Setari Cookie-uri

sanatate

Suplimente alimentare Calivita pentru o nutritie mai sanatoasa.
kudika511822
Postat pe 25 Februarie 2012 12:12
Daca ai un regim alimentar adegvat ,nu prea mai ai nevoie de suplimente .
kudika_3939
Postat pe 22 Martie 2012 13:42
Da, trebuie sa mananci din toate grupele de alimente in fiecare zi:lactate, fructe, legume, carbohidrati din cereale integrale, proteine (vegetale si animale) si grasimi nesaturate.Eu asa am facut si mi-au iesit toate analizele bine.Acum am mai mult fier decat pe vremea cand mancam carne rosie in fiecare zi.
kudika007007
Postat pe 22 Martie 2012 14:13
BUNA ZIUA.EX.PAPANICOLAU.Frotiul comporta koilocite,celule superficiale si intermediare cu nucleu discariotic,unele celule binucleate,cu citoplasma oranjofila sau bazofila.Sunt prezente celule cilindrice endocervicale normale.CONCLUZIE:Leziune scuamoasa intaepiteliala de grad scazut(lsil).Mi-a spus la ginecologie ca e un virus de la care faci cancer .Mi-a dat sa fac colcoscopie.Chiar pot face cancer sau il am deja? SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.
kudika453154
Postat pe 22 Martie 2012 15:54
De la: kudika_3939, la data 2012-03-22 13:42:07 Daca ai un regim alimentar adegvat ,nu prea mai ai nevoie de suplimente .


Daca e "adegvat" sigur nu mai ai nevoie .....
Nonaflowermay
Postat pe 22 Martie 2012 19:48
De la: kudika511822, la data 2012-02-25 12:12:23Suplimente alimentare Calivita pentru o nutritie mai sanatoasa.


Rahat pe bat de la MLM-ul lui peste prajit...
kudika226898
Postat pe 23 Martie 2012 08:34
De la: kudika453154, la data 2012-03-22 15:54:35BUNA ZIUA.EX.PAPANICOLAU.Frotiul comporta koilocite,celule superficiale si intermediare cu nucleu discariotic,unele celule binucleate,cu citoplasma oranjofila sau bazofila.Sunt prezente celule cilindrice endocervicale normale.CONCLUZIE:Leziune scuamoasa intaepiteliala de grad scazut(lsil).Mi-a spus la ginecologie ca e un virus de la care faci cancer .Mi-a dat sa fac colcoscopie.Chiar pot face cancer sau il am deja? SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.
NU-MI RASPUNDE NIMENI?VA ROG.........
kudika453154
Postat pe 26 Martie 2012 17:39
De la: kudika007007, la data 2012-03-22 14:13:43Da, trebuie sa mananci din toate grupele de alimente in fiecare zi:lactate, fructe, legume, carbohidrati din cereale integrale, proteine (vegetale si animale) si grasimi nesaturate.Eu asa am facut si mi-au iesit toate analizele bine.Acum am mai mult fier decat pe vremea cand mancam carne rosie in fiecare zi.

referitor la produsele lactate ,cercetarile in domeniul medical arata ca aceste alimente sint raspunzatoare in mare parte de cancerul mamar ,laptele este una din cele mai raspindite cauze ale alergiilor alimentare .
In 1989 iaurtul a fost corelat cu cancerul ovarian .
kudika_3939
Postat pe 27 Martie 2012 17:09
De la: kudika453154, la data 2012-03-26 17:39:43
De la: kudika453154, la data 2012-03-22 15:54:35BUNA ZIUA.EX.PAPANICOLAU.Frotiul comporta koilocite,celule superficiale si intermediare cu nucleu discariotic,unele celule binucleate,cu citoplasma oranjofila sau bazofila.Sunt prezente celule cilindrice endocervicale normale.CONCLUZIE:Leziune scuamoasa intaepiteliala de grad scazut(lsil).Mi-a spus la ginecologie ca e un virus de la care faci cancer .Mi-a dat sa fac colcoscopie.Chiar pot face cancer sau il am deja? SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.
NU-MI RASPUNDE NIMENI?VA ROG.........


