Setari Cookie-uri

Ma iubeste sau doar sunt un capriciu?

Buna tuturor...sunt noua aici....si poate gasesc sfaturi utile pt povestea mea...
Ma vad cu un tip de mai bine de un an,dar in timpul acestui an ne-am vazut foarte rar,pt ca el sub pretextul unui loc de munca foarte solicitant pleaca prin tara.problema este ca atunci cand pleaca nu stiu nimic de el,desi il caut nu imi raspunde..Cand se intoarce in Buc. ma cauta,spunand ca are mult de lucru si ca nu ma poate contacta.Este o situatie dificila mai ales atunci cand simt ca sunt un fel de..joc pt el".Sunt in ceata totala...comportamentul lui este de nedescris...si greu de descifrat....Ar mai fi ceva...eu sunt fecioara si el in ultima zi din pesti....sa fie si zodia un impas?Poate ma ajuta cineva cu vreo idee
kudika517270
Postat pe 8 Aprilie 2012 18:11
Raspunsul la dilema ta e foarte simplu: il doare in papuci de tine Oricat de ocupat ar fi, daca i-ar pasa de tine ar gasi timp sa-ti dea un telefon. De ce te mai tii dupa el... mi-e greu sa inteleg.
Micaell
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:18
De la: kudika517270, la data 2012-04-08 18:11:56Buna tuturor...sunt noua aici....si poate gasesc sfaturi utile pt povestea mea...
Ma vad cu un tip de mai bine de un an,dar in timpul acestui an ne-am vazut foarte rar,pt ca el sub pretextul unui loc de munca foarte solicitant pleaca prin tara.problema este ca atunci cand pleaca nu stiu nimic de el,desi il caut nu imi raspunde..Cand se intoarce in Buc. ma cauta,spunand ca are mult de lucru si ca nu ma poate contacta.Este o situatie dificila mai ales atunci cand simt ca sunt un fel de..joc pt el".Sunt in ceata totala...comportamentul lui este de nedescris...si greu de descifrat....Ar mai fi ceva...eu sunt fecioara si el in ultima zi din pesti....sa fie si zodia un impas?Poate ma ajuta cineva cu vreo idee



In primul rand,nu iti raporta viata si relatia la predictiile astrale!!!In al doilea rand,daca simti ca esti un joc petru el,,ce rationament are comportamentul tau,,trateaza-l cu aceeasi superficialitate,,o merita din plin?!!!De multe ori,in viata,este indicat sa raspunzi cu aceeasi moneda la astfel de atitudini,si asta numai si numai pentru a elimina suferinta din viata ta!!
MissRainbow
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:24
Si asta cu vorbitul... Ce inseamna mai exact? Aveti o relatie mai mult platonica sau una care implica sex etc? Daca-l vezi foarte rar, s-ar putea sa duca o viata dubla si sa mai aiba pe cineva. Eu nu inteleg... Tii chiar atat de mult la omul asta, de accepti o astfel de situatie?
Micaell
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:30
M-am gandit ca poate avea pe alcineva chiar si ca ar fi insurat.Din comportament si aparent este un rasfatat.Si nu il caut eu,la inceput am incercat dar dupa un timp am lasat totul balta.El e cel care ma cauta,sustinand ca este plecat prin tara cu serviciu(cea ce sigur este un pretext).Acum ceva timp..ma trezesc...dupa o luna de absenta cu un buchet de flori(frumos....dar si o scuza buna...de fapt..e greu sa intelegi exact ce ar ascunde un asemenea gest).intr-un timp chiar l-am intrebat ce comportament este asta...raspunsul"Asa vreau eu"".tin la el,dar nu pot accepta asta la nesfarsit
kudika517270
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:20
In primul rand lasa zodiacul la o parte. Ceea ce face un om este : mintea, caracterul si personaliatea. In al doilea rand se vede clar faptul ca acest om are un caracter straniu i este lipsit de o buna personalitate. Prin urmare, din ceea ce ne-ai prezentat tu noua iese ies la iveala doua lucruri: distanta si lipsa lui de interes fata de tine, lucruri care ne dau de inteles faptul ca intre voi nu este vorba de iubire. Ar fi mai bine sa va revizuiti caracterele si personalitatiile si sa va hotarati in sfarsit asupra sentimentelor pe care le aveti si sa va decideti ce va doriti cu adevarat, fiecare de la viata !!!
kudika_nikole
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:26
De la: kudika517270, la data 2012-04-18 17:20:57M-am gandit ca poate avea pe alcineva chiar si ca ar fi insurat.Din comportament si aparent este un rasfatat.Si nu il caut eu,la inceput am incercat dar dupa un timp am lasat totul balta.El e cel care ma cauta,sustinand ca este plecat prin tara cu serviciu(cea ce sigur este un pretext).Acum ceva timp..ma trezesc...dupa o luna de absenta cu un buchet de flori(frumos....dar si o scuza buna...de fapt..e greu sa intelegi exact ce ar ascunde un asemenea gest).intr-un timp chiar l-am intrebat ce comportament este asta...raspunsul"Asa vreau eu"".tin la el,dar nu pot accepta asta la nesfarsit



