Setari Cookie-uri

Sunt la pamant!! Vreau sa ma ridic !!

Buna...Acel moment cand simt ca nu mai am rost in lume..Am avut o relatie de 5 ani cu certuri si impacari..am fost despartiti si 1 an timp in care eu am avut o alta relatie..dar mereu ne am intors unul la celalalt crezand ca suntem meniti sa fim impreuna.Am 24 el la fel..ne cunostem inca din generala ..anul trecut in 2013 ne despartiseram iar deoarece nu am avut aceleasi planuri de viitor el vrand sa plecam pe vapor..intr un final a plecat el dar eu l am asteptat 9 luni de zile..dupa ce a venit ,am incercat sa fim iar un cuplu dar nu se poate se pare..el este schimbat s a inchis in el,e rautacios ,egoist,e dependent de jpcul acela Dota,,nu mai vede pe nimeni in jurul lui,familie,pe mn ,rude..e schimbat total.La un moment dat mi a zis ca sta pref cu sentimentele ca nu se mai recunoste,ca simte ca nici pt parintii lui nu prea mai are sentimente!!de mine ce sa mai zic!! Mi am dat seama ca este un imatur si rabdarea mea sa se schimbe a ajuns la capat.Ne-am despartit si imi este f greu pt ca ma vedeam f departe,aveam si planuri de copil si viitor..dar...cu cine??? el insusi este un copil..M am saturat 5 ani de zile sa fim mereu asa in impas,sa nu stie ce vrea ce simte...Insa acum eu singura ma simt oricbil simt nevoia sa fiu cu cineva care sa ma aprecieze,sa fie langa mine...exista insa un baiat cu suflet aordinar care ma iubeste de 1 an jumatate fara sa fii avut vreo relatie..si mereu a zs ca ma asteapta oricand..imi este frica sa i dau aceasta sansa..stiu ca m ar iubii ar fii atent cu mine,,,dar imi este frica,nu am mai fost cu alti barbati...stiu ca poate o sa radeti dar parca mi e sila asa si sa ma sarut cu alt barbat..la sex nici nu se pune vb...tin sa mentionez ca e frumusel,pot spune ca este mult mai aratos decat copilul langa care am piedut atatiea ani,refuzand atentia si dragostea altor barbati pt el!!!
Delia-
Postat pe 23 August 2014 20:10
Imi cer scuze pentru unele cuvinte scrise gresit ,dar am scris plangand ,,sper sa ma intelegeti !Va multumesc!
Delia-
Postat pe 23 August 2014 20:14
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:10:37Buna...Acel moment cand simt ca nu mai am rost in lume..Am avut o relatie de 5 ani cu certuri si impacari..am fost despartiti si 1 an timp in care eu am avut o alta relatie..dar mereu ne am intors unul la celalalt crezand ca suntem meniti sa fim impreuna.Am 24 el la fel..ne cunostem inca din generala ..anul trecut in 2013 ne despartiseram iar deoarece nu am avut aceleasi planuri de viitor el vrand sa plecam pe vapor..intr un final a plecat el dar eu l am asteptat 9 luni de zile..dupa ce a venit ,am incercat sa fim iar un cuplu dar nu se poate se pare..el este schimbat s a inchis in el,e rautacios ,egoist,e dependent de jpcul acela Dota,,nu mai vede pe nimeni in jurul lui,familie,pe mn ,rude..e schimbat total.La un moment dat mi a zis ca sta pref cu sentimentele ca nu se mai recunoste,ca simte ca nici pt parintii lui nu prea mai are sentimente!!de mine ce sa mai zic!! Mi am dat seama ca este un imatur si rabdarea mea sa se schimbe a ajuns la capat.Ne-am despartit si imi este f greu pt ca ma vedeam f departe,aveam si planuri de copil si viitor..dar...cu cine??? el insusi este un copil..M am saturat 5 ani de zile sa fim mereu asa in impas,sa nu stie ce vrea ce simte...Insa acum eu singura ma simt oricbil simt nevoia sa fiu cu cineva care sa ma aprecieze,sa fie langa mine...exista insa un baiat cu suflet aordinar care ma iubeste de 1 an jumatate fara sa fii avut vreo relatie..si mereu a zs ca ma asteapta oricand..imi este frica sa i dau aceasta sansa..stiu ca m ar iubii ar fii atent cu mine,,,dar imi este frica,nu am mai fost cu alti barbati...stiu ca poate o sa radeti dar parca mi e sila asa si sa ma sarut cu alt barbat..la sex nici nu se pune vb...tin sa mentionez ca e frumusel,pot spune ca este mult mai aratos decat copilul langa care am piedut atatiea ani,refuzand atentia si dragostea altor barbati pt el!!!


