Setari Cookie-uri

Ten gras

Voi ce produse pentru controlarea excesului de sebum folositi? Eu folosesc Oil Control de la Bruno Vassari si tenul meu arata mult mai bine decat inainte.
Amalia06
Postat pe 3 Aprilie 2012 14:47
De la: Amalia06, la data 2012-04-03 14:47:03Voi ce produse pentru controlarea excesului de sebum folositi? Eu folosesc Oil Control de la Bruno Vassari si tenul meu arata mult mai bine decat inainte.


Eu am tenul mixt si folosesc Clinique Moisture Surge si sunt multumita. E foarte buna si e indicata tuturor tipurilor de ten.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 15:03


Dragelor,inainte de a folosi diverse creme pentru intretinerea tenului,,incercati sa faceti doua controale medicale in specialitatile ,"Dermatologie " si "Endocrinologie"!!!Orice exces de sebum,,care este secretia glandei sebacee,,are explicatie in dereglarea acestei glande,,nu urmati tratamente uzitate aleatoriu,fara a elimina cauzele ,care declanseaza sebumul in exces!!!
MissRainbow
Postat pe 28 August 2012 21:23
Cum sã arãþi ºi sã te simþi perfect!
Regimul alimentar sãnãtos – Ceea ce mãnânci influenþeazã aspectul pielii ºi gradul de îmbãtrânire a acesteia.
Suplimente nutritive – Unele persoane adoptã regimuri alimentare în care nu este menþionatã Doza Zilnicã Recomandatã de vitamine ºi nutrienþi.
Nutriþia pielii – Folosirea vitaminelor ºi nutrienþilor cu rol antioxidant previne efectele nocive ale radicalilor liberi.
Gama MultiVitamin Skin Care oferã pielii o nutriþie de bazã, adresându-se atât femeilor, cât ºi bãrbaþilor.
Mai multe Detalii aici :
http://nutritiezilnica.ro/index.php?route=product/category&path=84_91
sorinporojan
Postat pe 28 August 2012 21:44
Pentru curatarea fetei folosesc sapun Natura Siberica (seara), pentru curatarea in profunzime a pielii si porilor; dimineata ma aspal cu sapun siberian alb cu 37 plante si folosesc crema cu protectie solara, speciala pentru tenul gras, acneic. Am descoperit si uleiuri esentiale pentru ten gras, pe care le adaug in crema susmentionata.
kudika_15622
Postat pe 10 Septembrie 2012 18:07
Hey! nu stiu cat de bine este sa folosesti sapun pentru fata...eu stiu ca toate sapunurile solide contin soda care usuca si distruge pielea...
ai grija sa nu iti faci mai mult rau decat bine cu sapunul ala.
Am sa incerc si eu Oil Control, sper sa dea rezultate! Mersi, Amalia!
kudika_15761
Postat pe 30 Septembrie 2012 23:40
De la: kudika_15761, la data 2012-09-30 23:40:29Hey! nu stiu cat de bine este sa folosesti sapun pentru fata...eu stiu ca toate sapunurile solide contin soda care usuca si distruge pielea...
ai grija sa nu iti faci mai mult rau decat bine cu sapunul ala.
Am sa incerc si eu Oil Control, sper sa dea rezultate! Mersi, Amalia!



Pentru curatarea fetei,dupa crema demachianta,este suficienta spalarea cu apa calduta sau cu sapun,care are "PH-ul"neutru,nu se intrebuinteaza orice fel de sapun de toaleta,si cu atat mai putin,,cele agresive!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2012 10:30
Ma ajuta foarte mult gelul abraziv de la Vichy normaderm. Este cel mai bun din tot ce am folosit pana acum pentru ca nu imi usuca excesiv pielea si nu are parabeni si alte chimicale.
RoxyRoxx
Postat pe 1 Octombrie 2012 23:37
Produsele Clearasil sint foarte bune ,merita incercate .
kudika_3939
Postat pe 1 Octombrie 2012 23:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 4 De la: kudika_968657 14 Iunie 2014 16:25
NU VIND PROPUN IESIREA DIN IMPAS 6 De la: lalylaly 7 Februarie 2010 15:08
cosmetice de lux 1 De la: ocaziebuna 23 Martie 2010 15:19
Wellbox 1 De la: 2102 11 Mai 2009 18:03
Merita incercat 4 De la: kudika226898 7 Mai 2011 16:26