Setari Cookie-uri

Gingii care sangereaza

Buna ziua,

Avand in vedere ca am niste probleme de ceva timp cu gingiile, as vrea sa ma asigur daca e ok sa folosesc apa de gura si o pasta speciala de dinti pentru a scapa de sangerarea gingiilor. Sunt cam nelinistita pentru ca problema persista de ceva timp si nu stiu daca ma pot baza doar pe o pasta de dinti speciala si apa de gura. M-ar ajuta niste sfaturi competente.

Multumesc mult,
Aurora
kudika_7144
Postat pe 11 Mai 2012 16:59
De la: kudika_7144, la data 2012-05-11 16:59:18Buna ziua,

Avand in vedere ca am niste probleme de ceva timp cu gingiile, as vrea sa ma asigur daca e ok sa folosesc apa de gura si o pasta speciala de dinti pentru a scapa de sangerarea gingiilor. Sunt cam nelinistita pentru ca problema persista de ceva timp si nu stiu daca ma pot baza doar pe o pasta de dinti speciala si apa de gura. M-ar ajuta niste sfaturi competente.

Multumesc mult,
Aurora



Incearca sa consulti un medic stomatolog ,cu competente in paradontologie!!!Dupa care urmeaza celelalte mijloace de tratare gingiilor.
MissRainbow
Postat pe 11 Mai 2012 17:03
Poate ai o gingivita! O poti trata rapid cu medicamentul "Tratul" capsule sau solutie injectabila!
rondina
Postat pe 11 Mai 2012 20:00
Hello,

Eu iti pot recomanda cu multa incredere medicamentul Piascledine 300 care e facut din avocado si soia - e natural si foarte eficient pentru astfel de probleme. poti merge si la un medic, e bine sa fii sigura ca nu sunt probleme mai grave decat crezi.

multa sanatate
sa auzim de bine!
Monicamm85
Postat pe 18 Mai 2012 17:36
De la: rondina, la data 2012-05-11 20:00:18Poate ai o gingivita! O poti trata rapid cu medicamentul "Tratul" capsule sau solutie injectabila!



sau cu ?
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 18 Mai 2012 18:42
Monica,
imi poti spune mai multe despre acest medicament si unde il pot gasi, inclusiv pretul?

as fi interesata daca zici ca e bun
multumesc
kudika_7144
Postat pe 7 Iunie 2012 15:53

Buna,

Piascledine 300 costa pana in 50 de ron, cel putin eu asa stiam si se gaseste sub forma de capsule care contin extract de soia si avocado. Il poti gasi in farmacie.

mult succes,
sa ne tii la curent
monica

Monicamm85
Postat pe 8 Iunie 2012 16:29
Iei tratament anticoagulant cumva? -asa s-ar explica sangerarea.Se mai explica prin lipsa vitaminei C .Daca stii,marinarii care raman fara fructe si legume proaspeta si mananca doar pesmeti aveau asa ceva.Le sangera gingiile si le cadeau dintii -scorbut,adica.Asta cand nu erau frigiderele inventate.Mananci cruditati?! Baga material proaspat o perioada; daca persista problema,fugi la stomatolog .Consultatia-i in jur de 50 lei,mai aflii noutati despre carii,mai stie si el o pasta de dinti alta decat in reclama sau poate tot p-aia...
nicossia
Postat pe 8 Iunie 2012 17:14
Buna Nicossia,

Nu am luat un tratament anticoagulant si nici scorbut nu cred ca am. In schimb, am citit ca sangerarile gingivale pot duce la aparitia parodontozei, ceea ce ma cam sperie.
La mine cred ca e vorba si de o lipsa de calciu si fier fiindca am mai multe simptome care ma duc la concluzia asta. Acum o sa vad ce va zice si medicul meu pentru ca m-am incumetat sa merg pana la urma saptamana viitoare.
Vreau sa intreb si de Piascledine pentru ca mi se pare ok ca efecte si compozitie.

Multumesc mult pentru sfaturi si info.

O zi faina!
kudika_7144
Postat pe 12 Iunie 2012 18:33
Sa ai o zi buna si tu!
-scorbutul nu cred ca mai exista,ziceam c-ar trebui sa bagi mai multe cruditati.
-parodontoza e cauzata de tartru+mizerii pe langa dinti,care macina si gingia,si slabeste radacina dintelui.Adica dintele se clatina.O si sangera?!
-poate ai si alte lipsuri minerale,stii tu mai bine.Am zis vit C,fiindca ea-i cu rezistenta vaselor si coagularea.
-nu sunt medic.
nicossia
Postat pe 14 Iunie 2012 19:15
De la: Laurentiu_Rigafrypto_1, la data 2012-05-18 18:42:03
De la: rondina, la data 2012-05-11 20:00:18Poate ai o gingivita! O poti trata rapid cu medicamentul "Tratul" capsule sau solutie injectabila!



sau cu ?

cu ?
rondina
Postat pe 14 Iunie 2012 19:29
Am avut si eu aceasta probleme la gingii si am folost medicamentele Aulin si dupa cateva zile mi-a trecut.
kudika_9833
Postat pe 14 Iunie 2012 19:38
Buna,

nu stiam ca aulinul e bun pentru sangerarile gingiilor, insa stiu ca e un medicament foarte puternic. am luat piascledine intre timp si parca e mai bine acum. astept sa vad ce se intampla dupa mai mult timp.

keep in touch
kudika_7144
Postat pe 19 Iunie 2012 15:52
E muult mai bine, nu-mi mai sangereaza gingiile!!!! Va multumeeesc mult ca mi-ati recomandat Piascledine 300, e foarte bun. O sa iau mai mult timp ca sa nu mai am probleme pe viitor.

O zi minunata sa aveti!
kudika_7144
Postat pe 21 Iunie 2012 16:10
Si eu aveam aceeasi problema, am luat paradontax apa de cura si in 3 saptamani au disparut.Clateam de 2 3 ori pe zi simplu si rapid.
Cosmeticabio_Ro_1
Postat pe 8 Iulie 2012 13:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de pareri. 4 De la: ofee 7 Septembrie 2010 16:23
ajutor!!!!!!!!!! 34 De la: euanca 31 Ianuarie 2011 13:41
MEDICUL NE SFATUIESTE ! 4 De la: sirghea 30 August 2010 14:11
Defect dantura 4 De la: PisyAlecsya 1 Iulie 2012 20:35
luxatie la genunche si kinetoterapie.. 2 De la: Sasha_Criss 5 August 2014 16:01