Setari Cookie-uri

MAMA PURTATOAE

Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:45
De la: kudika327084, la data 2010-10-25 16:45:57Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ
35000 de euro, scump domne' scump
bombonik_babardik
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:55
dincolo ... era mai ieftin...si cu proba.
BEL_AMY1
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:59
Imi cer scuze pentru gresala din titlu am vazut-o abia dupa ce am postat subiectul si nu mai pot sa o corectez.
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:02
De la: babyboomboom, la data 2010-10-25 16:55:21
De la: kudika327084, la data 2010-10-25 16:45:57Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ
35000 de euro, scump domne' scump


De ce vi se pare scump ? Sunt o persoana foarte serioasa si sunt dispusa sa renunt la orice ar face rau sarcini si copilului la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita mea , cine stie cum e sa porti o sarcina 9 luni stie ca nu e deloc usor si sunt o multime de lucruri la care trebuie sa renunti si mai e problema nasteri care nu e deloc usoara.
Daca iti doresti serios un copil sanatos ingrijit din prima clipa de conceptie eu zic ca merita.Suntem o familie foarte linistita nefumoatori si neconsumatori de alcool, la noi in casa este liniste si armonie , dovada e fetita mea care e crescuta exemplar si asta se vede din prima clipa.
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:14
daca dumneavoastra spuneti, asa mai aflu si eu cat costa un copil in ziua de azi ....
bombonik_babardik
Postat pe 25 Octombrie 2010 17:18
De la: kudika327084, la data 2010-10-25 16:45:57Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ


Ce suflet ai....te mai numesti si "mama"...De ce nu-ti vinzi fetita daca tot vrei sa faci "un bine"? Da Dumnezeu,copii la toti nebunii...
ankris
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:49
De la: kudika327084, la data 2010-10-25 16:45:57Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ


Thuamnee cata marinimie .......nu stiu fata cum poti sa fii atat de saritoare sa ajuti femeile care isi doresc un copil,si totul NUMAI cu 35000 euro
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 18:53
Pana nu esti in situatie habar nu ai ce inseamna asta .......adica sa nu poti sa ai un copil ......si nici nu stiti ce inseamna sa ai un copil asa ca pastrativa parerile pentru voi si daca nu sunteti interesate de subiect nu comentati.
Eu am o vorba mai bine sa taci si nu acuza ca nu sti ce te asteapta in viitor.
Viitorul va este in fata si niciodata nu sti ce iti rezerva si la un moment dat poti sa fi ori in situatia mea ori de cealalta parte ........
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:37
De la: kudika327084, la data 2010-10-25 21:37:14Pana nu esti in situatie habar nu ai ce inseamna asta .......adica sa nu poti sa ai un copil ......si nici nu stiti ce inseamna sa ai un copil asa ca pastrativa parerile pentru voi si daca nu sunteti interesate de subiect nu comentati.
Eu am o vorba mai bine sa taci si nu acuza ca nu sti ce te asteapta in viitor.
Viitorul va este in fata si niciodata nu sti ce iti rezerva si la un moment dat poti sa fi ori in situatia mea ori de cealalta parte ........


Scuza-ma,esti cumva in situatia de a nu face copii?Stii cum e?Ai macar o vaga idee? La felul in care spui parca tu esti aia incercata de viata cand colo tu ai un copil si ai mai face asa vreo cativa pe bani si nu pe orice suma ci pe 35000 euro.Mai fata,daca te-ar durea inima de femeile care nu pot face copii ai spune dreacu ca te oferi moka ca stii ce inseamna sa iti doresti un copil
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:41
De la: Barbie30, la data 2010-10-25 21:41:27
De la: kudika327084, la data 2010-10-25 21:37:14Pana nu esti in situatie habar nu ai ce inseamna asta .......adica sa nu poti sa ai un copil ......si nici nu stiti ce inseamna sa ai un copil asa ca pastrativa parerile pentru voi si daca nu sunteti interesate de subiect nu comentati.
Eu am o vorba mai bine sa taci si nu acuza ca nu sti ce te asteapta in viitor.
Viitorul va este in fata si niciodata nu sti ce iti rezerva si la un moment dat poti sa fi ori in situatia mea ori de cealalta parte ........


