Setari Cookie-uri

Fenomenul Facebook

De ce exista atita dependenta de Facebook? Internetul e pentru informare.. nu in loc de.Seamana cu bancul cu aspirina...aspirana e contraceptiv?.. e loc de...Si e trist ca primele victeme sunt copii..
carmens37
Postat pe 20 Aprilie 2012 20:28
De ce e atat de rau???Eu sant dependenta si de Kudika si de facebook!
Titanika
Postat pe 17 Mai 2012 10:22
De la: carmens37, la data 2012-04-20 20:28:38De ce exista atita dependenta de Facebook? Internetul e pentru informare.. nu in loc de.Seamana cu bancul cu aspirina...aspirana e contraceptiv?.. e loc de...Si e trist ca primele victeme sunt copii..

Nu toti catalogam Facebook-ul ...loc de...!
rondina
Postat pe 17 Mai 2012 10:43
ptr ca oamenilor li se pare mai usor sa socializeze pe facebook si alte asemenea site uri, ptr c anu mai simt nevoia sa fie fata in fata, simt ca neah sunt in stare sa spuna ce au pe suflet sau se cred buricu pamantului punand cu ei poze care de mai care....un om nu se cunoaste asa si e nevoie cu siguranta de multi ani ptr a il cunoaste. dar...asta e...lenea si lipsa de socializare...face victime
kudika021451
Postat pe 17 Mai 2012 17:15
De la: kudika021451, la data 2012-05-17 17:15:42ptr ca oamenilor li se pare mai usor sa socializeze pe facebook si alte asemenea site uri, ptr c anu mai simt nevoia sa fie fata in fata, simt ca neah sunt in stare sa spuna ce au pe suflet sau se cred buricu pamantului punand cu ei poze care de mai care....un om nu se cunoaste asa si e nevoie cu siguranta de multi ani ptr a il cunoaste. dar...asta e...lenea si lipsa de socializare...face victime

...ce ?!!! n-am inteles !!!!
rondina
Postat pe 17 Mai 2012 19:20
De la: carmens37, la data 2012-04-20 20:28:38De ce exista atita dependenta de Facebook? Internetul e pentru informare.. nu in loc de.Seamana cu bancul cu aspirina...aspirana e contraceptiv?.. e loc de...Si e trist ca primele victeme sunt copii..


Facebook-ul asta a devenit un fel de templu .Nu esti pe Facebook nu existi.Mi se pare o mare tampenie si o mare farsa .
Thais13
Postat pe 17 Mai 2012 20:48
Pentru ca este gandit in asa maniera incat provoaca dependenta. Fondatorul a gandit acest lucru - ca utilizatorii sa socializeze cat mai mult on-line. De aceea avem tool-uri pentru asta.

Insa facebook are multi oameni foarte buni in spate.
sammiess
Postat pe 18 Mai 2012 21:45
Nu gasesc nimic rau in a socializa si pe face book ,depinde de fiecare cit timp doreste sa-si petreaca acolo
kudika_3939
Postat pe 23 Mai 2012 00:23
De la: kudika_3939, la data 2012-05-23 00:23:25Nu gasesc nimic rau in a socializa si pe face book ,depinde de fiecare cit timp doreste sa-si petreaca acolo

scuze facebook
kudika_3939
Postat pe 23 Mai 2012 00:24
Cea mai recenta problema a americanilor ( dar nu nuami a lor ) este "facebook divorce", cand sotii se despart de actualele sotii si se re-casatoresc cu foste colege de scoala intalnite pe facebook.

de obicei barbatii initiaza divortul pt ca:
1. femeile arata mai bine in pozele selectate pt facebook decat in realitate, daca le-ar vedea la job zi de zi.

2. barbatului ii e mai usor sa intre in vorba cu respectiva ca se cunosc deja cumva, au un teren comun, dar au trecut si destui ani ca sa aiba noutati de vorbit.

3. niste poze dragute si niste experiente interesante povestite pe facebook fac o persoana sa devine deosebit de atractiva si misterioasa.

Aveti grija :)
kudika052198
Postat pe 23 Mai 2012 15:34
De la: kudika052198, la data 2012-05-23 15:34:42Cea mai recenta problema a americanilor ( dar nu nuami a lor ) este "facebook divorce", cand sotii se despart de actualele sotii si se re-casatoresc cu foste colege de scoala intalnite pe facebook.

de obicei barbatii initiaza divortul pt ca:
1. femeile arata mai bine in pozele selectate pt facebook decat in realitate, daca le-ar vedea la job zi de zi.

2. barbatului ii e mai usor sa intre in vorba cu respectiva ca se cunosc deja cumva, au un teren comun, dar au trecut si destui ani ca sa aiba noutati de vorbit.

