Setari Cookie-uri

infectie genitala

buna seara...am si eu o mica mare problema...nu stiu daca mai este vreun topic pemacest subiect si mi-am permis sa deschid unul...
acum vreo 3-4 zile m-am taiat cu lama in zona genitala foarte aproape de "gaurica".de 2 zile insa cred k s-a infectat ca s-a umflat putin si ma doare. nu foarte tare dar sacaitor si ustura un pic taietura. intrebarea mea este cu ce as puitea trata sau cu ce as putea sa spalm zona : un ceai ceva k nu mai pot, a sacaie mereu. pe google nu am gasit nimic convingator. in seara asta mi-am pus niste comprese cu cai de sunatoare. a fost singurul lucru convingator pe care l;-am gasit pe google. va rog daca puteti sa ma ajutati.
kudika495392
Postat pe 8 Ianuarie 2012 22:52
broscoiule,te-ai dezumflat si acum te tii de postii,vad...
MONSENIORUL
Postat pe 8 Ianuarie 2012 22:58
Draga mea ar fi trebuit sa sti ca acea zona este foarte sensibila - si nu ar fi trebuit sa pui lama. Eu folosesc doar crema iar pt restul partior aparatul de epilat. Totusi daca sa intamplat nu mai ao ce face - stai cu fundul in ceai de musetel si fi atenta la igiena sa fi uscata tot timpul - de aceea ai mai putea folosi pudra pentru iritatii de copii se gaseste la farmacie ...in cazul in care rana persista si nu se vindeca dute si cere sfatul unui ginecolog...
kudika_nikole
Postat pe 8 Ianuarie 2012 23:13
De la: Brosco, la data 2012-01-08 23:24:33
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 22:58:50broscoiule,te-ai dezumflat si acum te tii de postii,vad...

Asta am folosit si eu cand m-a zgariat potaia pe pu*la cu dintii.


Iti place sexul oral ???
kudika_nikole
Postat pe 8 Ianuarie 2012 23:30
De la: Brosco, la data 2012-01-08 23:31:38
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-08 23:30:15
De la: Brosco, la data 2012-01-08 23:24:33
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 22:58:50broscoiule,te-ai dezumflat si acum te tii de postii,vad...

Asta am folosit si eu cand m-a zgariat potaia pe pu*la cu dintii.


Iti place sexul oral ???

Lu' Azorica ii place sa-mi faca,nu se poate abtine.


Daca tu o lasi inseamna ca-ti place...
kudika_nikole
Postat pe 8 Ianuarie 2012 23:33
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-08 23:13:56Draga mea ar fi trebuit sa sti ca acea zona este foarte sensibila - si nu ar fi trebuit sa pui lama. Eu folosesc doar crema iar pt restul partior aparatul de epilat. Totusi daca sa intamplat nu mai ao ce face - stai cu fundul in ceai de musetel si fi atenta la igiena sa fi uscata tot timpul - de aceea ai mai putea folosi pudra pentru iritatii de copii se gaseste la farmacie ...in cazul in care rana persista si nu se vindeca dute si cere sfatul unui ginecolog...


tu ai stat cu fundul in ceai de musetel?
maica, da' te pricepi la dat sfaturi, nu gluma.
muza_ta
Postat pe 8 Ianuarie 2012 23:59
De la: muza_ta, la data 2012-01-08 23:59:53
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-08 23:13:56Draga mea ar fi trebuit sa sti ca acea zona este foarte sensibila - si nu ar fi trebuit sa pui lama. Eu folosesc doar crema iar pt restul partior aparatul de epilat. Totusi daca sa intamplat nu mai ao ce face - stai cu fundul in ceai de musetel si fi atenta la igiena sa fi uscata tot timpul - de aceea ai mai putea folosi pudra pentru iritatii de copii se gaseste la farmacie ...in cazul in care rana persista si nu se vindeca dute si cere sfatul unui ginecolog...


tu ai stat cu fundul in ceai de musetel?
maica, da' te pricepi la dat sfaturi, nu gluma.


Da am stat de multe ori mai ales cand eram racita in partea de jos - mai ales musetelul are un rol foarte important nu lasa rana sa se inflameze ...
kudika_nikole
Postat pe 9 Ianuarie 2012 00:02
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-08 23:13:56Draga mea ar fi trebuit sa sti ca acea zona este foarte sensibila - si nu ar fi trebuit sa pui lama. Eu folosesc doar crema iar pt restul partior aparatul de epilat. Totusi daca sa intamplat nu mai ao ce face - stai cu fundul in ceai de musetel si fi atenta la igiena sa fi uscata tot timpul - de aceea ai mai putea folosi pudra pentru iritatii de copii se gaseste la farmacie ...in cazul in care rana persista si nu se vindeca dute si cere sfatul unui ginecolog...


