Setari Cookie-uri

Oare:) ma contrazici?

Nu inteleg pe cei care considera ca sunt contrazisi atunci cand cineva le spune altceva fata de ceea ce stiau ei. Acum ceva timp aveam si eu mania contrazicerii, in sensul ca daca cineva imi spunea ceva ce eu stiam ca este altfel incepeam si ii spuneam ca nu este asa, ca eu stiu altceva. In general se ajungea la cearta desi eu incercam sa stau calma. Cu timpul am realizat ca problema nu e a mea sau a partenerului de discutii. Problema este din partea sursei de informare.Da,insa foarte adevarat.

Certurile din cauza contrazicerii sunt cele mai prostesti si din pacate pot strica relatii. Insa daca am putea sta putin inainte de a ne enerva si am gandi la rece (daca cumva nu am inteles bine sau poate ca nu e cum am crezut), poate atunci am fi mai calmi, mai deschisi la nou si am intelege ca suntem ceea ce asimilam.

In concluzie voi de cate ori va contrazicetii tineti cu tot dinadinsul ca aveti dreptate fara a mai sta un pic sa analizati situatia?
criszoe
Postat pe 6 Martie 2012 12:42
De la: contachinte, la data 2012-03-06 15:02:19
De la: franziska_eu, la data 2012-03-06 14:56:32
De la: contachinte, la data 2012-03-06 14:54:53
De la: franziska_eu, la data 2012-03-06 14:50:52
De la: contachinte, la data 2012-03-06 14:43:29
De la: franziska_eu, la data 2012-03-06 14:41:21
De la: contachinte, la data 2012-03-06 14:10:58mama a crescut 4 copii singura rapandulo dintre care 3 fete si fiecare are cate 2 facultati cu note maxime,,nu mai vb cu mn ca mi provoci greata prin felul tau de a fi oamenii ca tn imi provoaca varsaturi


da, si n-a stiut sa te educe, altfel nu te-ar fi lasat sa furi si duci traiul pe care-l duci si te-ar fi educat sa ai respect fata de oameni, in speta fata de femei.

ma doare fix in cot ca-ti provoc greturi. oi fi gravid, mai stii. gravid esti cu prostia-ti si badarania caracteristica.

tu ai intiparita badarania n inima,,e mult mai grav decat vocabularul meu


serios? deci eu te injur si te jignesc, nu? n-o sa ai tu toata viata ta cat bun simt si omenie am eu...

pacat ca faci umbra pamantului degeaba.
ai o pu la daca ai avea nu ai fi o secunda fatarnica,,,esti doar penala atat


pentru ca spun ceea ce gandesc si simt, nu sunt o fatarnica, dar tu n-ai habar de lucrurile astea. te oftici ca nu-ti raspund la injuraturi si jigniri?

halal crestin esti. halal educatie ai primit.[/quotenu am zis ca s un bun crestin in a cunoaste cva si a face e diferenta ,,insa tu habar nu ai de aia ii indemni pe uni sa faca ce vor din prostia ta,,pentru ce sa ma oftic de un nimik de om ca tn,,din pacate e plin pamantul de oameni de nimik ca tn


degeaba te dai mare ca ai informatii solide despre religie, daca n-ai invatat nimic din acele informatii. eu respect dreptul fiecaruia de a decide ce face cu viata sa, atata timp cat face totul cu cap si atatea timp cat nu afecteaza libertatea de exprimare si de miscare a altor oameni. atitudinea asta a mea se mai numeste toleranta si arata cat de mult respect oamenii de langa mine, indiferent de alegerile pe care le fac.

daca as fi un om de nimic, as fi avut exact atitudinea pe care ai avut-o la adresa mea si la adresa altora de-a lungul vremii, doar ca, pe mine, cei ca tine ma scarbesc cum n-ai tu idee. tu, prin atitudinea si limbajul pe care il folosesti, nu faci decat sa-ti arati adevarata fatza si abjectul caracter.

indivizi ca tine gasesti la orice colt de strada. pacat ca faci umbra pamantului degeaba.
franziska_eu
Postat pe 6 Martie 2012 15:17
De la: criszoe, la data 2012-03-06 20:27:21
De la: jean_luc_picard, la data 2012-03-06 20:21:04
De la: criszoe, la data 2012-03-06 20:15:46DOAMNE MAI'' franziska_eu'' CHIAR NU VA PUTEI'' IUBI'' IN ALTA PARTE? ITI ZIC SINCER ,DAR SINCER SI CU PARERE DE RAU AI DECAZUT MULT IN MOMENTUL IN CARE TE-AI COBORAT LA MINTEA LUI COSTACHE.

NU UITA : CEL MAI DESTEPT CEDEAZA SI DIN PACATE TU I-AI TINUT HANGUL SI... NU AR FI PRIMA OARA CAND O FACI .

UN SFAT PRIETENESC VEZI-TI DE VIATA TA SI NU MAI FACE PE DESTEAPTA ATUNCI CAND NU ESTE CAZUL


tu ce vrei sa zici!? eu sunt prieten cu franziska dar si cu madogg si faptul ca ei discuta chiar si in contradictoriu este benefic si educativ pentru forum.
e mai bine decat sa puna coada pe spinare si sa se retraga !
Eu zic asa :IGNORE si atunci nu mai da apa la moara si in acest caz costache se va plictisi si poate ,dar poate da Domnul si renunta insa daca tot il ataci si il bagi in seama se simte flatat .Eu zic ca nu merita.IGNORE


te contrazic!
nu o sa reusesti sa indepartezi un om prin IGNOR
din experienta stiu ca mai rau exagereaza si se lanseaza in incercari esuate de a se impune. cea mai buna idee este DIALOGUL
jean_luc_picard
Postat pe 6 Martie 2012 20:54
De la: franziska_eu, la data 2012-03-06 18:40:33
De la: contachinte, la data 2012-03-06 18:32:22vz ca ia i zis vai steaua ta propriului tata sot copil,,


si nu compara lipsa ta de educatie si scoala cu oameni dragi mie. nici macar la degetul mic de la picior nu le stai.

