Setari Cookie-uri

Vreau parerile voastre...

Situatia e urmatoarea, va povestesc pe scurt:
Acum 2 ani am intalnit un barbat, a fost o atractie reciproca, am avut o aventura de cateva saptamani, apoi el s-a retras...si amandoi ne-am vazut de vietile noastre...
Acum 4 luni, m-a cautat, am inceput sa iesim, am inceput sa construim o relatie (vorbim zilnic la telefon, ne intalnim, ne-am cunoscut familiile, mergem impreuna la diferite evenimente, tot ceea ce inseamna o relatie). Insa evita apropierea fizica, evita sa facem dragoste, cu toate ca am dormit de cateva ori impreuna si cu toate ca in urma cu 2 ani sexul a fost cel care ne-a legat.
Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.
Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?
Va multumesc!
melania_klara
Postat pe 10 Iulie 2012 11:40
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 11:40:54Situatia e urmatoarea, va povestesc pe scurt:
Acum 2 ani am intalnit un barbat, a fost o atractie reciproca, am avut o aventura de cateva saptamani, apoi el s-a retras...si amandoi ne-am vazut de vietile noastre...
Acum 4 luni, m-a cautat, am inceput sa iesim, am inceput sa construim o relatie (vorbim zilnic la telefon, ne intalnim, ne-am cunoscut familiile, mergem impreuna la diferite evenimente, tot ceea ce inseamna o relatie). Insa evita apropierea fizica, evita sa facem dragoste, cu toate ca am dormit de cateva ori impreuna si cu toate ca in urma cu 2 ani sexul a fost cel care ne-a legat.
Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.
Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?
Va multumesc!


Poate ca te pretuieste ca prietena, in sensul de amica, si mai putin te pretuieste ca amanta.

Daca insa v-ati potrivit la pat foarte bine, poate ca-si doreste mai multe de la tine, si vrea sa te cunoasca cu adevarat si dincolo de asternuturi (tind sa cred posibilitatea aceasta).

Ai rabdare cu el, insa daca situatia aceasta ambigua persista, incearca sa porti un dialog deschis cu el despre nelamuririle tale in legatura cu comportamentul lui.
kudika_10817
Postat pe 10 Iulie 2012 11:46
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 11:40:54Situatia e urmatoarea, va povestesc pe scurt:
Acum 2 ani am intalnit un barbat, a fost o atractie reciproca, am avut o aventura de cateva saptamani, apoi el s-a retras...si amandoi ne-am vazut de vietile noastre...
Acum 4 luni, m-a cautat, am inceput sa iesim, am inceput sa construim o relatie (vorbim zilnic la telefon, ne intalnim, ne-am cunoscut familiile, mergem impreuna la diferite evenimente, tot ceea ce inseamna o relatie). Insa evita apropierea fizica, evita sa facem dragoste, cu toate ca am dormit de cateva ori impreuna si cu toate ca in urma cu 2 ani sexul a fost cel care ne-a legat.
Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.
Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?
Va multumesc!


Scuzanma,dar e chiar penibil ceea ce face si chiar ma face sa zambesc,chiar sa rad
Nu ezista comunicare intre voi,clar!In locul tau la-s intreba.Ce faci ma boule,esti castrat,ma lasi sa stau ca vaca langa tine?Pt ce te mai cheama la el si pt ce?
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2012 11:53
Sincer...daca stiam de ce, nu postam aici sa va cer parerile...de cate ori incerc sa vb cu el...evita...schimba subiectul...daca ies cu altii devine gelos...am incercat si varianta sa nu l mai caut...sa ma detasez...dar m-a cautat el...nu inteleg
melania_klara
Postat pe 10 Iulie 2012 12:09
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 11:40:54Situatia e urmatoarea, va povestesc pe scurt:
Acum 2 ani am intalnit un barbat, a fost o atractie reciproca, am avut o aventura de cateva saptamani, apoi el s-a retras...si amandoi ne-am vazut de vietile noastre...
Acum 4 luni, m-a cautat, am inceput sa iesim, am inceput sa construim o relatie (vorbim zilnic la telefon, ne intalnim, ne-am cunoscut familiile, mergem impreuna la diferite evenimente, tot ceea ce inseamna o relatie). Insa evita apropierea fizica, evita sa facem dragoste, cu toate ca am dormit de cateva ori impreuna si cu toate ca in urma cu 2 ani sexul a fost cel care ne-a legat.
Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.
Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?
Va multumesc!



