Setari Cookie-uri

Familie sau prieten?!

dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne despartim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!
Damaris2009
Postat pe 24 Mai 2012 17:40
Cel mai important lucru e sa ne spui din ce cauza a fost inchis si ce varsta aveti.Avem si noi copii si am reactiona si noi la el ca familia ta.
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 19:22
hmm... aceasi mnarie dar cu alta PALARIE COOL
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 19:55
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:55:33hmm... aceasi Marie dar cu alta PALARIE COOL
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 19:55
a spart o masina cu un prieten de-al sau.are 23ani.eu 17
Damaris2009
Postat pe 24 Mai 2012 21:44
De la: NdK, la data 2012-05-24 17:40:09dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne despartim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!




Eu cred ca,daca tine cu adevarat la tine,o sa ti demonstreze ca ai pt cine sa lupti.o persoana care te iubeste nu renunta asa usor la tine,parearea mea.Tu incearca sa ai o discutie serioasa cu ai tai parinti si frati,si poate asa vor intelege ca il iubesti si ca,pana la urma,viitorul este cel care conteaza.Insa fa asta doar daca tu simti cu adevarat ca merita!succes
kudika_9488
Postat pe 9 Iunie 2012 18:02
ca ce, ca care, care este! ori il imiti pe vanghelie, ori ai limbaj de puscarie de la prieten!
kudika_6668
Postat pe 9 Iunie 2012 18:36
iti dau un raspuns pe cat se paote de simplu ....asculta'ti inima ta cu adevarat si nu asculta de gura lumii sau de ce spun altii ... dak il iubesti cu adevarat atunci sa ramai cu el.
kudika524920
Postat pe 10 Iunie 2012 12:52





Buna ziua !


Va rog mult cine ma poate ajuta cu un scaun de masa pentru bebelusi .

Va multumesc
criszoe
Postat pe 10 Iunie 2012 13:37
Cel mai bine e sa asculti de familie, pentru ca prietenul te poate parasi peste catva timp pt alta si atunci nu o sa ai la cine sa te intorci.Prieteni poti sa ti gasesti oricand, chiar mai bun decat actualul, dar daca iti dezamagesti parintii, o sa -ti fie f greu singura.
Esti prea tanara ca sa te intretii singura si sa studiezi, sa faci o facultate.
In plus esti minora si stai cu ai tai. Regula e simpla: Cat timp te intretin ei, faci ce zic ei, ei se gandesc sa nu intri in bucluc.
Sincer, daca ai avea copil, ai fi de acord sa iasa cu un fost puscarias?
kudika052198
Postat pe 10 Iunie 2012 15:49
Esti prea tanara pentru a lua decizii atat de "drastice" pentru viata ta! Stiu ca inima nu cunoaste ratiune, mai ales atunci cand esti indragostita, insa....tu nu-ti doresti ceva mai bun pentru tine? Te multumesti doar cu...atat ?!
rondina
Postat pe 10 Iunie 2012 16:00
un sfat din partea mea ar fi in felul urmator : nu conteaza dak a facut inchisoare , conteaza felul dak s'a schimbat in bine adik sa nu se mai repete asa ceva .... important este sa va intelegeti voi doi si sa va iubiti cu adevarat ... nu conteaza gura lumii, ce va spune lumea.. parintii vor trece pana la urma de partea voastra si nu se vor mai opune.
kudika524920
Postat pe 10 Iunie 2012 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prinsa intre doi barbati.. decizie imposibila 54 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 22:26
am nevoie de un sfat 8 De la: kudika133347 6 Mai 2010 08:50
nelutescu@yahoo.com 6 De la: ella_c 24 Aprilie 2010 18:56
O joaca 64 De la: bya123 26 Ianuarie 2012 18:51
cum seduci un barbat ? pana unde merg femeile in arta seductiei! 90 De la: kudika007213 20 Mai 2009 19:39