sa le fie rusine parintilor tai ca nu au stiut sa te educe si au crescut un magar mahalagiu la usa lor.

de ce te referi la tine franciskaturo ca la un magar ? esti o magarita...celebra in tot Bolintinul...si in satele dimprejur...si stiam unde ai crescut... franciskaturo
DODO__
Postat pe 6 Martie 2012 21:07
De la: franziska_eu, la data 2012-03-09 11:44:56Am sa postez ceea ce sustine psihologul Martha Stout in legatura cu constiinta si sunt total de acord cu doamna Stout:

"Constiinta pare sa fie conexiunea dintre psihologie si spiritualitate [...] In religie si spiritualitate, aceasta experienta poarta diverse denumiri, cum ar fi comuniune, unitate, inter-fiinta.

In psihologie se numeste constiinta sau simt moral. Indiferent de numele purtat, ea este un integrator puternic al gandirii umane emotiei si actiunii care isi are originea in trecutul nostru biologic primitiv.

Prin intermediul genelor, al creierului si poate chiar al sufletului, a devenit o forta protectoare, productiva si sustinatoare in vietile noastre psihologice sociale, si, timp de miide ani, s-a adresat celor mai transcendente traditii si celor mai admirabili membri ai rasei noastre.

Constiinta este acea voce inca slaba care incearca, din copilaria speciei noastre, sa ne spuna ca, din punct de vedere evolutiv, emotional si spiritual, suntem Unul [...]."

Iata cat de important e rolul constiintei sau al simtului moral in relatiile interumane.


nici nu trebuie sa fim psihologi pentru ca majoritatea oamenilor sa avem consiinta si in acelasi timp si inteligenta emotionala .
Cu toate ca suntem legati intre noi prin spiritul uman inca avem reminiscente ancestrale de egoism si lipsa de respect pentru aproapele nostru si implicit pentru noi insine
jean_luc_picard
Postat pe 9 Martie 2012 15:43
De la: jean_luc_picard, la data 2012-03-09 15:43:12
De la: franziska_eu, la data 2012-03-09 11:44:56Am sa postez ceea ce sustine psihologul Martha Stout in legatura cu constiinta si sunt total de acord cu doamna Stout:

"Constiinta pare sa fie conexiunea dintre psihologie si spiritualitate [...] In religie si spiritualitate, aceasta experienta poarta diverse denumiri, cum ar fi comuniune, unitate, inter-fiinta.

In psihologie se numeste constiinta sau simt moral. Indiferent de numele purtat, ea este un integrator puternic al gandirii umane emotiei si actiunii care isi are originea in trecutul nostru biologic primitiv.

Prin intermediul genelor, al creierului si poate chiar al sufletului, a devenit o forta protectoare, productiva si sustinatoare in vietile noastre psihologice sociale, si, timp de miide ani, s-a adresat celor mai transcendente traditii si celor mai admirabili membri ai rasei noastre.

Constiinta este acea voce inca slaba care incearca, din copilaria speciei noastre, sa ne spuna ca, din punct de vedere evolutiv, emotional si spiritual, suntem Unul [...]."

Iata cat de important e rolul constiintei sau al simtului moral in relatiile interumane.


nici nu trebuie sa fim psihologi pentru ca majoritatea oamenilor sa avem consiinta si in acelasi timp si inteligenta emotionala .
Cu toate ca suntem legati intre noi prin spiritul uman inca avem reminiscente ancestrale de egoism si lipsa de respect pentru aproapele nostru si implicit pentru noi insine


N-am afirmat ca doar psihologii au constiinta sau simt moral, ai interpretat tu gresit. Nu, prin postarea acelui citat, am vrut sa subliniez cat de importanta e constiinta ca sa ne fie bine nu doar eu-lui nostru, ci tuturor. Ceea ce ne leaga unii de ceilalti este atasamentul emotional si responsabilitatea noastra, nu doar fata de noi insine, ci si fata de fiintele din jur. Si exact lucrurile acestea doua: atasament emotional si constiinta sau simt moral lipsesc cu desavarsire celor ce sunt sociopati, de aceea, acestia pot face rau cu atata usurinta, pot spune atatea rautati atat de usor, pentru ca nu au niciun fel de sentiment pentru cei din jur, nu se pot atasa de nimeni si pentru ca nu au simtit niciodata jena, rusine, facandu-le rau fiintelor din jur, deoarece sociopatii nu au constiinta si nici capabili de empatie nu sunt.

In ceea ce priveste egoismul, in doze mici e normal, pentru ca aici intra in functiune si instinctul de supravietuire atat al tau cat si a celor dragi tie, pe care iti doresti sa-i protejezi cu orice pret, insa cand egoismul e exagerat, ar trebui sa-ti pui niste mari semne de intrebare, de ce te comporti asa, de ce te gandesti doar la tine, iar la ceilalti niciodata. Remarci diferenta?

In legatura cu lipsa de respect crasa, cred ca tine mai ales de lipsa de educatie acest aspect. Lipsa de educatie nu este un dat genetic, ca in cazul instinctului de supravietuire sau al conservarii genelor proprii, ci este o carenta dobandita prin dezinteresul parintilor fata de propriul copil sau dezinteresul acelui copil, viitor adult, fata de scoala, cultura, maniere etc.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 10:47
N-am afirmat ca doar psihologii au constiinta sau simt moral, ai interpretat tu gresit. Nu, prin postarea acelui citat, am vrut sa subliniez cat de importanta e constiinta ca sa ne fie bine nu doar eu-lui nostru, ci tuturor. Ceea ce ne leaga unii de ceilalti este atasamentul emotional si responsabilitatea noastra, nu doar fata de noi insine, ci si fata de fiintele din jur. Si exact lucrurile acestea doua: atasament emotional si constiinta sau simt moral lipsesc cu desavarsire celor ce sunt sociopati, de aceea, acestia pot face rau cu atata usurinta, pot spune atatea rautati atat de usor, pentru ca nu au niciun fel de sentiment pentru cei din jur, nu se pot atasa de nimeni si pentru ca nu au simtit niciodata jena, rusine, facandu-le rau fiintelor din jur, deoarece sociopatii nu au constiinta si nici capabili de empatie nu sunt.