Iesi!!Ori este impotent,ori nu stie sa fie barbat,adica ,,,prefera sa doarma in bocanci!!!
MissRainbow
Postat pe 10 Iulie 2012 12:09
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 12:09:44Sincer...daca stiam de ce, nu postam aici sa va cer parerile...de cate ori incerc sa vb cu el...evita...schimba subiectul...daca ies cu altii devine gelos...am incercat si varianta sa nu l mai caut...sa ma detasez...dar m-a cautat el...nu inteleg


Draga mea nu te certam,departe de acest gand,dar fi tu Barbata,daca el nu mai stie si dai vant!!!Hai nu mai fi suparata Sant barbati destui pe lumea asta santem in 2012!!!
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2012 12:15
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 12:09:44Sincer...daca stiam de ce, nu postam aici sa va cer parerile...de cate ori incerc sa vb cu el...evita...schimba subiectul...daca ies cu altii devine gelos...am incercat si varianta sa nu l mai caut...sa ma detasez...dar m-a cautat el...nu inteleg


Tine la tine, dar se teme sa nu-l refuzi. Cand discuti cu el pe tema comportamentului lui fata de tine, spune lucrurilor pe nume, si nu-l mai lua pe ocolite si cere-i sa-ti raspunda cu da sau nu, nu cu eschivari.
kudika_10817
Postat pe 10 Iulie 2012 12:17
Mersi fetelor...sper sa se rezolve pana la urma...indiferent in ce mod... Credeti ca indifrerenta m-ar ajuta sa-l fac sa-si dea seama ce simte sau ce nu simte?
melania_klara
Postat pe 10 Iulie 2012 13:49
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 11:40:54Situatia e urmatoarea, va povestesc pe scurt:
Acum 2 ani am intalnit un barbat, a fost o atractie reciproca, am avut o aventura de cateva saptamani, apoi el s-a retras...si amandoi ne-am vazut de vietile noastre...
Acum 4 luni, m-a cautat, am inceput sa iesim, am inceput sa construim o relatie (vorbim zilnic la telefon, ne intalnim, ne-am cunoscut familiile, mergem impreuna la diferite evenimente, tot ceea ce inseamna o relatie). Insa evita apropierea fizica, evita sa facem dragoste, cu toate ca am dormit de cateva ori impreuna si cu toate ca in urma cu 2 ani sexul a fost cel care ne-a legat.
Voi ce parere aveti? Ce poate fi cu el, ce problema poate avea? Vad pe el ca ar vrea o relatie serioasa, dar parca ii este frica sa se implice mai mult, desi are deja 30 de ani.
Oare ce ar trebui sa fac? Sa mai am rabdare, sau sa ies din aceasta relatie?
Va multumesc!


poate are o boala venerica si asteapta sa'i treaca
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Iulie 2012 13:53
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 13:49:09Mersi fetelor...sper sa se rezolve pana la urma...indiferent in ce mod... Credeti ca indifrerenta m-ar ajuta sa-l fac sa-si dea seama ce simte sau ce nu simte?



Intotdeauna!!!Poti incerca!!! Orice persoana,in momentul in care simte ceva aparte,fata de alta persoana,face tot posibilul sa demonstreze puterea sentimentelor respective,,nicidecum nu este apatica ,indiferenta,,,empatizeaza intr-un fel sau altul,,traieste momentele de intalnire cu pasiune,,comunica!!!
MissRainbow
Postat pe 10 Iulie 2012 13:55
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 12:09:44Sincer...daca stiam de ce, nu postam aici sa va cer parerile...de cate ori incerc sa vb cu el...evita...schimba subiectul...daca ies cu altii devine gelos...am incercat si varianta sa nu l mai caut...sa ma detasez...dar m-a cautat el...nu inteleg


Sigur mai are.....stii tu
DefineDefiance
Postat pe 10 Iulie 2012 16:39
O alta femeie?
melania_klara
Postat pe 10 Iulie 2012 20:26
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 20:26:34O alta femeie?


