Setari Cookie-uri

..

am si eu o porblema cu parintii..ma tine intr-una numai in casa.. nu am voie sa ies nici pana al magazin si vorbesc cu un baiat de 3 ani si i nu sunt de acord sa am prieten la varsta mea.. ei considera ca sunt inca mica mai am cateva luni si fac 18 ani. as vrea sa plec de acasa la prietenul meu de fapt suntem logoditi in secret as putea pleca? credeti ca ar putea veni cu politia dupa mine daca m-as trece pe numele lui inainte sa fac 18 ani? multumesc mult! i daca puteti ajutati-ma si pe mine :D
kudika508336
Postat pe 16 Februarie 2012 14:02
Din cate stiam ca sa te mariti inainte de 18 ani ai nevoie de acordul parintilor .Mai bine potoleste-te,parca vad ca peste ceva vreme vii sa ne spui ca ala te bate si ma-sa nu te suporta.
Broscaru
Postat pe 16 Februarie 2012 14:05
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:02:15am si eu o porblema cu parintii..ma tine intr-una numai in casa.. nu am voie sa ies nici pana al magazin si vorbesc cu un baiat de 3 ani si i nu sunt de acord sa am prieten la varsta mea.. ei considera ca sunt inca mica mai am cateva luni si fac 18 ani. as vrea sa plec de acasa la prietenul meu de fapt suntem logoditi in secret as putea pleca? credeti ca ar putea veni cu politia dupa mine daca m-as trece pe numele lui inainte sa fac 18 ani? multumesc mult! i daca puteti ajutati-ma si pe mine :D

nu ai nevoie de acordul parintilor pentru a putea face acetele inainte de 18 ani...insa daca te gaseste fara acte politia te va aduce sigur inapoi acasa... mai bine ai incerca sa ai o discutie cu ei.sa va rezollvati amiabil problemele...
steffy91
Postat pe 16 Februarie 2012 14:07
nu are mama si cu tatal lui ma inteleg foarte bine :X ... nu ma bate :)) eu l-am batut pe el :))) de i-a dat sangele .. problema e ca nu mai rezist acasa ca am bat astia ai mei.. imi scot ochii toaat ziua ca dc mi-am fc prieten , ca de dc ma machez.. ca dc imi iau pantalonii aia ca pana mea X(
kudika508336
Postat pe 16 Februarie 2012 14:08
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:08:20nu are mama si cu tatal lui ma inteleg foarte bine :X ... nu ma bate :)) eu l-am batut pe el :))) de i-a dat sangele .. problema e ca nu mai rezist acasa ca am bat astia ai mei.. imi scot ochii toaat ziua ca dc mi-am fc prieten , ca de dc ma machez.. ca dc imi iau pantalonii aia ca pana mea X(

l-ai batut pe taicasu? acum pricep de ce te tin ai tai inchisa...esti pericol public..
steffy91
Postat pe 16 Februarie 2012 14:09
L-ai batut? De ce ?
luchianramona
Postat pe 16 Februarie 2012 14:10
De la: luchianramona, la data 2012-02-16 14:10:29 L-ai batut? De ce ?

ramonico vin' sa e tzuc... cam rarut in ultima vreme pe la noi
steffy91
Postat pe 16 Februarie 2012 14:11
problema e ca nu stiu ce acte trebuiesc facute pentru ca ai mei ma tin nici nuj cum sa spun ~inchisa~ eu am fost tinuta departe de acte.. hartii.. plimbari.. .. nici buletinul nu mil da.. am si uitat cum mai arat in poza X(
kudika508336
Postat pe 16 Februarie 2012 14:11
ca m-a suparat X(.. el e calm el nu e ca mine sa ii sara dracii asa X(
kudika508336
Postat pe 16 Februarie 2012 14:12
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:02:15am si eu o porblema cu parintii..ma tine intr-una numai in casa.. nu am voie sa ies nici pana al magazin si vorbesc cu un baiat de 3 ani si i nu sunt de acord sa am prieten la varsta mea.. ei considera ca sunt inca mica mai am cateva luni si fac 18 ani. as vrea sa plec de acasa la prietenul meu de fapt suntem logoditi in secret as putea pleca? credeti ca ar putea veni cu politia dupa mine daca m-as trece pe numele lui inainte sa fac 18 ani? multumesc mult! i daca puteti ajutati-ma si pe mine :D

eu nu cred ca mama ta iti vrea raul.Ai incercat sa porti o discutie amicala cu ea?
sincer ...cred ca o sa regreti daca vei face o prostie.Asteapta pana iti termini studiile,pana ai un servici si abea apoi inhama-te la o relatie .O sa te trezesti intr-o zi ca esti mult prea tanara si deja ai copii ,esti mult prea tanara sa faci numa treaba in casa.
Piscolinoo
Postat pe 16 Februarie 2012 14:12
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:11:22problema e ca nu stiu ce acte trebuiesc facute pentru ca ai mei ma tin nici nuj cum sa spun ~inchisa~ eu am fost tinuta departe de acte.. hartii.. plimbari.. .. nici buletinul nu mil da.. am si uitat cum mai arat in poza X(

