Setari Cookie-uri

Putin confuza...poate ma mai luminati voi:)

Mi-ar place sa primesc niste sfaturi din partea voastra, sa mai ies putin din “ceata” in care ma aflu. Actiunea se petrece la locul de munca. Eu si EL suntem colegi de munca, ne-am cunoscut de putin timp. L-am remarcat de prima data, ba aveam impresia ca il stiu de undeva. Nu s-a intamplat nimic special pana de ziua LUI, chestia care m-a “dat peste cap”, a fost o imbratisare din partea lui, dupa ce l-am felicitat si tot ce se mai zice cand e ziua cuiva, a fost reciproca si mi-a transmis mai mult decat pot exprima in cuvinte, din cate am observat celelate colege nu au avut pare de imbratisare. Cert este ca m-a dat peste cap. Dupa care au urmat zile intregi de priviri “arzatoare” , din partea mea si a Lui, schimb de “schimonoseli” plus ca de cele mai multe ori ajundeam sa stam “intamplator” unul langa altul sau fata in fata, mai cate o tachinare si uite asa. De curand(2-3zile) am observat ca in prezenta flirteaza cu o colega, dar ma “tachineaza” si pe mine cu privirea si alte chestiute. Sunt foarte confuza! Ori ca flirta cu colega mea ori ca nu tot m’a bagat El in ceata! Fetelor, ce parere aveti?
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 20:47
Parerea mea: cred ca te place si incearca prin flirtul cu acea colega sa-ti testeze reactiile sa vada daca si tu il placi pe el. Barbatilor le este cam teama de refuz si de aceea testeaza, in fel si chip, terenul inainte de a-si marturisi sentimentele unei femei. Eu zic ca el te place mult, dar ii este teama sa nu-l refuzi.

kudika_10817
Postat pe 6 Iulie 2012 20:53
Eu din pacate, cred ca este neserios...nu inteleg flirtul cu cealalta colega! Nu este soi bun !!!!
rondina
Postat pe 6 Iulie 2012 20:54
Se joaca cu tine, atata tot !! A vazut in ochii tai ca esti topita si acum se joaca cu sentimentele tale. Parerea mea, baiatul nu s-a maturizat inca. Se joaca de-a soarecele si pisica
GHEISA_
Postat pe 6 Iulie 2012 20:56
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 20:47:48Mi-ar place sa primesc niste sfaturi din partea voastra, sa mai ies putin din “ceata” in care ma aflu. Actiunea se petrece la locul de munca. Eu si EL suntem colegi de munca, ne-am cunoscut de putin timp. L-am remarcat de prima data, ba aveam impresia ca il stiu de undeva. Nu s-a intamplat nimic special pana de ziua LUI, chestia care m-a “dat peste cap”, a fost o imbratisare din partea lui, dupa ce l-am felicitat si tot ce se mai zice cand e ziua cuiva, a fost reciproca si mi-a transmis mai mult decat pot exprima in cuvinte, din cate am observat celelate colege nu au avut pare de imbratisare. Cert este ca m-a dat peste cap. Dupa care au urmat zile intregi de priviri “arzatoare” , din partea mea si a Lui, schimb de “schimonoseli” plus ca de cele mai multe ori ajundeam sa stam “intamplator” unul langa altul sau fata in fata, mai cate o tachinare si uite asa. De curand(2-3zile) am observat ca in prezenta flirteaza cu o colega, dar ma “tachineaza” si pe mine cu privirea si alte chestiute. Sunt foarte confuza! Ori ca flirta cu colega mea ori ca nu tot m’a bagat El in ceata! Fetelor, ce parere aveti?




Ii sunteti disponibile amandoua!Discuta cu el,invita-l la o cafea,in oras si clarificati problema!
Tatonarile acestea sunt bune pana la un punct!
MissRainbow
Postat pe 6 Iulie 2012 20:58
Daca i-mi permiti, e putin ,,parsiv,,... ar vrea si cu tine... si cu aia.
kudika_6837
Postat pe 6 Iulie 2012 20:58
Is tentata sa cred asta , DAR ce am uitat sa mentionez in primul post este ca eu in prezent am partener , si de cand is cu el NU am mai patit asa ceva, sa fiu asa de....dusa cu pluta dupa cinvea, asa si Colegul, El stie ca am pe cineva, si eu nici nu am incercat NIMIK cu el.
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:01
De la: kudika_6837, la data 2012-07-06 20:58:43Daca i-mi permiti, e putin ,,parsiv,,... ar vrea si cu tine... si cu aia.


sa sti ca m-am gandit si la acest aspect, iti dau dreptate
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:02
De la: rondina, la data 2012-07-06 20:54:58Eu din pacate, cred ca este neserios...nu inteleg flirtul cu cealalta colega! Nu este soi bun !!!!