Cred ca cel mai exact se referea la aparatul de urinat
Draga mea ce te tine langa acest om,ori se joaca cu tine ori e la cacealma,sa te faca sa-l lasi de buna voie ori sa pleci -defapt e acelasi lucru si aceeasi concluzie
Titanika
Postat pe 10 Iulie 2012 20:42
De la: melania_klara, la data 2012-07-10 13:49:09Mersi fetelor...sper sa se rezolve pana la urma...indiferent in ce mod... Credeti ca indifrerenta m-ar ajuta sa-l fac sa-si dea seama ce simte sau ce nu simte?


Ii poti cere sa se hotarasca ce simte pentru tine si-i acorzi un timp de gandire, de o luna sa zicem. Daca nu te mai cauta dupa aceasta perioada de timp, inseamna ca nu te-a privit decat ca pe-o amica si atat.
kudika_10817
Postat pe 11 Iulie 2012 09:52
Poate ca e un lucru bun. Va cunoasteti mai bine in felul asta. Si partea asta de curtare are frumusetea ei... Bucura-te de relatie, fara sa-ti faci atatea probleme. Poate ca nu e sigur inca ce vrea de la tine si de asta are ezitari. In cazul asta, ar fi bine sa discuti cu el deschis si sa il intreb ce anume isi doreste. Barbatii sunt destul de sinceri atunci cand ii strangi cu usa si e foarte probabil sa-ti spuna adevarul. Eu nu pot sa inteleg... In loc sa vorbesti cu dansul, intrebi pe un forum ce sa faci... Ma rog...oricum ar fi..parerea mea e ca nu vrea sa se implice prea mult pana nu e sigur de tine. Faptul ca ati avut o aventura in trecut, poate ca i-a trezit unele suspiciuni...in legatura cu moralitatea ta si vrea sa vada daca poate sa aiba incredere in tine. Desi n-o spun, unii barbati se gandesc la asta: cum a facut-o cu mine de la prima intalnire, poate ca a mai facut-o cu jumatate de oras.
Micaell
Postat pe 14 Iulie 2012 11:26
SINCER SI EU AM TRECUT ACUM 8 ANI PRINTR.O FAZA SIMILARA CU CEEA CE SPUI U INSA DUPA 8 ANI D.ZEU MI.A DARUIT UN BAIETE,ACUM ARE 3 ANI SI DIN PACATE MAMA LUI LA PARASIT,TOATE RESPONSABILITATILE IMI APARTIN IN MARE PARTE,NU DE MULT MAMA LUI SA INTORS IN TARA SI SI.A CERUT DREPTURILE....DECI TE ROG SA AI MARE GRIJA SI ITI RECOMANDA DIN SUFLET NU TE LUA DUPA CE SPUNE SI ITI DICTEAZA INIMA CI DUPA CE ITI SPUNE SUFLETUL....SUCCES
kudika_7182
Postat pe 15 Iulie 2012 10:39
buna...gandeste-te ca sunt o multime de baieti care intr-o relatie vor doar sex si sunt si baieti care sunt dispusi sa astepte o fata pana cand ea este pregatita.o fata cuminte sa spunem asa pretuieste un baiat care manifesta intelegere si e dispus sa o astepte pana cand ea simte sa faca acel pas asadar parerea mea este sa fi si tu intelegatoare si sa mai astepti asta bineinteles daca ti cu adevarat la el.daca pentru tine relatiile sexuale sunt mai importante decat iubirea adevarata care vine din suflet atunci......rupe legatura
Bianca_Draghici_1
Postat pe 26 Iulie 2012 22:41
Eu cred ca ar trebui sa vb cu el deschis , insa daca totuși refuza...atunci ar trebui sa te gândește serios daca vrei sa mai continui...
kudika_931639
Postat pe 22 August 2013 02:40
Ai rabdare si timpul le va rezolva pe toate,insa daca vrei sa ajuti timpul ii poti arata subtil ca iti doresti o relatie seriosa,insa fara sa ii impui asta.
kudika_948325
Postat pe 2 Ianuarie 2014 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simboluri 119 De la: zinaceabunasinebuna 8 Februarie 2012 13:53
iubesc doi barbati in acelasi timp 141 De la: darius_grace 22 Februarie 2011 23:06
de ce nu pot tine doar la un baiat?x(X(X 88 De la: yumalai 29 Septembrie 2009 11:31
prietena mea flirt cu iubitul meu 77 De la: ramonaaa7 27 Martie 2014 11:33
Prietene ?! 31 De la: kudika_pudika 5 Iunie 2011 20:32