Daca doar tii la el,nu ai decat doua solutii si anume:
1.inveti sa iubesti persoana de langa tine ,si in acest caz, vei vedea altfel lucrurile>
2.ramai la acest stadiu al sentimentelor si tai cordonul ambilical,care te tine legata de ceva ,ce nu functioneaza asa cum ar trebui.
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:29
Zodia nu este o problema, importanta este sa fiti deschisi unul cu altul si sa stiti cu certitudine ce doreste fiecare de la celalalt.
RoxyRoxx
Postat pe 20 Aprilie 2012 17:08
Ori te supune unor teste de suportabilitate, ori esti in paralel cu alta/alte optiuni feminine.
Faptul ca atunci cand e plecat nu poti da de el, e cu semn de intrebare. E doar un pretext, pe care il folosesc f multi barbati, desi ar tb sa stie, ca e rasuflat rau.
lizzylight
Postat pe 21 Aprilie 2012 19:42
Daca zici ca-l iubesti incearaca sa clarifici situatia cu el...spunei tot ce ai de zis si dupa ia o hotarare, pana nu devin sentimetele mai profunde din partea ta!
roz5blue6lila7
Postat pe 21 Aprilie 2012 19:47
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:28:49daca e peste,inseamna ca tu esti doar o fraiera...dintre multe altele imprastiate prin tara



De unde stii cum "functioneaza" barbatii "Pesti"?????????????????? Sa nu-mi spui ca si tu esti "Peste"!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Aprilie 2012 21:35
De la: kudika517270, la data 2012-04-08 18:11:56Buna tuturor...sunt noua aici....si poate gasesc sfaturi utile pt povestea mea...
Ma vad cu un tip de mai bine de un an,dar in timpul acestui an ne-am vazut foarte rar,pt ca el sub pretextul unui loc de munca foarte solicitant pleaca prin tara.problema este ca atunci cand pleaca nu stiu nimic de el,desi il caut nu imi raspunde..Cand se intoarce in Buc. ma cauta,spunand ca are mult de lucru si ca nu ma poate contacta.Este o situatie dificila mai ales atunci cand simt ca sunt un fel de..joc pt el".Sunt in ceata totala...comportamentul lui este de nedescris...si greu de descifrat....Ar mai fi ceva...eu sunt fecioara si el in ultima zi din pesti....sa fie si zodia un impas?Poate ma ajuta cineva cu vreo idee


parerea mea e ca te foloseste doar. poate avea alta viata
kudika_5603
Postat pe 21 Aprilie 2012 21:41
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:45:09
De la: MissRainbow, la data 2012-04-21 21:35:16
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:28:49daca e peste,inseamna ca tu esti doar o fraiera...dintre multe altele imprastiate prin tara



De unde stii cum "functioneaza" barbatii "Pesti"?????????????????? Sa nu-mi spui ca si tu esti "Peste"!!!!!!
pai titanicele de pe centura de cine crezi ca sunt administrate ?



De tine,nu??????? Te rog,lasa-mi colega in pace,da????????? Orice analogie cu ea ma deranjeaza si ar trebui sa fii un gentleman si sa respecti femeile!!!Multumesc!!!
MissRainbow
Postat pe 21 Aprilie 2012 21:50
nu stie el de dastea
kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 21:54
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:57:02ti-a aparut idolul,curcubeule...titanika reloaded...in alt cont...tot de tirfa ieftina producatoare de laptic pentru 100 de euro

LABARULE!
kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 21:59
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:53:28De barbatii-pesti vorbeam si de femeile-sirene ca titanika kare urla de-o stie toata autostrada pentru 100 de euro.Auzi?Multumesc


Auzi?Titanika este colega noastra,o doamna in toata puterea varstei si extrem de serioasa,cu familie bine inchegata,te inseli amarnic ,facand asemenea remarce nepotrivite la persoana ei!!!Asa cum o consideri in acest moment,este cu mult peste nivelul multor useri existenti pe acest forum ,si stii de ce????????????Pentru simplul motiv ca stie sa treaca peste mojiciile colegilor rau intentionati de pe forum tolerandu-i,asa cum sta bine unui om de calitate!Ai auzit?Multumesc!
MissRainbow
Postat pe 21 Aprilie 2012 22:01
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 22:00:15
De la: kudika_4849, la data 2012-04-21 21:59:24
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:57:02ti-a aparut idolul,curcubeule...titanika reloaded...in alt cont...tot de tirfa ieftina producatoare de laptic pentru 100 de euro

