Setari Cookie-uri

Ce sa fac?Simt ca innebunesc!:(

Buna tuturor!Am nevoie de ajutor intr-o problema... sufleteasca, desigur;)).
Am un prieten de 3 ani de zile, pana acum totul bine,mai cu cearta, mai cu impacari.Problema e ca suntem foarte diferiti.Eu am invatat mereu bine, familia mea are o situatie mai buna, el nu a avut nici o treaba cu scoala, a renuntat la o facultate, acum face una asa ca sa fie, in fine:-j
Parintii mei sunt ,desigur, nemultumiti de el si ma tot bat la cap ca de ce nu se angajeaza el,de ce nu cauta nimic, nu e ambitios.Si credeam ca totul s-a schimbat cand a zis ca vrea sa ramana in Bucuresti in vara asta, sa lucreze.Nu a fost ales la 2 interviuri si acum s-a descurajat, ca el pleaca acasa, ca s-a saturat,iar eu il inscriu zi si noapte pe toate site-urile ,parca sunt nebuna, numai sa l sune cineva sa nu mi zica ai mei iar k nu a fost in stare de nimic si a renuntat.
Parca am innebunit, numai asta fac, numai la asta ma gandesc,m-a dezamagit de atatea ori,dar nu pot sa l las, continui sa sper,ii caut eu, il inscriu,sper dar ma gandesc ca am devenit o iubita nebuna si obsedata.
Ce sa fac?Cum sa stiu daca e vina lui sau eu sunt prea stresanta?:(Mi-e foarte greu,dar as face orice sa nu plece acasa si sa renunte.
kudika108145
Postat pe 28 Iunie 2012 17:52
angajeaza-te tu
kudika_10188
Postat pe 28 Iunie 2012 17:58
Atat de putina incredere are in el incat a ramas descumpanit dupa doar doua refuzuri?

Exerseaza cu el cum sa se prezinte la interviuri, cum sa fie cat mai elocvent si convingator, poate ca e timid si nu stie cum sa se prezinte in fata angajatorului.

Oricum e laudabil faptul ca-l sustii atat de intens, insa si el ar trebui sa aiba mai multa incredere in sine si sa se straduiasca mai mult. Incearca sa exersezi cu el lucrurile de care iti scriam mai devreme.

Succes va doresc!
kudika_10817
Postat pe 28 Iunie 2012 17:58
De la: kudika108145, la data 2012-06-28 17:52:43Buna tuturor!Am nevoie de ajutor intr-o problema... sufleteasca, desigur;)).
Am un prieten de 3 ani de zile, pana acum totul bine,mai cu cearta, mai cu impacari.Problema e ca suntem foarte diferiti.Eu am invatat mereu bine, familia mea are o situatie mai buna, el nu a avut nici o treaba cu scoala, a renuntat la o facultate, acum face una asa ca sa fie, in fine:-j
Parintii mei sunt ,desigur, nemultumiti de el si ma tot bat la cap ca de ce nu se angajeaza el,de ce nu cauta nimic, nu e ambitios.Si credeam ca totul s-a schimbat cand a zis ca vrea sa ramana in Bucuresti in vara asta, sa lucreze.Nu a fost ales la 2 interviuri si acum s-a descurajat, ca el pleaca acasa, ca s-a saturat,iar eu il inscriu zi si noapte pe toate site-urile ,parca sunt nebuna, numai sa l sune cineva sa nu mi zica ai mei iar k nu a fost in stare de nimic si a renuntat.
Parca am innebunit, numai asta fac, numai la asta ma gandesc,m-a dezamagit de atatea ori,dar nu pot sa l las, continui sa sper,ii caut eu, il inscriu,sper dar ma gandesc ca am devenit o iubita nebuna si obsedata.
Ce sa fac?Cum sa stiu daca e vina lui sau eu sunt prea stresanta?:(Mi-e foarte greu,dar as face orice sa nu plece acasa si sa renunte.

