Setari Cookie-uri

GIARDIA- salbesc intruna,,cine a rezolvat-o?

AM vo 2 ani de-acum..de cand slabesc si nu mai asimilez nimic..faceam sala avema 90 kg acum am 80 kg si forma nasoalaI(burtica). Nu-i vb cu nu mia merg la sala, dar nici macar nu mia fac febra, nu mai simt decat ca ma satur imediat si nu asimilez.

Am facut Zentel, Tinidazol, am luat si seminte de dovleac dar la fel ma simt..

CUM SE SCAPA DE EA va rog oameni buni..
alex225395
Postat pe 5 Iulie 2010 22:59
Ai nevoie de probiotice,si ceva care sa-ti regleze flora microbiana.Poate te pot ajuta.
kudika189811
Postat pe 8 Iulie 2010 16:08
De la: alex225395, la data 2010-07-05 22:59:08AM vo 2 ani de-acum..de cand slabesc si nu mai asimilez nimic..faceam sala avema 90 kg acum am 80 kg si forma nasoalaI(burtica). Nu-i vb cu nu mia merg la sala, dar nici macar nu mia fac febra, nu mai simt decat ca ma satur imediat si nu asimilez.

Am facut Zentel, Tinidazol, am luat si seminte de dovleac dar la fel ma simt..

CUM SE SCAPA DE EA va rog oameni buni..

urgent trebuie sa scapi de ea ca a inceput sa-ti pape si neuronii!
miss_darine
Postat pe 9 Iulie 2010 10:59
http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/flagyl-comprimate-orale_10943

Si un consult la medicul de familie care cu siguranta iti va recomanda un laborator bun de analize!

Bafta!
Kyiutza
Postat pe 4 August 2010 23:07
BTW.. de unde stii ca e Giardia?
Kyiutza
Postat pe 4 August 2010 23:11
Cine a rezolvat-o acasa singurel cu ce a avut in dotare ?Nu e mai simplu daca mergi la un doctor?
Barbie30
Postat pe 4 August 2010 23:28
De la: Kyiutza, la data 2010-08-04 23:11:35BTW.. de unde stii ca e Giardia?
ei de unde stie/?isi maninca mucii...
utad
Postat pe 4 August 2010 23:32
Eu zic sa te duci fuguta la medic sa te trateze pana nu apar astia cu produse "garantat si 100% naturale suna-ma sa ti-l vand io" care se vand excelent pe net pentru n-are rost sa plateasca reclama inainte de vanzarea produsului (adica ca n-au tupeu sa se afiseze cu ele prin farmacii). Nu de bune ce sunt si pt ca tin la pretul (deloc) scazut.. ci pur si simplu pentru ca nimeni pe lumea asta nu autorizeaza asa ceva ca preparat medicamentos sau supliment alimentar..
Kyiutza
Postat pe 5 August 2010 09:09
kudika226898
Postat pe 5 August 2010 18:04
De la: alex225395, la data 2010-07-05 22:59:08AM vo 2 ani de-acum..de cand slabesc si nu mai asimilez nimic..faceam sala avema 90 kg acum am 80 kg si forma nasoalaI(burtica). Nu-i vb cu nu mia merg la sala, dar nici macar nu mia fac febra, nu mai simt decat ca ma satur imediat si nu asimilez.

Am facut Zentel, Tinidazol, am luat si seminte de dovleac dar la fel ma simt..

CUM SE SCAPA DE EA va rog oameni buni..

