luata in serios...si desi sunt atatea informatii despre cum sa tratezi depresia... totusi nu fac nimik pentru mine.


Cel mai bun sfat al meu pe care til dau din inima este sa cauti un psiholog bun. Nu este o rusine - eu sunt in Madrid de un an de zile si aici orice om care are o problema merge la psiholog oricat de mica ar fi problema - intradevar psihologii pentru asta sunt facuti - nu trebuie sa ti fie rusine pentru ca nu esti singura care ar trece peacolo. Daca ergi la psiholog nu inseamna ca mergi pentru ca esti nebun ci inseamna ca mergi pentru ca ai o problema in viata ta pe care vrei sa o solutionezi si nu sti cum - iar pentru asta sunt psihologi. Eu daca ar fi sa trec prin ceea ce treci tu as cauta un psiholog bun. Ai grija de tine mult succes !
kudika_nikole
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:31
In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !
rondina
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:34
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !


Nu chiar nu mananc paella pt ca nu-mi place - dar este frumos Madridul sunt multe de vazut de ce nu chiar de locuit. Cel putin daca nu de locuit merita vizitat
kudika_nikole
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:38
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !



Ti-o parea rau,ca ,tu,nu papi paella,si nu bei "sangria"!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:39
De la: kudika_15804, la data 2012-09-09 14:39:28
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !



Ti-o parea rau,ca ,tu,nu papi paella,si nu bei "sangria"!!!!

Logicaliiii... Ma oftic !
rondina
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:40
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-09 14:38:57
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !


Nu chiar nu mananc paella pt ca nu-mi place - dar este frumos Madridul sunt multe de vazut de ce nu chiar de locuit. Cel putin daca nu de locuit merita vizitat

hmm..inseamna ca bei sandria si margarita!
rondina
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:42
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:40:49
De la: kudika_15804, la data 2012-09-09 14:39:28
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !



Ti-o parea rau,ca ,tu,nu papi paella,si nu bei "sangria"!!!!

Logicaliiii... Ma oftic !


Poi nu te retine nimeni sa faci o vizita !
kudika_nikole
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:43
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:40:49
De la: kudika_15804, la data 2012-09-09 14:39:28
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !



Ti-o parea rau,ca ,tu,nu papi paella,si nu bei "sangria"!!!!

Logicaliiii... Ma oftic !


Of,of,of!!!!!!!!! O singura data am papat paella,,nu mi s-au parut ca fiind o grozavie,dar stii cum este cu gusturile omului!!!!!In schimb,nu am avut prilejul sa consum sangria,,cum este????
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:43
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-09 14:43:06
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:40:49
De la: kudika_15804, la data 2012-09-09 14:39:28
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !



Ti-o parea rau,ca ,tu,nu papi paella,si nu bei "sangria"!!!!

Logicaliiii... Ma oftic !


Poi nu te retine nimeni sa faci o vizita !

Intr-o buna zi...
rondina
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:44
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:42:11
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-09 14:38:57
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !


Nu chiar nu mananc paella pt ca nu-mi place - dar este frumos Madridul sunt multe de vazut de ce nu chiar de locuit. Cel putin daca nu de locuit merita vizitat

hmm..inseamna ca bei sandria si margarita!


Eu u beau dar te invit pe tine la un pahar daca vrei
kudika_nikole
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:44
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-09 14:44:40
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:42:11
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-09 14:38:57
De la: rondina, la data 2012-09-09 14:34:27 In Madrid ?! Ce-ti pasa...papi toata ziua paella si bei sangria !


Nu chiar nu mananc paella pt ca nu-mi place - dar este frumos Madridul sunt multe de vazut de ce nu chiar de locuit. Cel putin daca nu de locuit merita vizitat

hmm..inseamna ca bei sandria si margarita!


Eu u beau dar te invit pe tine la un pahar daca vrei

rondina
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:46
Apuca te de un sport, fa ti un nou hobby, citeste o carte, studiaza o limba straina cand te simti deprimata.
kudika052198
Postat pe 9 Septembrie 2012 16:12
De la: kudika052198, la data 2012-09-09 16:12:43Apuca te de un sport, fa ti un nou hobby, citeste o carte, studiaza o limba straina cand te simti deprimata.



