Setari Cookie-uri

relatia cu un barbat divortat

In urma cu 6 luni am cunoscut un barbat divortat de cateva luni si care are un copil .Primele luni a fost ca in poveste, dragoste si totul frumos,insa de cand a aflat fosta ca noi santem impreuna a tot incercat sa ne desparta, cu santaj emotional si amenintari, cu speranta sa il aduca inapoi, de o luna si ceva ne-am despartit, el spunand ca parca ar vrea sa se intoarca la ea, dar ar vrea sa fie si cu mine.Am incercat sa ne impacam, dar el imi cere timp sa se hotarasca ce simte si ce sa faca, sa vorbeasca si cu ea, ca sa se linisteasca.Eu nu stiu daca mai are rost sa astept sau sa am rabdare.Incerc sa ma port frumos, dar el ma evita de multe ori.Oare are rost sa mai astept?sau ce sa fac sa il recastig ? ;)
antoshka
Postat pe 20 Februarie 2012 15:50
De la: antoshka, la data 2012-02-20 15:50:45In urma cu 6 luni am cunoscut un barbat divortat de cateva luni si care are un copil .Primele luni a fost ca in poveste, dragoste si totul frumos,insa de cand a aflat fosta ca noi santem impreuna a tot incercat sa ne desparta, cu santaj emotional si amenintari, cu speranta sa il aduca inapoi, de o luna si ceva ne-am despartit, el spunand ca parca ar vrea sa se intoarca la ea, dar ar vrea sa fie si cu mine.Am incercat sa ne impacam, dar el imi cere timp sa se hotarasca ce simte si ce sa faca, sa vorbeasca si cu ea, ca sa se linisteasca.Eu nu stiu daca mai are rost sa astept sau sa am rabdare.Incerc sa ma port frumos, dar el ma evita de multe ori.Oare are rost sa mai astept?sau ce sa fac sa il recastig ? ;)



Nu am sa inteleg niciodata astfel de barbati,care dupa ce divorteaza,vor sa se impace cu fostele!!!!
Sfat--acorda-i timpul necesar,este tulburat si inca traieste trecutul petrecut cu sotia lui!Daca va dori sa fie cu tine,te va cauta!!!Barbatii sunt instabili emotional si influentabili,,nu se regasesc usor intr-o relatie,dupa un divort incheiat!Daca el vrea sa se intoarca la fosta sotie,lasa-l sa o faca,nu te opune!!Nu vei putea sa-l tii mult timp langa tine,daca are asa ceva in gand!!Exista si un copil la mijloc,nu uita acest lucru important!
MissRainbow
Postat pe 20 Februarie 2012 16:34
De la: antoshka, la data 2012-02-20 15:50:45In urma cu 6 luni am cunoscut un barbat divortat de cateva luni si care are un copil .Primele luni a fost ca in poveste, dragoste si totul frumos,insa de cand a aflat fosta ca noi santem impreuna a tot incercat sa ne desparta, cu santaj emotional si amenintari, cu speranta sa il aduca inapoi, de o luna si ceva ne-am despartit, el spunand ca parca ar vrea sa se intoarca la ea, dar ar vrea sa fie si cu mine.Am incercat sa ne impacam, dar el imi cere timp sa se hotarasca ce simte si ce sa faca, sa vorbeasca si cu ea, ca sa se linisteasca.Eu nu stiu daca mai are rost sa astept sau sa am rabdare.Incerc sa ma port frumos, dar el ma evita de multe ori.Oare are rost sa mai astept?sau ce sa fac sa il recastig ? ;)


Cati ani are barbatul si copilul??? Daca as fi in locul tau i-as propune acestui barbat sa se gandeasca serios la ceea ce are de gand sa faca.
kudika_nikole
Postat pe 20 Februarie 2012 19:15
De la: antoshka, la data 2012-02-20 15:50:45In urma cu 6 luni am cunoscut un barbat divortat de cateva luni si care are un copil .Primele luni a fost ca in poveste, dragoste si totul frumos,insa de cand a aflat fosta ca noi santem impreuna a tot incercat sa ne desparta, cu santaj emotional si amenintari, cu speranta sa il aduca inapoi, de o luna si ceva ne-am despartit, el spunand ca parca ar vrea sa se intoarca la ea, dar ar vrea sa fie si cu mine.Am incercat sa ne impacam, dar el imi cere timp sa se hotarasca ce simte si ce sa faca, sa vorbeasca si cu ea, ca sa se linisteasca.Eu nu stiu daca mai are rost sa astept sau sa am rabdare.Incerc sa ma port frumos, dar el ma evita de multe ori.Oare are rost sa mai astept?sau ce sa fac sa il recastig ? ;)


