Setari Cookie-uri

Incatusata de o iubire prea mare. Ajutooooor!!!!!!!!!!!

Buna ! As avea mare,mare nevoie de un sfat.Va rog mult sa ma ajutati.Primavara trecuta m-am cuplat cu un tip pe care il cunosteam de aproape 2 ani si de care eram indragostita de cand l-am cunoscut. El fiind mai mare ca mine a incercat sa evite oarecum mai mult de o prietenie intr noi dar dupa aproape 2 ani am ajuns impreuna. El e incapatanat de mama focului, trebuie sa aiba mereu dreptate si crede ca le stie pe toate. Spunea ca nu pune suflet ca e mai bine (el a suferit in perioada liceului si desi are 23 de ani nu a avut cam nicio relatie serioasa pana acum)si mi-a spus sa nu pun nici eu.Insa eu cred ca in felul lui a tinu la mine desi nu vroia sa recunoasca.Dupa 4 luni de relatie era fericit ca am rezistat atat si imi cerea scuze ca e atat de incapatanta si dupa 2 zile spunea ca nu mai poate continua ca vrea libertate etc.(ne-am despartit) Dupa o luna am am fost la o petrecere comuna unde am cunoscut un tip dragut cu care m-am cuplat inseara aia el era vizibil afectat(nervos ft nervos).Noi mai vorbeam, dar rar sec,scurt pana cand am decis sa ma mut la alt liceu si l-am sunat sa-i cer un sfat.Am vb mai mult de 1 ora.Si de atunci a inceput sa ma caute,sa vrea sa ne vedem etc.Intre noi fiind o difernta de 7 ani eu inca nefiin majora a zis ca e mai bine sa ne ascundem si stiu de noi ft putine pers.Acum vb aproape in fiecare zi si imi spune ca nu ma poate vedea ca pe o simpla prietena ca are o afin itate pt mine ca sunt singura eo care o lasa sa se comporte cu el asa cum o fac eu(suntem ft apropiati cand ne vedem,ne permitem multe)dar eu din cauza ca el e mai zapacit si mai ciudat am avut uneori impresia ca ma vrea pt sex.Desi noi inate sa ne cuplam vorbeam ft mult si ne itelegeam ft bine ca prieteni si lui ii placea cum gandesc.M-as intoarce la el pt ca il iubesc enorm si e singurul care cu toate defectele lui ma poate face cu adevarat fericita dar mi-e frica sa nu sufar iar plus ca cel putin 2 baieti care chiar tin la mine si parca as vrea si eu o rlatie normala dar stiu ca nu voi vi la fel de fericita fara el...Ce sa fac? Sa ma intorc la el ?de 3 ani acum incerc sa-l uit si e in zadar dak nu vb jumate de an cand ma suna e ca si cum nu am maifi vb de ieri..
kudika196886
Postat pe 13 Februarie 2012 16:50
Asta o fi telenovela aia ..."eleva si profu de sport ?"
serpico_
Postat pe 13 Februarie 2012 16:55
Ti-a zis sa va tineti relatia ascunsa,deci,da,te vrea pt sex.Mai bine vezi-ti de treaba ta si nu-i mai da atata atentie,nu fi fraiera,nu te-a iubit si nici n-o sa te iubeasca.
Broscaru
Postat pe 13 Februarie 2012 16:55
Nu te mai gandi la el ...o relatie ascunsa nu este o relatie normala iar tu iti doresti de fapt o relatie normala...
kudika_nikole
Postat pe 13 Februarie 2012 17:41
De la: Broscaru, la data 2012-02-13 16:55:54Ti-a zis sa va tineti relatia ascunsa,deci,da,te vrea pt sex.Mai bine vezi-ti de treaba ta si nu-i mai da atata atentie,nu fi fraiera,nu te-a iubit si nici n-o sa te iubeasca.


