Setari Cookie-uri

am o problema vreau sa vad daca o pot rezolva

am o piele foarte sensibila peste tot... deci am inceput initial cred ca si majoritatea sa ma epilez cu lama, am realizat ca nu este foarte bine asa cum fierele de par sunt mai aspre etc. am incercat sa ma apilez cu crema a fost mai ok rezultatul a fost de mai lunga durata, dupa am incercat aparut de smuls , insa dupa acesta firele de par au incut sa imi creasca in piele nu provoaca inflamatii, doar iti vine sa te scarpini permanent, iar daca te scarpini iti apar rani pe picioare.
problema este ca m revenit la crema care nu ar trebi sa aiba asa efect, insa acum este.

nu stiu ce pot face si cum as trebui sa procedez!

PS: nu am incercat niciodata ceara, laser, etc.

mersy anticipat.
carlos_marisha
Postat pe 30 Martie 2012 13:24
De la: Marisha_Antoci_1, la data 2012-03-30 13:24:14am o piele foarte sensibila peste tot... deci am inceput initial cred ca si majoritatea sa ma epilez cu lama, am realizat ca nu este foarte bine asa cum fierele de par sunt mai aspre etc. am incercat sa ma apilez cu crema a fost mai ok rezultatul a fost de mai lunga durata, dupa am incercat aparut de smuls , insa dupa acesta firele de par au incut sa imi creasca in piele nu provoaca inflamatii, doar iti vine sa te scarpini permanent, iar daca te scarpini iti apar rani pe picioare.
problema este ca m revenit la crema care nu ar trebi sa aiba asa efect, insa acum este.

nu stiu ce pot face si cum as trebui sa procedez!

PS: nu am incercat niciodata ceara, laser, etc.

mersy anticipat.


De ce nu incerci si alte metode de epilat?
eu_33
Postat pe 30 Martie 2012 13:27
ceara ...la inceput este cam dureros ...dupa te obijnuesti.
te sfatuiesc sa incerci la un salon decat acasa.
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Martie 2012 13:30
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-03-30 13:30:37ceara ...la inceput este cam dureros ...dupa te obijnuesti.
te sfatuiesc sa incerci la un salon decat acasa.


Da, un salon de cosmetica i-as fi recomandat si eu! Am uitat sa mentionez acest amanunt la postarea mea anterioara!
eu_33
Postat pe 30 Martie 2012 13:35
De la: giordao, la data 2012-03-30 13:28:46
De la: franziska_ich, la data 2012-03-30 13:27:12
De la: Marisha_Antoci_1, la data 2012-03-30 13:24:14am o piele foarte sensibila peste tot... deci am inceput initial cred ca si majoritatea sa ma epilez cu lama, am realizat ca nu este foarte bine asa cum fierele de par sunt mai aspre etc. am incercat sa ma apilez cu crema a fost mai ok rezultatul a fost de mai lunga durata, dupa am incercat aparut de smuls , insa dupa acesta firele de par au incut sa imi creasca in piele nu provoaca inflamatii, doar iti vine sa te scarpini permanent, iar daca te scarpini iti apar rani pe picioare.
problema este ca m revenit la crema care nu ar trebi sa aiba asa efect, insa acum este.

nu stiu ce pot face si cum as trebui sa procedez!

PS: nu am incercat niciodata ceara, laser, etc.

mersy anticipat.


De ce nu incerci si alte metode de epilat?
dc nu incerci sa gatesti

poate vrea sa fie sexi in bucatarie...?!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Martie 2012 13:37
De la: giordao, la data 2012-03-30 13:39:14
De la: roz5blue6lila7, la data 2012-03-30 13:37:08
De la: giordao, la data 2012-03-30 13:28:46
De la: franziska_ich, la data 2012-03-30 13:27:12
De la: Marisha_Antoci_1, la data 2012-03-30 13:24:14am o piele foarte sensibila peste tot... deci am inceput initial cred ca si majoritatea sa ma epilez cu lama, am realizat ca nu este foarte bine asa cum fierele de par sunt mai aspre etc. am incercat sa ma apilez cu crema a fost mai ok rezultatul a fost de mai lunga durata, dupa am incercat aparut de smuls , insa dupa acesta firele de par au incut sa imi creasca in piele nu provoaca inflamatii, doar iti vine sa te scarpini permanent, iar daca te scarpini iti apar rani pe picioare.
problema este ca m revenit la crema care nu ar trebi sa aiba asa efect, insa acum este.

nu stiu ce pot face si cum as trebui sa procedez!

PS: nu am incercat niciodata ceara, laser, etc.

mersy anticipat.


De ce nu incerci si alte metode de epilat?
dc nu incerci sa gatesti

poate vrea sa fie sexi in bucatarie...?!
cn franceza,,nici nu mai ste cum arata bucataria,,ea este mai mult preocupata sa se cloneze singura in zana si sa si raspunda singura,,si lu barbasu ii chioraie matele

roz5blue6lila7
Postat pe 30 Martie 2012 13:43
De la: Marisha_Antoci_1, la data 2012-03-30 13:24:14am o piele foarte sensibila peste tot... deci am inceput initial cred ca si majoritatea sa ma epilez cu lama, am realizat ca nu este foarte bine asa cum fierele de par sunt mai aspre etc. am incercat sa ma apilez cu crema a fost mai ok rezultatul a fost de mai lunga durata, dupa am incercat aparut de smuls , insa dupa acesta firele de par au incut sa imi creasca in piele nu provoaca inflamatii, doar iti vine sa te scarpini permanent, iar daca te scarpini iti apar rani pe picioare.
problema este ca m revenit la crema care nu ar trebi sa aiba asa efect, insa acum este.

nu stiu ce pot face si cum as trebui sa procedez!

PS: nu am incercat niciodata ceara, laser, etc.

mersy anticipat.


Consulta o cosmeticiana ,alege un salon de infrumusetare de calitate si testeaza-l!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Martie 2012 14:18
cred ca am sa incerc sa gasesc un salon aici in Galati, mersy mult pentru sfat.

In ceea ce priveste mancare si barbat, nu am de ce sa imi fac griji asa cum:
1 nu sunt casatorita
2 stiu sa gatesc si destul de bine, poate nu ca un master shef, prietenul meu de cand ne stim nu s-a plans niciodata

deci imi ramane sa imi fac griji cum pot sa arat sexy, si nu doar la bucatarie!
carlos_marisha
Postat pe 30 Martie 2012 15:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilare definitiva in Pitesti 13 De la: Lidia_Dobre_1 28 August 2011 19:55
Am nevoie de ajutor! 11 De la: bodorinlaura 3 Februarie 2012 11:42
Aparat de epilat profesional cu ceara! La tine acasa 2 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:20
nu e nici o cosmeticiana mai buna si mai rapida ca ana 2 De la: nica_ana_maria_alina 10 Septembrie 2012 14:34
Perioada de disparitie a iritatiei in urma epilarii IPL 8 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:43