Lupta cu tine insuti, cu interiorul tau si vei vedea ca intr-o zi vei gasi puterea de a o lua de la capat alaturi de alt barbat. Daca esti constienta ca fosta relatie numai functiona de ce nu poti sa inchei acel capitol si sa deschizi o alta etapa a vietii alaturi de altcineva?
te cred, ca ai sentimentul de reticenta fata de ceilalti barbati, dar asteapta o perioada de timp si o sa vezi ca totul va deveni doar o simpla amintire si ca o sa te refaci complet dupa acea relatie. Eu cred ca ai nevoie de o perioada in care sa fi singura. 1-2 luni ar trebui sa-ti faci ordine in ganduri si sa dai sansa celor ce vor sa lege o relatie cu tine.
Esti destul de tanara, in ziua de azi fetele se casatoresc mai tarziu, ai grija la alegerile pe care le faci in viitor. NU-l mai cauta pe fostul in toii barbatii care sunt acum in jurul tau, pt ca nu o sa rezolvi nimic asa. Debaraseaza-te de trecut si priveste viitorul. Stiu ca e usor de spus si greu de facut, dar fara putina vointa nu vei putea reusi.
Sasha_Criss
Postat pe 23 August 2014 20:23
De la: Delia-Maya, la data 2014-08-23 20:10:37Buna...Acel moment cand simt ca nu mai am rost in lume..Am avut o relatie de 5 ani cu certuri si impacari..am fost despartiti si 1 an timp in care eu am avut o alta relatie..dar mereu ne am intors unul la celalalt crezand ca suntem meniti sa fim impreuna.Am 24 el la fel..ne cunostem inca din generala ..anul trecut in 2013 ne despartiseram iar deoarece nu am avut aceleasi planuri de viitor el vrand sa plecam pe vapor..intr un final a plecat el dar eu l am asteptat 9 luni de zile..dupa ce a venit ,am incercat sa fim iar un cuplu dar nu se poate se pare..el este schimbat s a inchis in el,e rautacios ,egoist,e dependent de jpcul acela Dota,,nu mai vede pe nimeni in jurul lui,familie,pe mn ,rude..e schimbat total.La un moment dat mi a zis ca sta pref cu sentimentele ca nu se mai recunoste,ca simte ca nici pt parintii lui nu prea mai are sentimente!!de mine ce sa mai zic!! Mi am dat seama ca este un imatur si rabdarea mea sa se schimbe a ajuns la capat.Ne-am despartit si imi este f greu pt ca ma vedeam ...........................................


Nestiind in ce consta acel joc,nu ma pot exprima in ceea ce privesc efectele in timp in viata si relatia voastra!!!

Draga mea,ti-am citit povestea,se pare ca,timpul desfasurat pe parcursul celor cinci ani de relatie,nu este de partea voastra,anumite slabiciuni de-ale iubitului tau v-au marcat relatia,probabil nici tu nu mai ai rabdare cu el intrucat a intervenit rutina intre voi doi,a disparut acea flacara,care v-a alimentat iubirea!!!Nu sunt multe de facut in ceea ce priveste indreptarea lucrurilor!!!!

Ia totul ca pe o etapa din viata ta si sa nu-ti fie teama ,niciodata,sa iei viata de la capat,caci, ce nu te-a distrus in relatia actuala,te va pregati pentru urmatoarea relatie!!!O noua relatie inseamna noi emotii,alte trairi cu alta intensitate,alta atitudine,alta forma a nerabdarii de a fi iubita,alte asteptari,deci nu exista motive,care sa te impiedice sa incepi un alt drum!!!