LABARULE!
sugaro

MANCAIAI PI*ZDA SA IO MANCI
kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 22:02
De la: MissRainbow, la data 2012-04-21 22:01:17
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 21:53:28De barbatii-pesti vorbeam si de femeile-sirene ca titanika kare urla de-o stie toata autostrada pentru 100 de euro.Auzi?Multumesc


Auzi?Titanika este colega noastra,o doamna in toata puterea varstei si extrem de serioasa,cu familie bine inchegata,te inseli amarnic ,facand asemenea remarce nepotrivite la persoana ei!!!Asa cum o consideri in acest moment,este cu mult peste nivelul multor useri existenti pe acest forum ,si stii de ce????????????Pentru simplul motiv ca stie sa treaca peste mojiciile colegilor rau intentionati de pe forum tolerandu-i,asa cum sta bine unui om de calitate!Ai auzit?Multumesc!

kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 22:05
PANA LA URMA VOI ATI INCEPUT SA VA CERTATI PT ALTCEVA PANA LA URMA VOI STITI DE CE SUNTETI AICI?FATA ASTA E INDRAGOSTITA DE UN BARBAT CARE DUCE VIATA DUBLA SI VOI VA IGNITI INTRE VOI?
krizantema
Postat pe 21 Aprilie 2012 22:26
DA DE CE SA MA SUPERE? CE? NU-S FRUMOS? SAU CE?
kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 22:50
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 22:58:40voi stiti de ce va certati

DAR TU DE CE TE CERTI CU NOI?
kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 23:03
De la: ADMINISTRATORUL, la data 2012-04-21 22:58:40voi stiti de ce va certati

CINE TE-A SUPARAT?
kudika_4849
Postat pe 21 Aprilie 2012 23:08
Prolema este ca e topit dupa mine....cand ne intalnim....Sau poate ca o tipa...satena cu ochi verzi si inalta de 1.65 si 55 de kg....poate fi numita...umflata?
kudika517270
Postat pe 22 Aprilie 2012 16:51
De la: kudika517270, la data 2012-04-22 16:51:31Prolema este ca e topit dupa mine....cand ne intalnim....Sau poate ca o tipa...satena cu ochi verzi si inalta de 1.65 si 55 de kg....poate fi numita...umflata?

nu, nu poti fi numita umflata, dar parerea mea e ca nici inalta nu est!
nu mai baga toti rautaciosi in seama..... e nasol cand incep sa te catalogheze fara sa te cunoasca, sau sa te taxeze.... fara sa asculte tot ce ai de spus, sau fara sa priceapa ce ai vrut sa spui...
kudika_4849
Postat pe 22 Aprilie 2012 17:17
De la: kudika517270, la data 2012-04-08 18:11:56Buna tuturor...sunt noua aici....si poate gasesc sfaturi utile pt povestea mea...
Ma vad cu un tip de mai bine de un an,dar in timpul acestui an ne-am vazut foarte rar,pt ca el sub pretextul unui loc de munca foarte solicitant pleaca prin tara.problema este ca atunci cand pleaca nu stiu nimic de el,desi il caut nu imi raspunde..Cand se intoarce in Buc. ma cauta,spunand ca are mult de lucru si ca nu ma poate contacta.Este o situatie dificila mai ales atunci cand simt ca sunt un fel de..joc pt el".Sunt in ceata totala...comportamentul lui este de nedescris...si greu de descifrat....Ar mai fi ceva...eu sunt fecioara si el in ultima zi din pesti....sa fie si zodia un impas?Poate ma ajuta cineva cu vreo idee


nu merita sa suferi adica daca te ar iubi ati tine legatura numi spune k lucreaza 24 din 24 macar te ar suna ..se foloseste de tine e ft clar:D:D
kudika514482
Postat pe 23 Aprilie 2012 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amica lui!!!! 60 De la: mainedimineata 8 Septembrie 2009 16:39
cunnilingu 98 De la: love_strike 14 Noiembrie 2009 00:23
cand e fosta in preajma ma trateaza cu indiferenta 36 De la: kudika029282 6 Martie 2010 21:07
de ce nu pot tine doar la un baiat?x(X(X 88 De la: yumalai 29 Septembrie 2009 11:31
---Relatie de ....astept pareri :) ---- 31 De la: papusika_kudika 17 Februarie 2013 07:45