Totusi niciodata pana acum nu mi-a spus ca ii e dor dor de mine si la orgoliul lui asta e mult...si repet de 3 ani incerc sa uit si pot desi nu vorbim cand unul dinnoi da un semn de viata mi se trezesc din nou toate sentimentele
kudika196886
Postat pe 14 Februarie 2012 14:29
Tu esti chiar naiva,se joaca cu sentimrntele tale
Titanika
Postat pe 19 Februarie 2012 19:43
De la: Titanika, la data 2012-02-19 19:43:28Tu esti chiar naiva,se joaca cu sentimrntele tale

creca vrea sa se joace cu pasarica ei!
jean_luc_picard
Postat pe 19 Februarie 2012 19:47
De la: kudika196886, la data 2012-02-14 14:29:25
De la: Broscaru, la data 2012-02-13 16:55:54Ti-a zis sa va tineti relatia ascunsa,deci,da,te vrea pt sex.Mai bine vezi-ti de treaba ta si nu-i mai da atata atentie,nu fi fraiera,nu te-a iubit si nici n-o sa te iubeasca.


Totusi niciodata pana acum nu mi-a spus ca ii e dor dor de mine si la orgoliul lui asta e mult...si repet de 3 ani incerc sa uit si pot desi nu vorbim cand unul dinnoi da un semn de viata mi se trezesc din nou toate sentimentele

Cred ca dramatizezi un pic,daca vrei poti sa-l uiti si singurul mod prin care sa faci asta este sa rupi orice legatura cu el si sa nu-i mai permiti sa apara in viata ta si sa-si bata joc de tine.
Broscaru
Postat pe 19 Februarie 2012 21:27
De la: kudika196886, la data 2012-02-14 14:29:25
De la: Broscaru, la data 2012-02-13 16:55:54Ti-a zis sa va tineti relatia ascunsa,deci,da,te vrea pt sex.Mai bine vezi-ti de treaba ta si nu-i mai da atata atentie,nu fi fraiera,nu te-a iubit si nici n-o sa te iubeasca.


Totusi niciodata pana acum nu mi-a spus ca ii e dor dor de mine si la orgoliul lui asta e mult...si repet de 3 ani incerc sa uit si pot desi nu vorbim cand unul dinnoi da un semn de viata mi se trezesc din nou toate sentimentele


Mai da-i o sansa daca asta iti doresti, dar teama mi-e ca relatia voastra va ajunge in acelasi punct in care ati lasat-o anterior.

Trebuie sa invatati amandoi din greselile trecutului ca relatia voastra sa functioneze de data aceasta, altfel, va fi sortita din nou esecului.

Mult succes iti doresc!
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 11:51
De la: franziska_eu, la data 2012-02-20 11:51:34
De la: kudika196886, la data 2012-02-14 14:29:25
De la: Broscaru, la data 2012-02-13 16:55:54Ti-a zis sa va tineti relatia ascunsa,deci,da,te vrea pt sex.Mai bine vezi-ti de treaba ta si nu-i mai da atata atentie,nu fi fraiera,nu te-a iubit si nici n-o sa te iubeasca.


Totusi niciodata pana acum nu mi-a spus ca ii e dor dor de mine si la orgoliul lui asta e mult...si repet de 3 ani incerc sa uit si pot desi nu vorbim cand unul dinnoi da un semn de viata mi se trezesc din nou toate sentimentele


Mai da-i o sansa daca asta iti doresti, dar teama mi-e ca relatia voastra va ajunge in acelasi punct in care ati lasat-o anterior.

Trebuie sa invatati amandoi din greselile trecutului ca relatia voastra sa functioneze de data aceasta, altfel, va fi sortita din nou esecului.

Mult succes iti doresc!