De unde stii ca ai geardia??
Cam astea sunt simptomele, dar............, ai facut analize?, a iesit la analize ca ai geardia??. Tratament pentru geardia este eficient doar atunci cand ti-a iesit la analize, imediat trebuie sa ei tratamentul prescris de medic.
Geardia la analize ies numai ouale si larvele, (vezi pe biletul de analize chisti geardia ),imediat trebuie si tratamentul, altfel faci tratament degeaba si in plus iti otravesti organismul degeaba. Pe parcus iti slabeste organismul(imunitatea), ei se imultesc f. tare si devin rezistenti la tratamente. O inmultire peste medie afecteaza fierea, ficatul,.
Concluzie; tratament geardia imediat ce au iesit la analize, la doua saptamani are loc depunere oua(chisti), din doua in doua saptamani repetata analiza. geardia traieste in intestinul subtire si in fiere daca se imultesc f. mult pot trece spre ficat si inflameaza tesuturile ,poate simila o hepatita toxica. Geardia este un vierme microscopic foarte toxic, care circula odata cu sangele, si datorita toxinelor vei avea o lipsa de oxigenare, ajuns in creer, vei avea dureri de cap, ameteli,pierderea echilibrului etc.
Daca stii ca de 2 ani, ai descoperit asta si tratamentele au fost ineficiente, mergi la un medic de specialitate. gastrointerocolog, si cerei sa-ti faca si transaminazele. La tratamentele pentru geardia se ia si hepatoprotectoare. Probiotice se ia daca observi in scaun mucus, sau preventiv poti lua dimineata pe somacul gol o lingurita de tarate de grau, geardia poate sa inflameze mucusul de pe intestine,pentru ca a colo stau , se prind ca ciorchinii pe peretii intestinului subtire.
dorina27
Postat pe 17 August 2010 08:51

De unde stii ca ai geardia??
Cam astea sunt simptomele, dar............, ai facut analize?, a iesit la analize ca ai geardia??. Tratament pentru geardia este eficient doar atunci cand ti-a iesit la analize, imediat trebuie sa ei tratamentul prescris de medic.
Geardia la analize ies numai ouale si larvele, (vezi pe biletul de analize chisti geardia ),imediat trebuie si tratamentul, altfel faci tratament degeaba si in plus iti otravesti organismul degeaba. Pe parcus iti slabeste organismul(imunitatea), ei se imultesc f. tare si devin rezistenti la tratamente. O inmultire peste medie afecteaza fierea, ficatul,.
Concluzie; tratament geardia imediat ce au iesit la analize, la doua saptamani are loc depunere oua(chisti), din doua in doua saptamani repetata analiza. geardia traieste in intestinul subtire si in fiere daca se imultesc f. mult pot trece spre ficat si inflameaza tesuturile ,poate simila o hepatita toxica. Geardia este un vierme microscopic foarte toxic, care circula odata cu sangele, si datorita toxinelor vei avea o lipsa de oxigenare, ajuns in creer, vei avea dureri de cap, ameteli,pierderea echilibrului etc.
Daca stii ca de 2 ani, ai descoperit asta si tratamentele au fost ineficiente, mergi la un medic de specialitate. gastrointerocolog, si cerei sa-ti faca si transaminazele. La tratamentele pentru geardia se ia si hepatoprotectoare. Probiotice se ia daca observi in scaun mucus, sau preventiv poti lua dimineata pe somacul gol o lingurita de tarate de grau, geardia poate sa inflameze mucusul de pe intestine,pentru ca a colo stau , se prind ca ciorchinii pe peretii intestinului subtire.[/quote]

Giardia intestinalis ce are doamna asta cu tine de nu te poate striga pe numele tau adevarat? O fi de la gramatica sau de la gastrointerocolog? Hmmmmm, mare e gradina ta Doamne!
kudika225175
Postat pe 19 August 2010 22:52
pt a descoperi giardia se face un examen coproparazitologic. iar in urma rezultatului daca este sau nu pozitiv se recomanda un medicament ,iar administrarea lui se va repeta la 2 saptamani, apoi se mai repeta odata analiza si se mai administreaza, medicamentul, daca este cazul. este o boala care se raspandeste, iar tratamentul il vor face si ceilalti care au intrat in contact.
budurea_mihaelaliliana
Postat pe 7 Septembrie 2010 19:25
Exista un produs natural pentru GIARDIA care nu face praf ficatul. Este un sirop natural numit NIKVORM. In gasesti la magazinele naturiste si poate si in unele farmacii. Este foarte bun. Chiar daca nu ai giardia nu strica o deparazitare.
SANATATE!
kudika187667
Postat pe 9 Octombrie 2010 06:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gingii care sangereaza 15 De la: kudika_7144 8 Iulie 2012 13:41
Boli vaginale 6 De la: deliapetrescu@yahoo.com 28 Martie 2011 13:07
infectie urinara fetita 11 luni 14 De la: ivanescu 12 Decembrie 2010 11:29
menstruatia.. 32 De la: kudika374077 26 August 2011 20:12
DEPRESIA. 17 De la: kudica_roxana 22 Februarie 2011 14:39