Daca te evita inseamna ca sentimentele lui pentru tine nu mai sunt la fel de puternice ca la inceput si incearca, prin atitudinea lui rezervata de la acest moment, sa te determine pe tine sa renunti la relatia cu el, tocmai pentru a nu se simti el vinovat de esecul relatiei voastre.

Mie, una, nu-mi plac barbatii nehoatarati si lasi pe deasupra, si, de aceea, sa fiu in locul tau, l-as lasa definitiv, dar pana la urma tu hotarasti ce faci cu viata ta.
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 19:45
De la: franziska_eu, la data 2012-02-20 19:45:57
De la: antoshka, la data 2012-02-20 15:50:45In urma cu 6 luni am cunoscut un barbat divortat de cateva luni si care are un copil .Primele luni a fost ca in poveste, dragoste si totul frumos,insa de cand a aflat fosta ca noi santem impreuna a tot incercat sa ne desparta, cu santaj emotional si amenintari, cu speranta sa il aduca inapoi, de o luna si ceva ne-am despartit, el spunand ca parca ar vrea sa se intoarca la ea, dar ar vrea sa fie si cu mine.Am incercat sa ne impacam, dar el imi cere timp sa se hotarasca ce simte si ce sa faca, sa vorbeasca si cu ea, ca sa se linisteasca.Eu nu stiu daca mai are rost sa astept sau sa am rabdare.Incerc sa ma port frumos, dar el ma evita de multe ori.Oare are rost sa mai astept?sau ce sa fac sa il recastig ? ;)


Daca te evita inseamna ca sentimentele lui pentru tine nu mai sunt la fel de puternice ca la inceput si incearca, prin atitudinea lui rezervata de la acest moment, sa te determine pe tine sa renunti la relatia cu el, tocmai pentru a nu se simti el vinovat de esecul relatiei voastre.

Mie, una, nu-mi plac barbatii nehoatarati si lasi pe deasupra, si, de aceea, sa fiu in locul tau, l-as lasa definitiv, dar pana la urma tu hotarasti ce faci cu viata ta.


*nehotarati
franziska_eu
Postat pe 20 Februarie 2012 19:46
Trebuie sa fii constienta ca legatura dintre el si fosta nevasta niciodata nu se va sfarsi,au un copil impreuna,vor fi nevoiti sa vorbeasca si sa se vada in continuare.Daca esti dispusa sa accepti asta numai de tine depinde.
Broscaru
Postat pe 20 Februarie 2012 20:23
Sant foarte constienta ca va fi tot timpul legatura dintre ei -copilul..si nu ma deranjeaza...atata timp cat doar asta ii leaga.Am si eu copii, care nu au tata deloc...si stiu ce inseamna lipsa tatalui....
antoshka
Postat pe 21 Februarie 2012 15:54
Fosta sotie il influenteaza mult, si el s-ar intoarce doar pentru copil si din mila pentru ea, din obisnuinta.Asi vrea sa fiu totusi ea cea care il influenteaza si ii deschide ochii
antoshka
Postat pe 21 Februarie 2012 15:56
El are 40 , copilul 10
antoshka
Postat pe 21 Februarie 2012 16:01
De la: antoshka, la data 2012-02-21 15:56:40Fosta sotie il influenteaza mult, si el s-ar intoarce doar pentru copil si din mila pentru ea, din obisnuinta.Asi vrea sa fiu totusi ea cea care il influenteaza si ii deschide ochii


Cum crezi ca ai putea sa faci asta?La ce tactica te-ai gandit???????