Scuza-ma,esti cumva in situatia de a nu face copii?Stii cum e?Ai macar o vaga idee? La felul in care spui parca tu esti aia incercata de viata cand colo tu ai un copil si ai mai face asa vreo cativa pe bani si nu pe orice suma ci pe 35000 euro.Mai fata,daca te-ar durea inima de femeile care nu pot face copii ai spune dreacu ca te oferi moka ca stii ce inseamna sa iti doresti un copil


Da draga mea am fost si eu intr-o situatie asemanatoare doar ca timpul a rezolvat-o .........am 32 de ani si sunt casatorita de 14 si am o fica de 4 ani . Iti spune ceva treaba asta? In primul an de casatorie am ramas insarcinata si am pierdut copilul , atunci medicul mi-a spus ca nu voi mai avea copi numai atunci cand o sa mi se maturizeze uterul........au trecut 10 timp in care mi-am pierdut speranta si apoi am avut noroc, si acum am o fetita minunata .......da stiu ce inseamna sa iti doresti un copil ani de zile si da stiu ce inseamna sa il ai.....da stiu ca cu cat o mama isi permite sa ofere mai multi bani cu atat acel copil va fi mai dorit si mai bine intretinut.
Si nu te supara sunt multe femei in Romania care platesc bani acestia pe o poseta doua asa ca cred ca a avea un copil atunci cand iti permiti merita sa dai .
orfea
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:06
084,in cazul asta iti doresc sa-ti dea Dzeu cati mai mult copii Sa faci contul mare...
Barbie30
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:08
da stiu ca cu cat o mama isi permite sa ofere mai multi bani cu atat acel copil va fi mai dorit si mai bine intretinut. glumesti...nu-i asa asta sa i- o spui lu mutu , ba nu pardon, lu orbu'........ asa faci unu, 35, mai faci unu 40, poate, poate iese de o casuta ceva haideti care liciteaza mai mult
bombonik_babardik
Postat pe 26 Octombrie 2010 08:54
Pentru cele ce vor sa faca pasul asta...vedeti ca in USA au fost multe cazuri in care mama surogat a ales sa pastreze copilul, l-a crescut in pantece 9 luni...nici o armata de avocati nu a putut sa castige procesul in favoarea cuplului platitor...
Bine ca unele bogatase o fac ca sa nu-si distruga silueta
Asa ca...faci ce vrei dar stii ce faci?
Asta lasand la o parte implicatiile morale/sociale etc.ale acestei proceduri...
The_Exile
Postat pe 26 Octombrie 2010 12:34
Nu stiu de ce unele nu isi vad de treaba lor si isi baga nasul peste tot, nimeni nu va pune sa faceti asta sau orice alceva ce nu va place , nimeni nu va cerut parerea dar voi sunteti foarte binevoitoare si nu va puteti abtine .
Bravo voua ca aveti ,,moralitate" si sunteti imaculate sper sa va pastrati asa , dar cel mai bine ar fi sa va pastrati parerile pentru voi si mai ales sa vorbiti (scrieti ) frumos , pentru ca nu va jignit nimeni dar voi o faceti .
In viata nimic nu e gratis. Chiar si atunci cand faci propiul tau copil te costa mult si multe , dar probabil ca voi nu ati trecut prin asta si nu stiti , dar daca nu stiti ar trebui sa taceti si sa va vedeti de treaba voastra si sa dati sfaturi unde vi se cere , cu toate ca dupa felul imatur in care ganditi nu prea vad ce sfaturi ati putea da...... Oricum eu va doresc sa aveti o viata implinita fara lipsuri si sa fiti fericite .
orfea
Postat pe 26 Octombrie 2010 13:24
Am 33 ani un copil sunt casatorita si doresc sa fiu mama purtatoare pentru un cuplu in dificultate . 25000 euro
visis89 @yahoo.com
visis
Postat pe 27 Octombrie 2010 09:30
De la: orfea, la data 2010-10-26 13:24:19Nu stiu de ce unele nu isi vad de treaba lor si isi baga nasul peste tot, nimeni nu va pune sa faceti asta sau orice alceva ce nu va place , nimeni nu va cerut parerea dar voi sunteti foarte binevoitoare si nu va puteti abtine .
Bravo voua ca aveti ,,moralitate" si sunteti imaculate sper sa va pastrati asa , dar cel mai bine ar fi sa va pastrati parerile pentru voi si mai ales sa vorbiti (scrieti ) frumos , pentru ca nu va jignit nimeni dar voi o faceti .
In viata nimic nu e gratis. Chiar si atunci cand faci propiul tau copil te costa mult si multe , dar probabil ca voi nu ati trecut prin asta si nu stiti , dar daca nu stiti ar trebui sa taceti si sa va vedeti de treaba voastra si sa dati sfaturi unde vi se cere , cu toate ca dupa felul imatur in care ganditi nu prea vad ce sfaturi ati putea da...... Oricum eu va doresc sa aveti o viata implinita fara lipsuri si sa fiti fericite .