Este genul de barbat care iubeste pe toate femeile! Este doar un ...afemeiat!
Lasa ceata si daca-ti doresti doar o partida de sex cu el, ca mai apoi sa-l privesti cum opereaza la o noua cucerire atunci go 4 it, altfel... nu-ti merita sentimentele !!!!
rondina
Postat pe 6 Iulie 2012 21:03
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:01:07Is tentata sa cred asta , DAR ce am uitat sa mentionez in primul post este ca eu in prezent am partener , si de cand is cu el NU am mai patit asa ceva, sa fiu asa de....dusa cu pluta dupa cinvea, asa si Colegul, El stie ca am pe cineva, si eu nici nu am incercat NIMIK cu el.



Nu ai incercat nimic cu el,dar ti-a placut sa fii curtata,,pe cine crezi ca minti????

Inclin sa cred ca nici pentru iubitul tau nu simti mare lucru,daca te-ai lasat angrenata in flirtul practicat de colegul de servici!!!

Nu esti stabila in sentimente,deci esti vulnerabila,si colegul a sesizat acest lucru!!

Brbatii incearca acolo unde ii duce "nasul" de cuceritori!!!!
MissRainbow
Postat pe 6 Iulie 2012 21:04
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:01:07Is tentata sa cred asta , DAR ce am uitat sa mentionez in primul post este ca eu in prezent am partener , si de cand is cu el NU am mai patit asa ceva, sa fiu asa de....dusa cu pluta dupa cinvea, asa si Colegul, El stie ca am pe cineva, si eu nici nu am incercat NIMIK cu el.


Hmm, daca spui ca ai deja un partener, iar colegul tau stia asta, inseamna ca te vrea doar pentru o aventura intima. In conditiile astea se schimba datele problemei.

Din moment ce esti atrasa de noul coleg si simti ceva aparte pentru el, inseamna ca lipseste ceva din relatia ta oficiala. Parerea mea e ca ar trebui sa vezi ce anume lipseste din relatia ta de cuplu si sa incerci, impreuna cu partenerul tau, sa remediezi acea problema, daca tii intr-adevar la relatia voastra. O relatie in paralel cu altcineva nu va face decat sa-ti acutizeze problemele din cuplul oficial.
kudika_10817
Postat pe 6 Iulie 2012 21:05
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:01:07Is tentata sa cred asta , DAR ce am uitat sa mentionez in primul post este ca eu in prezent am partener , si de cand is cu el NU am mai patit asa ceva, sa fiu asa de....dusa cu pluta dupa cinvea, asa si Colegul, El stie ca am pe cineva, si eu nici nu am incercat NIMIK cu el.



Uite cun am judecat un om pe nedrept !!! Ai omis sa ne spui ce e mai important Pai se schimba treaba. El nu face un pas spre tine pt.ca stie ca esti cu cineva. E un om corect. Faptul ca se joaca cu tine e un mod de a spune : Daca vreodata esti libera, eu sunt interesat
GHEISA_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:05
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 20:58:38
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 20:47:48Mi-ar place sa primesc niste sfaturi din partea voastra, sa mai ies putin din “ceata” in care ma aflu. Actiunea se petrece la locul de munca. Eu si EL suntem colegi de munca, ne-am cunoscut de putin timp. L-am remarcat de prima data, ba aveam impresia ca il stiu de undeva. Nu s-a intamplat nimic special pana de ziua LUI, chestia care m-a “dat peste cap”, a fost o imbratisare din partea lui, dupa ce l-am felicitat si tot ce se mai zice cand e ziua cuiva, a fost reciproca si mi-a transmis mai mult decat pot exprima in cuvinte, din cate am observat celelate colege nu au avut pare de imbratisare. Cert este ca m-a dat peste cap. Dupa care au urmat zile intregi de priviri “arzatoare” , din partea mea si a Lui, schimb de “schimonoseli” plus ca de cele mai multe ori ajundeam sa stam “intamplator” unul langa altul sau fata in fata, mai cate o tachinare si uite asa. De curand(2-3zile) am observat ca in prezenta flirteaza cu o colega, dar ma “tachineaza” si pe mine cu privirea si alte chestiute. Sunt foarte confuza! Ori ca flirta cu colega mea ori ca nu tot m’a bagat El in ceata! Fetelor, ce parere aveti?