In ceea ce priveste egoismul, in doze mici e normal, pentru ca aici intra in functiune si instinctul de supravietuire atat al tau cat si a celor dragi tie, pe care iti doresti sa-i protejezi cu orice pret, insa cand egoismul e exagerat, ar trebui sa-ti pui niste mari semne de intrebare, de ce te comporti asa, de ce te gandesti doar la tine, iar la ceilalti niciodata. Remarci diferenta?

In legatura cu lipsa de respect crasa, cred ca tine mai ales de lipsa de educatie acest aspect. Lipsa de educatie nu este un dat genetic, ca in cazul instinctului de supravietuire sau al conservarii genelor proprii, ci este o carenta dobandita prin dezinteresul parintilor fata de propriul copil sau dezinteresul acelui copil, viitor adult, fata de scoala, cultura, maniere etc.

n-am zis ceva de psihologi ci de oameni in general. in mare sunt de acord dar tin sa precizez ca nu e o scuza ca un om nu a avut educatie de acasa de la parinti pentru a fi nesimtit si impertinent
cred ca de multe ori aroganta si perfidia sunt voit intentionate din cauza ca oamenii sunt in primul rand foarte rai si apoi prosti
un om bun poate sa fie si needucat si tot poate sa respecte si sa fie respectat!
jean_luc_picard
Postat pe 10 Martie 2012 10:52
De la: jean_luc_picard, la data 2012-03-10 10:52:43N-am afirmat ca doar psihologii au constiinta sau simt moral, ai interpretat tu gresit. Nu, prin postarea acelui citat, am vrut sa subliniez cat de importanta e constiinta ca sa ne fie bine nu doar eu-lui nostru, ci tuturor. Ceea ce ne leaga unii de ceilalti este atasamentul emotional si responsabilitatea noastra, nu doar fata de noi insine, ci si fata de fiintele din jur. Si exact lucrurile acestea doua: atasament emotional si constiinta sau simt moral lipsesc cu desavarsire celor ce sunt sociopati, de aceea, acestia pot face rau cu atata usurinta, pot spune atatea rautati atat de usor, pentru ca nu au niciun fel de sentiment pentru cei din jur, nu se pot atasa de nimeni si pentru ca nu au simtit niciodata jena, rusine, facandu-le rau fiintelor din jur, deoarece sociopatii nu au constiinta si nici capabili de empatie nu sunt.

In ceea ce priveste egoismul, in doze mici e normal, pentru ca aici intra in functiune si instinctul de supravietuire atat al tau cat si a celor dragi tie, pe care iti doresti sa-i protejezi cu orice pret, insa cand egoismul e exagerat, ar trebui sa-ti pui niste mari semne de intrebare, de ce te comporti asa, de ce te gandesti doar la tine, iar la ceilalti niciodata. Remarci diferenta?

In legatura cu lipsa de respect crasa, cred ca tine mai ales de lipsa de educatie acest aspect. Lipsa de educatie nu este un dat genetic, ca in cazul instinctului de supravietuire sau al conservarii genelor proprii, ci este o carenta dobandita prin dezinteresul parintilor fata de propriul copil sau dezinteresul acelui copil, viitor adult, fata de scoala, cultura, maniere etc.

n-am zis ceva de psihologi ci de oameni in general. in mare sunt de acord dar tin sa precizez ca nu e o scuza ca un om nu a avut educatie de acasa de la parinti pentru a fi nesimtit si impertinent
cred ca de multe ori aroganta si perfidia sunt voit intentionate din cauza ca oamenii sunt in primul rand foarte rai si apoi prosti
un om bun poate sa fie si needucat si tot poate sa respecte si sa fie respectat!


Omul se mai si autoeduca, Picard, de aceea exista persoane care n-au primit educatie de la parinti, insa, singuri, acei copii prin propriul lor efort, prin apropierea de profesori sau alti oameni cu suflet bun si manierati, prin intermediul culturii etc, acei copii au invatat sa se autoeduce, iar la maturitate vor deveni oameni cu bun simt si responsabili.

Autoeducatia, ca si educatia, sunt foarte importante in dezvoltarea unui om. :)

Ca sa fii educat sau sa te autoeduci n-ai nevoie de scoli inalte, asta-i parerea mea. Educatia o primesti de la parinti si de la scoala, iar autoeducatia se face prin efort propriu prin gasirea unor oameni care sa-ti serveasca drept modele de comportament civilizat in societate, dar si prin culturalizare, ne putem autoeduca si prin citit, spre exemplu.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 11:06
De la: franziska_eu, la data 2012-03-09 11:37:55
Indivizii ca dodo-dobi-rabla stricata sunt periculosi pentru societate. Asta e problema tuturor stupizilor precum dodo, monreve sau contakil, nu se pot adapta societatii, nu pot respecta anumite norme de comportament civilizat, fac rau de dragul de a face rau, nu au remuscari pentru ca nu au constiinta, recurg la violenta fizica si verbala, pentru ca sunt incapabili a se comporta sau a vorbi normal, sunt incapabili de sentimente, nu stiu ce-i aceea jena, rusine, bun simt, respectarea omului de langa ei etc

Si intuiesc destul de clar care e sursa raului din ei si a inadaptabilitatii lor: sunt convinsa ca nu au fost iubiti si respectati de parinti sau de o alta autoritate tutelara, mai mult ca sigur ca au crescut mai mult pe strazi, nu au mers la scoala, nu au primit educatie, probabil ca si asupra lor s-a aplica violenta verbala si fizica, sunt multe motive pentru care o persoana poate deveni inadaptata si extrem de rea, pe scurt: sociopat.