In momentele de tristete,,nicidecum nu te poti concentra asupra studierii unei limbi straine,,acest proces necesita concentrare si acuratete in asimilarea informatiilor!!!Sport,da,,,iesire in mediu aerisit,,da,,,comunicare cu anturajul de prieteni,,da,,lectura usoara,nu filozoica,da,,sunt cai de exteriorizare a temerilor!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 17:43
De la: kudika052198, la data 2012-09-09 16:12:43Apuca te de un sport, fa ti un nou hobby, citeste o carte, studiaza o limba straina cand te simti deprimata.



In momentele de tristete,,nicidecum nu te poti concentra asupra studierii unei limbi straine,,acest proces necesita concentrare si acuratete in asimilarea informatiilor!!!Sport,da,,,iesire in mediu aerisit,,da,,,comunicare cu anturajul de prieteni,,da,,lectura usoara,nu filozoica,da,,sunt cai de exteriorizare a temerilor!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 17:43
Cel mai bun tratament al depresie la femei: shopping!
Armain
Postat pe 9 Septembrie 2012 17:44
De la: Armain, la data 2012-09-09 17:44:16Cel mai bun tratament al depresie la femei: shopping!



Nu este adevarat,pe mine,una,ma scoate din sarite,,stare ,care nu ma caracterizeaza in mod elocvent!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2012 17:55
Trezeste te dimineata si zambeste inainte si dupa ce ti faci make up ul.De fiecare data cand ai ocazia fa bine unui om si vei vedea cata satisfactie ai si cata dorinta de a face bine chiar si femeii din tine.Stiu bine ce inseamna sa ajungi la momentul in care sa ai impresia ca nu mai esti inteleasa si auzita. In situatia asta sunt eu si de aceea iti spun ceea ce ma ajuta pe mine sa ma salvez dintr o situatie creeata de viata asta si de lumea care o face sa para atat de complicata cand ea poate fi atat de simpla si frumoasa. Hai sa nu lasam timpul sa treaca inutil si in acelasi timp sa salvam din societatea asta colorata in gri si negru.O seara frumoasa si multa bafta in aceasta lupta
kudika_14886
Postat pe 9 Septembrie 2012 19:28
Uffff, iar un subiect pentru a agita apa; iar ace cienva nevoie de un referat sau de materiale pentru un nou articol.
Nu mai sariti cu sfaturi ca tot ce i se va spune nu va considera. Asa ca...
perfect_woman
Postat pe 26 Septembrie 2012 07:22
De la: kudika453681, la data 2012-09-05 22:55:46salutare

este prima data cand postez,si gandurile imi sunt imprastiate.
ma simt singura si deprimata desi daca analizez mai bine situatia tot eu imi dau raspunsul ca nu am de ce sa ma simt asa.
am 26 de ani,sunt casatorita, lucrez intr-un call-center.aparent o viata simpla, dar care ascunde multe tristeti, dorinte neimplinite,evenimente care si-au lasat o amprent asupra mea.am ajuns intr-un punct in care nu ma mai regasesc, m-am pierdut pe mine insumi undeva....sunt deprimata... mai mult chiar cred ca sufar de depresie... este o boala a sufletului... si cred ca trebuie luata in serios...si desi sunt atatea informatii despre cum sa tratezi depresia... totusi nu fac nimik pentru mine.


De ce nu-ti faci programare la psiholog, daca simti ca viata ta te copleseste si nu mai simti nicio bucurie traind?

Da, depresia e o boala parsiva, care-ti fura sufletul bucata cu bucata, daca nu intreprinzi ceva impotriva ei, asa ca fa-ti neaparat programare la psiholog!

Iti doresc multa sanatate si te asteptam cu vesti mai bune!
kudika_10817
Postat pe 26 Septembrie 2012 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CafeForm 32 De la: doi_ochi_caprui 15 Iulie 2011 16:32
FOTOTAPET PERSONALIZAT 1 De la: pdkraft 24 Mai 2011 17:14
Medicina si religie 14 De la: kudika054588 14 Aprilie 2012 07:53
Make-up Artist Ramnicu Valcea 1 De la: kikiya 23 Februarie 2011 23:15
Cum se administreaza Flamexin? 2 De la: scorpyoW 16 Ianuarie 2011 14:45