Mergi acolo unde te indreapta inima,dar fara sa suferi!!!In iubire,nu exista judecati rationale,ci doar ganduri temporare!!!Du-te acolo unde esti dorita,nu unde esti subestimata!!!Nu te gandi la saruturi,la noptile pline de dragoste,caci acestea vor veni la timpul lor,nu le anticipa,caci ele nu vor asculta de ordinile tale,ci de numai de propriul lor ritm!!!
kudika_15804
Postat pe 23 August 2014 20:26
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:14:30Imi cer scuze pentru unele cuvinte scrise gresit ,dar am scris plangand ,,sper sa ma intelegeti !Va multumesc!


Stiu stiu ca e greu sa fi cu moralul la pamant. Cu totii avem momente depresive, de tristete prelungita, dar in cele din urma crede-ma ca totul va fi bine. Viata merge inainte si fara sa vrei trecutul ramane in urma. Vei merge cu fata spre viitor lasand totul in urma. Nu-l cauta pe fostul in prezent, pt ca te vei trezi in trecut.
Sasha_Criss
Postat pe 23 August 2014 20:27
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:14:30Imi cer scuze pentru unele cuvinte scrise gresit ,dar am scris plangand ,,sper sa ma intelegeti !Va multumesc!



Nu iti face probleme,toti gresim la tastare,din varii motive,cine stie sa citeasca si sa inteleaga,o va face indiferent de greselile involuntare!!!
kudika_15804
Postat pe 23 August 2014 20:27
Asa este,ai dreptate ..dupa fiecare despartire de el am gasit puterea sa merg mai departe..chiar am avut si o relatie de un an ,unde pusesem si acolo sentiment dar era ceva diferit..baiatul acela nu era pt mn desii ma iubea dar era mai golan nu aveam viitor langa el..asa ca tot la fostul m am intors mereu mereu..Insa de cand era plecat am vb ca asta sa fie ultima impacare si ma doare ca nu a mers,totul din vina lui pt ca a fost prea ocupat nu a avut timp si pt mine..a fost acaparat de jocul lui si nu mai vede nimic..Acest baiat mi a zis ca are rabdare,ca o sa astepte s ami mai revin,vrea s ama scoata din casa,eu insa nu mi doresc decat sa plang,sa zac..asa simt ca vreau sa ma descarc..Ma doare sufletul pt ca a fost f indiferent si am ajuns sa ne despartim...Vreau sa i acord acestui baiat sansa pt ca este un om bun s a vazut ,mi a demostrat,cand am fost la greu m a ajutat desii nu am avut nici o relatie...Dar...mereu acel dar..mi e fricA....Tot viitorul l am vazut in fostul..Toata viata mea...aveam atatea planuri..toata familia lui ma iubea si chiar le pare ff rau ca el nu a stiut sa ma aprecieze.....
Delia-
Postat pe 23 August 2014 20:30
Kudik 804 ai f mare dreptate cand ai zis sa ma duc acolo unde sunt dorita nu subestimata !!!! M au trecut fiorii cand am citit.
Delia-
Postat pe 23 August 2014 20:38
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:38:16Kudik 804 ai f mare dreptate cand ai zis sa ma duc acolo unde sunt dorita nu subestimata !!!! M au trecut fiorii cand am citit.


De ce.draga mea?????Nu trebuie sa te descurajezi,mergi mai departe,fiecare lovitura primita in plin te va cali,acesta este rostul dezamagirilor din viata,niciuna nu trebuie sa te puna la pamant!!!
kudika_15804
Postat pe 23 August 2014 20:44
Mai este o frica de a mea...Imi este frica ca nu o sa mai vad in nici un barbat chestia aceea sa am o familie,un copil..Pt ca toate le am vazut cu el...ne potriveam f bn amndoi..de aceea sunt tare dezamgita pt ca o data cu despartirea mi s au ruinat si dorintele,planurile...e greu...f greu
Delia-
Postat pe 23 August 2014 20:47
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:30:55Asa este,ai dreptate ..dupa fiecare despartire de el am gasit puterea sa merg mai departe..chiar am avut si o relatie de un an ,unde pusesem si acolo sentiment dar era ceva diferit..baiatul acela nu era pt mn desii ma iubea dar era mai golan nu aveam viitor langa el..asa ca tot la fostul m am intors mereu mereu..Insa de cand era plecat am vb ca asta sa fie ultima impacare si ma doare ca nu a mers,totul din vina lui pt ca a fost prea ocupat nu a avut timp si pt mine..a fost acaparat de jocul lui si nu mai vede nimic..Acest baiat mi a zis ca are rabdare,ca o sa astepte s ami mai revin,vrea s ama scoata din casa,eu insa nu mi doresc decat sa plang,sa zac..asa simt ca vreau sa ma descarc..Ma doare sufletul pt ca a fost f indiferent si am ajuns sa ne despartim...Vreau sa i acord acestui baiat sansa pt ca este un om bun s a vazut ,mi a demostrat,cand am fost la greu m a ajutat desii nu am avut nici o relatie...Dar...mereu acel dar..mi e fricA....Tot viitorul l am vazut in fostul..Toata viata mea...aveam atatea planuri..toata familia lui ma iubea si chiar le pare ff rau ca el nu a stiut sa ma aprecieze.....