1.Cand ai ales sa deschizi topicul asta ar fi trebuit sa te gandesti ca vor fi si alte pareri,le accepti sau nu e problema ta.
2.Daca ai facut un copil si tie greu sa-l cresti sunt atatea solutii sa faci rost de bani,da nu....tu vrei doar sa stai putin cracita si sa iei 35000 de euro.
Fiecare se scoate cu ce are mai de pret si la tine ne-am convins
Barbie30
Postat pe 27 Octombrie 2010 10:25
asta-i noul job al femeilor?
size_back
Postat pe 27 Octombrie 2010 10:33
oare pe asta...(la job ma refer) o fi pus impozit bok...?
BEL_AMY1
Postat pe 27 Octombrie 2010 10:44
De la: Barbie30, la data 2010-10-27 10:25:45
De la: orfea, la data 2010-10-26 13:24:19Nu stiu de ce unele nu isi vad de treaba lor si isi baga nasul peste tot, nimeni nu va pune sa faceti asta sau orice alceva ce nu va place , nimeni nu va cerut parerea dar voi sunteti foarte binevoitoare si nu va puteti abtine .
Bravo voua ca aveti ,,moralitate" si sunteti imaculate sper sa va pastrati asa , dar cel mai bine ar fi sa va pastrati parerile pentru voi si mai ales sa vorbiti (scrieti ) frumos , pentru ca nu va jignit nimeni dar voi o faceti .
In viata nimic nu e gratis. Chiar si atunci cand faci propiul tau copil te costa mult si multe , dar probabil ca voi nu ati trecut prin asta si nu stiti , dar daca nu stiti ar trebui sa taceti si sa va vedeti de treaba voastra si sa dati sfaturi unde vi se cere , cu toate ca dupa felul imatur in care ganditi nu prea vad ce sfaturi ati putea da...... Oricum eu va doresc sa aveti o viata implinita fara lipsuri si sa fiti fericite .


1.Cand ai ales sa deschizi topicul asta ar fi trebuit sa te gandesti ca vor fi si alte pareri,le accepti sau nu e problema ta.
2.Daca ai facut un copil si tie greu sa-l cresti sunt atatea solutii sa faci rost de bani,da nu....tu vrei doar sa stai putin cracita si sa iei 35000 de euro.
Fiecare se scoate cu ce are mai de pret si la tine ne-am convins



Ai dreptate draga mea ai dreptul la parerea ta , scrie pana te doare mana si obosesti e treaba ta dar nu jigni ...si am observat ca din nou o faci .......pacat de aici se observa cata cultura ai , dar asta e ......ai moralitate .
Oricum e ultima oara cand ma obosesc sa iti raspund .
SA FII IUBITA........
orfea
Postat pe 27 Octombrie 2010 12:31
si ce te faci daca nu se prinde din prima...?! daca o sa iti placa sa insamantezi cu tipul?! sau ce metoda adopti?
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Octombrie 2010 12:34
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-10-27 12:34:57si ce te faci daca nu se prinde din prima...?! daca o sa iti placa sa insamantezi cu tipul?! sau ce metoda adopti?

Doamne nu pot sa cred ce debitati......informativa inainte sa vorbiti.... a fi mama purtatoare inseamna sa porti copilul altei femei si a unui barbat ...totul e implantat in uterul tau de medic .........nu ai nici un fel de contact cu tatal.......cum credeti ca o femei ar acepta asa ceva si sa mai si plateasca ....doamne, doamne.......
orfea
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:09
Am 33 ani un copil sunt casatorita si doresc sa fiu mama purtatoare pentru un cuplu in dificultate . 25000 euro
visis89 @yahoo.com
visis
Postat pe 31 Octombrie 2010 18:16
De la: visis, la data 2010-10-31 18:16:24Am 33 ani un copil sunt casatorita si doresc sa fiu mama purtatoare pentru un cuplu in dificultate . 25000 euro
visis89 @yahoo.com


Na poftim...asta e mai ieftina...
ankris
Postat pe 31 Octombrie 2010 19:35
Sanatoasa , casatorita , curata aspect fizic placut ,nu am vicii mama unui copil de patru ani nascut natural , doresc sa fiu mama purtatoare. Ofer si cer seriozitate. Sunt din judetul Cluj inf la adresa caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 16 Martie 2011 08:53
Cred ca asemenea oferte nu-s pentru Romania. Cine are de dat mii de euro, chiar daca vorbim de 5 mii, nu de 35 de mi, nu alege ca mama purtatoare, o casnica sau o muncitoare la APACA. Iar restul n-au bani pentru asa ceva.

