Setari Cookie-uri

Cand APRECIEZI dupa ce ai pierdut.

Am zece secunde tacere inainte de a incepe aceste randuri care in totalitatea lor se va numi blog
As vrea si am rugamintea ca partea gramaticala lispurile de punctuatie si alte amanunte importate in gramatica sa fie pe planul doi.
Nu credeam ca voi ajunge ca viata mea sa o doresc a fi publica pentru anumite persoane.
Am stat si am cantarit daca sa aleg aceasta cale sau sa ramana secreta,
dar pentru ca e bine ca anumite lucruri sa le impartasim in speranta ca alti vor invata sau vor trage concluzi
care vor preveni ca istorile acesta sa se repeta ma vad nevoit sa incep a scrie despre o parte din viata mea.
Oricum cred ca nu voi face rau nimanui ,binenteles ca ma astept la pareri pro si contra dar oricum concluzile si raspunsurile vor fi epuzitate
Iata cum la varsta de 35 de ani traiesc regretabila intamplare de a fi parasit .
Spune de la bun inceput ca sunt cel care a gresit cel mai mult.
Viata mea nu a fost plina de femei am avut o perioda lunga in care nu am avut o relatie foarte lunga
apoi in urma cu 3 ani si ceva cand am decis sa ma schimb in abordarea online au fost cateva finte prin asternutul meu
datorita dorintelor mele si ale femeilor care au dorit acest lucru dar cu stabilirea de la bun inceput ca este doar o seara.
Nu vreau sa intru in detali acum povestind despre acea perioda .

