Setari Cookie-uri

Londra... UAU!

Buna.. plec in Londra cu iubi pentru o saptamana la cv prieteni. As vrea sa va intreb,daca a fost cineva..cam ce ar trebui sa vizitez (in afara de muzee si casteluri,ce clar sunt trecute pe lista ) mai ales seara la o iesire sau cv.. si cam ce suma de bani mi-ar trebui sa nu raman fara.. astept rsp voastre!! ms anticipat
Macika00
Postat pe 21 Februarie 2012 20:24
De la: contachinte, la data 2012-02-21 20:26:57zici ca pleci pe marte,,ce mai sariti in sus cand va duceti prin alte tari parca cn stie ce a ti vedea


kudika_nikole
Postat pe 21 Februarie 2012 20:30
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:24:22Buna.. plec in Londra cu iubi pentru o saptamana la cv prieteni. As vrea sa va intreb,daca a fost cineva..cam ce ar trebui sa vizitez (in afara de muzee si casteluri,ce clar sunt trecute pe lista ) mai ales seara la o iesire sau cv.. si cam ce suma de bani mi-ar trebui sa nu raman fara.. astept rsp voastre!! ms anticipat


Poi nu se ocupa iubi tau de bani ??? Eu m-as asigura sa am bani de bilet in caz ca se intampla ceva sa am cu ce sa ma intorc in tara. In rest depinde de tine cat vrei tu sa cheltuiesti. Fain in Londra...uita-te pe net la poze din Londra si cauta locatii, gasesti multe locuri interesante pe care le-ai putea vizita.

Distractie placuta - si sa ne anunti si pe noi cum a fost
kudika_nikole
Postat pe 21 Februarie 2012 20:33
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:24:22Buna.. plec in Londra cu iubi pentru o saptamana la cv prieteni. As vrea sa va intreb,daca a fost cineva..cam ce ar trebui sa vizitez (in afara de muzee si casteluri,ce clar sunt trecute pe lista ) mai ales seara la o iesire sau cv.. si cam ce suma de bani mi-ar trebui sa nu raman fara.. astept rsp voastre!! ms anticipat



Draga ,Londra este plina de istorie pura,ai ce sa vizitezi,important este sa ai suportul financiar corespunzator!Iti poti achizitiona un ghid turistic al Londrei,in care ai trecute toate obiectivele de interes!Sunt locatii foarte frumoase,trebuie doar sa cunosti limba britanica ,astfel incat sa te poti descurca!
MissRainbow
Postat pe 21 Februarie 2012 20:33
nu plec pe Marte, dar dupa parerea mea, daca totusi pleci undeva sa te informezi cam ce si cum ... decat sa hoinaresti prin strazi fara sa stii nimic de cultura orasului mai bine te apuci si culegi informatii
Macika00
Postat pe 21 Februarie 2012 20:33
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:33:28nu plec pe Marte, dar dupa parerea mea, daca totusi pleci undeva sa te informezi cam ce si cum ... decat sa hoinaresti prin strazi fara sa stii nimic de cultura orasului mai bine te apuci si culegi informatii


Exista la noi in tara,cel putin in Bucuresti,,ghiduri turistice potrivite dorintei tale!Incearca sa vezi daca se gasesc si la tine in oras!!!Prietenii vostri nu va pot insoti in periplul turistic,cunosc orasul mult mai bine decat voi!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Februarie 2012 20:35
am inteleas ca pleci ci iubi la niste prieteni, londonezi.
probabil ve-ti iesi impreuna, ceea ce insemna ca ai ghidul, asigurat.
asa ca, nu te stresa
bucura-te de vacanta
maria-ioana
Postat pe 21 Februarie 2012 20:38
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-21 20:33:06
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:24:22Buna.. plec in Londra cu iubi pentru o saptamana la cv prieteni. As vrea sa va intreb,daca a fost cineva..cam ce ar trebui sa vizitez (in afara de muzee si casteluri,ce clar sunt trecute pe lista ) mai ales seara la o iesire sau cv.. si cam ce suma de bani mi-ar trebui sa nu raman fara.. astept rsp voastre!! ms anticipat


