Setari Cookie-uri

Help fetelor!!

buna,am si eu cateva intrebari si sper sa primesc si raspunsurile la ele
1) am auzit ca uleiul de morcovi te ajuta sa te epilezi unifor si cat mai repede.Este adevarat?
2)Parul de pe corp,de fapt puful care il are toata lumea fie el mai blond sau mai brunet se deschide la culoare daca stam mult la soare de ex la mare...(eu il am putin spre mare deci oarecum vizibil si ideea e ca vreau sa se faca galben mai mult spre alb,fara apa oxigenata) se poate?
3)stiti ceva masti naturale pt ten si pentru corp care sa imi faca pielea fina,am o piele hiper mega sensibila,numai daca pun putin un deget pe fata sau pe brate si imediat imi apar cosulete
kudika438013
Postat pe 11 Mai 2012 09:31
Spre maro* scuze
kudika438013
Postat pe 11 Mai 2012 09:32
De la: kudika438013, la data 2012-05-11 09:31:32buna,am si eu cateva intrebari si sper sa primesc si raspunsurile la ele
1) am auzit ca uleiul de morcovi te ajuta sa te epilezi unifor si cat mai repede.Este adevarat?
2)Parul de pe corp,de fapt puful care il are toata lumea fie el mai blond sau mai brunet se deschide la culoare daca stam mult la soare de ex la mare...(eu il am putin spre mare deci oarecum vizibil si ideea e ca vreau sa se faca galben mai mult spre alb,fara apa oxigenata) se poate?
3)stiti ceva masti naturale pt ten si pentru corp care sa imi faca pielea fina,am o piele hiper mega sensibila,numai daca pun putin un deget pe fata sau pe brate si imediat imi apar cosulete



1.Nu,nu este adevarat,,uleiul de morcovi are alte proprietati si intrebuintari,,fiind intrebuintat in atenuarea semnelor aduse de imbatranirea biologica.Betacarotenul continut de morcovi,are rolul de tonifiant pentru piele.
2.Poate fi o cale de decolorare a pigmentului parului de pe corp,dar nu iti recomnad bronzarea necontrolata,excesiva,,aceasta poate aduce probleme de sanatate ulterioare.
3.Daca tot ai facut referire la uleiul de morcov,,se pot face diferite masti faciale si mai poate fi folosit in diverse combinatii,utilizate la intretinerea corpului.In spatiul virtual, se gasesc nenumarate solutii ,eficiente in rezolvarea problemei tale.
MissRainbow
Postat pe 11 Mai 2012 09:58
...cocktail molotov, cu uz extern...
rondina
Postat pe 11 Mai 2012 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul despre parul dumneavoastra !!! 8 De la: franziska_eu 22 Ianuarie 2012 00:53
sanatate si frumusete cu colagen pur 1 De la: condo003049 24 Martie 2012 12:31
acidul hialuronic 24 De la: cristinamei 18 Octombrie 2017 18:59
SUBIECT FIERBINTE!!! 29 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:40
marirea sanilor prin grasime proprie 30 De la: kukla 10 Februarie 2010 23:22