Setari Cookie-uri

buna este vorba de diferenta de varsta intre 2 oameni

buna am 20 de ani si am o relatie cu un barbat de 36 de ani divortat cu copil..ne iubim si relatia merge perfect insa de fiecare data cand iesim mi-e teama sa nu perceapa lumea altfel decat situatia propriu zisa,imi e frica de lucrurile rele pe care le spun ceilalti si chiar nu vreau sa renunt la el dintr-un simplu motiv precum barfa,dar ma deranjeaza sa aud vorbe fara sens si rautacioase chiar am nevoie de raspunsuri si nu ce trebuie sa fac cu relatia pt ca nu voi renunta la dragostea lui ci am nevoie sa stiu cum sa i infrunt pe ceilalti va rog!!
kudika038121
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:08
E cam mare diferenta.
Maxim 8-12 ani mi se pare o diferenta acceptabila.
Plus ca femeile sunt in general mame vitrege mai rele decat sunt barbatii ca tati vitregi.
Mai bine nu.
Armain
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:47
multumesc...
kudika038121
Postat pe 8 Aprilie 2013 23:59
De la: kudika038121, la data 2013-04-08 22:08:22buna am 20 de ani si am o relatie cu un barbat de 36 de ani divortat cu copil..ne iubim si relatia merge perfect insa de fiecare data cand iesim mi-e teama sa nu perceapa lumea altfel decat situatia propriu zisa,imi e frica de lucrurile rele pe care le spun ceilalti si chiar nu vreau sa renunt la el dintr-un simplu motiv precum barfa,dar ma deranjeaza sa aud vorbe fara sens si rautacioase chiar am nevoie de raspunsuri si nu ce trebuie sa fac cu relatia pt ca nu voi renunta la dragostea lui ci am nevoie sa stiu cum sa i infrunt pe ceilalti va rog!!


Lumea va vorbi, indiferent ca vei fi cu tipul asta sau cu un altul sau vei fi solo. Stii vorba aceea: gura lumii sloboda.

Te sfatuiesc sa-ti vezi de cuplul tau si sa nu dai nici doi bani pe ce spun barfitorii. Nu pleca urechea la barfele lor si nu te justifica in fata nimanuia pentru persoana ta si pentru viata ta.

Si inca o chestie: ai grija cui te confesezi, caci primele barfe sunt lansate intotdeauna de falsii prieteni.
kudika_32792
Postat pe 9 Aprilie 2013 07:14
De la: kudika038121, la data 2013-04-08 22:08:22buna am 20 de ani si am o relatie cu un barbat de 36 de ani divortat cu copil..ne iubim si relatia merge perfect insa de fiecare data cand iesim mi-e teama sa nu perceapa lumea altfel decat situatia propriu zisa,imi e frica de lucrurile rele pe care le spun ceilalti si chiar nu vreau sa renunt la el dintr-un simplu motiv precum barfa,dar ma deranjeaza sa aud vorbe fara sens si rautacioase chiar am nevoie de raspunsuri si nu ce trebuie sa fac cu relatia pt ca nu voi renunta la dragostea lui ci am nevoie sa stiu cum sa i infrunt pe ceilalti va rog!!



Teoria spune ca nimeni nu are dreptul sa judece pe celalalt,dar oamenii sunt asa cum sunt si tolerarea lor este una dintre caracteristicile fiintei umane,pastrand rezerva de rigoare!!

Referitor la relatia ta,simpla parere personala,intre voi doi este o diferenta de ani apreciabila,la care se adauga faptul ca partenerul tau are un copil in crestere,nu stiu daca peste cativa ani vei mai gandi la fel,experienta-mi de viata imi spune ca nu vei mai fi la fel de entuziasmata in iubirea ta,caci sunt diferente de statut intre voi doi!!!Dar,revin si spun ca acolo unde exista iubire,totul se va desfasura asa cum doresc cei implicati!!!

Esti tematoare de situatia prezenta,este normal sa fie astfel,caci subconstientul tau nu este multumit de stadiul in care te dezvolti,dar,probabil,ceea ce simti pentru barbatul respectiv este mult mai puternic decat senzatiile aduse de realitate!!!!

Ce trebuie sa faci pentru a elimina barfa cotidiana???Simplu!!Ignora cu desavarsire tot ce auzi in jurul tau!!!Este important ca voi doi sa va intelegeti si sa parcurgeti relatia armonios,si nicidecum opiniile celor care se ocupa cu analizarea cuplurilor moderne!!!Dar,exista acest "DAR",ai grija la propria-ti evolutie,te afli langa un barbat mult mai in varsta decat tine,si tata pe deasupra,gandeste foarte bine ce vrei de la tine si de la viata!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Aprilie 2013 07:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il iubesc si el ma iubeste insa dragostea noastra nu este acceptata de parinti...ce sa fac? 11 De la: kudika_17329 21 Octombrie 2012 08:42
iubire complicata 7 De la: kudika320796 29 Aprilie 2011 08:47
flori,gradina si apartament 3 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:24
... muzica buna 10 De la: Olimpia73 23 August 2015 14:32
telefon 2 De la: denis_roxana 6 Ianuarie 2011 06:58