A fi purtatoare de virus,nu inseamna ca ai deja cancer,si in sprijinul acestei afirmatii,vine tocmai recomandarea de a face examenul colposcopic,nu este traumatizant,dar este relevant in stabilirea diagnosticului final!Nu mai fi speriata,medicina a evolut foarte mult si exista tratamente pntru majoritatea problemelor de aceasta natura!!Acel virus l-ai contractat sau l-ai avut dintotdeauna!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Martie 2012 17:17
De la: kudika_3939, la data 2012-03-27 17:09:27
De la: kudika007007, la data 2012-03-22 14:13:43Da, trebuie sa mananci din toate grupele de alimente in fiecare zi:lactate, fructe, legume, carbohidrati din cereale integrale, proteine (vegetale si animale) si grasimi nesaturate.Eu asa am facut si mi-au iesit toate analizele bine.Acum am mai mult fier decat pe vremea cand mancam carne rosie in fiecare zi.

referitor la produsele lactate ,cercetarile in domeniul medical arata ca aceste alimente sint raspunzatoare in mare parte de cancerul mamar ,laptele este una din cele mai raspindite cauze ale alergiilor alimentare .
In 1989 iaurtul a fost corelat cu cancerul ovarian .


Da,exista adevar in tot ceea ce ai postat,datorita faptului ca laptele este procesat,nemaipastrandu-se continutul natural,nealterat,.la care se adauga toti aditivii si chimicalele folosite in timpul procesarii laptelui si a produselor derivate!!
MissRainbow
Postat pe 27 Martie 2012 17:19
De la: MissRainbow, la data 2012-03-27 17:19:17
De la: kudika_3939, la data 2012-03-27 17:09:27
De la: kudika007007, la data 2012-03-22 14:13:43Da, trebuie sa mananci din toate grupele de alimente in fiecare zi:lactate, fructe, legume, carbohidrati din cereale integrale, proteine (vegetale si animale) si grasimi nesaturate.Eu asa am facut si mi-au iesit toate analizele bine.Acum am mai mult fier decat pe vremea cand mancam carne rosie in fiecare zi.

referitor la produsele lactate ,cercetarile in domeniul medical arata ca aceste alimente sint raspunzatoare in mare parte de cancerul mamar ,laptele este una din cele mai raspindite cauze ale alergiilor alimentare .
In 1989 iaurtul a fost corelat cu cancerul ovarian .


Da,exista adevar in tot ceea ce ai postat,datorita faptului ca laptele este procesat,nemaipastrandu-se continutul natural,nealterat,.la care se adauga toti aditivii si chimicalele folosite in timpul procesarii laptelui si a produselor derivate!!

nenorocirea este ca desi stiu toate astea ,maninc foarte multe lactate( pentru ca-mi plac ).
kudika_3939
Postat pe 27 Martie 2012 23:09
De la: kudika453154, la data 2012-03-22 15:54:35BUNA ZIUA.EX.PAPANICOLAU.Frotiul comporta koilocite,celule superficiale si intermediare cu nucleu discariotic,unele celule binucleate,cu citoplasma oranjofila sau bazofila.Sunt prezente celule cilindrice endocervicale normale.CONCLUZIE:Leziune scuamoasa intaepiteliala de grad scazut(lsil).Mi-a spus la ginecologie ca e un virus de la care faci cancer .Mi-a dat sa fac colcoscopie.Chiar pot face cancer sau il am deja? SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.

