Setari Cookie-uri

Mam despartit de el si nustiu ce sa fac ?

totul se incepe cu: am inceput sa ma intilnesc cu el de la 15 ani iar el 16...dupa care o luna am implimit 16.primele 5 luni erau certuri si minciuni si toate din partea lui.de multe ori il sunam la tel nu raspundea.Il iubeam atit de mult incit deveneam insistenta si geloasa.Imi pierdusem controlul din cauza geloziei.Ma certam cu el de la fiecare cv.imi promitea ca vine sa ma vada sa iesim undeva si dupa ce asteptam toata ziua in casa, ma suna seara si spunea ca a adormit, ca a jucat fotbal cu baietii, sau mai rau ca a uitat de mine.si asa era in fiecare zi.Au trecut 4 luni, dupa care intr*o zi mi*am luat inima in dinti si mi*am pus in gind sa nu*l mai sun, cit de greu mi*ar fi mie.vroiam sa*i arat ca si eu pot fi indiferenta si mindra.am inceput sa ies afara cu prietenii pina tirziu la 10 seara si nu*l sunam ca inainte.Dupa toate aceste schimbari a inceput sa devie gelos.ma suna atit de mult incit imi era mila de el.ma saturam de sunetele lui dar si in acelasi timp imi placeau.dupa aceste schimbari am inceput si eu sa tin ca inainte la el..am inceput noul an scolar, noi colegi.In aceasta clasa mi*am gasit niste prieteni (2 fete si 4 baieti) si in fiecare zi ma duceam cu ei la un suc sau pizza.cum veneam de la scoala ma suna.nu putaem sa maninc imi punea intrebari referitoare la noua clasa la baietii din clasa.imi dadeam seama ca era prea impulsiv si gelos.Sincer incepeam parca sa ma satur de el.In clasa era un baiat care ii placea de mine, era frumos si serios.dar asta nu ma facea sa ma despart de prietenul meu.Il iubeam atit de tare incit ma gindeam numai la el.A inceput sa*mi aduca buchete de flori, trandafiri cite 30-15 si alte cadouri scumpe..au trecut 3 luni iar relatia noastra era foarte frumoasa deci era o iubire ca in povesti.sa indragostit de mine la nebunie...vb pe tel pina la ora 3-4 noapte.A venit Anul Nou_mia daruit un trandafir rosu.Am fost la el acasa.am facut dragoste p/u prima data in viata mea si a lui.A fost foarte super dupa care ma petrecut acasa.Venise vara si plecase*m la tara cu parintii mei.Ma suna in fiecare zi si ma certam cu el foarte tare.Mi*am facut o prietena buna si am cunoscut un baiat care se indragostise de mine si stia cam prieten.Din cauza certelor noastre ieseam afara cu el si prietena aceea p/u ca avea un moto sportiv si toata ziua ne duceam prin diferite locuri.dar pacatul meu mare este ca mam sarutat cu el odata.A 2 zi mam sculat si plingeam in hohote.Vroiam sa*l sun sa*i povestesc totul dar ma gindeam ca o sa*l pierd.Niciodata nu*mi imaginase*m ca puteam sa fac una ca asta.Dupa o saptamina mam intors acasa confuza.Lam sunat si iam spus ca nu*l mai iubesc si ca intre noi totul sa terminat.El a inceput sa plinga la tel vroia sa iesim sa ne vedem...Mia dat ceva timp sa ma gindesc la relatia noastra.aveam un dor nebun de el si dupa 2 zile lam sunat si ne*am impacat.A inceput sa fie iar bine...Au trecut 9 luni si plecase in Spanian cu traiul la parintii lui si ma suna in fiecare zi.Ne iubeam la nebunie mai tare ca inainte.Spunea ca ma asteapta la el ca vrea sa ne casatorim si cele mai frumoase cv.Au trecut 3 luni si ne*am cerat atit de tare incit ne*am injurat unu pe altul...a fost p/u prima data cind ne*am spus toate fara sa ne dam seama.El niciodata nu mia spus ceva rau sau eu.Cearta sa inceput de la mine si eram vinovata.Plingeam in fiecare seara ii scriam pe mess ca il iubesc ca imi pare rau de tot si ii spuneam ca daca nu ne impacam ma sinucid sincer ma gindeam la asta.am insistat la el o saptamina dar totul in zadar.Atunci a intervenit mama mea care ma ajuta cu sfaturi,foloseam calmante si ceaiuri.Ma gindeam la el in fiecare zi dar cu timpul ma linistisem.Dupa o luna si jum ma sunat si isi ceruse scuze si sa ne impacam insa iam refuzat,sau poate ca orgoliul meu era prea mare decit iertarea.Ma sunat a 2 zi si tot nimic.In acea zi_seara ma sunat sa ne impacam p/u ca el fara mine e om pierdut, ma alinta ca pe un copil mic ca intotdeauna si multe cv frumoase.Atunci iam dat a 2 sansa.Sincer observasem ca sa schimbat mult dupa acea cearta.Era super!!!Dupa 2 luni am venit in Spania cu traiul la parintii mei.Sunt de 4 luni si ne*am vazut de 3 ori.Este schimbat spre bine.Ma iubeste foarte tare.Iar acum ne*am despartit de la o cearta si ca sa*mi faca rau ca lam parasit mia spus ca a iesit cu o fata.Avem 2 ani de cind suntem impreuna si 11 zile de cind ne*am despartit.mia trimis sms ca nimic nu*i corect ce mia scris si ma sunat dar nu iam raspuns.Nustiu ce se intimpla cu mine ? Ajutati*ma va rog cu un sfat !!! Ce sa fac ?(scuza*ti p/u mult scris)