Si pot sa pun pariu ca la un moment indivizii de teapa asta vor ajunge la inchisoare. In momentul in care nu respecti anumite norme sociale, nu te adaptezi in societatea in care traiesti, nu respecti legea, ii ameninti si ii jignesti pe cei din jur la modul la care ei o fac, inchisoarea e urmatorul pas in ceea ce ii priveste.

Doar prin iubire, afectiune, respect, educatie si cultura poti sa ajuti un om in a se dezvolta armonios si a se integra in societate, daca nu-i oferi unui copil toate astea, la varsta maturitatii respectivul va ajunge un monstru cu chip de om. Sociopatii sunt cei mai periculosi indivizi pentru societate si oameni.


ieri la protv, a fost un reportaj cu niste detinuti de la jilava. statul le acorda posibilitatea angajarii dupa ispasirea pedepsei.
ceea ce mi-a atras atentia, ca printre ei ei se numarau oameni educati, cu facultate. profesori, economisti si alte stari superioare.
n-au fost niciodata abuzati fizic sau psihic. ba' chiar unii dintre ei au fost rasfatati in viata de dinainte de inchisoare, unii provenind din familiii de intelectuali.
asa ca draga mea franceska, atunci cand te mai consideri deasupra tuturor emitand niste aberatii bazate pe niste mesaje pe forum, incearca sa fi mai toleranta.
altfel o sa zica lumea ca esti dusa rau cu morcova. scuze, sorcova.
apropo, io propun sa-l intrebi pe pickard de contul dodo, gozilla ....etc
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 11:13
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 11:18
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:13:14
De la: franziska_eu, la data 2012-03-09 11:37:55
Indivizii ca dodo-dobi-rabla stricata sunt periculosi pentru societate. Asta e problema tuturor stupizilor precum dodo, monreve sau contakil, nu se pot adapta societatii, nu pot respecta anumite norme de comportament civilizat, fac rau de dragul de a face rau, nu au remuscari pentru ca nu au constiinta, recurg la violenta fizica si verbala, pentru ca sunt incapabili a se comporta sau a vorbi normal, sunt incapabili de sentimente, nu stiu ce-i aceea jena, rusine, bun simt, respectarea omului de langa ei etc

Si intuiesc destul de clar care e sursa raului din ei si a inadaptabilitatii lor: sunt convinsa ca nu au fost iubiti si respectati de parinti sau de o alta autoritate tutelara, mai mult ca sigur ca au crescut mai mult pe strazi, nu au mers la scoala, nu au primit educatie, probabil ca si asupra lor s-a aplica violenta verbala si fizica, sunt multe motive pentru care o persoana poate deveni inadaptata si extrem de rea, pe scurt: sociopat.

Si pot sa pun pariu ca la un moment indivizii de teapa asta vor ajunge la inchisoare. In momentul in care nu respecti anumite norme sociale, nu te adaptezi in societatea in care traiesti, nu respecti legea, ii ameninti si ii jignesti pe cei din jur la modul la care ei o fac, inchisoarea e urmatorul pas in ceea ce ii priveste.

Doar prin iubire, afectiune, respect, educatie si cultura poti sa ajuti un om in a se dezvolta armonios si a se integra in societate, daca nu-i oferi unui copil toate astea, la varsta maturitatii respectivul va ajunge un monstru cu chip de om. Sociopatii sunt cei mai periculosi indivizi pentru societate si oameni.


ieri la protv, a fost un reportaj cu niste detinuti de la jilava. statul le acorda posibilitatea angajarii dupa ispasirea pedepsei.
ceea ce mi-a atras atentia, ca printre ei ei se numarau oameni educati, cu facultate. profesori, economisti si alte stari superioare.
n-au fost niciodata abuzati fizic sau psihic. ba' chiar unii dintre ei au fost rasfatati in viata de dinainte de inchisoare, unii provenind din familiii de intelectuali.
asa ca draga mea franceska, atunci cand te mai consideri deasupra tuturor emitand niste aberatii bazate pe niste mesaje pe forum, incearca sa fi mai toleranta.
altfel o sa zica lumea ca esti dusa rau cu morcova. scuze, sorcova.
apropo, io propun sa-l intrebi pe pickard de contul dodo, gozilla ....etc


La fel de tolerant pe cat esti tu? Fugi de aici, nu-mi da mie lectii despre cat de tolerant esti, avand in vedere comportamentul tau fata de unii dintre utilizatorii de pe aici, iar oamenii de care te iei total aiurea nu ti-au facut nimic si nu ti-au zis nimic atat de rau, incat sa nu poti trece peste.

Si da, mesajele de pe un forum, pot spune foarte multe despre o persoana, pentru ca multi dintre voi va simtiti protejati aici, in anonimat, cica, si va dati in stamba, aratandu-va adevaratul caracter...

Si nu ma consider deasupra nimanui, atata timp cat nu eu spun altora de la a se abtine a scrie aberatii pe forum si sa le dau lectii de toleranta, atunci cand nu e cazul!

Eu propun sa stai in banca ta si sa nu te mai iei aiurea de oameni! Prin atitudinea asta, te jignesti singur!

Si inca o chestiune: inceteaza cu prostiile astea, ca Picard ar fi unul si acelasi cu dodo, sau ca eu si Picard am fi casatoriti si impreuna, pentru ca te faci de ras, si inca rau de tot, cu scenariile astea demne de Hollywood!

