Setari Cookie-uri

vreau sa ma despart de el

traim de aproape 2 ani impreuna avem si un bebe dar nu pot trai cu el are o sora mai mica si eu nu o suport mereu ne certam vine tirziu de la serviciu plus beat aproape in tota seara nustiu ce sa mai fac vreausa ma despart de el dar nustiu cum sa o fac am incercat tot in tot felul sai fac pe plc dar nam putut acaesta relatie nu mai poate fi salvata ajutatima plz
kudika_9395
Postat pe 8 Iunie 2012 11:22
Simplu..ia-l pe bebe si plecati, apeleaza si la parintii tai sa te ajute in momentul plecarii voastre de acolo ! Banuiesc ca ai cantarit bine situatia si ai ajuns la aceasta concluzie, ca nimic din aceasta relatie nu mai poate fi salvat! Decat o viata in stres si nefericire, mai bine lipsa...nu esti prima sau ultima mama singura ! Curaj si incredere in tine si in viitor, in mod sigur acesta nu te merita, sa ramana cu sora'sa !!!!
rondina
Postat pe 8 Iunie 2012 11:29
De la: kudika_9395, la data 2012-06-08 11:22:05traim de aproape 2 ani impreuna avem si un bebe dar nu pot trai cu el are o sora mai mica si eu nu o suport mereu ne certam vine tirziu de la serviciu plus beat aproape in tota seara nustiu ce sa mai fac vreausa ma despart de el dar nustiu cum sa o fac am incercat tot in tot felul sai fac pe plc dar nam putut acaesta relatie nu mai poate fi salvata ajutatima plz



Nu sunteti casatoriti legitim,nu??????????In acest caz,este foarte simplu sa recurgi la separarea de tatal copilului!!!Inainte de a face acest pas,incearca sa mai ai o discutie cu partenerul tau,in vederea unei eventuale reconcilieri!!Daca nu sunt sorti de izbanda,solicita ajutorul familiei tale si paraseste domiciliul comun!!!In ceea ce priveste copilasul vostru, poti actiona concubinul in judecata ,in vederea obtinerii pensiei de intretinere pentru minor!!
Draga mea,nu stiu de ce ati ajuns la o asemenea cumpana in viata voastra,iti inteleg nemultumirile,se justifica in conditiile in care tatal copilului ,nu creeaza un mediu armonios si decent cresterii si educarii copilului vostru,ce pot sa-ti spun este sa te gandesti foarte bine inainte de a parasi locuinta,este un drum fara intoarcere!!!Nu esti singura mama cu astfel de probleme,decat o viata traita in certuri si discutii interminabile,mai bine sa iti cresti copilul singura,dar linistita!!!Va fi greu,dar trebuie sa te gandesti la ce anume ii oferiti, copilasului vostru, in acest moment!!!Discuta cu membrii familiei tale si ia decizia potrivita in astfel de cazuri!!Succes si ai grija de pruncul tau!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Iunie 2012 11:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confuzie,uitare sau razbunare? 17 De la: priest 7 Mai 2009 16:36
ce faci cand iubirea se stinge, iar 35 De la: BEL_AMY1 15 Mai 2011 16:56
my ex... 16 De la: andreea_9 22 Octombrie 2010 22:24
nehotarare 12 De la: rollo_balls 23 Octombrie 2012 14:28
de ce suntem singure?!? 103 De la: vas25 13 Iunie 2009 21:13