Setari Cookie-uri

femeia capricorn si barbatul taur.Ajutati ma va rog.

Sunt capricorn si m-am indragostit de un baiat in zodia taur.Baiatul este foarte complicat si nu stiu cum sa il cuceresc.Niste sfaturi va rog?
kudika408282
Postat pe 15 Aprilie 2012 14:28
Taurul tatoneaza terenul si apoi se baga intr-o relatie si o face pt mult timp sau chiar intodeauna.Este familist convins.Stabilitate si sinceritate.Sa nu fie inselat pt ca nu poate ierta decat foarte greu.Se razbuna.Sa nu il calci pe coada ca e vai si amar(ca in desenul animat ,cand miroase florile si il inteapa o albina) Da-i de inteles ca iti place de el. succes
kudika453154
Postat pe 26 Aprilie 2012 12:43
Guvernati de aceleasi dorinte erotice, nici barbatul Taur si nici femeia Capricorn nu râvnesc la o viata sexuala fara bariere si neconventionala.

Barbatul Taur este iritat de faptul ca femeia Capricorn nu îsi exprima deschis dorintele, iar femeia Capricorn nu agreeaza faptul ca barbatul Taur încearca insistent sa obtina ceea ce îsi doreste.

Desi nu vor avea parte de mult romantism, barbatul Taur si femeia Capricorn se pot bucura împreuna de o dragoste senzuala si chiar de relatie de foarte lunga durata.
rondina
Postat pe 26 Aprilie 2012 13:00
ce ziceti, de femeia Peste si barbatul Taur
apodgorean
Postat pe 27 Aprilie 2012 09:10
Nu trebuie sa faci nimic special ca sa l "cuceresti"pt ca el vrea sa te cucereasca pe tine, asta dupa ce te studiaza .

daca te apuci sa faci gesturi "indragostite" sau sacrificii pt el crezand ca asa ii castigi dragostea, probabil nu o sa obtii nimic.

le plac femeile cu standarde inalte, deci ai grija cum te imbraci si cu cine te intalnesti, cu cine vorbesti, cum vorbesti.. daca te vede ca stai de vorba cu tot felul de indivizi de la cotul blocului .. impresia nu o sa fie buna.
deci ai grija sa nu injuri in general sau sa nu folosesti cuvinte vulgare, nici daca ti se pare ca e modern.

si le plac femeile care au un vis, un tel,ceva ce vor sa faca..
pe mine m a intrebat direct"ce vis ai ?'
si daca nu ai un vis ( ceva realist,dar inalt normal) e cam greu sa -l convingi ca meriti atentia lor.

asa ca gaseste-ti o preocupare care ti place si propune-ti un vis , ceva ce ti ar placea sa faci in viitor.

trebuie sa fie ceva adevarat, pentru ca daca chair te place, o sa vrea sa te ajute in visul tau, si daca i spui minciuni .. o sa fie naspa rau ..:))

multa bafta !





kudika052198
Postat pe 29 Aprilie 2012 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Varsator, el Capricorn !! 2 De la: jusm 20 Noiembrie 2010 18:00
compatibilitate zodii 28 De la: melka 6 Decembrie 2009 16:22
eu gemeni si el sagetator 30 De la: ony_coolgirl_yahoo_com 21 Septembrie 2009 14:17
el taur eu scorpion 9 De la: ritzyca 29 Septembrie 2009 02:40
salut. 1 De la: kudika176059 1 Mai 2010 10:34