Setari Cookie-uri

insarcinata? va rog sa ma ajutati

Iau contraceptive Yaz de 3 ani. In luna decembrie am uitat sa iau a 14-a pastiluta. am observat ca am uitat-o cand trebuia sa o iau pe a 15-a si n-am mai luat-o pentru ca am zis ca nu iau 2 odata.. dupa 4 zile am facut sex neprotejat si a si lasat in mine.. E posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca atunci cand am ajuns la pastilele albe mi-a venit ciclul menstrual.. dar acum ma dor foarte tare sanii si nu stiu care ar putea fi problema..
angel_desy
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:08
De la: angel_desy, la data 2012-01-09 10:08:08Iau contraceptive Yaz de 3 ani. In luna decembrie am uitat sa iau a 14-a pastiluta. am observat ca am uitat-o cand trebuia sa o iau pe a 15-a si n-am mai luat-o pentru ca am zis ca nu iau 2 odata.. dupa 4 zile am facut sex neprotejat si a si lasat in mine.. E posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca atunci cand am ajuns la pastilele albe mi-a venit ciclul menstrual.. dar acum ma dor foarte tare sanii si nu stiu care ar putea fi problema..



Pentru a-ti imbunatati memoria iti recomand produsele "Lecitina"" si "MemoPlus" sub forma de administarre orala!

Draga mea,faptul ca nu esti atenta cu stilul propriu de viata intima,iti poate aduce neplaceri din punct de vedere al ideii de a fi mama sau nu!Fiecare tableta din blister-ul contraceptiv are rolul ei determinant in procesul de contraceptie,si ca urmare a neglijentei tale,da,exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata!!Ce poti sa faci?O cale ar fi sa te supui unui test de sarcina,dar acesta nu este concludent 100%!Sfatul meu este acela de a astepta urmatoarea menstra,urmand ca in functie de evolutia sau involutia ei,sa te prezinti la un control ginecologic!!Incearca sa fii mai responsabila in propriile actiuni!!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:27
pot sa i-le administrez eu
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:29
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-09 10:27:54
De la: angel_desy, la data 2012-01-09 10:08:08Iau contraceptive Yaz de 3 ani. In luna decembrie am uitat sa iau a 14-a pastiluta. am observat ca am uitat-o cand trebuia sa o iau pe a 15-a si n-am mai luat-o pentru ca am zis ca nu iau 2 odata.. dupa 4 zile am facut sex neprotejat si a si lasat in mine.. E posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca atunci cand am ajuns la pastilele albe mi-a venit ciclul menstrual.. dar acum ma dor foarte tare sanii si nu stiu care ar putea fi problema..



Pentru a-ti imbunatati memoria iti recomand produsele "Lecitina"" si "MemoPlus" sub forma de administarre orala!

Draga mea,faptul ca nu esti atenta cu stilul propriu de viata intima,iti poate aduce neplaceri din punct de vedere al ideii de a fi mama sau nu!Fiecare tableta din blister-ul contraceptiv are rolul ei determinant in procesul de contraceptie,si ca urmare a neglijentei tale,da,exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata!!Ce poti sa faci?O cale ar fi sa te supui unui test de sarcina,dar acesta nu este concludent 100%!Sfatul meu este acela de a astepta urmatoarea menstra,urmand ca in functie de evolutia sau involutia ei,sa te prezinti la un control ginecologic!!Incearca sa fii mai responsabila in propriile actiuni!!

SFATUL MEDICULUI
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:30
normal,n-ai vazut in proxpectul de mai sus ?
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:35
ia zi broscoiule,aia de la avatar e broscuta sau tot broscoi? si ia sau nu ia anticonceptionale ? daca da,sub forma orala,bucala sau anala ?
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:36
asa mai merge...dar da-i si la mormoloci...sa umpleti helesteul...
MONSENIORUL
Postat pe 9 Ianuarie 2012 10:43
Ca sa fi mai linistita fa ti un test de sarcina ...
kudika_nikole
Postat pe 9 Ianuarie 2012 14:57
2 poponauti mai sus,,care vrei sa i luati la pu la aveti liberr
zmeu
Postat pe 9 Ianuarie 2012 15:00
De la: angel_desy, la data 2012-01-09 10:08:08Iau contraceptive Yaz de 3 ani. In luna decembrie am uitat sa iau a 14-a pastiluta. am observat ca am uitat-o cand trebuia sa o iau pe a 15-a si n-am mai luat-o pentru ca am zis ca nu iau 2 odata.. dupa 4 zile am facut sex neprotejat si a si lasat in mine.. E posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca atunci cand am ajuns la pastilele albe mi-a venit ciclul menstrual.. dar acum ma dor foarte tare sanii si nu stiu care ar putea fi problema..


Esti foarte iresponsabila. Desi stiai ca ai uitat sa iei o pastiluta, ai facut totusi sex neprotejat. Acum ce zici? Te dor sanii...gata, esti gravida. Simptomele sarcinii nu apar asa peste noapte. Fii mai atenta data viitoare.
ilumax_76
Postat pe 9 Ianuarie 2012 18:59
Exact, fii mai atenta si gandeste-te la consecinte.
GeorgianaBB
Postat pe 13 Ianuarie 2012 00:30
De la: ilumax_76, la data 2012-01-09 18:59:03
De la: angel_desy, la data 2012-01-09 10:08:08Iau contraceptive Yaz de 3 ani. In luna decembrie am uitat sa iau a 14-a pastiluta. am observat ca am uitat-o cand trebuia sa o iau pe a 15-a si n-am mai luat-o pentru ca am zis ca nu iau 2 odata.. dupa 4 zile am facut sex neprotejat si a si lasat in mine.. E posibil sa fiu insarcinata? Mentionez ca atunci cand am ajuns la pastilele albe mi-a venit ciclul menstrual.. dar acum ma dor foarte tare sanii si nu stiu care ar putea fi problema..


Esti foarte iresponsabila. Desi stiai ca ai uitat sa iei o pastiluta, ai facut totusi sex neprotejat. Acum ce zici? Te dor sanii...gata, esti gravida. Simptomele sarcinii nu apar asa peste noapte. Fii mai atenta data viitoare.






... vai ... e iresponsabila ... vai ... cita paranoia !!! ... a uitat sa ia niste medicamentele pentru paranoia ... a uitat sa ia O pastila si gata ... e iresponsabila ... a ramas insarcinata ... ce tragedieeeee ... voi femeile ati ajuns mai stresate de niste pastile decit de propria voastra viata ... cind o sa aveti uterul ca betonul nu o sa va spuna nimeni de ce e asa ...
marco918
Postat pe 13 Ianuarie 2012 00:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pierderea unei sarcini 3 De la: adyna2905 14 Iulie 2013 20:52
Produse naturale pentru bebelusi 12 De la: yanyacharberet 9 Octombrie 2009 15:34
Contact sexual intre foliile de anticonceptionale 9 De la: kudika_6614 29 Mai 2012 09:23
Doctor???????? Marginean Lucian Nova Vita Targu Mures 9 De la: kudika_1042517 27 Septembrie 2021 09:12
CE AJUTA LA INFERTILITATE??? 11 De la: healthy005533 10 Decembrie 2009 21:45