Ii sunteti disponibile amandoua!Discuta cu el,invita-l la o cafea,in oras si clarificati problema!
Tatonarile acestea sunt bune pana la un punct!



Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:05
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:01:07Is tentata sa cred asta , DAR ce am uitat sa mentionez in primul post este ca eu in prezent am partener , si de cand is cu el NU am mai patit asa ceva, sa fiu asa de....dusa cu pluta dupa cinvea, asa si Colegul, El stie ca am pe cineva, si eu nici nu am incercat NIMIK cu el.

Pai acum ne spui ca ai partener? Atunci e clar ...omu' te crede "usoara" si abordabila, pentru ca asta a fost mesajul pe care l-a primit din privirile tale ratacite si incetosate, cum zici!
rondina
Postat pe 6 Iulie 2012 21:07
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:05:52
Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.



@Monica

Fii mai vertebrala si mai atenta in relatia cu iubitul tau,caci inclin sa cred, ca nu te leaga sentimente puternice de domnia sa!!!Te lasi usor cazuta in plasa si asta nu este bine!!!
MissRainbow
Postat pe 6 Iulie 2012 21:09
De la: GHEISA_, la data 2012-07-06 21:05:31
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:01:07Is tentata sa cred asta , DAR ce am uitat sa mentionez in primul post este ca eu in prezent am partener , si de cand is cu el NU am mai patit asa ceva, sa fiu asa de....dusa cu pluta dupa cinvea, asa si Colegul, El stie ca am pe cineva, si eu nici nu am incercat NIMIK cu el.



Uite cun am judecat un om pe nedrept !!! Ai omis sa ne spui ce e mai important Pai se schimba treaba. El nu face un pas spre tine pt.ca stie ca esti cu cineva. E un om corect. Faptul ca se joaca cu tine e un mod de a spune : Daca vreodata esti libera, eu sunt interesat


Mda....
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:09
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 21:09:37
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:05:52
Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.



@Monica

Fii mai vertebrala si mai atenta in relatia cu iubitul tau,caci inclin sa cred, ca nu te leaga sentimente puternice de domnia sa!!!Te lasi usor cazuta in plasa si asta nu este bine!!!


Partea mea rationala asa zice: hey fat-o uitate in partea cealata , dai pace , e coleg cu tine , ai pe cineva (da exista multe problems intre noi), nu e de tine, nu e momentul sa faci asta. Dar mai e si partea sentimentala : plina de fluturi.....
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:12
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:12:25
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 21:09:37
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:05:52
Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.



@Monica

Fii mai vertebrala si mai atenta in relatia cu iubitul tau,caci inclin sa cred, ca nu te leaga sentimente puternice de domnia sa!!!Te lasi usor cazuta in plasa si asta nu este bine!!!


Partea mea rationala asa zice: hey fat-o uitate in partea cealata , dai pace , e coleg cu tine , ai pe cineva (da exista multe problems intre noi), nu e de tine, nu e momentul sa faci asta. Dar mai e si partea sentimentala : plina de fluturi.....


Am intuit bine ca exista probleme in relatia ta cu iubitul oficial...

Incearca totusi sa remediezi acele probleme de cuplu, daca tii la iubitul tau si la relatia voastra.
kudika_10817
Postat pe 6 Iulie 2012 21:18
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:12:25
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 21:09:37
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:05:52
Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.



@Monica

Fii mai vertebrala si mai atenta in relatia cu iubitul tau,caci inclin sa cred, ca nu te leaga sentimente puternice de domnia sa!!!Te lasi usor cazuta in plasa si asta nu este bine!!!


Partea mea rationala asa zice: hey fat-o uitate in partea cealata , dai pace , e coleg cu tine , ai pe cineva (da exista multe problems intre noi), nu e de tine, nu e momentul sa faci asta. Dar mai e si partea sentimentala : plina de fluturi.....



Da,deci m-am apropiat de adevar!!!
Acolo unde exista probleme,nu intarzie sa intervina tentatiile!!Spun sa nu te infierbanti prea tare ,pana nu vei vedea adevaratele reactii ale colegului tau ,fata de tine!!!