3. niste poze dragute si niste experiente interesante povestite pe facebook fac o persoana sa devine deosebit de atractiva si misterioasa.

Aveti grija :)

De ce bre ? De ce sa avem grija ?
serpico_
Postat pe 23 Mai 2012 15:39
De la: kudika052198, la data 2012-05-23 15:34:42Cea mai recenta problema a americanilor ( dar nu nuami a lor ) este "facebook divorce", cand sotii se despart de actualele sotii si se re-casatoresc cu foste colege de scoala intalnite pe facebook.

de obicei barbatii initiaza divortul pt ca:
1. femeile arata mai bine in pozele selectate pt facebook decat in realitate, daca le-ar vedea la job zi de zi.

2. barbatului ii e mai usor sa intre in vorba cu respectiva ca se cunosc deja cumva, au un teren comun, dar au trecut si destui ani ca sa aiba noutati de vorbit.

3. niste poze dragute si niste experiente interesante povestite pe facebook fac o persoana sa devine deosebit de atractiva si misterioasa.

Aveti grija :)



Hm,la ce anume ?????
MissRainbow
Postat pe 23 Mai 2012 15:45
Buna!!! Mi-as dori prieteni noi!!! Intra pe http://b3st.indo.su Te astept!
kudika_13428
Postat pe 2 August 2012 21:12
http://b3st.mw.lt
kudika_13428
Postat pe 26 August 2012 12:36
Vrei ceva nou si senzational? http://b3st.mw.lt De pe calculator foloseste opera....nu ai ce pierde daca incerci!!!!
kudika_13428
Postat pe 26 August 2012 12:39
http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_of_Amanda_Todd

http://www.youtube.com/watch?v=IyHX7wMJBY0&feature=related

Pe mine m-a impresionat enorm povestea acestei fete de 15 ani, care a ajuns sa-si puna capat zilelor pentru ca era hartuita in mediul online.

Postez si stirea:

Amanda Todd din Vancouver, Canada, a fost gãsitã spânzuratã în camera ei pe 10 octombrie, la doar câteva sãptãmâni dupã ce a postat pe YouTube un filmuleþ în care a dezvãluit modul în care a fost hãrþuitã pe internet, scrie Daily Mail.
Terorizatã pe Facebook ºi la ºcoalã, o adolescentã a luat o decizie îngrozitoare

Pe când avea douar 12 ani, un bãrbat a convins-o sã-ºi arate sânii la webcam, iar un an mai târziu a postat o fotografie compromiþãtoare cu ea pe Facebook.

Amanda a dezvoltat o stare de anxietate, a intrat în depresie, a ajuns sã consume alcool ºi droguri ºi a fost nevoitã, în cele din urmã, sã schimbe ºcoala.

La noua ºcoalã, lucrurile nu au stat foarte bine. Mai multe fete nemulþumite cã Amanda flirta cu un bãiat au atacat-o ºi au bãtut-o serios. Ajunsã acasã dupã acest incident, Amanda a bãut o substanþã toxicã, încercând sã se sinucidã. A fost transportatã de urgenþã la spital ºi a scãpat.

ªi-a schimbat din nou ºcoala, mutându-se de data asta în alt oraº, însã hãrþuirile nu au încetat. Foºtii ei colegi au continuat sã posteze pe Facebook imagini cu ea în timp ce lua bãtaie ºi sã o îndemne sã se sinucidã. În cele din urmã, nemaisuportând umilinþa ºi trãind cu impresia cã nu va reuºi niciodatã sã scape de trecutul ei, Amanda Todd ºi-a luat zilele.

Hackerii Anonymous au decis însã sã intervinã ºi sã face dreptate, aºa cã l-au identificat pe bãrbatul care a postat fotografia cu ea în sânii goi pe Facebook ºi i-au dezvãluit identitatea. Imediat, internetul s-a umplut de mesaje de ameninþare la adresa bãrbatului din New Westminster, iar poliþiºtii se tem cã internauþii se vor transforma în justiþiari.

sursa stirii: realitatea.net
kudika_10817
Postat pe 19 Octombrie 2012 19:04
De la: Thais13, la data 2012-05-17 20:48:20
De la: carmens37, la data 2012-04-20 20:28:38De ce exista atita dependenta de Facebook? Internetul e pentru informare.. nu in loc de.Seamana cu bancul cu aspirina...aspirana e contraceptiv?.. e loc de...Si e trist ca primele victeme sunt copii..


Facebook-ul asta a devenit un fel de templu .Nu esti pe Facebook nu existi.Mi se pare o mare tampenie si o mare farsa .