Virusul Papiloma (cu nu-stiu-cate-de L).Il are toata lumea,in anumite conditii de umiditate sau leziune a mucoasei cervicale (asta-i membrana care-ti imbraca uterul) poate sa se fixeze si sa determine cancerul de col uterin.Leziunea mucoasei o ai,dar nu-i obligatoriu sa se si intample...alea-alea.Medicul gineco iti zice daca-i nevoie sa cauterizezi leziunea sau nu,daca modifici doar spalaturile,sau faci tratament cu altceva,sau nimic.Asta dupa colposcopie.Si cand ti-o spune sa faci consult+Papanicolau 1 / an,sa asculti.Ca ai o chestie favorizanta (ai peste 40 ? ) Din ce zici tu cu grad scazut/ lsil,pare sa fie binisor,dar trebe vazut.Te plimba pe la consulturi fiindca este cam singurul cancer ce se poate vedea la un ex simplu (Papanicolau) inainte sa apara,si prin asta se poate preveni/trata/alea-alea.
Acuma,nu lua ca litera de lege ce scriu eu,verifica pe net.Si controleaza-te,nu te juca.Si succes.Si da si tu o bericioaica,uite ce compunere-ti facu fata colea!
nicossia
Postat pe 30 Martie 2012 09:02
De la: nicossia, la data 2012-03-30 09:02:51
De la: kudika453154, la data 2012-03-22 15:54:35BUNA ZIUA.EX.PAPANICOLAU.Frotiul comporta koilocite,celule superficiale si intermediare cu nucleu discariotic,unele celule binucleate,cu citoplasma oranjofila sau bazofila.Sunt prezente celule cilindrice endocervicale normale.CONCLUZIE:Leziune scuamoasa intaepiteliala de grad scazut(lsil).Mi-a spus la ginecologie ca e un virus de la care faci cancer .Mi-a dat sa fac colcoscopie.Chiar pot face cancer sau il am deja? SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.

Virusul Papiloma (cu nu-stiu-cate-de L).Il are toata lumea,in anumite conditii de umiditate sau leziune a mucoasei cervicale (asta-i membrana care-ti imbraca uterul) poate sa se fixeze si sa determine cancerul de col uterin.Leziunea mucoasei o ai,dar nu-i obligatoriu sa se si intample...alea-alea.Medicul gineco iti zice daca-i nevoie sa cauterizezi leziunea sau nu,daca modifici doar spalaturile,sau faci tratament cu altceva,sau nimic.Asta dupa colposcopie.Si cand ti-o spune sa faci consult+Papanicolau 1 / an,sa asculti.Ca ai o chestie favorizanta (ai peste 40 ? ) Din ce zici tu cu grad scazut/ lsil,pare sa fie binisor,dar trebe vazut.Te plimba pe la consulturi fiindca este cam singurul cancer ce se poate vedea la un ex simplu (Papanicolau) inainte sa apara,si prin asta se poate preveni/trata/alea-alea.
Acuma,nu lua ca litera de lege ce scriu eu,verifica pe net.Si controleaza-te,nu te juca.Si succes.Si da si tu o bericioaica,uite ce compunere-ti facu fata colea!
multumesc pt raspunsuri tuturor...astept sa fac colcoscopia dar sa termin tratamentul si sa vina menstruatia...ex papanicolau nu l-am mai facut din 2008(greseala mea)si atunci a iesit bine.
kudika453154
Postat pe 30 Martie 2012 15:20
De la: kudika453154, la data 2012-03-30 15:20:08
De la: nicossia, la data 2012-03-30 09:02:51
De la: kudika453154, la data 2012-03-22 15:54:35BUNA ZIUA.EX.PAPANICOLAU.Frotiul comporta koilocite,celule superficiale si intermediare cu nucleu discariotic,unele celule binucleate,cu citoplasma oranjofila sau bazofila.Sunt prezente celule cilindrice endocervicale normale.CONCLUZIE:Leziune scuamoasa intaepiteliala de grad scazut(lsil).Mi-a spus la ginecologie ca e un virus de la care faci cancer .Mi-a dat sa fac colcoscopie.Chiar pot face cancer sau il am deja? SUNT INEBUNITA DE CAND AM AFLAT.