Indiferenta in iubire este un dusman mult mai aprig,chiar decat lipsa iubirii,caci ea aduce apatie,lupta acerba cu propriile frustrari si mii de intrebari la care nu vei primi niciodata raspunsuri !!!

Ti-e frica????Nu este cazul!!!Fa un schimb de locuri si afla modul cum s-ar fi comportat iubitul tau in situatie similara !!!!Crezi ca ar fi regretat ,in aceeasi proportie cu cat suferi tu acum????
kudika_15804
Postat pe 23 August 2014 20:50
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:47:45Mai este o frica de a mea...Imi este frica ca nu o sa mai vad in nici un barbat chestia aceea sa am o familie,un copil..Pt ca toate le am vazut cu el...ne potriveam f bn amndoi..de aceea sunt tare dezamgita pt ca o data cu despartirea mi s au ruinat si dorintele,planurile...e greu...f greu



Nu se justifica fobia ta,esti tanara,nu poti ramane ancorata in trecut,nu ai voie!!!Planurile,se pare ca, au fost doar ale tale,nu am citit nimic prezentat de tine,ca ar corespunde planurilor lui!!!!Dezamagirea lasa urme adanci,pe care nicio eventuala reimpacare nu le poate acoperi!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 August 2014 20:53
Erau si planurile lui!!!!Pna acum 5 zile la toata lumea ma prezenta sotia lui...au fost multe..nu de mult am mai deschis un topic in care banuiam o sarcina si nu conta ,noi il pastram daca era sa fie !! Prin urmare nu numai eu mi am dorit aceea familie...Dar...se pare ca inca nu este pregatit :) 'SOTUL' MEU COPIL..
Delia-
Postat pe 23 August 2014 20:58
Si stiti ce este mai greu?? ca absolut toate prietenele mele au iubit ,relatie serioasa..nu as avea cu cine sa ies asa cum mi as dorii...e f aiurea...si inca un lucru ..una din prietenele mele cele mai bune este chiar verisoara lui...cu care mergeam impreuna cu ea si sotul ei peste tot...si o sa mi fie f greu sa am relatie cu ea se poate oricand sa ma intalnesc cu el..sa aflu de el..si NU MAI VREAU!!!
Delia-
Postat pe 23 August 2014 21:04
De cautat sa fi ti sigure ca nu il mai caut...ultima data el m a sunat alalteieri de vreo 3 ori dimineata la 6..si mesaj pe la 5 ca cf cum ma simt...dar nu i am mai raspuns!!Din partea mea nu mai vede nimic!!!
Delia-
Postat pe 23 August 2014 21:07
De la: Delia-, la data 2014-08-23 21:07:41De cautat sa fi ti sigure ca nu il mai caut...ultima data el m a sunat alalteieri de vreo 3 ori dimineata la 6..si mesaj pe la 5 ca cf cum ma simt...dar nu i am mai raspuns!!Din partea mea nu mai vede nimic!!!