Sa dai mii de euro pentru un copil, mi se pare de neimaginat pentru Romania.
rashela
Postat pe 16 Martie 2011 09:21
De la: rashela, la data 2011-03-16 09:21:25Cred ca asemenea oferte nu-s pentru Romania. Cine are de dat mii de euro, chiar daca vorbim de 5 mii, nu de 35 de mi, nu alege ca mama purtatoare, o casnica sau o muncitoare la APACA. Iar restul n-au bani pentru asa ceva.

Sa dai mii de euro pentru un copil, mi se pare de neimaginat pentru Romania.


tie ti se pare de neimaginat???
mie personal mi se pare de o imbecilitate vecina cu prostia crasa, in primunl rand in romania nu exista legi care pe care sa se bazeze o astfel de procedura(cea a mamei purtatoare) apoi mai exista si problemele adoptiei de catre cuplu, ca sa nu mai spun de birocratia ce urmeaza, ca sa nu mai spun ca mama poate fi decazuta din drepturi si copilul poate ajunge un institutionalizat la fel ca atea sute de mii.

ma gandesc ca femeile astea sunt tampite de-a dreptul serios sau posteaza subiecte din astea de dragul de a vedea cum reactioneaza lumea pe aici

o alta parere ar fii ca subiectul asta e deschis la misto.

dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Martie 2011 11:50
De la: orfea, la data 2010-10-26 13:24:19Nu stiu de ce unele nu isi vad de treaba lor si isi baga nasul peste tot, nimeni nu va pune sa faceti asta sau orice alceva ce nu va place , nimeni nu va cerut parerea dar voi sunteti foarte binevoitoare si nu va puteti abtine .
Bravo voua ca aveti ,,moralitate" si sunteti imaculate sper sa va pastrati asa , dar cel mai bine ar fi sa va pastrati parerile pentru voi si mai ales sa vorbiti (scrieti ) frumos , pentru ca nu va jignit nimeni dar voi o faceti .
In viata nimic nu e gratis. Chiar si atunci cand faci propiul tau copil te costa mult si multe , dar probabil ca voi nu ati trecut prin asta si nu stiti , dar daca nu stiti ar trebui sa taceti si sa va vedeti de treaba voastra si sa dati sfaturi unde vi se cere , cu toate ca dupa felul imatur in care ganditi nu prea vad ce sfaturi ati putea da...... Oricum eu va doresc sa aveti o viata implinita fara lipsuri si sa fiti fericite .


femeie daca nu esti inculta esti doar dezinformata, inainte sa te apuci sa faci un astfel de lucru mai gandeste-te putin si la implicatiile legale ale faptului in sine.

si ca sa te pototlesti de la bun inceput cu acuzele ca nu stiu ce inseamna sa fii mama si sa-ti doresti un copil te anunt ca pana acum am pierdut 2 sarcini si abia a 3-a evoluaeaza cum se cuvine. asa ca te scutesc de a-mi spune mie ca nu stiu ce inseamna sa-ti doresti un copil.

pot de asemenea sa-ti spun ca ceea ce vrei tu sa faci in romania este considerata infractiune si se pedepseste destul de aspru.pot de asemenea sa-ti mai spun ca implicatiile de natura psihologica sunt imense si ca desi justitia in romania pare oarba cu cei " mari" cu astia mai mititei nu e chiar asa de oarba, adica risti sa fii ridicata cu catuse direct din maternitate,sau clinica privata, tocmai pt ca acea clinica sau medicul care accepta o astfel de procedura risca enorm.... dar...deh ce nu se face pt 35 de mii de euro.... nu-i asa????
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Martie 2011 11:57
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-16 11:50:53
De la: rashela, la data 2011-03-16 09:21:25Cred ca asemenea oferte nu-s pentru Romania. Cine are de dat mii de euro, chiar daca vorbim de 5 mii, nu de 35 de mi, nu alege ca mama purtatoare, o casnica sau o muncitoare la APACA. Iar restul n-au bani pentru asa ceva.