Virusul Papiloma (cu nu-stiu-cate-de L).Il are toata lumea,in anumite conditii de umiditate sau leziune a mucoasei cervicale (asta-i membrana care-ti imbraca uterul) poate sa se fixeze si sa determine cancerul de col uterin.Leziunea mucoasei o ai,dar nu-i obligatoriu sa se si intample...alea-alea.Medicul gineco iti zice daca-i nevoie sa cauterizezi leziunea sau nu,daca modifici doar spalaturile,sau faci tratament cu altceva,sau nimic.Asta dupa colposcopie.Si cand ti-o spune sa faci consult+Papanicolau 1 / an,sa asculti.Ca ai o chestie favorizanta (ai peste 40 ? ) Din ce zici tu cu grad scazut/ lsil,pare sa fie binisor,dar trebe vazut.Te plimba pe la consulturi fiindca este cam singurul cancer ce se poate vedea la un ex simplu (Papanicolau) inainte sa apara,si prin asta se poate preveni/trata/alea-alea.
Acuma,nu lua ca litera de lege ce scriu eu,verifica pe net.Si controleaza-te,nu te juca.Si succes.Si da si tu o bericioaica,uite ce compunere-ti facu fata colea!
multumesc pt raspunsuri tuturor...astept sa fac colcoscopia dar sa termin tratamentul si sa vina menstruatia...ex papanicolau nu l-am mai facut din 2008(greseala mea)si atunci a iesit bine.
iata si berica
kudika453154
Postat pe 30 Martie 2012 15:21
Asa!
nicossia
Postat pe 31 Martie 2012 09:08
daca ai un regim echilibrat in ceea ce faci nu mai trebuie nimic in plus. problema e ca viata nu prea ne4 permite sa avem echilibru.
si de aceea se numesc suplimente nutritionale si nu mancare. cu siguranta majoritatea oamenilor are o deficienta de vitamine. trebuie sa ia doar ce lipseste, si ai dreptate trebuie sa incercam ceva cat mai echilibrat, din toate cate ceva.
si eu iau suplimente pentru exercitiile fizice.
de ex. daca nu mananci de del putin 2 ori pe saptamana peste iti trebuie omega 3 , sau chiar pt colesterol. ...
insa fructele si legumele sunt sfinte.
pacat ca nu mai au vitaminele de altadata. si gustul fantastic de altadata.

cine e interesat de suplimente nutritionale de cea mqai buna caliate ma poate contacta pe mgitudor@yahoo.com
putem discuta chiar si calitatea acestor suplimente.
pana atunci va doresc tuturor o viata echilibrata.
memeitza
Postat pe 31 Martie 2012 21:29
De la: memeitza, la data 2012-03-31 21:29:37daca ai un regim echilibrat in ceea ce faci nu mai trebuie nimic in plus. problema e ca viata nu prea ne4 permite sa avem echilibru.
si de aceea se numesc suplimente nutritionale si nu mancare. cu siguranta majoritatea oamenilor are o deficienta de vitamine. trebuie sa ia doar ce lipseste, si ai dreptate trebuie sa incercam ceva cat mai echilibrat, din toate cate ceva.
si eu iau suplimente pentru exercitiile fizice.
de ex. daca nu mananci de del putin 2 ori pe saptamana peste iti trebuie omega 3 , sau chiar pt colesterol. ...
insa fructele si legumele sunt sfinte.
pacat ca nu mai au vitaminele de altadata. si gustul fantastic de altadata.

cine e interesat de suplimente nutritionale de cea mqai buna caliate ma poate contacta pe mgitudor@yahoo.com
putem discuta chiar si calitatea acestor suplimente.
pana atunci va doresc tuturor o viata echilibrata.