foarte bine fac.. du-te sa-ti faci un control psihologic..poate ai probleme cu tetu'
steffy91
Postat pe 16 Februarie 2012 14:13
problema e ca am incercat sa vorbesc cu ea .. chiar si matusa mea a incercat la fel.. nu intelege deloc.. eu de cand sunt nu am putut vorbii absolut nimic cu ea.. sa ii spun un secret sau ce am pe suflet :((:(
kudika508336
Postat pe 16 Februarie 2012 14:14
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:08:20nu are mama si cu tatal lui ma inteleg foarte bine :X ... nu ma bate :)) eu l-am batut pe el :))) de i-a dat sangele .. problema e ca nu mai rezist acasa ca am bat astia ai mei.. imi scot ochii toaat ziua ca dc mi-am fc prieten , ca de dc ma machez.. ca dc imi iau pantalonii aia ca pana mea X(

mda clar alt copil care se crede zmeu
Piscolinoo
Postat pe 16 Februarie 2012 14:15
Fata...tu ai oglinda la baie ? Ai vorbit vreodata cu cea din oglinda ?
serpico_
Postat pe 16 Februarie 2012 14:17
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:14:40problema e ca am incercat sa vorbesc cu ea .. chiar si matusa mea a incercat la fel.. nu intelege deloc.. eu de cand sunt nu am putut vorbii absolut nimic cu ea.. sa ii spun un secret sau ce am pe suflet :((:(

mai in acest moment eu nu te cred .Nu ai incercat nimic .Esti o pustoaica care crede ca este nedreptatita de parintii care defapt incearca sa te protejeze de magariile din capul tau.fara suparare.
mai bine stai jos.gandeste-te de doua ori/daca ai pati ceva cine ti-ar fi alaturi?ala de zice ca vrea sa stai cu el sau parintii tai care te-au crescut?
o sa-ti ratezi viata
Piscolinoo
Postat pe 16 Februarie 2012 14:19
De la: Piscolinoo, la data 2012-02-16 14:19:39
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:14:40problema e ca am incercat sa vorbesc cu ea .. chiar si matusa mea a incercat la fel.. nu intelege deloc.. eu de cand sunt nu am putut vorbii absolut nimic cu ea.. sa ii spun un secret sau ce am pe suflet :((:(

mai in acest moment eu nu te cred .Nu ai incercat nimic .Esti o pustoaica care crede ca este nedreptatita de parintii care defapt incearca sa te protejeze de magariile din capul tau.fara suparare.
mai bine stai jos.gandeste-te de doua ori/daca ai pati ceva cine ti-ar fi alaturi?ala de zice ca vrea sa stai cu el sau parintii tai care te-au crescut?
o sa-ti ratezi viata

si daca si-o rateaza ce? e viata ei nu a noastra..du-te fata mea si marita te..fa si vreo 3 copii..si sa vezi ce bine iti va fi...
steffy91
Postat pe 16 Februarie 2012 14:21
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:02:15am si eu o porblema cu parintii..ma tine intr-una numai in casa.. nu am voie sa ies nici pana al magazin si vorbesc cu un baiat de 3 ani si i nu sunt de acord sa am prieten la varsta mea.. ei considera ca sunt inca mica mai am cateva luni si fac 18 ani. as vrea sa plec de acasa la prietenul meu de fapt suntem logoditi in secret as putea pleca? credeti ca ar putea veni cu politia dupa mine daca m-as trece pe numele lui inainte sa fac 18 ani? multumesc mult! i daca puteti ajutati-ma si pe mine :D



