Setari Cookie-uri

violenta domestica

tanara 38 ani studii medii ,3copii imi doresc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa mi cresc copii departe de tal lor care de la un timp a devenit foarte violent atat cu mine cit si cu baiatul nostru cu fetele se poarta mai frumos .as avea nevoie de o locuinta (si la tara ,as putea sa o ingrijesc dar si un loc de munca in acea zona,eu sunt din galati,ce stiu sa fac1 sa ingrijesc copii,2am lucrat ca vinzatoare,3pot fi si menajera,4disponibila sa invat si lucruri noi in limita bunului simt,fara video chat si alte lucruri de `acest gen multumesc copii au 13,11 si 3ani.eventual vreau informatii unde sa cer ajutor.
go_go
Postat pe 21 Martie 2012 19:48
De la: go_go, la data 2012-03-21 19:48:39tanara 38 ani studii medii ,3copii imi doresc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa mi cresc copii departe de tal lor care de la un timp a devenit foarte violent atat cu mine cit si cu baiatul nostru cu fetele se poarta mai frumos .as avea nevoie de o locuinta (si la tara ,as putea sa o ingrijesc dar si un loc de munca in acea zona,eu sunt din galati,ce stiu sa fac1 sa ingrijesc copii,2am lucrat ca vinzatoare,3pot fi si menajera,4disponibila sa invat si lucruri noi in limita bunului simt,fara video chat si alte lucruri de `acest gen multumesc copii au 13,11 si 3ani.eventual vreau informatii unde sa cer ajutor.


Spune-mi de unde esti ca sa stiu incotro sa te indrum. In mod normal exista centre de adapostire pentru mama si copii in marile orase din Romania. Astept sa-mi raspunzi pe forum.
franziska_eu
Postat pe 22 Martie 2012 08:32
De la: go_go, la data 2012-03-21 19:48:39tanara 38 ani studii medii ,3copii imi doresc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa mi cresc copii departe de tal lor care de la un timp a devenit foarte violent atat cu mine cit si cu baiatul nostru cu fetele se poarta mai frumos .as avea nevoie de o locuinta (si la tara ,as putea sa o ingrijesc dar si un loc de munca in acea zona,eu sunt din galati,ce stiu sa fac1 sa ingrijesc copii,2am lucrat ca vinzatoare,3pot fi si menajera,4disponibila sa invat si lucruri noi in limita bunului simt,fara video chat si alte lucruri de `acest gen multumesc copii au 13,11 si 3ani.eventual vreau informatii unde sa cer ajutor.


Exista Asociatii de protectie a femeilor supuse violentei domestice!!!In Galati nu exista asa ceva?????POti dovedi caracterul violent al sotului tau prin certificate medico-legale,sunt foarte importante din punctul de vedere al acordarii unui ajutor substantial!!
MissRainbow
Postat pe 22 Martie 2012 09:27
De la: go_go, la data 2012-03-21 19:48:39tanara 38 ani studii medii ,3copii imi doresc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa mi cresc copii departe de tal lor care de la un timp a devenit foarte violent atat cu mine cit si cu baiatul nostru cu fetele se poarta mai frumos .as avea nevoie de o locuinta (si la tara ,as putea sa o ingrijesc dar si un loc de munca in acea zona,eu sunt din galati,ce stiu sa fac1 sa ingrijesc copii,2am lucrat ca vinzatoare,3pot fi si menajera,4disponibila sa invat si lucruri noi in limita bunului simt,fara video chat si alte lucruri de `acest gen multumesc copii au 13,11 si 3ani.eventual vreau informatii unde sa cer ajutor.


scoti un certificat medical, te duci la politie si depui plangere.
dar inainte de astea, de ce a devenit violent? bea?
geo_revitalizat
Postat pe 22 Martie 2012 09:32
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-22 09:32:22
De la: go_go, la data 2012-03-21 19:48:39tanara 38 ani studii medii ,3copii imi doresc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa mi cresc copii departe de tal lor care de la un timp a devenit foarte violent atat cu mine cit si cu baiatul nostru cu fetele se poarta mai frumos .as avea nevoie de o locuinta (si la tara ,as putea sa o ingrijesc dar si un loc de munca in acea zona,eu sunt din galati,ce stiu sa fac1 sa ingrijesc copii,2am lucrat ca vinzatoare,3pot fi si menajera,4disponibila sa invat si lucruri noi in limita bunului simt,fara video chat si alte lucruri de `acest gen multumesc copii au 13,11 si 3ani.eventual vreau informatii unde sa cer ajutor.


scoti un certificat medical, te duci la politie si depui plangere.
dar inainte de astea, de ce a devenit violent? bea?



Evident ca bea...doar e din Galati...
kudika226898
Postat pe 23 Martie 2012 08:39
Nu il inchide nimeni pe nebun..doar cu un certificat medico-legal. Trebuie sa divortezi, sa ceri casa sa iti ramana tie, deoarece ai copii micuti, si evident sa ceri pensie alimentara. Dar este un proces lung..pana atunci stati in aceeasi casa, poate fi mai rau! Du-te la parinti!
kudika_19283
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intra in orasul Avon 1 De la: florentina_timpau_negoita 3 Octombrie 2009 12:11
simplu si usor 4 De la: kudika002442 14 Martie 2009 00:50
psihoterapie 39 De la: dalliad 20 Octombrie 2009 11:52
cum ne mentinem de sarbatori ? 2 De la: zzeennyy 22 Decembrie 2008 22:24
Descopera ce tip constitutional esti. 9 De la: sandra33 12 Noiembrie 2008 23:54