"Asi vrea sa fiu totusi ea cea care il influenteaza si ii deschide ochii"""-ce ai vrut sa spui in aceasta propozitie,eu,una,nu am inteles nimic!!!Cumva,,"Eu as vreau sa fiu,totusi,cea care il influenteaza si ii deschide ochii" ? Daca doresti asa ceva,fa-o,,exista comunicarea ca instrument de relatie,,vorbeste cu el,,explica-i,arata-i situatia ,clar,asa cum este de fapt!!
MissRainbow
Postat pe 21 Februarie 2012 16:14
Pai asta si incerc sa fac...sa comunic...sa vorbesc cu el deschis.....si el intelege si ma roaga sa am rabdare, ca nu poate sa o faca sa sufere pe mama copilului lui....ca ea nu e fericita, pai dar noi nu cred ca putem astepta vreo 2 ani pana ea isi va gasi pe cineva si va fi fericita.
antoshka
Postat pe 21 Februarie 2012 16:56
Pai asta si incerc sa fac...sa comunic...sa vorbesc cu el deschis.....si el intelege si ma roaga sa am rabdare, ca nu poate sa o faca sa sufere pe mama copilului lui....ca ea nu e fericita, pai dar noi nu cred ca putem astepta vreo 2 ani pana ea isi va gasi pe cineva si va fi fericita.
antoshka
Postat pe 21 Februarie 2012 16:58
De la: antoshka, la data 2012-02-21 16:58:44Pai asta si incerc sa fac...sa comunic...sa vorbesc cu el deschis.....si el intelege si ma roaga sa am rabdare, ca nu poate sa o faca sa sufere pe mama copilului lui....ca ea nu e fericita, pai dar noi nu cred ca putem astepta vreo 2 ani pana ea isi va gasi pe cineva si va fi fericita.



Nu,nu il nteleg deloc pe acel domn,,ce legatura are relatia voastra cu fosta sotie,,odata ce s-au despartit,,din motivele existente la dosarul de divort,,inteleg,ca nu au mai existat cai de solutionare a problemelor lor,fiecare este liber sa-si refaca viata asa cum considera de cuviinta,luand in calcul,totusi,existenta copilului,independent de relatia cu fosta sotie!!!???????????????Daca este marcat de suferinta fostei sotii,,,vin si intreb;;de ce au divortat totusi????Mai nutreste oaresce sentimente fata de ea ,caci nu cred ca o face din simpla compasiune sau complezenta!!Daca doreste sa ai rabdare,,,acorda-i si acest timp de refacere sentimentala,in raport cu fosta sotie,,,dar,eu,una,nu am incredere in astfel de atitudini!!!Ori se impaca cu fosta sotie,,ori ramane cu tine si pastreaza o relatie amiabila cu ea,dat fiind faptul ca exista un copil la mijloc!!Sunt lucruri care trebuie bine puse la punct,,nu cred ca acceptarea nehotararii lui,este ceea ce va trebuie in acest moment!
MissRainbow
Postat pe 21 Februarie 2012 17:09
Fetelooor,el nu se va hotara nicodata....de ce?....priviti lucrurile din alta prisma -el are un copil cu sotia,iar iubita lui are 2 copii pt el de alua o hotarare e ceva prea mult pt el.Fac pariu ca sotia a aflat intamplator de ei si acum pt el e mult prea greu sa-si lase iubita DAR vrea si cu nevasta!Este ace lincovenient 2+1,...eu una asa vad lucrurile astea,nu ne putem baga,doar numai sa mai asteptam ce mai zice ea
Cunosc persoane care si-au tinut in secret marile iubiri si daca au dainuit,au asteptat pana au crescut copii mari si apoi au ramas impreuna,....este intradevar o telenovela.
Titanika
Postat pe 22 Februarie 2012 10:51
De la: MissRainbow, la data 2012-02-21 17:09:35
De la: antoshka, la data 2012-02-21 16:58:44Pai asta si incerc sa fac...sa comunic...sa vorbesc cu el deschis.....si el intelege si ma roaga sa am rabdare, ca nu poate sa o faca sa sufere pe mama copilului lui....ca ea nu e fericita, pai dar noi nu cred ca putem astepta vreo 2 ani pana ea isi va gasi pe cineva si va fi fericita.



