Setari Cookie-uri

prinsa intre trecut si iubire..

Trecutul meu se numeste Cosmin si am fost impreuna aproape 7 ani. Din octombrie am intalnit pe altcineva..frumos,atent,interesant..Am inceput o relatie care a evoluat f repede. De 3 sapt m-am desp de trecut..dar a ramas totusi in viata mea. Eu sunt f fericita cu viitorul meu,dar am mari regrete pt trecut. Ma cauta , imi spune ca ma iubeste..am avut tendinta sa renunt la viitor pt a ma intoarce la el..la vechea viata..fara iubire din partea mea pt el..doar mila,pareri de rau.. Sa renunt la fericirea mea pt fericirea lui? :(.. ce pot sa fac?? un sfat va rog.. :((
buffy21
Postat pe 8 Aprilie 2010 09:59
Cit de mult lai iubit pe primul? Daca simti doar mila si pareri de rau ptr. el, si ai tendinta sa te intorci doar ptr. asta sa fiti impreuna din nou, atunci mai bine no face.Indicat ar fi sa aveti o discutie si s-ai explici situatia.
kudika098645
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:04
Inca il mai iubesc pe fostul dar nu simt ca e iubire suprema. E normal sa il iubesc doar am fost impreuna atata timp Pe actualul il ador.. iubesc tot ceea ce fac cu el..
buffy21
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:49
nu renunta la fericire ta pt el...trecutul trebuie lasa in urma...nu poti sa fi cu o persona doar de mila....
roz5blue6lila7
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:55
Atunci ramii cu actualul, dar e bine ptr. siguranta ta sa ai o discutie si cu fostul ca sa nu-ti mai faca probleme.
kudika098645
Postat pe 8 Aprilie 2010 11:09
si totusi sunt 7 ani din viata ta...daca relatia cu actualul nu va dura>Parerea mea e sa nu dai cu piciorul la 7 ani!Orikum, multa bafta indiferent ce decizi!
pissy
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:17
iubirea ptr cineva nou intrat in viata ta te face sa ai idei noi alte vise ptr viitor,iti da un impuls ,cu siguranta si cu fostul iubit ai trecut prin asa ceva,iar rel cu el a devenit banala ca nu simti ca e marea iubire,asta e poate nici acu nu-i marea iubire dar merita sa incerci
utad
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:31
gandeste-te bine, exact 7 ani, chiar crezi ca nu il vei vrea intr-o zi iar, ca nu iti va trece asa zisa iubire de cel actual, crede-ma am trecut prin asta si mi-am dat seama ca era doar un nou inceput, iar inceputurile mai mereu sunt frumoase si iti iau mintile, pana te trezesti.Evalueaza-ti sigur sentimentele.Numai bine
iubi7a_lui
Postat pe 12 Aprilie 2010 02:40
iubi7a_lui
Postat pe 12 Aprilie 2010 02:40
da.. toate iubiriile sunt frumoase la inceput.. multumesc fetelor!
buffy21
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:37
Da ioate iubirile sunt frumoase la inceput.insa de cele mai multe ori raminem cu amintiri,dar cred ca se poate ca din cenusa sa apara Pasarea Pheonix .Poate trebuie de mai acordat o sansa,in un ele cazuri si poate e chiar cazul tau.De multe ori regretam dupa ce pierdem si regretele sunt din iubire din durere..
SCCARLET
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:46
De la: SCCARLET, la data 2010-04-12 15:46:28Da ioate iubirile sunt frumoase la inceput.insa de cele mai multe ori raminem cu amintiri,dar cred ca se poate ca din cenusa sa apara Pasarea Pheonix .Poate trebuie de mai acordat o sansa,in un ele cazuri si poate e chiar cazul tau.De multe ori regretam dupa ce pierdem si regretele sunt din iubire din durere..

Amintirile ne chinuiesc, amintirile ne rascoooooooleeeeeesc vb lui 3 sud est
On topic: go go go si nu te mai uita inapoi!
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:50
Daca spui ca iubesti tot ce faci cu actualul si pt primul simti doar mila si pareri de rau...si un pic de iubire care precis vine de la obisnuinta...eu ti-as spune sa vezi mai bine ce iti rezerva viitorul...toata lumea a trecut prin asta...cand a inceut o noua relatie nu te lasa trasa in trecut doar de niste amintiri.Au fost niste clipe frumoase(din cate vad vb frumos de fostul)dar daca nu mai sunteti impreuna inseamna ca ceva nu a mers intre voi.Acum nu stiu ce cred altii dar eu am o replica "acolo unde am scuipat nu mai ling" Da-ti o sansa cu tipul asta...sa nu ai nimic de regretat.Be smart
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:51
eu merg pe principiul...daca o relatie s-a terminat..nu are rost sa o mai resuscitezi..ci mergi mai departe ..iar daca cel de sus o sa considere ca formati o pereche mai devreme sau mai tarziu o sa va aduca iar impreuna!
este greu sa treci peste 7 ani...dar ce conteaza daca ai sa stai cu actualul 1 an..2?important este viata din anii tai nu anii din viata ta!asa ca decat multi ani si lipsiti de frumusete mai bine mai putini si traiti la intensitate maxima!
iar daca tu simti ca actualul este cel cu care vrei sa iti imparti viata chiar si pentru scurt timp..fa-o..mai bine sa regreti ca ai facut-o decat ca nu!