TOATE RASPUNSURILE LA INTREBARILE sunt la tine in minte si in inima , Tine minte ...barbatii se maturizeaza mult mai tarziu decat fetele , uneori nici la 40 nu stiu cu adevarat ce vor de la viata . TU TRAIESTE FRUMOS SI PENTRU TINE NU PENTRU CEILALTI , FII IN ARMONIE CU TINE INSATI SI ATAT !RESTUL VOR VENI LA TIMPUL LOR !SUCCES !
kudika_956659
Postat pe 23 August 2014 22:01
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:58:06Erau si planurile lui!!!!Pna acum 5 zile la toata lumea ma prezenta sotia lui...au fost multe..nu de mult am mai deschis un topic in care banuiam o sarcina si nu conta ,noi il pastram daca era sa fie !! Prin urmare nu numai eu mi am dorit aceea familie...Dar...se pare ca inca nu este pregatit :) 'SOTUL' MEU COPIL..



Planurile bazate pe sentimente trainice nu pot disparea intr-o clipa,draga mea!!!Acolo unde exista o baza solida,se poate cladi ceva frumos si de durata!!!

Ganduri,frustrari,nemultumiri,tristete,toate acestea se vor atenua in timp,nu intra in melancolia amintirilor,clateste-ti fata cu apa rece si dispunde de viata ta intr-un alt mod,inceputul va fi greu,dar este usor de depasit!!!

Lamentarea nu iti foloseste la nimic!!Nu trebuie sa te preocupe opiniiile membrilor familiei lui,caci nu cu domniile lor ti-ai fi petrecut viata,daca i fi continuat relatia voastra,ci cu iubitul tau instabil!!!!

Barbatii se sperie de ideea intemeierii unei familii,caci aceasta presupune,printre multe altele,asumarea unor responsabilitati,ceea ce le elimina libertatea de miscare!!!
kudika_15804
Postat pe 24 August 2014 07:28
DA asa este,,le este frica...imi este inca greu ..ma trezesc dimineata cu o durere si imi vine sa plang...nu stiu cum sa mai gandesc..mi a spulberat planurile tot..il urasc pentru infatilitatea de care a dat dovada si de egoismul lui mult prea mare..Nu pot sa mi revin pt ca nu mai am ce sa astept..Pana acum fiind cu el astepatam sa si revina,mai mergeam mai ieseam ,pleam din bucuresti totul era super...dar acum? acum sunt singura nu mai am nici o bucurie...imi este greu ,tare greu...As vrea sa ma implic intr o alta relatie dar nici nu vreau...Poate in adancul sufletului ceva inca spera ca el sa si revina...dar nu mai vreau !!!Nu mai vreau sa gandesc asa :(
Delia-
Postat pe 24 August 2014 11:46
De la: Delia-, la data 2014-08-24 11:46:18DA asa este,,le este frica...imi este inca greu ..ma trezesc dimineata cu o durere si imi vine sa plang...nu stiu cum sa mai gandesc..mi a spulberat planurile tot..il urasc pentru infatilitatea de care a dat dovada si de egoismul lui mult prea mare..Nu pot sa mi revin pt ca nu mai am ce sa astept..Pana acum fiind cu el astepatam sa si revina,mai mergeam mai ieseam ,pleam din bucuresti totul era super...dar acum? acum sunt singura nu mai am nici o bucurie...imi este greu ,tare greu...As vrea sa ma implic intr o alta relatie dar nici nu vreau...Poate in adancul sufletului ceva inca spera ca el sa si revina...dar nu mai vreau !!!Nu mai vreau sa gandesc asa :(