Poi nu se ocupa iubi tau de bani ??? Eu m-as asigura sa am bani de bilet in caz ca se intampla ceva sa am cu ce sa ma intorc in tara. In rest depinde de tine cat vrei tu sa cheltuiesti. Fain in Londra...uita-te pe net la poze din Londra si cauta locatii, gasesti multe locuri interesante pe care le-ai putea vizita.

Distractie placuta - si sa ne anunti si pe noi cum a fost


Mersi mult :) sper sa nu am probleme, biletul de avion este dus-intors deci cumva tot ajung acasa daca ii ceva am cautat mult pe net, am deja o lista care cred ca ii de o luna, nu de o saptamana :)) si sper sa nu fie ploaie 24 din 24 ..
Macika00
Postat pe 21 Februarie 2012 20:39
De la: caisa, la data 2012-02-21 20:38:27am inteleas ca pleci ci iubi la niste prieteni, londonezi.
probabil ve-ti iesi impreuna, ceea ce insemna ca ai ghidul, asigurat.
asa ca, nu te stresa
bucura-te de vacanta


Multumesc mult :) o sa locuim la prieteni sa nu platim cazare, ei vor lucra pana spre seara..dar sper sa ne descurcam seara placuta!
Macika00
Postat pe 21 Februarie 2012 20:43
tre'sa stii engleza ca sa nu te tepuiasca londonezii la schimbat valuta...si mai ia-ti un iuby...si ai scapat de toate grijile...
GRIGO_RESCU_
Postat pe 21 Februarie 2012 20:44
raule
maria-ioana
Postat pe 21 Februarie 2012 20:45
De la: contachinte, la data 2012-02-21 20:39:52
De la: MissRainbow, la data 2012-02-21 20:35:54
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:33:28nu plec pe Marte, dar dupa parerea mea, daca totusi pleci undeva sa te informezi cam ce si cum ... decat sa hoinaresti prin strazi fara sa stii nimic de cultura orasului mai bine te apuci si culegi informatii


Exista la noi in tara,cel putin in Bucuresti,,ghiduri turistice potrivite dorintei tale!Incearca sa vezi daca se gasesc si la tine in oras!!!Prietenii vostri nu va pot insoti in periplul turistic,cunosc orasul mult mai bine decat voi!!!
aoleuu te rog sa incetezi curcubeaico,,asa nu ajuti pe nimeni,,dimpotriva ii prostesti,,ii faci sa nu gandeasca,,termina te rog


Ce vorbesti,Conta??????
MissRainbow
Postat pe 21 Februarie 2012 20:46
De la: GRIGO_RESCU_, la data 2012-02-21 20:44:50tre'sa stii engleza ca sa nu te tepuiasca londonezii la schimbat valuta...si mai ia-ti un iuby...si ai scapat de toate grijile...



ms :D
Macika00
Postat pe 21 Februarie 2012 20:47
De la: caisa, la data 2012-02-21 20:45:13raule
GRIGO_RESCU_
Postat pe 21 Februarie 2012 20:49
De la: GRIGO_RESCU_, la data 2012-02-21 20:49:23
De la: caisa, la data 2012-02-21 20:45:13raule