Doresc sa aduc o completare acestui mesaj: nu accepta o relatie cu el, daca iti cere din nou sa nu te implici sentimental sau sa va ascundeti. Un om care iubeste cu adevarat alt om, nu-si doreste sa-si ascunda dragostea, decat daca are ceva de ascuns, in speta o alta relatie, dar si fuge de responsabilitatile oficiale pe care le presupune recunoasterea si acceptarea unei relatii in ochii tuturor.

Deci nu mai accepta astfel de mizerii si copilarii fara sens din partea lui.
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 12:00
De la: kudika196886, la data 2012-02-14 14:29:25
De la: Broscaru, la data 2012-02-13 16:55:54Ti-a zis sa va tineti relatia ascunsa,deci,da,te vrea pt sex.Mai bine vezi-ti de treaba ta si nu-i mai da atata atentie,nu fi fraiera,nu te-a iubit si nici n-o sa te iubeasca.


Totusi niciodata pana acum nu mi-a spus ca ii e dor dor de mine si la orgoliul lui asta e mult...si repet de 3 ani incerc sa uit si pot desi nu vorbim cand unul dinnoi da un semn de viata mi se trezesc din nou toate sentimentele



Eu,una,nu vad nimic frumos in relatia pe care ai avut-o,prea multe ascunzisuri,neclaritati!!!Stii ce trebuie sa faci cu sentimentele tale,,,,?Administeaza-le somnifere puternice,,,nu are rost sa revii in ceva ce s-a derulat in obscuritate!!Faci referire la orgoliul lui,,,personal,nu dau doi bani pe orgoliul acelui barbat!!!Un barbat ,care isi ascunde iubita declarata,,,este un "0" si nimic mai mult!
MissRainbow
Postat pe 20 Februarie 2012 12:03
Pai faci o greseala ca inca vb cu el. Asta inseamna ca nu o sa reusesti niciodata sa scapi de el.Va fi umbra ta si nu te va lasa sa iti vezi de viata ta, din egoism. Stie ca tu esti acolo numai daca pocneste din degete, ceea ce nu e ok, crede-ma.Si nici nu o sa poti sa te indragostesti, poate de persoana care te va iubi neconditionat, cu sentimente si fara ascunzisuri.
bea79
Postat pe 20 Februarie 2012 15:20
el are 23 de ani si tu de 3 ani incerci sa-l uiti sau nu am inteles eu bine?iar tu esti cu 7 ani mai mica????doamne dar precoci mai sunteti astia micii din ziua de azi?la varsta ta doar el te poate face fericita?dar o bicicleta nu te-ar face fericita sau o rochie noua?ce pariniti aveti fratilor de vreme ce un copilas se zbuciuma de mama focului dupa barbati,ei cu ce se ocupa cu telenovele si spart seminte?vai-vai
iftimie
Postat pe 20 Februarie 2012 21:58
si inca ceva,zici ca primava trecuta te-ai cuplat cu el dar tu incerci sa il uiti de 3 ani,acum ai 16 ani dupa datele care le-ai dat,corect?pt ca ai vb la prezent zicand ca el are 23 si tu esti cu 7 ani mai mica... la cati ani te-ai indragostit tu draguta?e cam tames-balmes in povestea ta
iftimie
Postat pe 20 Februarie 2012 22:11
De la: jean_luc_picard, la data 2012-02-19 19:47:08
De la: Titanika, la data 2012-02-19 19:43:28Tu esti chiar naiva,se joaca cu sentimrntele tale

creca vrea sa se joace cu pasarica ei!



Daaaa,visul barbatilor,de dimineata,pranz si noapte...
Titanika
Postat pe 22 Februarie 2012 11:04
De la: Titanika, la data 2012-02-22 11:04:41
De la: jean_luc_picard, la data 2012-02-19 19:47:08
De la: Titanika, la data 2012-02-19 19:43:28Tu esti chiar naiva,se joaca cu sentimrntele tale

creca vrea sa se joace cu pasarica ei!



Daaaa,visul barbatilor,de dimineata,pranz si noapte...


