Setari Cookie-uri

gusa nodulara lateral stinga de gradul 3

daka a mai avut cineva va rog sa imi spuneti si mie.daka te operezi as vrea sa stiu kum e pt ka si eu vreau sa ma operez si nu stiu kum sa procedez .
kudika321530
Postat pe 14 Septembrie 2010 21:06
Si eu am fost operata anul trecut si ma simt destul de bine de atunci....deci,operatia,dupa parerea mea este o solutie buna...cu tratamentul de dupa totul revine la normal.Succes si daca mai ai vreo nelamurire te pot ajuta cu placere.
kudika228884
Postat pe 29 Septembrie 2010 19:52
Multumesc pentru incurajare,dar te rog spune-mi si mie ce doctor te-a operat si daca pot merge direct la bucuresti fara programere.Tu cum ai procedat? programarile de la noi de la cabinet se fac tocmai pentru ianuarie si nu vreau sa stept pana atunci.Tu ce zici? sa merg direct la Bucuresti? Astept raspunsul tau :*
kudika321530
Postat pe 1 Octombrie 2010 08:07
Pe mine m-a operat d-na doctor Ionescu Mihaela de la Spitalul Parhon,dar am reusit asta prin mari interventii ca daca ar fii fost sa astept dupa programare m-as fii operat anul acesta in iunie,adica atunci cand eu terminasem si terapia cu iod.Imi facusem o programare la ei si abia dupa 1 an si un pic ma chemau la operatie.Nu inteleg cum pot sa lase un om sa astepte atata timp.Inteleg ca sunt multe cazuri,dar trebuie sa existe o solutie pt toti si sa mearga treaba mai repede.Revenind insa la ceea ce ma intrebai...eu am facut inainte si o punctie,tot in incinta Spitalului Parhon la doctorul Dumitru Ioachim si inca una la Spitalul Vicor Babes.Ambele au iesit la fel,deci e treaba sigura oriunde ai apela.Te poti duce fara programare,undeva la etajul 1 au un cabinet in care iau sange pacientilor si completeaza un formular de programare,dar dureaza.Au persoane care asteapta sa operatie la anul.Poate ai noroc si reususti mai inainte.Mai bine incearca o punctie inainte,aceea e determinanta,iti va spune daca se poate prin tratament sau trebuie neaparat operatie.Consider ca Bucurestiul e cel mai bun pentru asta si mai e o clinica la Cluj.Am pe cineva care s-a operat acolo.Dar in Bucuresti gasesti cei mai buni medici,care chiar isi fac bine treaba.Eu sunt sanatoasa,nu am mai avut probleme.Daca mai ai nelamuriri,te astept sa-mi spui.Iti raspund cu placere.Multa sanatate!
kudika228884
Postat pe 1 Octombrie 2010 17:28
De la: kudika228884, la data 2010-10-01 17:28:51Pe mine m-a operat d-na doctor Ionescu Mihaela de la Spitalul Parhon,dar am reusit asta prin mari interventii ca daca ar fii fost sa astept dupa programare m-as fii operat anul acesta in iunie,adica atunci cand eu terminasem si terapia cu iod.Imi facusem o programare la ei si abia dupa 1 an si un pic ma chemau la operatie.Nu inteleg cum pot sa lase un om sa astepte atata timp.Inteleg ca sunt multe cazuri,dar trebuie sa existe o solutie pt toti si sa mearga treaba mai repede.Revenind insa la ceea ce ma intrebai...eu am facut inainte si o punctie,tot in incinta Spitalului Parhon la doctorul Dumitru Ioachim si inca una la Spitalul Vicor Babes.Ambele au iesit la fel,deci e treaba sigura oriunde ai apela.Te poti duce fara programare,undeva la etajul 1 au un cabinet in care iau sange pacientilor si completeaza un formular de programare,dar dureaza.Au persoane care asteapta sa operatie la anul.Poate ai noroc si reususti mai inainte.Mai bine incearca o punctie inainte,aceea e determinanta,iti va spune daca se poate prin tratament sau trebuie neaparat operatie.Consider ca Bucurestiul e cel mai bun pentru asta si mai e o clinica la Cluj.Am pe cineva care s-a operat acolo.Dar in Bucuresti gasesti cei mai buni medici,care chiar isi fac bine treaba.Eu sunt sanatoasa,nu am mai avut probleme.Daca mai ai nelamuriri,te astept sa-mi spui.Iti raspund cu placere.Multa sanatate!