De acord!
kudika_10817
Postat pe 19 Octombrie 2012 19:06
"De ce iubim Facebook-ul?"

http://experti.acasa.ro/familie-relatii-303/expertul-acasa-ro-psiholog-sofia-dumitriu-de-ce-iubim-facebook-ul-187481.html
Viorica_Ecaterina
Postat pe 21 Februarie 2014 10:39
Eu n-am cont pe Facebook si nici nu vreau sa-mi fac, desi atatia oameni trag de mine in privinta asta. Nu ma intereseaza ca majoritatea oamenilor au cont pe FB, eu fac ceea ce consider eu ca-i bine pentru mine, nu ceea ce considera altii ca ar fi bine pentru mine.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 21 Februarie 2014 10:49
De la: kudika_10817, la data 2012-10-19 19:06:02
De la: Thais13, la data 2012-05-17 20:48:20
De la: carmens37, la data 2012-04-20 20:28:38De ce exista atita dependenta de Facebook? Internetul e pentru informare.. nu in loc de.Seamana cu bancul cu aspirina...aspirana e contraceptiv?.. e loc de...Si e trist ca primele victeme sunt copii..


Facebook-ul asta a devenit un fel de templu .Nu esti pe Facebook nu existi.Mi se pare o mare tampenie si o mare farsa .


De acord!
-Iulya
Postat pe 21 Februarie 2014 10:53
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-21 10:49:33Eu n-am cont pe Facebook si nici nu vreau sa-mi fac, desi atatia oameni trag de mine in privinta asta. Nu ma intereseaza ca majoritatea oamenilor au cont pe FB, eu fac ceea ce consider eu ca-i bine pentru mine, nu ceea ce considera altii ca ar fi bine pentru mine.
normal ca trag de tine doar ce vrei/ sa tii prostia numai pentru ei? fa-ti cont cioato ce esti sa te vada toata tara sa devii o a doua alina plugaru,sa devii o stea..bn la categoria zoofilie,in gradina zoo de la tine din sat
athos_007
Postat pe 21 Februarie 2014 10:54
De la: kudika_10817, la data 2012-10-19 19:04:14http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_of_Amanda_Todd

http://www.youtube.com/watch?v=IyHX7wMJBY0&feature=related

Pe mine m-a impresionat enorm povestea acestei fete de 15 ani, care a ajuns sa-si puna capat zilelor pentru ca era hartuita in mediul online.

Postez si stirea:

Amanda Todd din Vancouver, Canada, a fost gãsitã spânzuratã în camera ei pe 10 octombrie, la doar câteva sãptãmâni dupã ce a postat pe YouTube un filmuleþ în care a dezvãluit modul în care a fost hãrþuitã pe internet, scrie Daily Mail.
Terorizatã pe Facebook ºi la ºcoalã, o adolescentã a luat o decizie îngrozitoare

Pe când avea douar 12 ani, un bãrbat a convins-o sã-ºi arate sânii la webcam, iar un an mai târziu a postat o fotografie compromiþãtoare cu ea pe Facebook.

Amanda a dezvoltat o stare de anxietate, a intrat în depresie, a ajuns sã consume alcool ºi droguri ºi a fost nevoitã, în cele din urmã, sã schimbe ºcoala.

La noua ºcoalã, lucrurile nu au stat foarte bine. Mai multe fete nemulþumite cã Amanda flirta cu un bãiat au atacat-o ºi au bãtut-o serios. Ajunsã acasã dupã acest incident, Amanda a bãut o substanþã toxicã, încercând sã se sinucidã. A fost transportatã de urgenþã la spital ºi a scãpat.

ªi-a schimbat din nou ºcoala, mutându-se de data asta în alt oraº, însã hãrþuirile nu au încetat. Foºtii ei colegi au continuat sã posteze pe Facebook imagini cu ea în timp ce lua bãtaie ºi sã o îndemne sã se sinucidã. În cele din urmã, nemaisuportând umilinþa ºi trãind cu impresia cã nu va reuºi niciodatã sã scape de trecutul ei, Amanda Todd ºi-a luat zilele.