Postat pe 14 Decembrie 2008 03:18
scrieti*mi orice ...orice ...accept raspuns de la voi

Postat pe 14 Decembrie 2008 14:51
vrei sa stai o viata intreaga certandu te si impacandu te?!!lasa l...timpul vindeca orice rana!e greu la inceput dar cu timpul o sa ti revii...nu l mai cauta si spune i si lui sa nu te mai caute...eu asa as face!totul depinde de tine..de kt de puternica esti!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:00
Victoria, sper ca v-ati impacat
Dor_a
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:05
raspund lui angel_in_disguise:
ma sunat de 4 zile...dar nu iam raspuns la sms si apeluri de 12 zile..ma tot gindesc cam gresit si nu voi gasi un baiat ca el...dupa atita timp impreunae imi este frica de despartire si sincer am fost si eu cruda.la fiecare cearta a noastra ma dadeam batuta si ii spuneam ca totul e terminat !!! merci angel_in_disguisew am sa incerc sa nu*l sun sa fiu puternica cum spui tu ...poop

Postat pe 14 Decembrie 2008 16:52
ii raspund lui Dor_a: nu mam impacat, sunt nesigura pe mine insumi...

Postat pe 14 Decembrie 2008 16:56
eu ti am zis cum as proceda eu...tu trb sa faci cum simti, cum crezi k e mai bine pt tn si pt viitorul tau..dak esti nesigura inseamna k nu ti ai dat seama nici u ce ti doresti cu adevarat!acorda ti timpul necesar k sa nu regreti ce vei alege... teke care!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 17:00

