Setari Cookie-uri

Hello

Am un inceput de parodontoza, am fost la medic si mi-a recomandat doar pasta de dinti si apa speciala pentru aceasta afectiune. Se mai confrunta cineva cu asta? eu am mari indoieli ca doar cele doua pot ajuta la remedierea problemei si la stoparea bolii. sunt foarte ingrijorata, ma gandesc sa mai consult si alti medici insa m-am gandit sa va scriu si voua pentru ca am vazut ca se dezbat multe subiecte pe kudika.

irina
kudika_8118
Postat pe 22 Mai 2012 15:51
De la: kudika_8118, la data 2012-05-22 15:51:24Am un inceput de parodontoza, am fost la medic si mi-a recomandat doar pasta de dinti si apa speciala pentru aceasta afectiune. Se mai confrunta cineva cu asta? eu am mari indoieli ca doar cele doua pot ajuta la remedierea problemei si la stoparea bolii. sunt foarte ingrijorata, ma gandesc sa mai consult si alti medici insa m-am gandit sa va scriu si voua pentru ca am vazut ca se dezbat multe subiecte pe kudika.

irina



Consulta si alti medici paradontologi!!Exista si tratamente naturiste pentru tratarea paradontopatiei,trebuie doar sa intri in contact cu un medic fitoterapeut.Tinand cont ca boala este la faza incipienta,cred ca acesta este motivul pentru care ti s-au prescris ,doar cele enumerate de tine.
MissRainbow
Postat pe 22 Mai 2012 15:58
Buna,

eu iti recomand piacledine 300, e un medicament natural din extract de soia si avocado pentru parodontoza. cred ca ti-ar prinde f bine, mai ales daca zici ca boala e in stadiul incipient. e bine sa mai vezi si alti medici, eu cunosc persoane care l-au folosit si sunt multumita.

numai bine,
monica
Monicamm85
Postat pe 23 Mai 2012 17:38
sa corectez "piascledine 300" am vrut sa scriu, sa nu se inteleaga gresit :)
Monicamm85
Postat pe 23 Mai 2012 17:39
iti multumesc pentru sfat, insa nu vreau sa-mi schimb dintii, vreau sa-i mentin sanatosi cat mai mult timp pe cei pe care ii am. Am vazut ca si medicul meu recomanda piascledine despre care mi-ai zis si tu, Monica. am inceput sa iau de cateva zile, medicul mi-a zis ca e bine sa il iau cateva luni si apoi sa revin la control.

multumesc pentru sugestii.

o zi faina
kudika_8118
Postat pe 7 Iunie 2012 17:21
De la: kudika_8118, la data 2012-05-22 15:51:24Am un inceput de parodontoza, am fost la medic si mi-a recomandat doar pasta de dinti si apa speciala pentru aceasta afectiune. Se mai confrunta cineva cu asta? eu am mari indoieli ca doar cele doua pot ajuta la remedierea problemei si la stoparea bolii. sunt foarte ingrijorata, ma gandesc sa mai consult si alti medici insa m-am gandit sa va scriu si voua pentru ca am vazut ca se dezbat multe subiecte pe kudika.

irina


Ar trebui sa intaresti sanatatea gingiilor folosind in mod regulat pasta de dinti Paradontax si apa de gura Meridol.

De asemenea, in privinta problemei tale, ar trebui sa ceri parerea si unui alt medic stomatolog, dar cat mai urgent, pana nu vei incepe sa-ti pierzi dintii.

Si nu mai uita sa te duci de doua ori pe an la control periodic la stomatolog, dar incearca sa folosesti in mod regulat si ata dentara imediat dupa ce te-ai spalat pe dinti.

Multa sanatate iti doresc!
kokeshi
Postat pe 7 Iunie 2012 20:01
Incearca un tratament simplu si nataurist :
40 picaturi tinctura de propolis diluate in 50 ml apa
tine in gura cinci minute de 3/zi
vizita periodica la dentist este esentiala .
Parodontoza nu se vindeca ,dar se poate incetini procesul de agravare .
kudika_3939
Postat pe 7 Iunie 2012 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire 1 De la: kudika_1045351 19 Martie 2023 09:56
Teama de a pune stop partenerului 1 De la: kudika_1044513 6 Ianuarie 2023 22:42
iubire complicata 7 De la: kudika320796 29 Aprilie 2011 08:47
Scleroza multipla 10 De la: lenalazar66 22 Octombrie 2015 11:18
Nu mai iubesc. 3 De la: kudika_16162 4 Octombrie 2013 21:43