one_size
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:52
De la: miss_darine, la data 2010-04-12 15:50:27
De la: SCCARLET, la data 2010-04-12 15:46:28Da ioate iubirile sunt frumoase la inceput.insa de cele mai multe ori raminem cu amintiri,dar cred ca se poate ca din cenusa sa apara Pasarea Pheonix .Poate trebuie de mai acordat o sansa,in un ele cazuri si poate e chiar cazul tau.De multe ori regretam dupa ce pierdem si regretele sunt din iubire din durere..

Amintirile ne chinuiesc, amintirile ne rascoooooooleeeeeesc vb lui 3 sud est
On topic: go go go si nu te mai uita inapoi!

Bai fetita nu esti normala
Vin si eu cu restul"oooooo...nu mai rezist...."
pup dulce
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:53
De la: miss_darine, la data 2010-04-12 15:50:27
De la: SCCARLET, la data 2010-04-12 15:46:28Da ioate iubirile sunt frumoase la inceput.insa de cele mai multe ori raminem cu amintiri,dar cred ca se poate ca din cenusa sa apara Pasarea Pheonix .Poate trebuie de mai acordat o sansa,in un ele cazuri si poate e chiar cazul tau.De multe ori regretam dupa ce pierdem si regretele sunt din iubire din durere..

Amintirile ne chinuiesc, amintirile ne rascoooooooleeeeeesc vb lui 3 sud est
On topic: go go go si nu te mai uita inapoi!

nu mai rezist...
tu n-ai stiut cat am suferit..
one_size
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:53
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-04-12 15:53:13
Bai fetita nu esti normala
Vin si eu cu restul"oooooo...nu mai rezist...."
pup dulce

stiu mi s-a mai spus
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:56
De la: one_size, la data 2010-04-12 15:53:57
De la: miss_darine, la data 2010-04-12 15:50:27
De la: SCCARLET, la data 2010-04-12 15:46:28Da ioate iubirile sunt frumoase la inceput.insa de cele mai multe ori raminem cu amintiri,dar cred ca se poate ca din cenusa sa apara Pasarea Pheonix .Poate trebuie de mai acordat o sansa,in un ele cazuri si poate e chiar cazul tau.De multe ori regretam dupa ce pierdem si regretele sunt din iubire din durere..

Amintirile ne chinuiesc, amintirile ne rascoooooooleeeeeesc vb lui 3 sud est
On topic: go go go si nu te mai uita inapoi!

nu mai rezist...
tu n-ai stiut cat am suferit..

deh, iubirea maica
miss_darine
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:56
De la: miss_darine, la data 2010-04-12 15:56:59
De la: one_size, la data 2010-04-12 15:53:57
De la: miss_darine, la data 2010-04-12 15:50:27
De la: SCCARLET, la data 2010-04-12 15:46:28Da ioate iubirile sunt frumoase la inceput.insa de cele mai multe ori raminem cu amintiri,dar cred ca se poate ca din cenusa sa apara Pasarea Pheonix .Poate trebuie de mai acordat o sansa,in un ele cazuri si poate e chiar cazul tau.De multe ori regretam dupa ce pierdem si regretele sunt din iubire din durere..

Amintirile ne chinuiesc, amintirile ne rascoooooooleeeeeesc vb lui 3 sud est
On topic: go go go si nu te mai uita inapoi!

nu mai rezist...
tu n-ai stiut cat am suferit..

deh, iubirea maica

incercam si un talisman?

Ai lasat in urma ta
Amintiri si vise
Stiu ca deja nu mai simti durerea mea
Ai lasat in urma ta lacrimi si durere
Stiu ca deja nu mai simti durerea mea
one_size
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:01
Cred ca deja ai facut alegere a din moment ce acm esti cu "prezentul". Incearca sa ai o discutie cu "trecutul",sa inteleaga ca sa terminat si basta.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:14
De la: nico_dana2006, la data 2010-04-12 16:14:56Cred ca deja ai facut alegere a din moment ce acm esti cu "prezentul". Incearca sa ai o discutie cu "trecutul",sa inteleaga ca sa terminat si basta.