Dedicatie speciala pentru tine:
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 11:40
io te intrebam in urma carui studiu ai ajuns tu la concluziile alea pertinente, de a ajjuns sa-ti crapa diploma din perete de rusine.
propun sa cauti mesajele mele in care exista intoleranta. si daca stii cumva cum se manifesta intoleranta. si daca prostia poate fi bagata in aceiasi oala cu negreala pielii sau rasa.
cand gasesti un rezultat, ai dreptul sa emiti alte gogorite.
o da, acum poti sa spui ca te urmaresc. esti un exemplar demn de citit doar din perspectiva asta, a prostiilor scrise.
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 11:44
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 11:45
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:45:07
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!


in cazul in care o discutie in contradictoriu se poate numii balacarie, ai inca o data dreptul sa emiti concluzii pertinente.
sa intrebam audienta, in acest caz contakinte si criszoe, daca se simt manipulaaaaati!
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 11:48
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:44:51io te intrebam in urma carui studiu ai ajuns tu la concluziile alea pertinente, de a ajjuns sa-ti crapa diploma din perete de rusine.
propun sa cauti mesajele mele in care exista intoleranta. si daca stii cumva cum se manifesta intoleranta. si daca prostia poate fi bagata in aceiasi oala cu negreala pielii sau rasa.
cand gasesti un rezultat, ai dreptul sa emiti alte gogorite.
o da, acum poti sa spui ca te urmaresc. esti un exemplar demn de citit doar din perspectiva asta, a prostiilor scrise.


Orice om cu capul pe umeri si obiectiv poate confirma acele concluzii despre care am scris, ca tu nu intelegi ceea ce am scris, asta-i partea a doua!

Ai foarte multe mesaje in care dai dovada de intoleranta, chiar si aici la aceasta tema, te manifesti nesimtit la adresa mea si a lui Picard, spre exemplu. Ca sa nu mai amintesc de alte mesaje, in care te iei aiurea de ceilalti useri. Daca iti citesti mesajele, o sa intelegi ce inseamna intoleranta. Prostia nu tine cont de culoarea pielii sau de rasa, ci de lipsa de educatie si de neuroni.

Consider mesajele mele ca fiind de bun simt, spre deosebire de multe dintre mesajele tale, in care te bagi singur in seama si ataci fara motiv.

Iar daca tu nu-mi intelegi mesajele si nici nu te stradui a le intelege, asta nu inseamna ca scriu prostii. Nu ma blama pe mine pentru neputinta ta.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 11:52
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:45:07
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!


nu cumva tu esti cea cu muntele de intoleranta, afland ca domnu' kuntakinte si-a afirmat deschis afinitatea pentru etnia rroma??
pentru ca nu vad alt motiv oentru care sa-l prigonesti pe forum. el vorbeste asa cu toata lumea, da' tu esti singura care reactinezi.
esti sigura ca-ti plac tigani?
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 11:53
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:47:34
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:40:35
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:13:14
De la: franziska_eu, la data 2012-03-09 11:37:55
Indivizii ca dodo-dobi-rabla stricata sunt periculosi pentru societate. Asta e problema tuturor stupizilor precum dodo, monreve sau contakil, nu se pot adapta societatii, nu pot respecta anumite norme de comportament civilizat, fac rau de dragul de a face rau, nu au remuscari pentru ca nu au constiinta, recurg la violenta fizica si verbala, pentru ca sunt incapabili a se comporta sau a vorbi normal, sunt incapabili de sentimente, nu stiu ce-i aceea jena, rusine, bun simt, respectarea omului de langa ei etc

Si intuiesc destul de clar care e sursa raului din ei si a inadaptabilitatii lor: sunt convinsa ca nu au fost iubiti si respectati de parinti sau de o alta autoritate tutelara, mai mult ca sigur ca au crescut mai mult pe strazi, nu au mers la scoala, nu au primit educatie, probabil ca si asupra lor s-a aplica violenta verbala si fizica, sunt multe motive pentru care o persoana poate deveni inadaptata si extrem de rea, pe scurt: sociopat.

Si pot sa pun pariu ca la un moment indivizii de teapa asta vor ajunge la inchisoare. In momentul in care nu respecti anumite norme sociale, nu te adaptezi in societatea in care traiesti, nu respecti legea, ii ameninti si ii jignesti pe cei din jur la modul la care ei o fac, inchisoarea e urmatorul pas in ceea ce ii priveste.

Doar prin iubire, afectiune, respect, educatie si cultura poti sa ajuti un om in a se dezvolta armonios si a se integra in societate, daca nu-i oferi unui copil toate astea, la varsta maturitatii respectivul va ajunge un monstru cu chip de om. Sociopatii sunt cei mai periculosi indivizi pentru societate si oameni.
creier n-ai frecisko...in rest nu-ti lipseste nimic...
_DO_DO_
Postat pe 10 Martie 2012 11:55
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:52:26
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:44:51io te intrebam in urma carui studiu ai ajuns tu la concluziile alea pertinente, de a ajjuns sa-ti crapa diploma din perete de rusine.
propun sa cauti mesajele mele in care exista intoleranta. si daca stii cumva cum se manifesta intoleranta. si daca prostia poate fi bagata in aceiasi oala cu negreala pielii sau rasa.
cand gasesti un rezultat, ai dreptul sa emiti alte gogorite.
o da, acum poti sa spui ca te urmaresc. esti un exemplar demn de citit doar din perspectiva asta, a prostiilor scrise.


Orice om cu capul pe umeri si obiectiv poate confirma acele concluzii despre care am scris, ca tu nu intelegi ceea ce am scris, asta-i partea a doua!

Ai foarte multe mesaje in care dai dovada de intoleranta, chiar si aici la aceasta tema, te manifesti nesimtit la adresa mea si a lui Picard, spre exemplu. Ca sa nu mai amintesc de alte mesaje, in care te iei aiurea de ceilalti useri. Daca iti citesti mesajele, o sa intelegi ce inseamna intoleranta. Prostia nu tine cont de culoarea pielii sau de rasa, ci de lipsa de educatie si de neuroni.

Consider mesajele mele ca fiind de bun simt, spre deosebire de multe dintre mesajele tale, in care te bagi singur in seama si ataci fara motiv.

Iar daca tu nu-mi intelegi mesajele si nici nu te stradui a le intelege, asta nu inseamna ca scriu prostii. Nu ma blama pe mine pentru neputinta ta.