Iti esste greu , dar ai fi preferat sa nu fie sincer si sa traiesti intr-o minciuna ?
Sterge-ti lacrimile si mergi pe drumul tau , fara sa privesti in urma !Atat a fost sa fie !Esti tanara , nu s-a sfarsit pamantul , potimerge mai departe.Daca plangi ce rezolvi , fii puternica , nu o plangacioasa care se invarte in cerc.
-Iulya
Postat pe 24 August 2014 12:00
De la: Delia-, la data 2014-08-23 20:10:37Buna...Acel moment cand simt ca nu mai am rost in lume..Am avut o relatie de 5 ani cu certuri si impacari..am fost despartiti si 1 an timp in care eu am avut o alta relatie..dar mereu ne am intors unul la celalalt crezand ca suntem meniti sa fim impreuna.Am 24 el la fel..ne cunostem inca din generala ..anul trecut in 2013 ne despartiseram iar deoarece nu am avut aceleasi planuri de viitor el vrand sa plecam pe vapor..intr un final a plecat el dar eu l am asteptat 9 luni de zile..dupa ce a venit ,am incercat sa fim iar un cuplu dar nu se poate se pare..el este schimbat s a inchis in el,e rautacios ,egoist,e dependent de jpcul acela Dota,,nu mai vede pe nimeni in jurul lui,familie,pe mn ,rude..e schimbat total.La un moment dat mi a zis ca sta pref cu sentimentele ca nu se mai recunoste,ca simte ca nici pt parintii lui nu prea mai are sentimente!!de mine ce sa mai zic!! Mi am dat seama ca este un imatur si rabdarea mea sa se schimbe a ajuns la capat.Ne-am despartit si imi este f greu pt ca ma vedeam f departe,aveam si planuri de copil si viitor..dar...cu cine??? el insusi este un copil..M am saturat 5 ani de zile sa fim mereu asa in impas,sa nu stie ce vrea ce simte...Insa acum eu singura ma simt oricbil simt nevoia sa fiu cu cineva care sa ma aprecieze,sa fie langa mine...exista insa un baiat cu suflet aordinar care ma iubeste de 1 an jumatate fara sa fii avut vreo relatie..si mereu a zs ca ma asteapta oricand..imi este frica sa i dau aceasta sansa..stiu ca m ar iubii ar fii atent cu mine,,,dar imi este frica,nu am mai fost cu alti barbati...stiu ca poate o sa radeti dar parca mi e sila asa si sa ma sarut cu alt barbat..la sex nici nu se pune vb...tin sa mentionez ca e frumusel,pot spune ca este mult mai aratos decat copilul langa care am piedut atatiea ani,refuzand atentia si dragostea altor barbati pt el!!!
...nu vreau sa fiu nesuferita,,,si lipsita de suflet,,,,dar ..totusi trebuie sa ai puterea sa te ridici si fara acest forum.... ...stiu ca e greu,,,,bunicii nostrii tot asa au apelat la forumuri ,cand dadeau de greu?????
NEGRUTTTT
Postat pe 24 August 2014 12:09
De la: Delia-, la data 2014-08-24 11:46:18DA asa este,,le este frica...imi este inca greu ..ma trezesc dimineata cu o durere si imi vine sa plang...nu stiu cum sa mai gandesc..mi a spulberat planurile tot..il urasc pentru infatilitatea de care a dat dovada si de egoismul lui mult prea mare..Nu pot sa mi revin pt ca nu mai am ce sa astept..Pana acum fiind cu el astepatam sa si revina,mai mergeam mai ieseam ,pleam din bucuresti totul era super...dar acum? acum sunt singura nu mai am nici o bucurie...imi este greu ,tare greu...As vrea sa ma implic intr o alta relatie dar nici nu vreau...Poate in adancul sufletului ceva inca spera ca el sa si revina...dar nu mai vreau !!!Nu mai vreau sa gandesc asa :(

ce nr ai
kudika_950728
Postat pe 24 August 2014 12:52
De la: Delia-, la data 2014-08-24 11:46:18DA asa este,,le este frica...imi este inca greu ..ma trezesc dimineata cu o durere si imi vine sa plang...nu stiu cum sa mai gandesc..mi a spulberat planurile tot..il urasc pentru infatilitatea de care a dat dovada si de egoismul lui mult prea mare..Nu pot sa mi revin pt ca nu mai am ce sa astept..Pana acum fiind cu el astepatam sa si revina,mai mergeam mai ieseam ,pleam din bucuresti totul era super...dar acum? acum sunt singura nu mai am nici o bucurie...imi este greu ,tare greu...As vrea sa ma implic intr o alta relatie dar nici nu vreau...Poate in adancul sufletului ceva inca spera ca el sa si revina...dar nu mai vreau !!!Nu mai vreau sa gandesc asa :(



Nu este ura ceea ce simti in acest moment,ci nemultumire datorita faptului ca ai fost umilita in sentimente ,in tot ce ai avut de pret pana in momentul despartirii voastre,in tot ce ai sperat ca vei face impreuna cu iubitul tau!!!