ce usor e sa spui....mai greu cu facutul.....
tiberiana
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:32
Fata daca il iubesti nu ii da sacosa. O sa ti-o iei crede-ma, in viata asta ... tot ce faci ti se intoarce sub o forma sau alta si vei suferi.
Borntobewild
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:44
Am facut sh eu gresala asta...Sh uite ac acum ma aflu in aceiasi situatie..decat sa stai de mila cu el mai bn Nu banuiesc ca ati facut sh sex/dragoste in astia 7 ani deci daca in pat mai ales te simti folosita sh nu ejti atrsa nu mai vrei..pune punct;)
Andree_a
Postat pe 12 Aprilie 2010 18:27
eu inclin spre parerea lui iubi7a_lui, dar e cam tarzior , din Octombrie de cand l-ai cunoscut pe noul si pana acum trei saptamani cand l-ai parasit pe Cosmin , au avut vreme sa lucreze hormonii-endorfinele si-au facut efectul si acum vezi doar cat "de frumos, atent si inteligent e noul "
asta este ! a fost alegerea ta , ai apucat pe un alt drum acum , happy or not , va fi crucea ta de purtat!
bafta
ps.ce faci peste 7 ani cand vei simti ptr noul tau iubit ce simti acum ptr Cosmin ?
northstar
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:19
De la: buffy21, la data 2010-04-08 09:59:02Trecutul meu se numeste Cosmin si am fost impreuna aproape 7 ani. Din octombrie am intalnit pe altcineva..frumos,atent,interesant..Am inceput o relatie care a evoluat f repede. De 3 sapt m-am desp de trecut..dar a ramas totusi in viata mea. Eu sunt f fericita cu viitorul meu,dar am mari regrete pt trecut. Ma cauta , imi spune ca ma iubeste..am avut tendinta sa renunt la viitor pt a ma intoarce la el..la vechea viata..fara iubire din partea mea pt el..doar mila,pareri de rau.. Sa renunt la fericirea mea pt fericirea lui? :(.. ce pot sa fac?? un sfat va rog.. :((


- Daca el intradevar te iubeste pe tine ... va vrea ca TU sa fii fericita. Daca insa NU te iubeste , atunci te vrea doar din orgoliu.
O discutie si iti vei putea da seama ce vrea de fapt.
Ma gandesc ca tu stii ce vrei ...
supermiki
Postat pe 13 Aprilie 2010 00:21
Gandeste-te si analizeaza bine ce simti, ce vrei....
Sa nu te intorci peste cativa ani la Cosmin si sa-i ceri sa te primeasca in viata lui...iar el sa nu mai vrea, sa nu mai poata...sapte ani inseamna ceva. Eu ma aflu intr-o relatie cu cineva care se despartise de fosta de trei ani. Avusese o relatie de zece ani impreuna. Si ea "l-a trimis acasa", nu l-a mai vrut, etc,etc....Si acum, in seara de Pasti, il cauta, il vrea inapoi, sa-i fie sot si tata copiilor care-i vor face, il iubeste, ii simte lipsa, s-a schimbat, sa-i acorde incredere...imi provoaca greata. Pentru ca stiu ce s-a intamplat intre ei si cum s-au despartit...
nadyuta
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:55

Saptea ani , sunt totusi 7 ani oricum ai lua-o , faptul ca in loc sa va cimenteze relatia aceasta perioada de timp v-a destrama-o , poate spune enorm , faptul ca a-ti fost 7 ani impreuna fara sa va casatoriti ( aici intr-adevar depinde si de varsta , probleme etc ) , nu ai spus cum si de ce v-ati despartit , cat despre ,, viitorul '' tau , eu zic sa-i dai o sansa , mai multe iti pot spune detaliind relatiile si facand o comparatie.
banalulanonim
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:23
nu renunta niciodata la fericirea ta pentru fericirea altuia.ia aminte.nu mai trai in trecut.incearca sa-i spui ceea ce simti si mergi inainte nu inapoi.
kudika127260
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:57
De la: buffy21, la data 2010-04-08 10:49:45Inca il mai iubesc pe fostul dar nu simt ca e iubire suprema. E normal sa il iubesc doar am fost impreuna atata timp Pe actualul il ador.. iubesc tot ceea ce fac cu el..


Sincer esti o proasta. Lasi in urma o persoana care te iubeste, care te adora si care ar face orice pentru tine pentru unul pe care "crezi" ca il adori. Nu da certitudinea pe ce e pe gard. Te vei arde crede-ma ;)
Borntobewild
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:22
De la: buffy21, la data 2010-04-08 10:49:45Inca il mai iubesc pe fostul dar nu simt ca e iubire suprema. E normal sa il iubesc doar am fost impreuna atata timp Pe actualul il ador.. iubesc tot ceea ce fac cu el..



Lasa trecutul in spate.
cami_goanga10
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sã continui sau nu? 3 De la: loredana_1630 7 Decembrie 2016 11:52
cum se vindeca inimioara??? 11 De la: serena 22 Februarie 2009 21:02
iubirea dintr-o femeie maritata care are 35 ani si un.......tanar.... care are 22 ani. 18 De la: Barbie30 2 Noiembrie 2010 23:06
un raspuns va rog.. 8 De la: kudika143709 14 Martie 2010 12:29
iubire imposibila??? 10 De la: fff35 8 Octombrie 2009 10:55