Rezolva-ti neintelegerile cu iubitul tau,acolo sunt adevaratele probleme,daca vrei ca relatia voastra sa fie una frumoasa!!

Nu agita apele,pana nu le afli adancimea!!!Nu spera ceva,pana nu iti stabilesti o anumita conduita!!!

Esti nehotarata????????Cred,te simt astfel,,dar nu face alti pasi ,inainte,pana nu vezi ce urme au lasat ,in urma ta,cei facuti deja!!!
MissRainbow
Postat pe 6 Iulie 2012 21:22
De la: kudika_10817, la data 2012-07-06 21:18:24
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:12:25
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 21:09:37
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:05:52
Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.



@Monica

Fii mai vertebrala si mai atenta in relatia cu iubitul tau,caci inclin sa cred, ca nu te leaga sentimente puternice de domnia sa!!!Te lasi usor cazuta in plasa si asta nu este bine!!!


Partea mea rationala asa zice: hey fat-o uitate in partea cealata , dai pace , e coleg cu tine , ai pe cineva (da exista multe problems intre noi), nu e de tine, nu e momentul sa faci asta. Dar mai e si partea sentimentala : plina de fluturi.....


Am intuit bine ca exista probleme in relatia ta cu iubitul oficial...

Incearca totusi sa remediezi acele probleme de cuplu, daca tii la iubitul tau si la relatia voastra.


Dorinta mea este sa-mi bag mintile in cap, nu aventuri si ale prostii, "doar ca is prostita de cap", indiferent ce va fi, stiu ca nu e de mine.
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:23
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 21:22:00
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:12:25
De la: MissRainbow, la data 2012-07-06 21:09:37
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:05:52
Colega sigur e disponibila, eu NU si nici nu vreau ceva pt ca suntem COLEGI si alte chestii , dar mi-ar place sa-mi vina mintea la cap , sa nu-mi mai stea acolo gandul la el, si e fain sa auzi niste pareri. Ms Fetelor pt ele.



@Monica

Fii mai vertebrala si mai atenta in relatia cu iubitul tau,caci inclin sa cred, ca nu te leaga sentimente puternice de domnia sa!!!Te lasi usor cazuta in plasa si asta nu este bine!!!


Partea mea rationala asa zice: hey fat-o uitate in partea cealata , dai pace , e coleg cu tine , ai pe cineva (da exista multe problems intre noi), nu e de tine, nu e momentul sa faci asta. Dar mai e si partea sentimentala : plina de fluturi.....



Da,deci m-am apropiat de adevar!!!
Acolo unde exista probleme,nu intarzie sa intervina tentatiile!!Spun sa nu te infierbanti prea tare ,pana nu vei vedea adevaratele reactii ale colegului tau ,fata de tine!!!

Rezolva-ti neintelegerile cu iubitul tau,acolo sunt adevaratele probleme,daca vrei ca relatia voastra sa fie una frumoasa!!

Nu agita apele,pana nu le afli adancimea!!!Nu spera ceva,pana nu iti stabilesti o anumita conduita!!!

Esti nehotarata????????Cred,te simt astfel,,dar nu face alti pasi ,inainte,pana nu vezi ce urme au lasat ,in urma ta,cei facuti deja!!!


Multumesc tare mult de raspuns, raspunsul tau "m-a uns la suflet" , stiu ca trebuie sa ma "adun", indiferent de ce e sau va fi cu actualul , NU mai pot continua asa , oricum.
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:26
buna am intrat si eu un pic
Cristina_Papuc_1
Postat pe 6 Iulie 2012 21:39
De la: Cristina_Papuc_1, la data 2012-07-06 21:39:52buna am intrat si eu un pic

kudika_11458
Postat pe 6 Iulie 2012 21:42
De la: kudika_11458, la data 2012-07-06 21:38:34
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 20:47:48Mi-ar place sa primesc niste sfaturi din partea voastra, sa mai ies putin din “ceata” in care ma aflu. Actiunea se petrece la locul de munca. Eu si EL suntem colegi de munca, ne-am cunoscut de putin timp. L-am remarcat de prima data, ba aveam impresia ca il stiu de undeva. Nu s-a intamplat nimic special pana de ziua LUI, chestia care m-a “dat peste cap”, a fost o imbratisare din partea lui, dupa ce l-am felicitat si tot ce se mai zice cand e ziua cuiva, a fost reciproca si mi-a transmis mai mult decat pot exprima in cuvinte, din cate am observat celelate colege nu au avut pare de imbratisare. Cert este ca m-a dat peste cap. Dupa care au urmat zile intregi de priviri “arzatoare” , din partea mea si a Lui, schimb de “schimonoseli” plus ca de cele mai multe ori ajundeam sa stam “intamplator” unul langa altul sau fata in fata, mai cate o tachinare si uite asa. De curand(2-3zile) am observat ca in prezenta flirteaza cu o colega, dar ma “tachineaza” si pe mine cu privirea si alte chestiute. Sunt foarte confuza! Ori ca flirta cu colega mea ori ca nu tot m’a bagat El in ceata! Fetelor, ce parere aveti?