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:08
De la: Victoria_tell_secrets, la data 2008-12-14 03:18:49 am inceput sa ma intilnesc cu el de la 15 ani iar el 16...dupa care o luna am implimit 16.primele 5 luni erau certuri si minciuni si toate din partea lui.de multe ori il sunam la tel nu raspundea.Il iubeam atit de mult incit deveneam insistenta si geloasa.Imi pierdusem controlul din cauza geloziei.Ma certam cu el de la fiecare cv.imi promitea ca vine sa ma vada sa iesim undeva si dupa ce asteptam toata ziua in casa, ma suna seara si spunea ca a adormit, ca a jucat fotbal cu baietii, sau mai rau ca a uitat de mine.si asa era in fiecare zi.Au trecut 4 luni, dupa care intr*o zi mi*am luat inima in dinti si mi*am pus in gind sa nu*l mai sun, cit de greu mi*ar fi mie.vroiam sa*i arat ca si eu pot fi indiferenta si mindra.am inceput sa ies afara cu prietenii pina tirziu la 10 seara si nu*l sunam ca inainte.Dupa toate aceste schimbari a inceput sa devie gelos.ma suna atit de mult incit imi era mila de el.ma saturam de sunetele lui dar si in acelasi timp imi placeau.dupa aceste schimbari am inceput si eu sa tin ca inainte la el..am inceput noul an scolar, noi colegi.In aceasta clasa mi*am gasit niste prieteni (2 fete si 4 baieti) si in fiecare zi ma duceam cu ei la un suc sau pizza.cum veneam de la scoala ma suna.nu putaem sa maninc imi punea intrebari referitoare la noua clasa la baietii din clasa.imi dadeam seama ca era prea impulsiv si gelos.Sincer incepeam parca sa ma satur de el.In clasa era un baiat care ii placea de mine, era frumos si serios.dar asta nu ma facea sa ma despart de prietenul meu.Il iubeam atit de tare incit ma gindeam numai la el.A inceput sa*mi aduca buchete de flori, trandafiri cite 30-15 si alte cadouri scumpe..au trecut 3 luni iar relatia noastra era foarte frumoasa deci era o iubire ca in povesti.sa indragostit de mine la nebunie...vb pe tel pina la ora 3-4 noapte.A venit Anul Nou_mia daruit un trandafir rosu.Am fost la el acasa.am facut dragoste p/u prima data in viata mea si a lui.A fost foarte super dupa care ma petrecut acasa.Venise vara si plecase*m la tara cu parintii mei.Ma suna in fiecare zi si ma certam cu el foarte tare.Mi*am facut o prietena buna si am cunoscut un baiat care se indragostise de mine si stia cam prieten.Din cauza certelor noastre ieseam afara cu el si prietena aceea p/u ca avea un moto sportiv si toata ziua ne duceam prin diferite locuri.dar pacatul meu mare este ca mam sarutat cu el odata.A 2 zi mam sculat si plingeam in hohote.Vroiam sa*l sun sa*i povestesc totul dar ma gindeam ca o sa*l pierd.Niciodata nu*mi imaginase*m ca puteam sa fac una ca asta.Dupa o saptamina mam intors acasa confuza.Lam sunat si iam spus ca nu*l mai iubesc si ca intre noi totul sa terminat.El a inceput sa plinga la tel vroia sa iesim sa ne vedem...Mia dat ceva timp sa ma gindesc la relatia noastra.aveam un dor nebun de el si dupa 2 zile lam sunat si ne*am impacat.A inceput sa fie iar bine...Au trecut 9 luni si plecase in Spanian cu traiul la parintii lui si ma suna in fiecare zi.Ne iubeam la nebunie mai tare ca inainte.Spunea ca ma asteapta la el ca vrea sa ne casatorim si cele mai frumoase cv.Au trecut 3 luni si ne*am cerat atit de tare incit ne*am injurat unu pe altul...a fost p/u prima data cind ne*am spus toate fara sa ne dam seama.El niciodata nu mia spus ceva rau sau eu.Cearta sa inceput de la mine si eram vinovata.Plingeam in fiecare seara ii scriam pe mess ca il iubesc ca imi pare rau de tot si ii spuneam ca daca nu ne impacam ma sinucid sincer ma gindeam la asta.am insistat la el o saptamina dar totul in zadar.Atunci a intervenit mama mea care ma ajuta cu sfaturi,foloseam calmante si ceaiuri.Ma gindeam la el in fiecare zi dar cu timpul ma linistisem.Dupa o luna si jum ma sunat si isi ceruse scuze si sa ne impacam insa iam refuzat,sau poate ca orgoliul meu era prea mare decit iertarea.Ma sunat a 2 zi si tot nimic.In acea zi_seara ma sunat sa ne impacam p/u ca el fara mine e om pierdut, ma alinta ca pe un copil mic ca intotdeauna si multe cv frumoase.Atunci iam dat a 2 sansa.Sincer observasem ca sa schimbat mult dupa acea cearta.Era super!!!Dupa 2 luni am venit in Spania cu traiul la parintii mei.Sunt de 4 luni si ne*am vazut de 3 ori.Este schimbat spre bine.Ma iubeste foarte tare.Iar acum ne*am despartit de la o cearta si ca sa*mi faca rau ca lam parasit mia spus ca a iesit cu o fata.Avem 2 ani de cind suntem impreuna si 11 zile de cind ne*am despartit.mia trimis sms ca nimic nu*i corect ce mia scris si ma sunat dar nu iam raspuns.Nustiu ce se intimpla cu mine.Ajutati*ma va rog cu un sfat !!! Ce sa fac ?(sorry p/u ca am scris mult)

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:10

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:12

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:14

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:14

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:16

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:17
De la: Victoria_tell_secrets, la data 2008-12-15 22:17:47



fata mosului, stiu sigur ce sa-ti aduc. ce zici de gramatica de clasa a cincea!?