"ai foarte multe mesaje in care dai dovada de intoleranta"
intoleranta este starea de necceptarea altor persosne, bazate pe rasa, etnie, religie sau origine.
daca-i spun unui om ca-i prost, nu o fac pentru ca este de alta rasa, ci pentru ca dovesdeste prostie.
tu continuua sa emiti enormitati. daca pana acum iti citeam comentariile cu zambetul pe buze, azi ai reusit sa darami orice urma de omenie din tine.
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 11:57
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:48:46
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:45:07
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!


in cazul in care o discutie in contradictoriu se poate numii balacarie, ai inca o data dreptul sa emiti concluzii pertinente.
sa intrebam audienta, in acest caz contakinte si criszoe, daca se simt manipulaaaaati!


Repet, n-am nimic cu discutiile in contradictoriu, dupa cum incerci tu sa sugerezi cu modul tau pervers de manipulare, ci am ceva cu persoanele care jignesc fara motiv, ataca fara motiv, si apoi se fac ca ploua, formand aliante de conjunctura cu cei pe care tocmai i-au balacarit, vezi cazul aliantei tale cu contachinte.

Nu-i nevoie sa-i intrebi, pentru ca oamenii inteligenti vor intelege jocul tau murdar si cum te folosesti de oameni ca sa ataci un alt om.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 11:57
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:57:44
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:48:46
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:45:07
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!


in cazul in care o discutie in contradictoriu se poate numii balacarie, ai inca o data dreptul sa emiti concluzii pertinente.
sa intrebam audienta, in acest caz contakinte si criszoe, daca se simt manipulaaaaati!


Repet, n-am nimic cu discutiile in contradictoriu, dupa cum incerci tu sa sugerezi cu modul tau pervers de manipulare, ci am ceva cu persoanele care jignesc fara motiv, ataca fara motiv, si apoi se fac ca ploua, formand aliante de conjunctura cu cei pe care tocmai i-au balacarit, vezi cazul aliantei tale cu contachinte.

Nu-i nevoie sa-i intrebi, pentru ca oamenii inteligenti vor intelege jocul tau murdar si cum te folosesti de oameni ca sa ataci un alt om.


suferi de scenarita cronica?
pentru ca numai un om limitat poate vedea intr-o reactie normala, scenarii apocaliptice, certuri, balacareli si aliante preapocaliptice.
oamenii inteligenti au proppriile lor pareri. asta nu-ti vine tie sa crezi.
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 12:02
De la: _DO_DO_, la data 2012-03-10 12:02:04frecisko...inceteaza sa te mai descrii...cu referire la altii...te cunoastem suficient ca sa stim ca tu esti de fapt in descrierea ta in care-i acuzi pe altii...si asta-i modul tau de-a manipula fraierii...sau fraierul...ca in afara de picard nu da nimeni nici 2 bani pe tine...restul se amuza pe seama ta...



nu-i asa ca acum apare cavalerul pickard si spune sa nu te mai iei de prietena lui!?
deja devine sablon!
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 12:04
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 12:02:03
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:57:44
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:48:46
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:45:07
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!


in cazul in care o discutie in contradictoriu se poate numii balacarie, ai inca o data dreptul sa emiti concluzii pertinente.
sa intrebam audienta, in acest caz contakinte si criszoe, daca se simt manipulaaaaati!


Repet, n-am nimic cu discutiile in contradictoriu, dupa cum incerci tu sa sugerezi cu modul tau pervers de manipulare, ci am ceva cu persoanele care jignesc fara motiv, ataca fara motiv, si apoi se fac ca ploua, formand aliante de conjunctura cu cei pe care tocmai i-au balacarit, vezi cazul aliantei tale cu contachinte.

Nu-i nevoie sa-i intrebi, pentru ca oamenii inteligenti vor intelege jocul tau murdar si cum te folosesti de oameni ca sa ataci un alt om.


suferi de scenarita cronica?
pentru ca numai un om limitat poate vedea intr-o reactie normala, scenarii apocaliptice, certuri, balacareli si aliante preapocaliptice.
oamenii inteligenti au proppriile lor pareri. asta nu-ti vine tie sa crezi.


Cel care face scenarii, nu sunt eu, ci esti chiar tu, si dovedesti asta sustinand in continuare ca dodo si Picard sunt unul si acelasi. :)

Eu iti propun sa-ti recitesti mesajele si vei vedea modul in care le-ai vorbit si ti-au vorbit, contachinte si cu criszoe. Ca acum te-ai aliat cu ei si te folosesti de ei, si le tii isonul ca sa-ti faca jocul, asta-i partea a doua. Repet, cine are creier, iti va intelege jocul asta murdar si cum te folosesti de altii ca sa dai intr-un alt om. Pentru ca singur se pare ca nu esti capabil sa faci fata unei discutii sau altcuiva. :)

Si tocmai pentru ca oamenii inteligenti au propriile lor pareri, isi vor da seama de ceea ce faci tu aici.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 12:15
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:08:31[
Sau faptul de a nu accepta alti oameni, pentru ca nu-ti place modul lor de a gandi si de a se comporta, pentru ca nu coincide cu al tau, asta-i alt mod prin care se poate manifesta intoleranta, iar tu ai dat dovada din plin de acest lucru.





bravo francesko!!!!!! ura, ai dat solutia fericirii globale!!
ce intelegi tu prin acceptare? in situatia de fata.
cumva sa-i imbratisez gandirea, sa-l iau acasa , sa dorm cu el, sa-l perii?
in viata ai posibilitatea de a-ti alege prietenii. de obicei prietenia apara in urma unor afinitati, frecventarii unor locuri comune sau alte chestii.
nimeni nu te poate forta sa fi prieten cu cineva doar pentru ca asa vrea el, nimeni nu te poate forta sa accepti gandirea cuiva doar ca asa vrea franceska.
toleranta inseamna sa accepti gandirea cuiva, da' nu inseamna sa fi de acord cu ea.
credeam ca stii lucrurile asta!!
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 12:19
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:15:19[
Cel care face scenarii, nu sunt eu, ci esti chiar tu, si dovedesti asta sustinand in continuare ca dodo si Picard sunt unul si acelasi. :)

