Setari Cookie-uri

Ce faceti insa cand o persoana pe care o iubiti si o apreciati, ruda sau prieten, va inseala increderea grav?

Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.
kudika517468
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:55
De la: criszoe, la data 2012-01-26 21:17:50Si acum haideti sa filozofam un pic...Eu sunt genul de om foarte increzator in persoanele cu care vin in contact! Le acord credit tuturor! Imi imaginez ca toti sunt sinceri si onesti, ca toti respecta si sunt corecti cu cei din jurul lor! Pana la proba contrarie...Pentru mine, inainte de toate este important sa am incredere in cei apropiati. Daca nu exista incredere..degeaba exista toate celelalte: iubire ( dupa caz), simpatie,intelegere, dorinta de a fi aproape...
Ce faceti insa cand o persoana pe care o iubiti si o apreciati, ruda sau prieten, va inseala increderea grav? Cum reusiti sa va recapatati increderea in ea? Sau mai bine zis, ce trebuie sa faca persoana respectiva sa va recastige increderea?
Am sa va povestesc si de ce va intreb acest lucru. Pe cand aveam 14 ani, mi-am facut o prietena la liceu.In scurt timp, eram ca doua surori: ne vizitam toata ziua, la scoala eram mereu impreuna ( eram colege de banca), chiuleam impreuna:D, ne povesteam absolut tot, nu aveam nici un secret una fata de cealalta! Eram TOATA ZIUA IMPREUNA! Si prietenia asta a noastra a durat ani buni....si a fost la fel de stransa mereu! Ne distram minunat, radeam mereu...Ea a fost mereu mai libertina...eu , din cauza tatalui care a fost foarte sever, eram exact opusul ei! Si cred ca ne completam una pe cealalta foarte bine! Imi aduc aminte si acum cu mare placere de acele vremuri...:) Aceasta prietenie, in ciuda faptului ca vietile noastre au luat-o pe cai total separate dupa ce am terminat liceul, a durat pana cand am implinit 22 de ani! Poate ca mediul din care provenea ea a schimbat-o....chiar si asa, eu nu am judecat-o niciodata pentru felul in care si-a trait viata, pentru mine ea era cea mai buna prietena! Insa, la un momendat s-a intamplat ceva ...din punctul meu de vedere, foarte grav! I-am spus un secret, fiind convinsa ca ea nu-l va spune nimanui! Insa nici dupa 2 zile, cineva apropiat ei mi-a spus tot! Prietena mea mi-a dezvaluit secretul altor persoane...Am ramas masca! Nu imi venea sa cred...mi-a fugit pamantul de sub picioare! Mi-am pierdut total increderea in ea si nu a mai fost chip sa mi-o recastige! Au trecut ceva ani de atunci si stiu ca ea traieste in alta tara, ca are un baietel...Inca mai tin la ea, a fost odata SORA MEA! Chiar daca am relua prietenia, nu va mai fi niciodata la fel!:(


26.11.2011 06:29:22 #1950
julay
julay este offline.
Floricica Senior julay's Avatar

