Setari Cookie-uri

ajutor

Am o problema care ma supara de vreo 2 ani a inceput cu oboseala si continua cu stari de lesin si ameteli o data la 3 luni la inceput o perioada o data pe saptama .Ameteliile le am cand ma ridic de pe un scaun sau din pat si dupa 2 3 pasi mi se face negru inaintea ochilor lesinul o data pe saptamana in tren metrou la munca depinde unde ma gaseste si daca stau intinsa imi revin uneori mai repede uneori reapare cand ma ridic si tre sa stau o zi intinsa mi am facut analiza de sange si au esit bine am fost la neurolog mia facut un EEG si a zis ca nam nimic
In concluzie sunt cu analizele perfecte si in contrar lesin in continu .Ce analize sa fac sau ca sa fac sa scap de lesin ?
kudika496520
Postat pe 23 Aprilie 2012 22:09
Analize pentru dozarea hormonilor tiroidieni. Disfunctiile tiroidei dau asemenea simptome
healthy005520
Postat pe 10 Mai 2012 16:26
De la: kudika496520, la data 2012-04-23 22:09:22Am o problema care ma supara de vreo 2 ani a inceput cu oboseala si continua cu stari de lesin si ameteli o data la 3 luni la inceput o perioada o data pe saptama .Ameteliile le am cand ma ridic de pe un scaun sau din pat si dupa 2 3 pasi mi se face negru inaintea ochilor lesinul o data pe saptamana in tren metrou la munca depinde unde ma gaseste si daca stau intinsa imi revin uneori mai repede uneori reapare cand ma ridic si tre sa stau o zi intinsa mi am facut analiza de sange si au esit bine am fost la neurolog mia facut un EEG si a zis ca nam nimic
In concluzie sunt cu analizele perfecte si in contrar lesin in continu .Ce analize sa fac sau ca sa fac sa scap de lesin ?




Observ ca s-au sters toate postarile anterioare,,,oare la ce bun sa mai aplicam niste postari daca se elimina ulterior??????
MissRainbow
Postat pe 10 Mai 2012 16:30
Probabil ai doar o carenta de minerale si vitamine!
rondina
Postat pe 10 Mai 2012 16:33


Pe linga tratamentul cu fier 50mg o pastila pe zi sau in functie de gramaj si recomandarea farmacistului sau prospectului, sa mai mergi si la biserica sa te spovedesti si sa te impartasesti.
Cauta sa vizualizezi filme de comedie, vezi pe youtube tot ce gasesti de ras si evita contactul cu vampirii ! ( parintii, seful de la servici si orice pesoana care te asupreste )

Mergi si stai mai mult afara in natura si aproape de terenurile de sport, stai in preajma sportivilor, ca sa fi protejata prin aura lor, de entitatile vampirice !

Meditatia de refacere a campului energetic, consta in a gasii un loc linistit unde sa nu fi deranjata de nimeni, acolo te asezi intr-o pozitie comoda sau pozitia: obisnuita pe scaun-banca intr-un parc,(cifra 4) cu dosul palmelor lasate pe genunchi si palmele in sus spre cer ca un cersetor. Inchizi ochii si te identifici doar cu respiratia care intra si iese din corpul fizic. Tu nu mai esti corpul fizic, ci esti respiratia care intra si iese. In acest moment de meditatie incerci sa nu te mai gandesti la absolut nimic altceva, decat sa-ti observi respiratia si atit ! Nu-ti fa griji, ca n-ai sa te pierzi in neant fara interventia gandurilor ci din contra, ai sa te regasesti pe tine, dincolo de preconceptii si iluziile din aceasta lume efemera. Cand vei observa ca-ti vin tot felul de ganduri care sa te distraga din meditatie, retrageti atentzia de la acele ganduri si repune-ti atentia observatoare pe respiratie.
Gandurile vor fi galagioase si vor incerca din nou si vor venii din nou si din nou sa te distraga afara din meditatie. Dar tu, incearca macar 30-40 de minute zilnic, sa opresti infuentza galagioasa a gandurilor, care-ti vin din exterior si incearca sa-ti manipuleze si sa-ti controleze viatza.

Refacerea campului energetic prin meditatie, te protejeaza fatza de infulentzele mediului inconjurator, te fereste de hipnotizori, de varjitori, de impulsurile electromagnetice din atmosfera, transmisiile radio-tv, soarta-influentza-astrelor si altele.