Eu iti propun sa-ti recitesti mesajele si vei vedea modul in care le-ai vorbit si ti-au vorbit, contachinte si cu criszoe. Ca acum te-ai aliat cu ei si te folosesti de ei, si le tii isonul ca sa-ti faca jocul, asta-i partea a doua. Repet, cine are creier, iti va intelege jocul asta murdar si cum te folosesti de altii ca sa dai intr-un alt om. Pentru ca singur se pare ca nu esti capabil sa faci fata unei discutii sau altcuiva. :)

Si tocmai pentru ca oamenii inteligenti au propriile lor pareri, isi vor da seama de ceea ce faci tu aici.


eu discut in contradictoriu. tu ce faci?
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 12:23
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:53:59
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 11:45:07
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 11:18:19
De la: contachinte, la data 2012-03-10 11:14:34francezo inceteaza sa mai faci pe desteapta,,te rog frumos,,tu nu poti da exemple,,nu esti in masura atata timp cat nu ti faci datoria de femeie,,termina cu subtilitatile astea,,am inteles cu toti esti o persoana stralucita,,lasa ne pe noi sa fim mai ne educati,,,ti am mai zis toata educatia ta nu face 2 bani daca sfatuesti lumea sa si paraseasca religia fara sa si o cunooasca,,incearca sa incetezi vorbeste despre altcva

nu o mai contrazici daca nu mai vrei sa fi catalogat sociopat. cine stie,daca iti pune aceasta eticheta poate ajungi la inchisoare doar sa-i faci ei pe plac


Cat de pervers poti fi si in ce hal poti manipula oamenii!

N-am nimic cu absolut nimeni care m-ar contrazice, dar vad ca tu si contachinte, aveti ceva cu cei ce va contrazic!

Sa nu ai impresia ca ii poti prosti pe toti cei de pe aici si ii poti manipula pe toti dupa bunul tau plac, dupa cum incerci sa faci cu criszoe si contachinte, dupa ce te-ai balacarit cu ei!

Ceea ce faci acum spune foarte multe despre tine!


nu cumva tu esti cea cu muntele de intoleranta, afland ca domnu' kuntakinte si-a afirmat deschis afinitatea pentru etnia rroma??
pentru ca nu vad alt motiv oentru care sa-l prigonesti pe forum. el vorbeste asa cu toata lumea, da' tu esti singura care reactinezi.
esti sigura ca-ti plac tigani?


Eu am respect pentru toti oamenii, indiferent de rasa si culoarea pielii. Nu incerca sa inisnuezi altceva, pentru ca n-o sa-ti iasa figura, pentru ca stiu ca ofer oricarui respect, atata timp cat imi ofera respect.

Din nou, cu atitudinea ta manipulatoare, incerci sa te folosesti de contachinte ca sa ma ataci pe mine, insa nu-ti iese si de data asta figura. Si stii de ce? Pentru ca nu eu il prigonesc pe contachinte, ci el este cel ce nu arata respect celorlalti, iar dovada in acest sens stau neobrazarea lui fata de multi useri ai forumului, care pot confirma ce spun eu aici, din propria lor experienta.

Daca altii ii accepta neobrazarile, e treaba lor, insa eu nu sunt obligata sa-i accept magariile.

Repet, n-am nimic cu nimeni, atata timp cat omul acela arata respect, asa ca nu mai incerca sa sugerezi intr-un mod pervers si marsav, ca am ceva cu cei de etnie rroma.

Am un dinte insa impotriva celor ce ataca si jignesc fara motiv, iar chestia asta tine de lipsa de educatie si de inteligenta, si nu tine cont de rasa.

Si ca fapt divers: ia intreaba-l pe contachinte cine pe cine a injurat de rasa? Tocmai aliatul tau, si fostul tau tovaras de balacarit, contachinte m-a injurat de rasa.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 12:25
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 12:23:54
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:15:19[
Cel care face scenarii, nu sunt eu, ci esti chiar tu, si dovedesti asta sustinand in continuare ca dodo si Picard sunt unul si acelasi. :)

Eu iti propun sa-ti recitesti mesajele si vei vedea modul in care le-ai vorbit si ti-au vorbit, contachinte si cu criszoe. Ca acum te-ai aliat cu ei si te folosesti de ei, si le tii isonul ca sa-ti faca jocul, asta-i partea a doua. Repet, cine are creier, iti va intelege jocul asta murdar si cum te folosesti de altii ca sa dai intr-un alt om. Pentru ca singur se pare ca nu esti capabil sa faci fata unei discutii sau altcuiva. :)

Si tocmai pentru ca oamenii inteligenti au propriile lor pareri, isi vor da seama de ceea ce faci tu aici.


eu discut in contradictoriu. tu ce faci?


Tu jignesti, iar eu iti raspund cu bun simt.

Tu manipulezi alti oameni in interes propriu, insa eu nu ma folosesc de nimeni.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 12:27
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 12:19:54
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:08:31[
Sau faptul de a nu accepta alti oameni, pentru ca nu-ti place modul lor de a gandi si de a se comporta, pentru ca nu coincide cu al tau, asta-i alt mod prin care se poate manifesta intoleranta, iar tu ai dat dovada din plin de acest lucru.





bravo francesko!!!!!! ura, ai dat solutia fericirii globale!!
ce intelegi tu prin acceptare? in situatia de fata.
cumva sa-i imbratisez gandirea, sa-l iau acasa , sa dorm cu el, sa-l perii?
in viata ai posibilitatea de a-ti alege prietenii. de obicei prietenia apara in urma unor afinitati, frecventarii unor locuri comune sau alte chestii.
nimeni nu te poate forta sa fi prieten cu cineva doar pentru ca asa vrea el, nimeni nu te poate forta sa accepti gandirea cuiva doar ca asa vrea franceska.
toleranta inseamna sa accepti gandirea cuiva, da' nu inseamna sa fi de acord cu ea.
credeam ca stii lucrurile asta!!