In primul rand,esti inca minora,deci nu ai nicio sansa in sensul schimbarii numelui si statutului tau!!
In al doilea rand,faci cea mai mare greseala neascultandu-ti parintii!!Spui ca vorbesti cu acest baiat de trei ani de zile,,,pai,in conditiile in care ne spui ca nu ti s-a permis acest lucru,,,cum s-a derulat iubirea voastra?Nu ne povestesti nimic despre situatia ta personala;studii,loc de munca,nu ami spun si despre faptul ca nu ne dai detalii legate de iubitul tau!!Crezi ca convietuirea se rezuma doar la sex,giugiuleli si tampenii in cap?Nu,fata draga,este cu mult mai mult in esenta ei!Da,daca fugi cu iubitul tau,pana la implinirea varstei de optsprezece ani,,,poti fi adusa acasa insotita de organele de politie si el ar putea fi tras la raspundere pentru intretinere de relatii cu o minora!!Dupa implinirea varstei respective,nu se mai pun in discutie aceste aspecte! Ce se intampla cu voi,tinerele,renuntati la tot viitorul vostru,alergand dupa barbati,fara a fi stabili,stapani pe voi insiva si fara consimtamantul parintilor vostri?????????!Total gresit gestul tau de a pleca din casa parinteasca intr-un asemenea mod!!Sfat;;;trezeste-te,caci ceea ce vrei sa faci este negandit,discuta cu parintii tai,comunica cu mama ta,spune-i ceea ce te nemultumeste,,nu se poate sa nu ajungeti la un numitor comun!!In ceea ce-l priveste pe iubitul tau,,,sa o lase mai moale cu coabitarea de la aceasta varsta,caci esti micuta,,,apropos,,el,ce varsta are??Nu te pripi ,abordeaza altfel lucrurile,vorbeste cu parintii tai,,ei stiu mult mai bine cum trebuie rezolvate astfel de probleme!!!Este usor sa fugi de acasa,,dar te-ai gandit la situatia in care prietenul tau se va plictisi de tine,cum vei proceda atunci??Fii inteleapta,draga mea,,,viata nu este asa cum visezi in acest moment,,asculta-ti parintii,,inca mai ai "mucisori" la nas,,invata sa ti-i stergi si apoi ,poti fugi de acasa!!!Cu studiile cum stai???????Macar sa compensezi prin ceva!!!
MissRainbow
Postat pe 16 Februarie 2012 14:26
De la: steffy91, la data 2012-02-16 14:11:11
De la: luchianramona, la data 2012-02-16 14:10:29 L-ai batut? De ce ?

ramonico vin' sa e tzuc... cam rarut in ultima vreme pe la noi [/quote
Pup Stefiutzo draga Mai rarut ca nu prea am timp. Uneori ma rezum la a va citi pe voi.
luchianramona
Postat pe 16 Februarie 2012 15:44
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:02:15am si eu o porblema cu parintii..ma tine intr-una numai in casa.. nu am voie sa ies nici pana al magazin si vorbesc cu un baiat de 3 ani si i nu sunt de acord sa am prieten la varsta mea.. ei considera ca sunt inca mica mai am cateva luni si fac 18 ani. as vrea sa plec de acasa la prietenul meu de fapt suntem logoditi in secret as putea pleca? credeti ca ar putea veni cu politia dupa mine daca m-as trece pe numele lui inainte sa fac 18 ani? multumesc mult! i daca puteti ajutati-ma si pe mine :D


Citeste Romeo si Julieta si tine cont de consecintele greselilor pe care le-au facut. Sfatul meu ar fi acela de a incerca sa mai ai putina rabdare pana mai cresti putin iar pe urma nu cred ca parintii vor avea ceva impotriva asupra hotararii voastre de a fi impreuna. De ce sa implici politia cand se poate rezolva totul frumos in timp. Inca doi sau trei ani nu vad ce este atat de rau sa astepti - si nu te grabi sa te mariti repede ca te vei satura si de maritis...eu asa as face sa fiu in locul tau...acuma decizia iti apartine.
kudika_nikole
Postat pe 16 Februarie 2012 15:53
De la: kudika508336, la data 2012-02-16 14:08:20nu are mama si cu tatal lui ma inteleg foarte bine :X ... nu ma bate :)) eu l-am batut pe el :))) de i-a dat sangele .. problema e ca nu mai rezist acasa ca am bat astia ai mei.. imi scot ochii toaat ziua ca dc mi-am fc prieten , ca de dc ma machez.. ca dc imi iau pantalonii aia ca pana mea X(



Dupa cate vad eu din ce scrii , esti cam descrierata si parintii tai au dreptate sa te tina legata in casa.
Ce manifestari de om normal sunt astea: "eu l-am batut pe el :))) de i-a dat sangele "?
Thais13
Postat pe 16 Februarie 2012 15:59
Eu te inteleg daca esti la scoala incearca sa ti faci prietena o profesoara sau diriginta si cere un sfat. sau daca te intelegi bine cu parinti iubitului tau vb cu ei vezi ce te sfatuiesc ei . daca vrei sa pleci de acasa pleaca dupa 18 ani si cautati buletin sa nu pleci fara acte dar gandestete unde si la tine pleci Ca si eu am plecat la 16 ani si mia fost si imi este ffff greu gandestete ca tre sa muncesti sa te intreti si asa rai cum sunt poate intro zi o sa vrei sa te intorci da no a poti . daca te bat parinti adreseazate la protectia copiilor .
kudika496520
Postat pe 28 Aprilie 2012 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
menopauza ----prostata-----medicul consilia 2 De la: kudika226898 22 Decembrie 2011 18:43
Hidrosandenita 4 De la: kudika414022 29 Septembrie 2011 18:53
Boli vaginale 6 De la: deliapetrescu@yahoo.com 28 Martie 2011 13:07
Relatia elev-profesor 6 De la: mimi_ca29 7 Mai 2011 11:34
Nu stiu ce sa mai fac ! 24 De la: kudika368134 17 Aprilie 2013 20:49