Nu-l uita si pe cel dintre mese!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Februarie 2012 11:08
De la: MissRainbow, la data 2012-02-22 11:08:16
De la: Titanika, la data 2012-02-22 11:04:41
De la: jean_luc_picard, la data 2012-02-19 19:47:08
De la: Titanika, la data 2012-02-19 19:43:28Tu esti chiar naiva,se joaca cu sentimrntele tale

creca vrea sa se joace cu pasarica ei!



Daaaa,visul barbatilor,de dimineata,pranz si noapte...


Nu-l uita si pe cel dintre mese!!!


Poate-i servit direct in farfurie.....k DESERT-cireasa de pe tort!
Titanika
Postat pe 22 Februarie 2012 11:59
De la: Titanika, la data 2012-02-22 11:59:44
De la: MissRainbow, la data 2012-02-22 11:08:16
De la: Titanika, la data 2012-02-22 11:04:41
De la: jean_luc_picard, la data 2012-02-19 19:47:08
De la: Titanika, la data 2012-02-19 19:43:28Tu esti chiar naiva,se joaca cu sentimrntele tale

creca vrea sa se joace cu pasarica ei!



Daaaa,visul barbatilor,de dimineata,pranz si noapte...


Nu-l uita si pe cel dintre mese!!!


Poate-i servit direct in farfurie.....k DESERT-cireasa de pe tort!


Nu uita frisca!!!!!
MissRainbow
Postat pe 22 Februarie 2012 12:07
De la: kudika196886, la data 2012-02-13 16:50:44Buna ! As avea mare,mare nevoie de un sfat.Va rog mult sa ma ajutati.Primavara trecuta m-am cuplat cu un tip pe care il cunosteam de aproape 2 ani si de care eram indragostita de cand l-am cunoscut. El fiind mai mare ca mine a incercat sa evite oarecum mai mult de o prietenie intr noi dar dupa aproape 2 ani am ajuns impreuna. El e incapatanat de mama focului, trebuie sa aiba mereu dreptate si crede ca le stie pe toate. Spunea ca nu pune suflet ca e mai bine (el a suferit in perioada liceului si desi are 23 de ani nu a avut cam nicio relatie serioasa pana acum)si mi-a spus sa nu pun nici eu.Insa eu cred ca in felul lui a tinu la mine desi nu vroia sa recunoasca.Dupa 4 luni de relatie era fericit ca am rezistat atat si imi cerea scuze ca e atat de incapatanta si dupa 2 zile spunea ca nu mai poate continua ca vrea libertate etc.(ne-am despartit) Dupa o luna am am fost la o petrecere comuna unde am cunoscut un tip dragut cu care m-am cuplat inseara aia el era vizibil afectat(nervos ft nervos).Noi mai vorbeam, dar rar sec,scurt pana cand am decis sa ma mut la alt liceu si l-am sunat sa-i cer un sfat.Am vb mai mult de 1 ora.Si de atunci a inceput sa ma caute,sa vrea sa ne vedem etc.Intre noi fiind o difernta de 7 ani eu inca nefiin majora a zis ca e mai bine sa ne ascundem si stiu de noi ft putine pers.Acum vb aproape in fiecare zi si imi spune ca nu ma poate vedea ca pe o simpla prietena ca are o afin itate pt mine ca sunt singura eo care o lasa sa se comporte cu el asa cum o fac eu(suntem ft apropiati cand ne vedem,ne permitem multe)dar eu din cauza ca el e mai zapacit si mai ciudat am avut uneori impresia ca ma vrea pt sex.Desi noi inate sa ne cuplam vorbeam ft mult si ne itelegeam ft bine ca prieteni si lui ii placea cum gandesc.M-as intoarce la el pt ca il iubesc enorm si e singurul care cu toate defectele lui ma poate face cu adevarat fericita dar mi-e frica sa nu sufar iar plus ca cel putin 2 baieti care chiar tin la mine si parca as vrea si eu o rlatie normala dar stiu ca nu voi vi la fel de fericita fara el...Ce sa fac? Sa ma intorc la el ?de 3 ani acum incerc sa-l uit si e in zadar dak nu vb jumate de an cand ma suna e ca si cum nu am maifi vb de ieri..