Nu, sa-l iei ca pe un alt punct de vedere sau pe un alt mod de a fi. Nu trebuie sa gandim toti ca tine sau sa reactionam in acelasi mod ca si tine.

Eu nu te fortez la nimic, insa ai posibilitatea de a alege si in functie de ceea ce alegi, te caracterizezi singur. Alegerile ne caracterizeaza.

Nu mai da lucrurile la intors, pentru ca eu n-am sustinut ca trebuie sa fi de acord cu mine, ci sa accepti ca putem avea moduri diferite de manifestare si gandire, chiar nu vad unde-i problema ta, ca eu gandesc si ma comport diferit de tine.
franziska_eu
Postat pe 10 Martie 2012 12:32
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:27:10
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 12:23:54
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:15:19[
Cel care face scenarii, nu sunt eu, ci esti chiar tu, si dovedesti asta sustinand in continuare ca dodo si Picard sunt unul si acelasi. :)

Eu iti propun sa-ti recitesti mesajele si vei vedea modul in care le-ai vorbit si ti-au vorbit, contachinte si cu criszoe. Ca acum te-ai aliat cu ei si te folosesti de ei, si le tii isonul ca sa-ti faca jocul, asta-i partea a doua. Repet, cine are creier, iti va intelege jocul asta murdar si cum te folosesti de altii ca sa dai intr-un alt om. Pentru ca singur se pare ca nu esti capabil sa faci fata unei discutii sau altcuiva. :)

Si tocmai pentru ca oamenii inteligenti au propriile lor pareri, isi vor da seama de ceea ce faci tu aici.


eu discut in contradictoriu. tu ce faci?


Tu jignesti, iar eu iti raspund cu bun simt.

Tu manipulezi alti oameni in interes propriu, insa eu nu ma folosesc de nimeni.


ia sa vedem , unde jignesc eu?
sa recitim si cateva mesaje de-ale tale si sa cautam cuvantul "nesimtit". hopa, se pare ca l-ai folosit cel putin o data.
ia sa vedem, cine manipuleaza. io spun doar despre pickard ca e acelasi cu dodo, tu spui despre mine ca fac aliante sa te atac pe tine, aducandu-i in discutie pe kuntakinte si crissoe.
unde crezi ca-i manipularea mai mare? asa dupa inteligenta ta

geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 12:33
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:32:22
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-10 12:19:54
De la: franziska_eu, la data 2012-03-10 12:08:31[
Sau faptul de a nu accepta alti oameni, pentru ca nu-ti place modul lor de a gandi si de a se comporta, pentru ca nu coincide cu al tau, asta-i alt mod prin care se poate manifesta intoleranta, iar tu ai dat dovada din plin de acest lucru.





bravo francesko!!!!!! ura, ai dat solutia fericirii globale!!
ce intelegi tu prin acceptare? in situatia de fata.
cumva sa-i imbratisez gandirea, sa-l iau acasa , sa dorm cu el, sa-l perii?
in viata ai posibilitatea de a-ti alege prietenii. de obicei prietenia apara in urma unor afinitati, frecventarii unor locuri comune sau alte chestii.
nimeni nu te poate forta sa fi prieten cu cineva doar pentru ca asa vrea el, nimeni nu te poate forta sa accepti gandirea cuiva doar ca asa vrea franceska.
toleranta inseamna sa accepti gandirea cuiva, da' nu inseamna sa fi de acord cu ea.
credeam ca stii lucrurile asta!!


Nu, sa-l iei ca pe un alt punct de vedere sau pe un alt mod de a fi. Nu trebuie sa gandim toti ca tine sau sa reactionam in acelasi mod ca si tine.

Eu nu te fortez la nimic, insa ai posibilitatea de a alege si in functie de ceea ce alegi, te caracterizezi singur. Alegerile ne caracterizeaza.

Nu mai da lucrurile la intors, pentru ca eu n-am sustinut ca trebuie sa fi de acord cu mine, ci sa accepti ca putem avea moduri diferite de manifestare si gandire, chiar nu vad unde-i problema ta, ca eu gandesc si ma comport diferit de tine.


a accepta gandirea cuiva si a fi de acord cu ea sunt doua lucruri total diferite.
de pilda in acest context. iti accept gandirea da' nu pot fi de accord cu ea. tocmai de accea discutam in contradictoriu.
tu ai emis niste enormitati la inceptul discutiei pe care eu ti le-am combatut. daca nu le-as fi acceptat , te injuram de la inceput.
nu intorc nimic. imi sustin punctul de vedere.
ba cred cu tarie, ca incerci sa impui anumite tipare ganditoare, ale unor persoane, doar ca iti sunt tie dragi. chiar daca nu coincid modului tau de gandire.
geo_revitalizat
Postat pe 10 Martie 2012 12:42
Ce razboi !!!!!!!!!!!!
Si doar de dragul de a va contrazice.
Fluturati care mai de care cuvinte grele ca: omenie, educatie, prietenie, bun simt , etc.
Dar se pare ca ati cam uitat cu totii de ele.Eu vad doar vanitate, orgoliu, rautate.
Calmati-va oameni buni, nimeni nu e mai presus de celalalt.
Discutia voastra a degenerat de la o simpla contrazicere in razboi.
Eu totusi cred ca nu sunteti asa cum lasati sa para din cearta asta.
Thais13
Postat pe 10 Martie 2012 12:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa faca? 2 De la: kudika_990391 6 Iulie 2015 14:46
national arena 1 De la: carabincatalinmanuel 21 Iulie 2011 22:44
Ma inselat,ne-am despartit si imi e greu de mor... 73 De la: kudika171801 17 Septembrie 2010 22:34
vreau sa castig 4 De la: clau19 5 August 2010 00:01
BUSINESS 1 De la: firelyonne 1 Aprilie 2011 11:47