Nu,nu il nteleg deloc pe acel domn,,ce legatura are relatia voastra cu fosta sotie,,odata ce s-au despartit,,din motivele existente la dosarul de divort,,inteleg,ca nu au mai existat cai de solutionare a problemelor lor,fiecare este liber sa-si refaca viata asa cum considera de cuviinta,luand in calcul,totusi,existenta copilului,independent de relatia cu fosta sotie!!!???????????????Daca este marcat de suferinta fostei sotii,,,vin si intreb;;de ce au divortat totusi????Mai nutreste oaresce sentimente fata de ea ,caci nu cred ca o face din simpla compasiune sau complezenta!!Daca doreste sa ai rabdare,,,acorda-i si acest timp de refacere sentimentala,in raport cu fosta sotie,,,dar,eu,una,nu am incredere in astfel de atitudini!!!Ori se impaca cu fosta sotie,,ori ramane cu tine si pastreaza o relatie amiabila cu ea,dat fiind faptul ca exista un copil la mijloc!!Sunt lucruri care trebuie bine puse la punct,,nu cred ca acceptarea nehotararii lui,este ceea ce va trebuie in acest moment!



Ce proasta mis,n-am citit cu atentie e deja divortat ce mai asteapta nu e sotia la mijloc,....o baga el asa ca ar fi,ca nu stiu ce...!El a dat de gustu libertatii,fetelor!E un bandit si vrea sa-si traiasca ultima tinerete!CLAR!
Titanika
Postat pe 22 Februarie 2012 11:00
De la: Titanika, la data 2012-02-22 11:00:08
De la: MissRainbow, la data 2012-02-21 17:09:35
De la: antoshka, la data 2012-02-21 16:58:44Pai asta si incerc sa fac...sa comunic...sa vorbesc cu el deschis.....si el intelege si ma roaga sa am rabdare, ca nu poate sa o faca sa sufere pe mama copilului lui....ca ea nu e fericita, pai dar noi nu cred ca putem astepta vreo 2 ani pana ea isi va gasi pe cineva si va fi fericita.



Nu,nu il nteleg deloc pe acel domn,,ce legatura are relatia voastra cu fosta sotie,,odata ce s-au despartit,,din motivele existente la dosarul de divort,,inteleg,ca nu au mai existat cai de solutionare a problemelor lor,fiecare este liber sa-si refaca viata asa cum considera de cuviinta,luand in calcul,totusi,existenta copilului,independent de relatia cu fosta sotie!!!???????????????Daca este marcat de suferinta fostei sotii,,,vin si intreb;;de ce au divortat totusi????Mai nutreste oaresce sentimente fata de ea ,caci nu cred ca o face din simpla compasiune sau complezenta!!Daca doreste sa ai rabdare,,,acorda-i si acest timp de refacere sentimentala,in raport cu fosta sotie,,,dar,eu,una,nu am incredere in astfel de atitudini!!!Ori se impaca cu fosta sotie,,ori ramane cu tine si pastreaza o relatie amiabila cu ea,dat fiind faptul ca exista un copil la mijloc!!Sunt lucruri care trebuie bine puse la punct,,nu cred ca acceptarea nehotararii lui,este ceea ce va trebuie in acest moment!



Ce proasta mis,n-am citit cu atentie e deja divortat ce mai asteapta nu e sotia la mijloc,....o baga el asa ca ar fi,ca nu stiu ce...!El a dat de gustu libertatii,fetelor!E un bandit si vrea sa-si traiasca ultima tinerete!CLAR!



Da ,poate fi un punct de vedere,,,,de multe ori,,,nu mai exista motivatia pentru care un barbat ar putea sa se mai complice cu o relatie de anvergura,cand baleierea de la una la cealalta ,este cu mult mai lesnicioasa!!Practic,,"de ce sa se mai lege la cap daca nu il doare"?
MissRainbow
Postat pe 22 Februarie 2012 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Patrateluul ROZ iti poate schimba viata. 1 De la: kudika388584 8 Mai 2011 11:30
Virginitate 7 De la: kudika_988062 30 Mai 2015 19:30
mersul la sala 3 De la: kudika_934669 17 Decembrie 2013 09:45
Miting 2 De la: pickard 9 Decembrie 2010 08:21
Multumesc pentru 2 De la: andutza_con 17 Martie 2011 09:03