nu era pt tine
e suparat contachinte ca a mai aparut 'un" sau "o" sfatuitoare
maria-ioana
Postat pe 21 Februarie 2012 20:52
contachinte nu stiu de ce te legi de mine si mai ales de inaltimea mea in primul rand nu cred ca cineva ii vinovat pentru centimetrii in plus sau minus :) oricum un pantof cu toc si totul se rezolva :) in al doilea rand, nu ma laud deloc cu excursia doar eram curioasa de parerile altora, care au mai fost in anglia sau vor sa mearga. :) oricum, forumul e pentru a comunica cu altii .. sau nu?
Macika00
Postat pe 21 Februarie 2012 20:52
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:24:22Buna.. plec in Londra cu iubi pentru o saptamana la cv prieteni. As vrea sa va intreb,daca a fost cineva..cam ce ar trebui sa vizitez (in afara de muzee si casteluri,ce clar sunt trecute pe lista ) mai ales seara la o iesire sau cv.. si cam ce suma de bani mi-ar trebui sa nu raman fara.. astept rsp voastre!! ms anticipat


incearca magazinele cu umbrele de vanzare.
geo_revitalizat
Postat pe 21 Februarie 2012 21:45
casteluri pa strada londra din bucuresti
GRIGO_RESCU_
Postat pe 21 Februarie 2012 21:55
Am venit recent de la Londra , vremea e cam ploioasa si frig . Posibil sa se mai incalzeasca .
In Londra ai multe de vizitat , sa nu ratezi m uzeul cu figuri de ceara , edificiile istorice , centrul . Important e ca ai unde sa stai altfel chiria te-ar omori . Cred ca pt 2 pers ti-ar ajunge 1000 lire , avind in vedere ca transportul e scump 2,25 lire cel mai ieftin bilet de bus sau metrou (indicat e sa-ti iei cartela )
Banuiesc ca vrei sa iei si suveniruri .
Si referitor la bani , exista in Statia de metrou Hammersmith o casa de schimb valutat unde se schimba convenabil si leii nostri -
In rest , totul o sa fie bine daca ai ghid prietenii care locuiesc acolo
Sa ai o vacanta frumoasa !
Diana
kudika421403
Postat pe 5 Martie 2012 18:32
De la: kudika421403, la data 2012-03-05 18:32:34Am venit recent de la Londra , vremea e cam ploioasa si frig . Posibil sa se mai incalzeasca .
In Londra ai multe de vizitat , sa nu ratezi m uzeul cu figuri de ceara , edificiile istorice , centrul . Important e ca ai unde sa stai altfel chiria te-ar omori . Cred ca pt 2 pers ti-ar ajunge 1000 lire , avind in vedere ca transportul e scump 2,25 lire cel mai ieftin bilet de bus sau metrou (indicat e sa-ti iei cartela )

Diana


O calatorie cu autobuzul costa 1.35 lire iar cea mai ieftina calatorie cu metroul costa 1.50 lire dar trebuie sa fie una scurta, depinde de zone, zona 1(centru) e cea mai scumpa, peste 3 lire o calatorie, trebuie neaparat sa-ti iei oyster card (se da gratis daca iti faci weekly travel).

Trebuie neaparat sa mergi la Canary Wharf, ca sa intelegi cum vor arata orasele secolului 22, apoi la Grenweech am auzit ca e misto (eu n-am fost inca, dar am tot timpul), Buckingham Palace, Palatul Parlamentului (axact langa statia de metrou Westminster), in Trafalgar Square gasesti o expozitie de tablouri unicate,cinema 3d poti gasi si in Bucuresti, daca vrei adrenalina poti merge la Paintball ar mai fi de amintit cele 2 mega-mall-uri Westfield, cel din Stratford si cel din White City, mai nou exista si o construtie noua langa London Bridge-The Shard, etc...