Sa dai mii de euro pentru un copil, mi se pare de neimaginat pentru Romania.


tie ti se pare de neimaginat???
mie personal mi se pare de o imbecilitate vecina cu prostia crasa, in primunl rand in romania nu exista legi care pe care sa se bazeze o astfel de procedura(cea a mamei purtatoare) apoi mai exista si problemele adoptiei de catre cuplu, ca sa nu mai spun de birocratia ce urmeaza, ca sa nu mai spun ca mama poate fi decazuta din drepturi si copilul poate ajunge un institutionalizat la fel ca atea sute de mii.

ma gandesc ca femeile astea sunt tampite de-a dreptul serios sau posteaza subiecte din astea de dragul de a vedea cum reactioneaza lumea pe aici

o alta parere ar fii ca subiectul asta e deschis la misto.



Sustin parerea...mai bine adopti unul..sunt atatia copii abandonati prin spitale, in orfelinate....bani in Romania nu sunt pentru asa ceva...
cristiana84
Postat pe 16 Martie 2011 12:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-16 11:50:53
De la: rashela, la data 2011-03-16 09:21:25Cred ca asemenea oferte nu-s pentru Romania. Cine are de dat mii de euro, chiar daca vorbim de 5 mii, nu de 35 de mi, nu alege ca mama purtatoare, o casnica sau o muncitoare la APACA. Iar restul n-au bani pentru asa ceva.

Sa dai mii de euro pentru un copil, mi se pare de neimaginat pentru Romania.


tie ti se pare de neimaginat???
mie personal mi se pare de o imbecilitate vecina cu prostia crasa, in primunl rand in romania nu exista legi care pe care sa se bazeze o astfel de procedura(cea a mamei purtatoare) apoi mai exista si problemele adoptiei de catre cuplu, ca sa nu mai spun de birocratia ce urmeaza, ca sa nu mai spun ca mama poate fi decazuta din drepturi si copilul poate ajunge un institutionalizat la fel ca atea sute de mii.

ma gandesc ca femeile astea sunt tampite de-a dreptul serios sau posteaza subiecte din astea de dragul de a vedea cum reactioneaza lumea pe aici

o alta parere ar fii ca subiectul asta e deschis la misto.



Ah, nu! Stii, toate aceste lucruri exista, se petrec cu frecventa specifica lor, de ani de zile in occident. Mama purtatoare, consum de droguri legal, prostitutie legala, swing, miting al homosexualilor, casatorii intre homosexuali. Trebuie acceptate asa cum sunt, vrem nu vrem. Nu stiu daca trebuie intelese, dar cu siguranta trebuie acceptate. Si, desigur, dupa puterea fiecaruia, ignorate. Si fiecare sa-si vada de felia lui de viata.
Hmm, daca nu suna bine "acceptate" poate fi inlocuit cu "tolerate".

Nu spun ca se numeste evolutie, spun doar ca nu-mi pasa. Am ajuns intr-un stadiu incat aproape ca nu le mai vad, nu le mai aud, nu ma socheaza. Sunt in jurul meu barbati imbracati in rochii, cu peruci blonde care-si plimba cateii prin fata blocului, sunt in jurul meu barbati care merg pe bicicleta goi pusca, ziua in amiaza mare, stau la semafor si trec la semnul politaiului de circulatie. A fi "incubator" nu mi se pare scandalos, e o modalitate de a face fericita o femeie, un cuplu. Pretul? Nah, ce sa zic?! Daca exista oferta de cumparare, exista si oferata de vanzare. Nu-i treaba mea. E doar a celor implicati.
rashela
Postat pe 16 Martie 2011 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viitoare nasa de botez....help 8 De la: alfredodecurtofreco 27 Octombrie 2010 10:06
adoptarea 10 De la: gabriela2008 11 Iunie 2010 13:38
noutati despre boala sclerodermie(morfee) 5 De la: kudika317919 6 Aprilie 2014 18:20
Asociatia "SOS Infertilitatea". - Campania "Infertilitatea este o boala" 12 De la: SOS_Infertilitatea 2 Iulie 2010 13:59
Posibilitate de sarcina ? 17 De la: Blondis12 6 August 2013 14:53