Nu mai vrem sfaturi de MLM-oi interesati...
kudika226898
Postat pe 1 Aprilie 2012 14:38
Ai repetat analiza? Sunt diferente f mari de la un cabinet la altul ! Nu fi pesimista ! Cancerul e de doua feluri si cred ca stii asta... Cel benign nu are nici o treaba cu cancerul... Practic orice alunita sau neg e un carcirom , sau orice polip interior asa ca.... Vezi partea plina a paharului...Ma informez mai bine si iti dau relatii mai concludente maine... SANATATE SI CAPUL SUS!!!!!!!!!!
kudika073376
Postat pe 1 Aprilie 2012 19:55
De la: gabrielle_new, la data 2012-04-01 20:00:21
De la: kudika073376, la data 2012-04-01 19:55:47Ai repetat analiza? Sunt diferente f mari de la un cabinet la altul ! Nu fi pesimista ! Cancerul e de doua feluri si cred ca stii asta... Cel benign nu are nici o treaba cu cancerul... Practic orice alunita sau neg e un carcirom , sau orice polip interior asa ca.... Vezi partea plina a paharului...Ma informez mai bine si iti dau relatii mai concludente maine... SANATATE SI CAPUL SUS!!!!!!!!!!
carcinom
Multumesc pt incurajare.M-am mai linistit .Astept sa fac colcoscopia M-IA FACUT BINE MESAJELE VOASTRE .
kudika453154
Postat pe 2 Aprilie 2012 12:22
De la: kudika453154, la data 2012-04-02 12:22:59
De la: gabrielle_new, la data 2012-04-01 20:00:21
De la: kudika073376, la data 2012-04-01 19:55:47Ai repetat analiza? Sunt diferente f mari de la un cabinet la altul ! Nu fi pesimista ! Cancerul e de doua feluri si cred ca stii asta... Cel benign nu are nici o treaba cu cancerul... Practic orice alunita sau neg e un carcirom , sau orice polip interior asa ca.... Vezi partea plina a paharului...Ma informez mai bine si iti dau relatii mai concludente maine... SANATATE SI CAPUL SUS!!!!!!!!!!
carcinom
Multumesc pt incurajare.M-am mai linistit .Astept sa fac colcoscopia M-IA FACUT BINE MESAJELE VOASTRE .
Scuze mi-a am vrut sa scriu
kudika453154
Postat pe 3 Aprilie 2012 08:44
De la: kudika453154, la data 2012-04-03 08:44:36
De la: kudika453154, la data 2012-04-02 12:22:59
De la: gabrielle_new, la data 2012-04-01 20:00:21
De la: kudika073376, la data 2012-04-01 19:55:47Ai repetat analiza? Sunt diferente f mari de la un cabinet la altul ! Nu fi pesimista ! Cancerul e de doua feluri si cred ca stii asta... Cel benign nu are nici o treaba cu cancerul... Practic orice alunita sau neg e un carcirom , sau orice polip interior asa ca.... Vezi partea plina a paharului...Ma informez mai bine si iti dau relatii mai concludente maine... SANATATE SI CAPUL SUS!!!!!!!!!!
carcinom
Multumesc pt incurajare.M-am mai linistit .Astept sa fac colcoscopia M-IA FACUT BINE MESAJELE VOASTRE .
Scuze mi-a am vrut sa scriu
Am vrut sa scriu COLPOSCOPIA
kudika453154
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:13
E OK.Stiam.
nicossia
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:16
sanatate multa
kudika_3939
Postat pe 18 Mai 2012 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre toxina botulinica? 5 De la: ocaziebuna 5 Mai 2011 17:29
Exces de sebum in zona T! nu mai suport! 16 De la: alexar 1 Iunie 2014 22:35
Unghii prea moi 25 De la: GeorgianaBB 25 Septembrie 2011 15:20
AJUTOR 4 De la: gabrielle_new 18 Noiembrie 2011 21:17
creme bodyderm 1 De la: kudika_1033180 19 Iunie 2018 15:46