Postat pe 15 Decembrie 2008 22:44
[quote name=\'mos_craciun\' date=\'2008-12-15 22:44:13\'][quote name=\'Victoria_tell_secrets\' date=\'2008-12-15 22:17:47\'] [/quote]


fata mosului, stiu sigur ce sa-ti aduc. ce zici de gramatica de clasa a cincea!?[/quot

adevar graiesti mosule
elenita_bonita
Postat pe 15 Decembrie 2008 22:50
Moshule Moshule multa rabdare ai cu totzi copii, ai avut rabdare sa stai sa citeshti tot ca sa fii sigur ca i se potriveste cartea de a cinci a! Numai un adevarat Mosh ar fi facut asa ceva, pentru ca bunatatea lui e fara limite!:p
Lillix
Postat pe 15 Decembrie 2008 23:25
De la: Victoria_tell_secrets, la data 2008-12-15 22:17:47

Fetita asta din poza esti tu?Frumusica..
Draguta,la varsta ta e normal ce ti se intampla,numai ca tu dramatizezi.Esti inca naiva,ai trairi puternice,esti dezorientata si treci de la o stare emotiva la alta.
Vrei un sfat?eu zic asa:continua-ti scoala(dar nu numai de dragul de a fi prezenta la ore),pe langa momentele de 'vai de mine si de mine,ma iubeste nu ma iubeste'fa-ti timp sa mai studiezi cate ceva(printre care si gramatica limbii romane),controleaza-te,uite asa o sa devii fata desteapta,cu capul pe umeri si o sa-ti gasesti tu singura raspunsurile.
Daca fata din fotografie esti tu,tare ma tem ca destinul tau va fi legat numai de intrigi amoroase cu baieti cu bani,timpul liber va fi acordat numai machiajului,discotecilor si alte distractii.Cel putin gramatica ta e varza si esti si incoerenta,eu am facut un efort sa citest tot ce ai scris si sa pun cap la cap sa inteleg ce vrei tu de fapt....
N-o lua in nume de rau,dar daca vrei sa-ti mearga bine in dragoste,nu mai dramatiza atata!!!! Controleaza-ti vocabularul cand vorbesti cu iubitelul tau,nu-i mai adresa cuvinte tari,fii intelegatoate si totodata cu ochii-n patru.Ca sa vezi ce ai langa tine.
Chestia cu maritatul.....tu la varsta asta esti fericita daca te mariti curand?Treaba ta.....
kassandry
Postat pe 16 Decembrie 2008 01:24
De la: Lillix, la data 2008-12-15 23:25:32Moshule Moshule multa rabdare ai cu totzi copii, ai avut rabdare sa stai sa citeshti tot ca sa fii sigur ca i se potriveste cartea de a cinci a! Numai un adevarat Mosh ar fi facut asa ceva, pentru ca bunatatea lui e fara limite!:p


oooof, nici macar atat lucru n-a vazut! dar de ce si-o fi sters contul?

Postat pe 16 Decembrie 2008 10:43
Moshule nu stiu de ce a facut asta, insa mie mi a trimis mesaj ca nu ea suparat pe mine ca nu i am citit toata povestioara!Hmm...offoff
Lillix
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:18
Fetita asta s-a enervat si si-a sters contul.Mi-a trimis 2 mesaje pe privat azi dimineata.Unul se scuza ca nu stie romaneste pentru ca ea e rusoaica si doar de vreo cativa ani e in romania....iar in celalat e ceva in rusa si nu stiu ce inseamna(poate e vreo injuratura,am sa ma interesez).Stie careva rusa?ca daca da,il postez sa-mi traduca careva...
kassandry
Postat pe 16 Decembrie 2008 21:35
LA O FATA MARE ,rage si un magar,....!
Asta nu e viata fata draga,...!
Parerea mea;nu e nevoie sa o ti din cearta in cearta si din impacare in impacare;va fi un IAD..!
ASTA E O MINCIUNA PENTRU AMANDOI,...!
Urata_rea
Postat pe 1 Februarie 2009 23:12
el se comporta asa pentru ca e constient ac te poate avea in orice moment pt ca tu iai dat asta de inteles iertandu-l de fiecare data.am trecut si eu prin asta si sincer iti spun ca timpul vindeca tot si relatiile pe care le vei avea pe viitor te vor schimba si ajuta foarte mult ...dar pana la urma vei face cum simti si cum crezi u ca e mai bine dar el nu se va opri si va continua cu toate fazele astea iar tu vei trece cu vederea pentru ca deja te-ai obisnuit sa faci asta..ai grija
cuddles
Postat pe 25 August 2009 02:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suferinta 14 De la: paulamaria 24 Martie 2010 22:40
a nu mai iubi 16 De la: sakura_7777777 12 Iunie 2010 12:28
Nu inteleg de ce asa brusc 38 De la: papusa_barbie 3 Iulie 2009 13:48
Sall' din nou 18 De la: frenchiegirl 11 Aprilie 2011 12:49
are dreptul asta ???? 276 De la: _iluzie_ 25 Iunie 2009 16:21