Hackerii Anonymous au decis însã sã intervinã ºi sã face dreptate, aºa cã l-au identificat pe bãrbatul care a postat fotografia cu ea în sânii goi pe Facebook ºi i-au dezvãluit identitatea. Imediat, internetul s-a umplut de mesaje de ameninþare la adresa bãrbatului din New Westminster, iar poliþiºtii se tem cã internauþii se vor transforma în justiþiari.

sursa stirii: realitatea.net


Amanda era condamnatã prin definiþie...hãrþuirea cea cu pricina a fost doar un stimul care i-a declanºat psihoza...la fel de bine se spânzura Amanda ºi de o trimitea mã-sa cu gunoiul...împotriva voinþei ei...Rest in pace...Amanda.
quid_pro_quo
Postat pe 21 Februarie 2014 10:58
De la: quid_pro_quo, la data 2014-02-21 10:58:23
De la: kudika_10817, la data 2012-10-19 19:04:14http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_of_Amanda_Todd

http://www.youtube.com/watch?v=IyHX7wMJBY0&feature=related

Pe mine m-a impresionat enorm povestea acestei fete de 15 ani, care a ajuns sa-si puna capat zilelor pentru ca era hartuita in mediul online.

Postez si stirea:

Amanda Todd din Vancouver, Canada, a fost gãsitã spânzuratã în camera ei pe 10 octombrie, la doar câteva sãptãmâni dupã ce a postat pe YouTube un filmuleþ în care a dezvãluit modul în care a fost hãrþuitã pe internet, scrie Daily Mail.
Terorizatã pe Facebook ºi la ºcoalã, o adolescentã a luat o decizie îngrozitoare

Pe când avea douar 12 ani, un bãrbat a convins-o sã-ºi arate sânii la webcam, iar un an mai târziu a postat o fotografie compromiþãtoare cu ea pe Facebook.

Amanda a dezvoltat o stare de anxietate, a intrat în depresie, a ajuns sã consume alcool ºi droguri ºi a fost nevoitã, în cele din urmã, sã schimbe ºcoala.

La noua ºcoalã, lucrurile nu au stat foarte bine. Mai multe fete nemulþumite cã Amanda flirta cu un bãiat au atacat-o ºi au bãtut-o serios. Ajunsã acasã dupã acest incident, Amanda a bãut o substanþã toxicã, încercând sã se sinucidã. A fost transportatã de urgenþã la spital ºi a scãpat.

ªi-a schimbat din nou ºcoala, mutându-se de data asta în alt oraº, însã hãrþuirile nu au încetat. Foºtii ei colegi au continuat sã posteze pe Facebook imagini cu ea în timp ce lua bãtaie ºi sã o îndemne sã se sinucidã. În cele din urmã, nemaisuportând umilinþa ºi trãind cu impresia cã nu va reuºi niciodatã sã scape de trecutul ei, Amanda Todd ºi-a luat zilele.

Hackerii Anonymous au decis însã sã intervinã ºi sã face dreptate, aºa cã l-au identificat pe bãrbatul care a postat fotografia cu ea în sânii goi pe Facebook ºi i-au dezvãluit identitatea. Imediat, internetul s-a umplut de mesaje de ameninþare la adresa bãrbatului din New Westminster, iar poliþiºtii se tem cã internauþii se vor transforma în justiþiari.

sursa stirii: realitatea.net


Amanda era condamnatã prin definiþie...hãrþuirea cea cu pricina a fost doar un stimul care i-a declanºat psihoza...la fel de bine se spânzura Amanda ºi de o trimitea mã-sa cu gunoiul...împotriva voinþei ei...Rest in pace...Amanda.


Peace...whatever
quid_pro_quo
Postat pe 21 Februarie 2014 10:59
Facebookul este printre primele canale de barfa..dupa mass-media normal

http://www.crestemimpreuna.com/blog/110/iti-mai-amintesti-de-minebarfa/
cristinagabi
Postat pe 1 Aprilie 2014 18:32
De la: carmens37, la data 2012-04-20 20:28:38De ce exista atita dependenta de Facebook? Internetul e pentru informare.. nu in loc de.Seamana cu bancul cu aspirina...aspirana e contraceptiv?.. e loc de...Si e trist ca primele victeme sunt copii..


Eu traiesc fara Facebook si am o viata foarte buna si plina.
Nu sunt de acord cu viata traita virtual.
Iar pe Kudika am cunoscut cateva persoane ok cu care m-am imprietenit in viata reala.Asa da , pot sa spun ca ne-am imprietenit cu adevarat.
Arno_28
Postat pe 1 Aprilie 2014 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LEONA AGENCY 7 De la: rashela 23 Iulie 2011 17:30
cum sa fac sa ma inteleg cu un adolescent de 16 ani.parinte fiind. 9 De la: kudika183480 19 Iunie 2010 22:45
Nivel maxim 13 De la: ancasobo 2 Iunie 2010 18:10
Da-ti-mi niste pareri...si sfaturi... 9 De la: _Cryssa_ 4 Aprilie 2011 22:57
Spune-ti parerea! 57 De la: ArtaEducatiei 16 Septembrie 2011 00:47