Insa, cel mai important obiectiv de vizitat ar fi un parc safari, vei scuti un drum in Africa, deci impusti 2 iepuri dintr-un foc.Sper ca prietenii vostri au masina buna sa nu se strice in mijlocul lighioanelor.
Mr_6pack
Postat pe 6 Martie 2012 23:43
Neaparat sa mergi sa iei ceaiul cu regina! Absolut neaparat!
Armain
Postat pe 7 Martie 2012 20:09
Londra este superba! Sfatul meu: bucura-te de fiecare coltisor si incearca sa te destinzi, ca sa poti sa acumulezi cat mai multa energie pozitiva.
Fiecare colt din orasul ala are o poveste de spus, daca esti destul de receptiv. In plus, este un exercitiu extraordinar de relaxare.
Geta_Mini
Postat pe 12 Martie 2012 15:23
uauuuuuuuuuuuuuuu
Ame_li
Postat pe 12 Martie 2012 15:48
De la: contachinte, la data 2012-02-21 20:26:57zici ca pleci pe marte,,ce mai sariti in sus cand va duceti prin alte tari parca cn stie ce a ti vedea


e putin lucru sa cunosti noi oameni, noi obiceiuri, moduri de gandire diferite?????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 12 Martie 2012 19:26
De la: contachinte, la data 2012-02-21 20:35:46
De la: MissRainbow, la data 2012-02-21 20:33:22
De la: Macika00, la data 2012-02-21 20:24:22Buna.. plec in Londra cu iubi pentru o saptamana la cv prieteni. As vrea sa va intreb,daca a fost cineva..cam ce ar trebui sa vizitez (in afara de muzee si casteluri,ce clar sunt trecute pe lista ) mai ales seara la o iesire sau cv.. si cam ce suma de bani mi-ar trebui sa nu raman fara.. astept rsp voastre!! ms anticipat



Draga ,Londra este plina de istorie pura,ai ce sa vizitezi,important este sa ai suportul financiar corespunzator!Iti poti achizitiona un ghid turistic al Londrei,in care ai trecute toate obiectivele de interes!Sunt locatii foarte frumoase,trebuie doar sa cunosti limba britanica ,astfel incat sa te poti descurca!
hai curcubeaico iar ai venit cu abureli,,ajunge er trebui sa poti da doar 5 sfaturi pe zi


ar trebui sa poti da doar 0 lamentari si smiorcaieli pe zi!!!!! lasa femeia sa isi dea cu parerea!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 12 Martie 2012 19:28
De la: Geta_Mini, la data 2012-03-12 15:23:17Londra este superba! Sfatul meu: bucura-te de fiecare coltisor si incearca sa te destinzi, ca sa poti sa acumulezi cat mai multa energie pozitiva.
Fiecare colt din orasul ala are o poveste de spus, daca esti destul de receptiv. In plus, este un exercitiu extraordinar de relaxare.


fotografii ai facut????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 12 Martie 2012 19:28
pai dk ai lista cu ce ai de vizitat lasa restu sa fie necunoscut, sa fie ceva spontan in excursia voastra ca doar nu e ca si cum ati face o expeditie in jungla....oricum ia toti banii pe care ii ai la tine ca nu se stie niciodata ce se intampla pe acolo si e bine sa fii asigurata. si, da, desigur ca lista aia nu tre batuta in cuie ca vb aia leu romanesc e praf pe langa lira sterlina.
kudika021451
Postat pe 14 Martie 2012 16:03
Londra, rocks! Lucrurile spontane din calatorii mereu sunt binevenite.:)
DariaMih
Postat pe 30 Martie 2012 17:58
Londra este un oras foarte frumos unde te poti bucura atat de partea ei culturala si istorica(vezi muzee, castele, arhitectura),dar si viata de noapte este una cu totul speciala.Eu as recomanda tuturor celor care merg sa incerce barurile si puburile din zona centrala, sunt super!!!
kudika_962517
Postat pe 30 Aprilie 2014 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hotelcon? 1 De la: kudika226898 17 Septembrie 2011 15:10
pentru fete 5 De la: Lavini_Unghii_False 16 Iulie 2014 17:52
avionul 9 De la: mioaracosmina 13 Iulie 2009 12:30
transfer de la/la aeroport 1 De la: albinoiu 6 Mai 2010 12:30
CIOCOLATA 15 De la: _Cryssa_ 23 Martie 2011 14:50