Membru inregistrat la
17.11.2009
Postari in forum
3.499

Si acum haideti sa filozofam un pic....ca doar suntem femei destepte!:):):):):):):):):)Eu sunt genul de om foarte increzator in persoanele cu care vin in contact! Le acord credit tuturor! Imi imaginez ca toti sunt sinceri si onesti, ca toti respecta si sunt corecti cu cei din jurul lor! Pana la proba contrarie...Pentru mine, inainte de toate este important sa am incredere in cei apropiati. Daca nu exista incredere..degeaba exista toate celelalte: iubire ( dupa caz), simpatie,intelegere, dorinta de a fi aproape...
Ce faceti insa cand o persoana pe care o iubiti si o apreciati, ruda sau prieten, va inseala increderea grav? Cum reusiti sa va recapatati increderea in ea? Sau mai bine zis, ce trebuie sa faca persoana respectiva sa va recastige increderea?
Am sa va povestesc si de ce va intreb acest lucru. Pe cand aveam 16 ani, mi-am facut o prietena la liceu.In scurt timp, eram ca doua surori: ne vizitam toata ziua, la scoala eram mereu impreuna ( eram colege de banca), chiuleam impreuna:D, ne povesteam absolut tot, nu aveam nici un secret una fata de cealalta! Eram TOATA ZIUA IMPREUNA! Si prietenia asta a noastra a durat ani buni....si a fost la fel de stransa mereu! Ne distram minunat, radeam mereu...Ea a fost mereu mai libertina...eu , din cauza tatalui care a fost ff sever, eram exact opusul ei! Si cred ca ne completam una pe cealalta fff bine! Imi aduc aminte si acum cu mare placere de acele vremuri...:) Aceasta prietenie, in ciuda faptului ca vietile noastre au luat-o pe cai total separate dupa ce am terminat liceul, a durat pana cand am implinit 22 de ani! Poate ca mediul din care provenea ea a schimbat-o....chiar si asa, eu nu am judecat-o niciodata pentru felul in care si-a trait viata, pentru mine ea era cea mai buna prietena! Insa, la un momendat s-a intamplat ceva ...din punctul meu de vedere, ff grav! I-am spus un secret, fiind convinsa ca ea nu-l va spune nimanui! Insa nici dupa 2 zile, cineva apropiat ei mi-a spus tot! Prietena mea mi-a dezvaluit secretul altor persoane...Am ramas masca! Nu imi venea sa cred...mi-a fugit pamantul de sub picioare! Mi-am pierdut total increderea in ea si nu a mai fost chip sa mi-o recastige! Au trecut atatia ani de atunci, aproape 10, stiu ca ea traieste in alta tara, ca are un baietel...Inca mai tin la ea, a fost odata SORA MEA! Chiar daca am relua prietenia, nu va mai fi niciodata la fel!:(

sursa: forumul site-ului copilul.ro
eu_33
Postat pe 2 Aprilie 2012 16:21
De la: eu_33, la data 2012-04-02 12:51:19
De la: pinochyoo, la data 2012-04-02 06:15:01Buna dimineata la oamenii buni iar cei rai sa ma ocoleasca


esti demn de mila!
Ah,cat de fanatica poti fi ,truli-luli esti fata sa stai tu sa cauti fiecare postare in parte si sa ii raspunzi...se vede ca nu ai ocupatie si iti lipseste mult.Numai un om bolnav la cap poate sa faca asta si tu esti asta...o nebuna.Orb este cine nu vede.Ai devenit atat de frustrata la cei 33 ani pe care pretinzi ca ii ai incat imi provoci greata .Nu te mai frustra atata nu este vina noastra pentru ceea ce ai patit tu,dar poti scapa cumva de aceasta frustrare canalizanduti toata /desteptaciunea /in cresterea unui orfan...sunt atatea copii parasiti si poti face si tu un gest umanitara asta daca nu esti si prea egoista sa infiezi si tu un copil asa cum a facut o alta persoana de aici ...sa sti ,nu'i o idee rea si am vazut ca ti'a mai fost recomandata de cineva acest gest si lasa'ne odata in pace cu frustrarile tale.
Ti'ai schimbat nik'ul,dar ce pacat ca nu si prostia...ca vorba aceea :/lupul isi schimba parul,dar naravul ba...nu/de acum lupul o sa te striG/frustrato/.
pinochyoo
Postat pe 2 Aprilie 2012 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incatusata de o iubire prea mare. Ajutooooor!!!!!!!!!!! 51 De la: kudika196886 1 Aprilie 2012 20:01
xls calorie reducer 1 De la: aanusk 5 Septembrie 2010 13:07
picioare 11 De la: kudika424171 10 Septembrie 2011 16:43
Bulbi de lalele, zambile, narcise ,branduse, ghiocei 1 De la: ana1234567 20 Septembrie 2010 21:57
dc ma tot gandesc la el dak stiu ca nu ne potrivim 19 De la: kudika_975143 8 Noiembrie 2014 07:57