vrea sa ti-o traga!


Nu mersi:)
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:43
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:26:36
Multumesc tare mult de raspuns, raspunsul tau "m-a uns la suflet" , stiu ca trebuie sa ma "adun", indiferent de ce e sau va fi cu actualul , NU mai pot continua asa , oricum.



"Aduna" tot graul de pe camp,a inceput secerisul,,si separa graul de neghina!!!La sfarsit,,vei constata calitatea boabelor considerate bune!!!
MissRainbow
Postat pe 6 Iulie 2012 21:44

"Aduna" tot graul de pe camp,a inceput secerisul,,si separa graul de neghina!!!La sfarsit,,vei constata calitatea boabelor considerate bune!!! [/quote]

Hmmm, filozofic raspuns.:)
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:47
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:43:40
De la: kudika_11458, la data 2012-07-06 21:38:34
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 20:47:48Mi-ar place sa primesc niste sfaturi din partea voastra, sa mai ies putin din “ceata” in care ma aflu. Actiunea se petrece la locul de munca. Eu si EL suntem colegi de munca, ne-am cunoscut de putin timp. L-am remarcat de prima data, ba aveam impresia ca il stiu de undeva. Nu s-a intamplat nimic special pana de ziua LUI, chestia care m-a “dat peste cap”, a fost o imbratisare din partea lui, dupa ce l-am felicitat si tot ce se mai zice cand e ziua cuiva, a fost reciproca si mi-a transmis mai mult decat pot exprima in cuvinte, din cate am observat celelate colege nu au avut pare de imbratisare. Cert este ca m-a dat peste cap. Dupa care au urmat zile intregi de priviri “arzatoare” , din partea mea si a Lui, schimb de “schimonoseli” plus ca de cele mai multe ori ajundeam sa stam “intamplator” unul langa altul sau fata in fata, mai cate o tachinare si uite asa. De curand(2-3zile) am observat ca in prezenta flirteaza cu o colega, dar ma “tachineaza” si pe mine cu privirea si alte chestiute. Sunt foarte confuza! Ori ca flirta cu colega mea ori ca nu tot m’a bagat El in ceata! Fetelor, ce parere aveti?

vrea sa ti-o traga!


Nu mersi:)

e doar parerea mea asa reiese din ce ai postat!
kudika_11458
Postat pe 6 Iulie 2012 21:53
pai si tu n-ai vrea...?
kudika_11458
Postat pe 6 Iulie 2012 21:54
De la: kudika_11458, la data 2012-07-06 21:54:43pai si tu n-ai vrea...?


apreciez parerea ta, ms mult. Nu ,in nici un caz, in caz ca as vrea ceva de la el , vreau altceva, nu asta.
Monica_D_
Postat pe 6 Iulie 2012 21:57
De la: Monica_D_, la data 2012-07-06 21:57:32
De la: kudika_11458, la data 2012-07-06 21:54:43pai si tu n-ai vrea...?


apreciez parerea ta, ms mult. Nu ,in nici un caz, in caz ca as vrea ceva de la el , vreau altceva, nu asta.

am inteles... tu vrei dragoste, nu sex... dar oricum nu te lasa ,prostita,... si ai grija sa nu pierzi pasarea din mana, pentru cea de pe gard...
kudika_11458
Postat pe 6 Iulie 2012 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Romanii din Basarabia 14 De la: diana1981 6 Septembrie 2009 19:06
SUNT ROMAN... DAR MA TRATEZ ! 358 De la: dandanaua_reloaded 7 Iunie 2012 12:12
femei batrane..cu 'baietei' 20 De la: playboy 11 Aprilie 2009 21:26
cool 2 De la: Shocata 21 August 2013 11:55
pt voi 1 De la: madacom2002 24 Mai 2007 12:52