Succes in tratament si antrenament si te asteptam cu noutati de reusita-victorioasa



denis_3d25
Postat pe 12 Mai 2012 16:53
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 16:53:11

Pe linga tratamentul cu fier 50mg o pastila pe zi sau in functie de gramaj si recomandarea farmacistului sau prospectului, sa mai mergi si la biserica sa te spovedesti si sa te impartasesti.
Cauta sa vizualizezi filme de comedie, vezi pe youtube tot ce gasesti de ras si evita contactul cu vampirii ! ( parintii, seful de la servici si orice pesoana care te asupreste )

Mergi si stai mai mult afara in natura si aproape de terenurile de sport, stai in preajma sportivilor, ca sa fi protejata prin aura lor, de entitatile vampirice !

Meditatia de refacere a campului energetic, consta in a gasii un loc linistit unde sa nu fi deranjata de nimeni, acolo te asezi intr-o pozitie comoda sau pozitia: obisnuita pe scaun-banca intr-un parc,(cifra 4) cu dosul palmelor lasate pe genunchi si palmele in sus spre cer ca un cersetor. Inchizi ochii si te identifici doar cu respiratia care intra si iese din corpul fizic. Tu nu mai esti corpul fizic, ci esti respiratia care intra si iese. In acest moment de meditatie incerci sa nu te mai gandesti la absolut nimic altceva, decat sa-ti observi respiratia si atit ! Nu-ti fa griji, ca n-ai sa te pierzi in neant fara interventia gandurilor ci din contra, ai sa te regasesti pe tine, dincolo de preconceptii si iluziile din aceasta lume efemera. Cand vei observa ca-ti vin tot felul de ganduri care sa te distraga din meditatie, retrageti atentzia de la acele ganduri si repune-ti atentia observatoare pe respiratie.
Gandurile vor fi galagioase si vor incerca din nou si vor venii din nou si din nou sa te distraga afara din meditatie. Dar tu, incearca macar 30-40 de minute zilnic, sa opresti infuentza galagioasa a gandurilor, care-ti vin din exterior si incearca sa-ti manipuleze si sa-ti controleze viatza.

Refacerea campului energetic prin meditatie, te protejeaza fatza de infulentzele mediului inconjurator, te fereste de hipnotizori, de varjitori, de impulsurile electromagnetice din atmosfera, transmisiile radio-tv, soarta-influentza-astrelor si altele.

Succes in tratament si antrenament si te asteptam cu noutati de reusita-victorioasa



ba denise inceteaza ma cu vampiri tai ,vampiri aia ai tai sunt oameni ca tn cu bune si rele nu mai fi penibil,esti si tu mare baiatu acum
kudika_5823
Postat pe 12 Mai 2012 17:01

[/quote]ba denise inceteaza ma cu vampiri tai ,vampiri aia ai tai sunt oameni ca tn cu bune si rele nu mai fi penibil,esti si tu mare baiatu acum [/quote]



Ai aparut si tu sugativa de globule rosii ?
Iti multumesc de confirmare !
De n-ai fi aparut ca sa-ti aperi etitatea vampirica, as fi crezut ca nu te-am lovit suficient de tare.

Dar acum, e totul perfect si concret! Am reusit sa te exorcizez si din trupul ei.


denis_3d25
Postat pe 12 Mai 2012 17:17
De la: denis_3d25, la data 2012-05-12 17:17:52
ba denise inceteaza ma cu vampiri tai ,vampiri aia ai tai sunt oameni ca tn cu bune si rele nu mai fi penibil,esti si tu mare baiatu acum [/quote]



Ai aparut si tu sugativa de globule rosii ?
Iti multumesc de confirmare !
De n-ai fi aparut ca sa-ti aperi etitatea vampirica, as fi crezut ca nu te-am lovit suficient de tare.

Dar acum, e totul perfect si concret! Am reusit sa te exorcizez si din trupul ei.


