Setari Cookie-uri

Am si eu nevoie de putin ajutor :)

Am nevoie de cateva carti care sa-mi ofere informatii despre Sindromul X Fragil. Stie cineva sa-mi recomande cateva titluri? Multumesc frumos.
Annda01
Postat pe 21 Februarie 2012 14:13
De la: Annda01, la data 2012-02-21 14:13:49Am nevoie de cateva carti care sa-mi ofere informatii despre Sindromul X Fragil. Stie cineva sa-mi recomande cateva titluri? Multumesc frumos.



In biblioteca medicala ai incercat,mai precis,tratatele,manualele de Neurologie ,si cele de Psihologie iti pot da informatii referitoare la aceasta forma de retard mental????????!
MissRainbow
Postat pe 21 Februarie 2012 14:27
De la: Annda01, la data 2012-02-21 14:13:49Am nevoie de cateva carti care sa-mi ofere informatii despre Sindromul X Fragil. Stie cineva sa-mi recomande cateva titluri? Multumesc frumos.


kudika_nikole
Postat pe 21 Februarie 2012 21:20
nu exista rezolvare pentru Sindromul X Fragil...lumea medicala a renuntat demult sa-ti mai caute solutii
GRIGO_RESCU_
Postat pe 21 Februarie 2012 21:21
Nu ma intereseaza neaparat o modalitate de rezolvare a sindromului x fragil, am nevoie de orice tip de informatie legata de acest sindrom. Si mai lasa putin ironiile la o parte :). MissRainbow, multumesc pentru raspuns. In cartiile de Psihologie nu am gasit mai nimic, de aia incerc sa apelez la cartiile de medicina. Problema e ca nu stiu in care sa caut, iar timpul nu imi permite sa le rasfoiesc pe majoritatea, de aceea aveam nevoie de cateva titluri. :)
Annda01
Postat pe 22 Februarie 2012 23:25
De la: Annda01, la data 2012-02-22 23:25:29Nu ma intereseaza neaparat o modalitate de rezolvare a sindromului x fragil, am nevoie de orice tip de informatie legata de acest sindrom. Si mai lasa putin ironiile la o parte :). MissRainbow, multumesc pentru raspuns. In cartiile de Psihologie nu am gasit mai nimic, de aia incerc sa apelez la cartiile de medicina. Problema e ca nu stiu in care sa caut, iar timpul nu imi permite sa le rasfoiesc pe majoritatea, de aceea aveam nevoie de cateva titluri. :)



Orice manual de Neurologie ar trebui sa contina toate informatiile legate de acest sindrom,este o boala neurologica!!Incearca s la editura Medicala,,urmareste orice compendiu medical ,ce tine de compartimentul neurologic!!Psihologul intervine cu terapia corespunzatore,pe lana interventia medicului neurolog!!
MissRainbow
Postat pe 23 Februarie 2012 08:31
De la: MissRainbow, la data 2012-02-23 08:31:33
De la: Annda01, la data 2012-02-22 23:25:29Nu ma intereseaza neaparat o modalitate de rezolvare a sindromului x fragil, am nevoie de orice tip de informatie legata de acest sindrom. Si mai lasa putin ironiile la o parte :). MissRainbow, multumesc pentru raspuns. In cartiile de Psihologie nu am gasit mai nimic, de aia incerc sa apelez la cartiile de medicina. Problema e ca nu stiu in care sa caut, iar timpul nu imi permite sa le rasfoiesc pe majoritatea, de aceea aveam nevoie de cateva titluri. :)



Orice manual de Neurologie ar trebui sa contina toate informatiile legate de acest sindrom,este o boala neurologica!!Incearca s la editura Medicala,,urmareste orice compendiu medical ,ce tine de compartimentul neurologic!!Psihologul intervine cu terapia corespunzatore,pe lana interventia medicului neurolog!!


si; langa*
MissRainbow
Postat pe 23 Februarie 2012 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciao 2 De la: kudika421339 3 Septembrie 2011 21:03
Hemoroidin 1 De la: epopescu58 8 Februarie 2009 12:21
alergia la histamina 31 De la: juicenoni 11 Iulie 2015 19:04
Acnee 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:23
Ceva nou in cancer- in engleza, interesant 1 De la: Ildikuta 14 Iunie 2011 12:02