Esti nehotarata,ceea ce ma determina sa spun ca ,singura persoana instabila in relatia voastra,nu este fostul iubit,ci tu insati!!Esti extremista,treci de la o stare la alta cu o usurinta ,care frizeaza orice intelegere a dificultatii situatiei!!Nu imi place asta!!!

Esti singura??Nu este adevarat!!Ai familia langa tine,prietenii,oamenii dragi!!Draga mea,tu nu stii cum arata singuratatea,cauta mediile unde se afla oamenii cu adevarat singuri si parasiti,si vei cunoaste durerea singuratatii lor!!!
Nu ai nicio bucurie?????Gresesti!!Bucura-te ca traiesti,ca poti vedea lumina zilei,ca poti rade,poti merge,poti munci!!Ai idee cati oameni se afla in imposibilitatea de a face toate acestea si pentru care nimic din toate astea nu mai este posibil???

Este normal sa nu te poti implica imediat in alta relatie,dar ai rabdare cu tine,"linge-ti" ranile si asteapta sa te vindeci de boala inimii tale!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 August 2014 13:14
Ai mare dreptate,iti multumesc pt sfaturi...insa spun ca sunt singura ma simt singura am stat singura si 9 luni inainte sa vina...si...am ajuns tot in punctul acela,,si oricum de cand a venit adica de app 2 luni tot singura m am simtit pt ca a trebuit sa astept sa si revina sa am rabdare cu el bla bla....Nu stiu unde o sa ajunga baiatul asta dar nu mai vreau peste ceva timp iar sa realizeze ca a fost fraier si sa ma caute si etc...offf...
Delia-
Postat pe 24 August 2014 13:56
De la: Delia-, la data 2014-08-24 13:56:48Ai mare dreptate,iti multumesc pt sfaturi...insa spun ca sunt singura ma simt singura am stat singura si 9 luni inainte sa vina...si...am ajuns tot in punctul acela,,si oricum de cand a venit adica de app 2 luni tot singura m am simtit pt ca a trebuit sa astept sa si revina sa am rabdare cu el bla bla....Nu stiu unde o sa ajunga baiatul asta dar nu mai vreau peste ceva timp iar sa realizeze ca a fost fraier si sa ma caute si etc...offf...



Daca nu o sa -i redeschizi canalele de legatura cu tine,nu va fi dificil sa depasesti tot ce este neplacut in viata ta!!!Nu te mai vaicari,nu te aranjeaza!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 August 2014 14:05
Ai dreptate...Poate nu o sa i redeschid dar este inevitabil avand in vedere prietenii in comun si distanta de 10 min intre noi...
Delia-
Postat pe 24 August 2014 15:07
De la: Delia-, la data 2014-08-24 15:07:18Ai dreptate...Poate nu o sa i redeschid dar este inevitabil avand in vedere prietenii in comun si distanta de 10 min intre noi...


Poti evita acele intalniri cu prietenii comuniatat timp cat fostul iubit va fi prezent la acele intalniri!!!DACA VREI,POTI!!

Nu incerca sa ma convingi ca este greu de facut acest lucru,caci nu este adevarat!!!
kudika_15804
Postat pe 25 August 2014 12:43
De la: Delia-, la data 2014-08-24 15:07:18Ai dreptate...Poate nu o sa i redeschid dar este inevitabil avand in vedere prietenii in comun si distanta de 10 min intre noi...


Distanta magica de 10 min. la ce viteza de deplasare ai calculat-o??? ca sa fim exacti in sfaturile ce ce ti le dam. Vezi tu treaba cu scrisu de povesti povestite la emisiunea povestiri pe Kudika e echivalentul frectiei cu formol la piciorul din lemn de brad, daca era din lemn de stejar era o alta poveste.
Deci highlite-ul postarii tare cel putin pentru mine sunt ochii plin de lacrimi cand ai scris postare , acolo m-ai facut sa ma ridic de la cercetarile mele .
App ca sfat dai pace la ficior, oricum ai 24 de ani si dramatizezi viata mai tare decat Ioana d'arc in asediu. doi la mana incerca sa lasi sfaturile de la babaciunile fosilizate de pe kudica ca ele deobicei alta treaba nu au decat sa dea sfaturi melodramatice cu "asculta-ti inima" "sentimentele puternice inving..." ... astea merg la pensionare trecute de menopauza.
Eu zic sa stai calma si ca sa-ti iei gandul de la viata citeste niste studii privind migrarea nutriilor din campia Patagoniei ca sunt super interesante si poate niste gramatica o leaca acolo..