Nikole, nu folosi crema epilatoare pentru zona inghinala ca risti sa te trezesti cu probleme. Fa-ti programare la cosmeticiana si las-o pe ea sa te epileze cu ceara in zona cu pricina. Sa stii ca nu doare asa rau cum se vehiculeaza de unele persoane, iar jena n-ar trebui sa-ti fie ca mergi la un salon de cosmetica si pentru un epilat inghinal.
franziska_eu
Postat pe 9 Ianuarie 2012 00:07
De la: Brosco, la data 2012-01-08 23:24:33
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-08 22:58:50broscoiule,te-ai dezumflat si acum te tii de postii,vad...

Asta am folosit si eu cand m-a zgariat potaia pe pu*la cu dintii.
si...s-a vindecat locul ?
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 00:34
mai ai curaj sa pui potaia acolo fara crema de galbenele ?
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 02:08
De la: kudika495392, la data 2012-01-08 22:52:02buna seara...am si eu o mica mare problema...nu stiu daca mai este vreun topic pemacest subiect si mi-am permis sa deschid unul...
acum vreo 3-4 zile m-am taiat cu lama in zona genitala foarte aproape de "gaurica".de 2 zile insa cred k s-a infectat ca s-a umflat putin si ma doare. nu foarte tare dar sacaitor si ustura un pic taietura. intrebarea mea este cu ce as puitea trata sau cu ce as putea sa spalm zona : un ceai ceva k nu mai pot, a sacaie mereu. pe google nu am gasit nimic convingator. in seara asta mi-am pus niste comprese cu cai de sunatoare. a fost singurul lucru convingator pe care l;-am gasit pe google. va rog daca puteti sa ma ajutati.



Dezinfecteaza cu Rivanol si pune compresa cu Betadina!!!Poti folosi in igiena locala si ceaiul din flori de musetel!!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Ianuarie 2012 08:32
Mai fetelor....dar de ceai de scumpina na-ti auzit???Nu este bun de baut,dar in cazul ranilor deschise de orce fel e foarte bun,,,,in special pt spalaturi vaginale .care au probleme si au rana pe uter!!!
Titanika
Postat pe 9 Ianuarie 2012 13:10
spune=le ca te speli cu el dupa partidele cu tiristii din cabina,Titanika autostrazii
SPARGATARUL_DE_BUCI
Postat pe 9 Ianuarie 2012 13:46
foloseste ceai de cretisoara sau pelin spalate cu zeama de lamiie e astrigenta si foloseste crema de galbenele cu tataneasa
kudika_781
Postat pe 30 Ianuarie 2012 13:20
si tu ar fii trebuit sa stii draga mea ca nu este deloc ok sa te epilezi cu crema depilatoare in zona intima. epilator folosesc si eu dar nu acolo.
kudika495392
Postat pe 24 Iunie 2012 11:28
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-09 08:32:13
De la: kudika495392, la data 2012-01-08 22:52:02buna seara...am si eu o mica mare problema...nu stiu daca mai este vreun topic pemacest subiect si mi-am permis sa deschid unul...
acum vreo 3-4 zile m-am taiat cu lama in zona genitala foarte aproape de "gaurica".de 2 zile insa cred k s-a infectat ca s-a umflat putin si ma doare. nu foarte tare dar sacaitor si ustura un pic taietura. intrebarea mea este cu ce as puitea trata sau cu ce as putea sa spalm zona : un ceai ceva k nu mai pot, a sacaie mereu. pe google nu am gasit nimic convingator. in seara asta mi-am pus niste comprese cu cai de sunatoare. a fost singurul lucru convingator pe care l;-am gasit pe google. va rog daca puteti sa ma ajutati.



Dezinfecteaza cu Rivanol si pune compresa cu Betadina!!!Poti folosi in igiena locala si ceaiul din flori de musetel!!


:))) si care e diferenta? amandoua sunt solutu utilizate la dezinfectarea plagilor sau tegumentului preoperator. De ce sa dezinfecteze cu una si sa puna comprese cu cealalta??
Dr_AnnaH
Postat pe 30 Iunie 2012 08:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU maritata el insurat....devin amanta ?????? 259 De la: alexcris2007 22 Februarie 2014 12:51
Sunt la pamant!! Vreau sa ma ridic !! 43 De la: Delia- 31 August 2014 18:55
Intrebari existentiale 31 De la: Arno_28 4 August 2014 23:14
Cazare Berceni 1 De la: Aiana_Dinu 22 Septembrie 2010 16:27
Fibroadenom 3 De la: Sasha_Criss 9 Septembrie 2015 16:28