Lasa-l .Acum cat e vara.Cu unul ca el nu ai nici tu viitor.
PARTENERDEVIS
Postat pe 28 Iunie 2012 17:58
De la: kudika108145, la data 2012-06-28 17:52:43Buna tuturor!Am nevoie de ajutor intr-o problema... sufleteasca, desigur;)).


Scurt si cuprinzator!!!Iubitul tau este o persoana slaba din fire,fara ambitie ,nu are o structura rezistenta la efort mental,nu ii place studiul,dar nici cu munca nu se va preocupa foarte mult!!!Cred ca este imun la orice tip de efort depus!!
Parintii tau au tot dreptul sa te sfatuiasca si sa-ti atraga atentia asupra delasarii prietenului tau!!!
Daca dupa doua interviuri,,renunta atat de repede la un drum anevoios ,catre obtinerea unui loc de munca,,vin si te intreb,,cum va proceda in viitor,,cand se vor aduna multe probleme de rezolvat si va fi nevoit sa-si asume responsabilitati ?????Nu,este o persoana "fara puls",,nu-l vad muncind in conditiile locurilor de munca,existente pe piata fortei de munca!!!!


Acea facultate,pe care incearca sa o termine,,,nu-i va aduce nimic in plus,caci nu-i place studiul,asta este clar!!Dar stau si ma intreb,,,"oare ce anume ii place domnului nostru"?Tu te-ai angajat intr-un proces intens,de gasire a unui job pentru iubitul tau,dar,oare nu ar fi mai indicat ca el sa se zbata in aceasta privinta????Pune-l la treaba,,observa-i interesul personal!!!!

Nu esti "o iubita nebuna si obsedata",ci esti o tanara indragostita de un baiat/barbat,,,nu va cunosc varstele!!!Atunci cand iubesti,te zbati sa-i fie bine si partenerului tau!!!

Lasa-l sa hotarasca singur asupra viitorului lui,nu are niciun handicap,care sa-l puna in situatii neplacute!!!Asculta-ti parintii,caci domniile lor,au simtul mirosului bine dezvoltat si recunosc lenesii de la distanta!!!Stiu ce spun!!!!


Sfat---fii mai indiferenta fata de acele locuri de munca,,el trebuie sa decida asupra gasirii acelora,nu tu,nu-l invata sa fie "leguma",doar este barbat si se stie ca ,barbatii reprezinta puterea intr-un cuplu,indiferent de care tip!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 19:24
Multumesc mult pentru raspunsuri!Imi e de folos sa aud pareri obiective :)>:D
kudika108145
Postat pe 28 Iunie 2012 20:11
De la: kudika108145, la data 2012-06-28 20:11:59Multumesc mult pentru raspunsuri!Imi e de folos sa aud pareri obiective :)>:D



Pentru putin!!!! Stai bine cu auzul????????? Draga mea,,cerne graul de neghina!!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Iunie 2012 20:16
Miss Rainbow, mesajul tau prezinta tot ce eu nu voiam sa accept.Si am inceput asa, nu o sa accept ce zic ceilalti despre el, stiu ca nu e asa..pacat ca pana la urma aveau dreptate.
Multumesc, multumesc, multumesc, ma simt mai bine acum!
kudika108145
Postat pe 28 Iunie 2012 20:21
Oare ?
PARTENERDEVIS
Postat pe 29 Iunie 2012 12:34
De la: PARTENERDEVIS, la data 2012-06-29 12:34:01Oare ?



Sigur!!! Este posibil,totusi,sa se mai mentina o doza de dezamagire personala,proprie unor astfel de constientizari de fapt,,dar ,daca autoarea topicului este hotarata ,va sti cum sa procedeze in viitorul apropiat!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iunie 2012 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AFACERI 2 De la: rondina 2 Mai 2012 16:03
NU UITATI DE BENEFICIILE DIN NATURA !!! 1 De la: laleadumitrita 6 Mai 2011 07:59
parul 3 De la: gigi_oprea 16 Decembrie 2010 20:38
Astrologie 12 De la: steffy91 25 Ianuarie 2012 15:43
curs de cosmetica oradea arad timisoara 1 De la: cursuriestetika 26 Mai 2012 16:53