BUNA, IMI POTI SPUNE CAT A COSTAT PUNCTIA LA DL DR DUMITRU IOACHIM? multumesc frumos
kudika324659
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:33
Daca vreti sa va duceti la dr IOACHIM DUMITRU sa aveti buzunarele pline de bani, este un nenorocit ca om, nu contest calitatea lui ca medic, dar te jecmaneste si imaginativa la coada care este acolo cat castiga acest om pe zi si daca ati mai intalnit asemenea doctori....sa iti spuna cu atata tupeu cati bani sa dai la negru si fara sa taie o chitana
kudika324659
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:21
Eu am dat pe punctie 150 lei si nu e adevarat ceea ce se spune despre el.Am fost de mai mult ori la el pana sa fac punctia si m-a tratat frumos.E treaba lui cati bani ia,asta daca omul ii da.Mie mi-a aratat clar ca atat costa pt ceea ce am eu.E un om corect ,eu asa zic.
kudika228884
Postat pe 15 Octombrie 2010 16:26
Inainte sa te operezi, gandeste-te ca sunt si tratamente naturiste. Mamei mele i s-a absorbit o tumoare mare de 5 cm de la glanda tiroida cu microalge. Greu de crezut, asa e? Si eu o indrumam spre chirurg, asa suntem noi cadrele medicale, iar ea a refuzat, chiar si punctia. Nu am aflat ce fel de tumoare a fost, important ca s-a absorbit, nu mai oboseste , se simte bine. A luat Green Gold Solar si Lunar 2 luni, dupa care a aparut Green Gold Imune cu 4 microalge. Acum cred in ele, mi-au dat incredere deoarece sunt create de um medic, dr Keywan Grashoff din Germania. Despre cercetari poti citi la www.algae-facts.com . Pt detalii ma poti suna , daca pot te ajut cu placere 0767756300.
Iti doresc multa sanatate si toate cele bune!
Ildikuta
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:15
De la: kudika228884, la data 2010-10-15 16:26:20Eu am dat pe punctie 150 lei si nu e adevarat ceea ce se spune despre el.Am fost de mai mult ori la el pana sa fac punctia si m-a tratat frumos.E treaba lui cati bani ia,asta daca omul ii da.Mie mi-a aratat clar ca atat costa pt ceea ce am eu.E un om corect ,eu asa zic.

Ti-a dat cumva chitanta? este afisat in cabinetul lui sau in afara, asa cum este normal, tariful perceput pe punctie, in functie de cati noduli ai? Sti ca la altii le ia si minim 3 milioane? Te rog din curiozitate inmulteste cat ai dat tu si nu cat am dat eu sau altii, cu cati pacienti ai vazut la usa dansului, apoi cu 4 zile pe saptamana sau cinci (am zis sa nu pun de la mine, sa fie 4, ca poate vinerea are alt program) si apoi cu 4 saptamani cat are o luna...si vei ramane stupefiata cat castiga acest om....si cu cat tupeu cere bani...la care el nu plateste ca si mine sau ca tine sau ca ceilalti pacienti impozite la stat. Dar sa speram ca in Romania este dreptate si il vom vedea la tv primind acesti bani, fara sa ii declare sau sa ii verse in contul spitalului, care arata jalnic. Apoi te rog sa vorbesti cat de bine te-a tratat. Una este sa ii dai de buna voie pt ceea ce este sau ceea ce face si alta e sa iti ceara fara sa iti elibereze chitanta. Multa sanatate va doresc tuturor
kudika324659
Postat pe 28 Octombrie 2010 20:04
asa este un nesimtit Ioachim.. cere bani de la obraz.. nu se intreaba daca ai sau nu..
smile04
Postat pe 2 Decembrie 2010 21:32
asa este dr Ioachim Dumitru cere bani de la obraz .Si eu si alti pacienti i-am dat bani pt. punctie .Oare cand se vor sesisa cei in drept?
kudika385916
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:00
as avea si eu o intrebare : pe 23 octombrie sunt programata pt punctie,as dori si eu sa stiu daca nu va suparti cam cat m-ar costa.mi sa pus diagnosticul de gusa multinodulara netoxica
RAUTAROXANA
Postat pe 8 Octombrie 2012 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sapunuri 6 De la: alysa_alex 27 Noiembrie 2009 23:28
inscriu reprezentanti life care 1 De la: ana75 17 Septembrie 2009 10:58
Probleme cu tiroida, sfaturi naturiste 15 De la: AIrina 6 Februarie 2015 11:28
Ce tratament naturist recomandati pentru slabit? 39 De la: kudika226898 17 Decembrie 2014 15:34
Opriti Legea 171/2010 privind oprirea utilizarii plantelor medicinale si a terapiilor alternative 3 De la: Ildikuta 11 Februarie 2011 10:51