ce-i cu cap sec asta? pentru ce sa tineti relatia ascunsa? nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna asta vaai, fa-i o viteza mare, asa cu tam tam. trimite-l la mama lui, daca vrea relatii ascunse, sa se ascunda sub fusta ei pana nu mai poate. ia sa-mi dai mie id-ul lui sa-i bag eu mintile in cap! auzi la el =))) lol
muza_ta
Postat pe 22 Februarie 2012 12:23
De la: muza_ta, la data 2012-02-22 12:23:25
De la: kudika196886, la data 2012-02-13 16:50:44Buna ! As avea mare,mare nevoie de un sfat.Va rog mult sa ma ajutati.Primavara trecuta m-am cuplat cu un tip pe care il cunosteam de aproape 2 ani si de care eram indragostita de cand l-am cunoscut. El fiind mai mare ca mine a incercat sa evite oarecum mai mult de o prietenie intr noi dar dupa aproape 2 ani am ajuns impreuna. El e incapatanat de mama focului, trebuie sa aiba mereu dreptate si crede ca le stie pe toate. Spunea ca nu pune suflet ca e mai bine (el a suferit in perioada liceului si desi are 23 de ani nu a avut cam nicio relatie serioasa pana acum)si mi-a spus sa nu pun nici eu.Insa eu cred ca in felul lui a tinu la mine desi nu vroia sa recunoasca.Dupa 4 luni de relatie era fericit ca am rezistat atat si imi cerea scuze ca e atat de incapatanta si dupa 2 zile spunea ca nu mai poate continua ca vrea libertate etc.(ne-am despartit) Dupa o luna am am fost la o petrecere comuna unde am cunoscut un tip dragut cu care m-am cuplat inseara aia el era vizibil afectat(nervos ft nervos).Noi mai vorbeam, dar rar sec,scurt pana cand am decis sa ma mut la alt liceu si l-am sunat sa-i cer un sfat.Am vb mai mult de 1 ora.Si de atunci a inceput sa ma caute,sa vrea sa ne vedem etc.Intre noi fiind o difernta de 7 ani eu inca nefiin majora a zis ca e mai bine sa ne ascundem si stiu de noi ft putine pers.Acum vb aproape in fiecare zi si imi spune ca nu ma poate vedea ca pe o simpla prietena ca are o afin itate pt mine ca sunt singura eo care o lasa sa se comporte cu el asa cum o fac eu(suntem ft apropiati cand ne vedem,ne permitem multe)dar eu din cauza ca el e mai zapacit si mai ciudat am avut uneori impresia ca ma vrea pt sex.Desi noi inate sa ne cuplam vorbeam ft mult si ne itelegeam ft bine ca prieteni si lui ii placea cum gandesc.M-as intoarce la el pt ca il iubesc enorm si e singurul care cu toate defectele lui ma poate face cu adevarat fericita dar mi-e frica sa nu sufar iar plus ca cel putin 2 baieti care chiar tin la mine si parca as vrea si eu o rlatie normala dar stiu ca nu voi vi la fel de fericita fara el...Ce sa fac? Sa ma intorc la el ?de 3 ani acum incerc sa-l uit si e in zadar dak nu vb jumate de an cand ma suna e ca si cum nu am maifi vb de ieri..