[/quote]denisica hai ma baietica revino cu picioarele pe pamant,fi barbat nu mai fi aerian
kudika_5823
Postat pe 12 Mai 2012 17:25
Buna o problema asemanatoare am avut si eu si iti sugerez sa iti iei un complex de vitamine ...cateva luni....eu asa mi-am revenit si acum sunt bine...fa si tu asta si scrie-mi un mesaj si spune mi te pup
kudika383789
Postat pe 13 Mai 2012 17:54
Cred ca nu ai nevoie de prea multew analize ci problema ta este la tine - o poti rezolva doar tu. In primul rand asigurate ca nu esti stresata si daca lucrezi mult asigurate ca ai un corp care consuma energie si daca nu ai o alimentatie sanatoasa poti sa ai aceste lesinuri- deci asigurate ca mananci cel putin de trei ori pe zi si ca mananci consistent. Aceasta este sfatul meu si cred ca daca te vei stresa mai putin si vei avea o alimentatie corespunzatoare - nu te vei mai confrunta cu aceasta problema. Poti incerca nu te coasta nimik !
kudika_nikole
Postat pe 13 Mai 2012 19:46
nu inteleg de ce sau sters unele poatari . am mai spus ca problema a inceput din clasa a11-a cu oboseala a continuat cu decaderi de calciu si incetinirea ritmului adica merg incet lucrez incet urc scarile greu obosesc ff repede in 2010 2011 ajungeam la urgenta o data la 3,luni cu decaderi de calciu in contrar cu faptul ca eu luam calciu insa anu asta sau transformat in stari de lesin si asa o data pe saptamana. numa as dormi si nam chef de nimic
am facut si analize de sange si EKG ,EEG ,am fost la 2 medici de familie ,neurolog psihiatru ,am facut o tomografie la cap ,analizediabet ,hepatita ,si toate astea cu rezultate foarte bune a si analize pt glanda FT4 TSH si ecografie la glanda si tote bune a zis medicu ca nam nimic si in contrar eu ma simt rau .
Am sa incero cura cu noni de tahiti si va spun cum a fost . ms de sfaturi . si apropo cine mia dat sf cu iesitu in natura o sa incerc ca sunt si ff stresata multumesc de sfat .
kudika_6180
Postat pe 24 Mai 2012 17:47
De la: kudika_6180, la data 2012-05-24 17:47:49nu inteleg de ce sau sters unele poatari . am mai spus ca problema a inceput din clasa a11-a cu oboseala a continuat cu decaderi de calciu si incetinirea ritmului adica merg incet lucrez incet urc scarile greu obosesc ff repede in 2010 2011 ajungeam la urgenta o data la 3,luni cu decaderi de calciu in contrar cu faptul ca eu luam calciu insa anu asta sau transformat in stari de lesin si asa o data pe saptamana. numa as dormi si nam chef de nimic
am facut si analize de sange si EKG ,EEG ,am fost la 2 medici de familie ,neurolog psihiatru ,am facut o tomografie la cap ,analizediabet ,hepatita ,si toate astea cu rezultate foarte bune a si analize pt glanda FT4 TSH si ecografie la glanda si tote bune a zis medicu ca nam nimic si in contrar eu ma simt rau .
Am sa incero cura cu noni de tahiti si va spun cum a fost . ms de sfaturi . si apropo cine mia dat sf cu iesitu in natura o sa incerc ca sunt si ff stresata multumesc de sfat .



Draga mea,o minivacanta ar fi foarte indicata in cazul tau,in cazul in care bugetul financiar si timpul iti permit sa evadezi, pentru o perioada scurta de timp,din localitatea de domiciliu!!!Factorii de stres sunt inamicii oricarei persoane,indiferent de tipologia sa!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 19:10
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:25:01
De la: kudika496520, la data 2012-04-23 22:09:22Am o problema care ma supara de vreo 2 ani a inceput cu oboseala si continua cu stari de lesin si ameteli o data la 3 luni la inceput o perioada o data pe saptama .Ameteliile le am cand ma ridic de pe un scaun sau din pat si dupa 2 3 pasi mi se face negru inaintea ochilor lesinul o data pe saptamana in tren metrou la munca depinde unde ma gaseste si daca stau intinsa imi revin uneori mai repede uneori reapare cand ma ridic si tre sa stau o zi intinsa mi am facut analiza de sange si au esit bine am fost la neurolog mia facut un EEG si a zis ca nam nimic
In concluzie sunt cu analizele perfecte si in contrar lesin in continu .Ce analize sa fac sau ca sa fac sa scap de lesin ?
hmm...in primul rand trebuia sa ne descrii mai mult evolutia acestor simptome ...adik ce inaltime,ce kg ai si daca mananci regulat sau te pedepsesti pt a slabi pt ca atunci...STII TU,FIECAR DETALIU CONTEAZA si au o explicatie toate...altfel mai stam de vorba pt ca cauze sunt multe,dar noi... sti cum suntem acum in fata acestui subiect?nupp...este ca si cum te-am consulta din avion.
Sanatate si ai grija de tine!!

