Setari Cookie-uri

folosirea produselor cosmetice naturale

Multe dintre noi,doamne,domnisoare, ne-am obisnuit sa ne ingrijim tenul si corpul cu diverse produse, insa niciodata nu ne-am gandit daca produsele pe care le folosim sunt cele mai bune. Unele sunt testate pe animale ceea ce ne duce cu gandul catre faptul ca nu stim daca noi, oamenii care le folosim putem fi alergici sau acele produse ne pot afecta datorita faptului ca ele contin substante chimice daunatoare pielii. Totusi, exista si producatori de cosmetice care isi prezinta avantajele folosirii lor:
- testarea lor doar pe oameni
- folosirea ambalajelor si a cataloagelor de prezentare doar din hartie si materiale reciclabile
-folosirea produselor/ingredientelor naturale care ingrijesc, catifeleaza si hidrateaza pielea.
De aceea, sfatul meu este ca atunci cand dorim sa ne cumparam un produs cu adevarat bun si care sa nu ne afecteze sa citim bine eticheta de prezentare si sa incercam sa aflam cat mai multe date despre firma producatoare!

Pe curand!
Ana_Maria_A_1
Postat pe 10 Mai 2012 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
card de fidelitate Marionnaud 3 De la: Titanika 2 Iulie 2013 10:37
INSCRIU REPREZENTANTI AVON IN TOATA TARA 3 De la: VICNICO2010 24 Ianuarie 2011 08:24
Tatuaje Iasi 2 De la: ktaLINE 24 Octombrie 2012 15:32
Lipoaspiratia cu ultrasunete 1 De la: kudika468272 9 Noiembrie 2011 08:58
Ce parere aveti despre produsele Label.M de la Toni&Guy? 1 De la: mariamaria 29 Aprilie 2010 17:12