ce-i cu cap sec asta? pentru ce sa tineti relatia ascunsa? nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna asta vaai, fa-i o viteza mare, asa cu tam tam. trimite-l la mama lui, daca vrea relatii ascunse, sa se ascunda sub fusta ei pana nu mai poate. ia sa-mi dai mie id-ul lui sa-i bag eu mintile in cap! auzi la el =))) lol

am glumit cu id-ul, se intelege, nu?
muza_ta
Postat pe 22 Februarie 2012 12:55
Ti-l dau pe al meu muzo.
Broscaru
Postat pe 22 Februarie 2012 13:02
De la: Broscaru, la data 2012-02-22 13:02:51Ti-l dau pe al meu muzo.

da-mi-l
muza_ta
Postat pe 22 Februarie 2012 13:11
Nu in vazul lumii...te caut eu.
Broscaru
Postat pe 22 Februarie 2012 13:13
Esti minora si te gandesti la barbati?mai bine ai pune sa inveti sa termini o scoala ceva..si vine si iubirea incet incet..macar pana atunci te maturizezi si stii ce vrei..si numai stai asa in dileme..
oricum..O relatie interupta ..niciodata nu mai poate fi la fel..Niciodata.
Sirena_me
Postat pe 1 Martie 2012 19:54
Voi fetele astea tinerele ,minore.aveti numai prostii in cap si numai sex visati si la 30 ani aratati ca bunica.terminate de stres.de mult sex cu multi barbati (pt ca ii schimbati f des)alcool.bautura.etc.
Sirena_me
Postat pe 1 Martie 2012 19:56
De la: Sirena_me, la data 2012-03-01 19:56:46Voi fetele astea tinerele ,minore.aveti numai prostii in cap si numai sex visati si la 30 ani aratati ca bunica.terminate de stres.de mult sex cu multi barbati (pt ca ii schimbati f des)alcool.bautura.etc.

lasa, lasa...ca si tu visai la varsta aceea...ufff hormonii, bata-i vina.

Auzi fetito, ce traiesti la varstele acelea...nu vei mai simti niciodata dupa(nu-ti recomand a fi frivola)...dar traieste acele clipe, nu vor fi altele asemanatoare.
kudika512723
Postat pe 1 Martie 2012 20:10
De la: Sirena_me, la data 2012-03-01 19:56:46Voi fetele astea tinerele ,minore.aveti numai prostii in cap si numai sex visati si la 30 ani aratati ca bunica.terminate de stres.de mult sex cu multi barbati (pt ca ii schimbati f des)alcool.bautura.etc.


Foarte usor stiti sa ma judecati. Crezi ca eu nu vreau sa nu am asfel dilema sa ma doara la patina? NU beau nu fumez si daca am avut o reatie cu un baiat nu inseamna ca sunt cu**a , Am postat pt sfaturi si totusi cine se crede nevinovat sa arunce primul piatra !

PS la soala sunt fata de nota 10 mereu printre primii elevi
kudika196886
Postat pe 2 Martie 2012 20:50
: nu mai suferi atit de mult draga mea chiar dk. nu te cunosc, nu se merita,iubeste pe cel care te doreste nu ti inchide viata la el ai atitea de invatat si de descoperit este pacat de tine ai o virsta frageda nu ti inchide sufletul este ptr el,fii fata desteapta.multa bafta
kudika436060
Postat pe 3 Martie 2012 19:58
un singur sfat itzi dau... nu lasa iubirea sa`tzi inabuse ratziunea...
kudika404414
Postat pe 4 Martie 2012 10:33
O fosta relatie e ca o carte pe care ai mai citit-o...ce rost are sa mai citesti o data cartea daca ii cunosti deja sfarsitul?:)
Fantasy_of_Love
Postat pe 4 Martie 2012 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste 35 De la: AdrianaR 3 Noiembrie 2010 21:56
kudika 1 De la: kudika400169 9 Mai 2011 22:43
Petrecerea Burlacelor cu Striperi 1 De la: kudika_5776 23 Aprilie 2012 11:17
Help 5 De la: negrul_de_serviciu 17 August 2010 09:30
Stomac perforat 2 De la: kudika_22658 3 Decembrie 2012 11:29