ps.nu degeaba se zice:ESTI CEEA CE MANANCI



Mai apropiat de realitate ar fi--"Mananci ceea ce nu doresti sa fii"!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 19:34
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:54:17
De la: MissRainbow, la data 2012-05-24 19:34:51
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:25:01
De la: kudika496520, la data 2012-04-23 22:09:22Am o problema care ma supara de vreo 2 ani a inceput cu oboseala si continua cu stari de lesin si ameteli o data la 3 luni la inceput o perioada o data pe saptama .Ameteliile le am cand ma ridic de pe un scaun sau din pat si dupa 2 3 pasi mi se face negru inaintea ochilor lesinul o data pe saptamana in tren metrou la munca depinde unde ma gaseste si daca stau intinsa imi revin uneori mai repede uneori reapare cand ma ridic si tre sa stau o zi intinsa mi am facut analiza de sange si au esit bine am fost la neurolog mia facut un EEG si a zis ca nam nimic
In concluzie sunt cu analizele perfecte si in contrar lesin in continu .Ce analize sa fac sau ca sa fac sa scap de lesin ?
hmm...in primul rand trebuia sa ne descrii mai mult evolutia acestor simptome ...adik ce inaltime,ce kg ai si daca mananci regulat sau te pedepsesti pt a slabi pt ca atunci...STII TU,FIECAR DETALIU CONTEAZA si au o explicatie toate...altfel mai stam de vorba pt ca cauze sunt multe,dar noi... sti cum suntem acum in fata acestui subiect?nupp...este ca si cum te-am consulta din avion.
Sanatate si ai grija de tine!!

ps.nu degeaba se zice:ESTI CEEA CE MANANCI



Mai apropiat de realitate ar fi--"Mananci ceea ce nu doresti sa fii"!!!
BA NU DIN PUNCT DE VEDERE MEDICAL ESTE:EXACT CEEA CE MANACI ESTI SI SUFERI PT CA CEEA CE ISI FACE OMUL CU MANA LUI ESTE BUN FACUT SI SE NUMESTE LUCRUL MANUAL.



Ce gateste omu si cumpara cu mana lui nu mai este sigur pe el!
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 19:59
[quote name='criszoe' date='2012-05-24

[/quote]BA NU DIN PUNCT DE VEDERE MEDICAL ESTE:EXACT CEEA CE MANACI ESTI SI SUFERI PT CA CEEA CE ISI FACE OMUL CU MANA LUI ESTE BUN FACUT SI SE NUMESTE LUCRUL MANUAL. [/quote]


Draga mea,aici intervine liberul arbitru!!!Nu poti consuma ceva anume,daca nu doresti sa o faci,,,este adevarat,,,alimentatia lasa mult de dorit,,dar putem fi selectivi in ceea ce priveste natura si provenienta alimentelor!!!Sunt ceea ce mananc,,nu,Cris,,,sunt ceea ce vreau si accept sa mananc!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 20:05
Buna pt denise sau cum imi apare mie fosta membra Kudika.ro e buna ideea cu meditatia insa nu pot mai mult de 10 min ms mult .
kudika496520
Postat pe 1 Iunie 2012 20:20
De la: kudika496520, la data 2012-06-01 20:20:51Buna pt denise sau cum imi apare mie fosta membra Kudika.ro e buna ideea cu meditatia insa nu pot mai mult de 10 min ms mult .



Iti trebuie o anumita pregatire in domeniu,nu este chiar asa simplu de intrat in starea de meditatie profunda,iti sunt necesare niste conexiuni cu timpul si spatiul,practic,te deconectezi de la tot ceea ce inseamna mediu,oameni,perceperi,simturi,ramai doar cu tine insati,te regasesti in trupul si spiritul tau!!!Mie,imi reusesc astfel de momente,atunci cand scriu poezii,practic ma conectez la Univers!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Iunie 2012 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Testosteron marit :( 2 De la: Adriancicm 1 Noiembrie 2010 19:43
bronsiolita acuta bebe 2 ani 6 De la: roz5blue6lila7 12 Decembrie 2010 18:47
amenoree secundara?!halp me please:(( 3 De la: roxxana_soare 3 Martie 2011 23:41
Nu stiu ce sa mai fac ! 24 De la: kudika368134 17 Aprilie 2013 20:49
euthyrox = agitatie ? 3 De la: pinkkky 12 Iulie 2010 21:47