Good to be back..
Nigma
Postat pe 25 August 2014 13:01
Cred ca e o situatie noua, sa realizezi dupa atat timp ca tot ce ai visat, planuit a fost doar o iluzie. Pari un pic debusolata si panicata, poate in sufletul tau ti-ai fixat un mic univers in care aparea el ca jumatate masculina. O mare parte dintre noi am avut deziluzii si chiar daca e greu si dureros, timpul le va rezolva. Peste ceva timp, ai sa privesti in urma si doar un zambet sau suspin trecator, iti va trezi. Mergi inainte, e timpul sa intorci o noua pagina! Succes
Darius_
Postat pe 25 August 2014 13:35
Va multumesc tare mult pentru sfaturi,,Revin si va pot spune ca ma simt muult mai bine...Incet incet imi revin..Am lasat in urma gandurile rele si melancolia si fac lucruri care ma fac pe mine sa ma simt bine cel putin pe moment..Vorbesc cu cine vreau si cu cine imi place..Iar planurile pentru viitor le las deocamdata in stand by..Mai nou exista si un mic salvator a situatiei mele care ma face s m simt bine,un baiat (nu acelasi de care am zis prima data,acel baiat este ok dar nu exista atractie si punct) insa acest baiat chiar imi place.ma simt bine cu el ma face sa rad,ma face sa ma simt frumoasa,apreciata,dragalasa imi acorda atentia pe care fostul nu a fost in stare sa mi o acorde de cand s a intors..Nu vreau momentan o relatie..dar imi place pentru moment senzatia, de aceea o sa ies cu el in continuare si cine stie ..Am hotarat sa fiu indiferenta si sa fac lucruri care imi plac si ma fac sa ma simt bine!:D Oricum mi am revenit mult,daca pana acum nu ma ridicam din pat si zaceam acum ies ,am mers la film,mananc ce vreau ce am pofta,am facut curatenie generala in casa,am energie acum..yuhuu sper la mai bine!! Va puuup :D
Delia-
Postat pe 27 August 2014 19:12
De la: Delia-, la data 2014-08-27 19:12:17Va multumesc tare mult pentru sfaturi,,Revin si va pot spune ca ma simt muult mai bine...Incet incet imi revin..Am lasat in urma gandurile rele si melancolia si fac lucruri care ma fac pe mine sa ma simt bine cel putin pe moment..Vorbesc cu cine vreau si cu cine imi place..Iar planurile pentru viitor le las deocamdata in stand by..Mai nou exista si un mic salvator a situatiei mele care ma face s m simt bine,un baiat (nu acelasi de care am zis prima data,acel baiat este ok dar nu exista atractie si punct) insa acest baiat chiar imi place.ma simt bine cu el ma face sa rad,ma face sa ma simt frumoasa,apreciata,dragalasa imi acorda atentia pe care fostul nu a fost in stare sa mi o acorde de cand s a intors..Nu vreau momentan o relatie..dar imi place pentru moment senzatia, de aceea o sa ies cu el in continuare si cine stie ..Am hotarat sa fiu indiferenta si sa fac lucruri care imi plac si ma fac sa ma simt bine!:D Oricum mi am revenit mult,daca pana acum nu ma ridicam din pat si zaceam acum ies ,am mers la film,mananc ce vreau ce am pofta,am facut curatenie generala in casa,am energie acum..yuhuu sper la mai bine!! Va puuup :D


Succes si sa nu privesti cu regrete in urma ta
-Iulya
Postat pe 27 August 2014 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga Premii ! 2 De la: violet_m00n 26 Noiembrie 2011 16:22
ce sa fac dk soacra nu_mi acepta fetita dintr-o relatie anterioara 11 De la: Elis_Alx 4 Mai 2011 17:17
indemnizatia de handicap 4 De la: kudika411593 5 Octombrie 2014 17:31
Interpretare rezultat Papanicolau 3 De la: OanaTrifu 7 Octombrie 2011 14:39
sex in 3 19 De la: kudika_939513 12 Noiembrie 2013 11:11