Acum 3 ani pe data de 5 iulie am intanlit o fata cu cateva luni mai mare,care in scurt timp a fost prietena si sotia mea
Prima discutie a fost pe online timp de 2 saptamani am avut 2 mesaje ,scurte apoi am avut norocul ca ea sa doreasca sa ma sune.
Am avut o discutie de 5 ore la telefon ,la sfarsitul discutie i am spus daca poate veni la o petrecere unde eu am grija de butoane eu fiind dj pentru ev private.
A venit am fost placut surprins de miscarile ei dar nu stiu ceva din mine a avut placerea si curajul ca dupa 2 ore sa
doresc a o tine in brate.
A fost o atractie spontanta .am invitato la mine la parinti dupa lungi rugaminti a venit pentru ca si a dorit
Cearsaful meu a fost rau mototolit dar fara a cunoaste impreunarea pentru ca eu nu am dorit sa insist,a fost prima fata la care am zis sa am rabdare si a doua seara ma bucurat cu prezenta ei fiind amandoi foarte impliniti .Nu doresc sa ofer detali ca sunteti maturi sa trageti concluzi.
Din aceea seara si pana acum 1 luna si ceva am fost nedespartiti cu mici plecari la mama ei cred o singura data timp de 2 zile.
Cans scriu aceste randuri oftez si respiratia imi creste .Nu stiu cat voi reusi sa scriu in aceasta seara .Ceasul arata acum 21 si 47 de minute laptopul imi frige deja picoarele .
Viata noastra timp de 3 luni a fost o bucurie imensa timpul nostru fiind consumat doar de dragoste neavnd joburi fixe am avut mult timp impreuna.
Au exista si divergente dar pe care le am invatat impreuna .eu find in gemeni ea fiind in scorpion ca si semne astrale..
Cu timpul relatia a inceput pe un fagas al vieti in cumplu cu bune si rele .
Ea are o fata de 13 ani care e crescuta mai mult de parinti ,flori a mea a pierdut primul sot intr un acident de masina ea gravinda fiind.POATE acest amanunt important va face sa priviti altfel istoria povestea mea.
Am ajuns sa facem si cununia doar pentru a putea pleca in alta tara si a lucra eu find la bazza bucatar.
Am reusit sa plecam si sa lucram impreuna in acelasi loc unde eu mai lucrasem in urma cu 3 ani timp de 18 luni .
Povestea si intamplarile traite in aceea perioda poate le voi spune poate nu ,acum vreau spoveste stric despre timpul cu sotia mea.
Intre noi a exista discuti tarzi unele cu rasate altele cu nervi si oboseala .In anglia eu am inceput sa am un comportamnte ciudat datorita faptului ca nu as fi vrut sa fiu acolo cu toate ca recunoasteam ca material este bine .Munca multa grea ,dar la care m am adaptat rapid.Au inceput discuti pentru ca eu intram in casa puneam farfuria de mancare si direct la dus fara a discuta cu sotia mea care era deja in casa .Reactile mele si fata trista ma acaparau de la zi la zi ,datorita faptului ca as fi vrut sa nu fiu nevoit sa lucrez asa greu si multe ore in acea tara din care plecasem cu ani in urma.
Stresul munici umilintele marunte dar existente ale sefului bucatar m au cam doborat sticand ceva din realita noastra plus alte intamplair si vorbe neplacute .Acolo find si prima data can flori a avut cvurajul si nu a mai resitat stresului pentru a ma injura ,iar sa ii spun alte cunvinte urate .Ceva sa rupt comunicarea noastra inceta de la zi la zi .In cele din urma am ajusn in tara cu ceva bani am facut o camera refacut la parinti mei unde locuiam.
Trebuie sa spun ca flori cumparase o garsionera confort 3 cu bani din vanzarea altei garsionerea ,tot cu acei bani ea a cumparat si o masina pentru a putea cara ecipamentul meu muzical si a nu mai fi nevoit sa sun mereu.Aceasta femei a facut gesturi marete pentru viata mea care nu era nici de vedeta nici de bogatasi nici de mare geniu.Ma iubit dar eu am gresti am uitat cumva .Toate aceste cumparaturi au fost facute pana sa plecam in Anglia.
Ajungand in tara lucrurile au devenit si mai complicate .Totul datorita nedoirintei mele prostie mele de a avea un servicu fix care sa ne tina singuri la garsionera ,facand renovari la camera de la parinti mei a venit toamna si am inchirat garsionera din necesitatea de a avea niste bani.
Flori este persoana care a trait singura mediul ei de viata a fost sa isi duca traiul singura conceptile ei de viata sunt sanatoase doar ca eu nu am inteles nu am vrut sau nu stiu am fost puturos crezand ca daca voi pierde timpul promavand servicle mele ca si dj in voi arata ca voi ajunge la un final fericit ,dar nu a fost asa .
Tot ce scriu aici e compresat in 3 ani nu pot inca sa scriu cu detali fiecare parte a vieti mele si relatie cu flori,stiu doar ca am gresit stand la parinti mei fara intimitatea ceruta de ea ,ca nu am lucrat pentru a asigura stabilitatea casniciei si pierzand timp mult la pc cu editari foto video si alte creati doar in speranta ca voi face cunoscute servicile mele am pierdut femeia pe care o iubesc enorm dar care .....
In perioda dinaintea de reveliona ea m a anuntat ca ceva se va rupe simte acest lucru daca eu nu ma schimb ,si iata ca pana sa plece nu am facut nimic doar ca din razbunare a inceput si ea sa piarda timp la pc pe netlog la jocuri cu ferma.Evenimentele au inceput sa se miste dupa pasti am avut treburi fiecare saptamana dar ea deja era cu gandul la plecare .
Discuti pe tema gasiri unui loc de munca in bucatarie au fost permanente dupa revelion si pana la plecare ei.
Discurusul tinut de ea era ca acesta pasiune nu este de viitor ca nu vom putea face nimic doar cu acest job al meu care azi e maine nu e .astfel ca si ea a laut decizia de cand am venit din anglia in aprile anul trecut sa nu mai lucreze daca eu nu lucrez.Iata cum a trecut un an si ceva pana in acest moment in care scriu aceste randuri.
Nu stiu daca puteti sa va inchiputiti starile noastre si mai ales ale ei in care eu nemernicul nu am facut nimic pentru a asigura siguranta casniciei si asa demolata de perioada angliei timp de 9 luni si a reveniri in tara.
Acum suntem in luna iulie si dabea din luna mai aprilie am inceput sa am o colaborare de 2 zile cu un bistro pentru a castiga niste bani apoi au urmat eveniemnte private cu preturi destul de mici dar care in total pana la acest moment am facut destui bani nu stiu daca e corect sa spundar se duce peste cinzeci mi bani vechi .Daca nu ar fi plecat in luna iunie am fi facut un hol caci casa parintilor mei e mare curte mare ,casa unde am crescut dar care avem separat toaleta si bucataria trebuind sa iesi prin curte ,iarna va dati seama pentru ea care a crescut la bloc,eu nedorind sa locuis la garsionera ca e mica si zona foarte urata cu multi indieni care ma faceau sa cred ca am dat in spate 3 generati de evolutie.
Asa ca am ramas iarna la ai mei in camera renovata si marita cu toate greutatile ,bani au fost niciodata nu am avut datori sau imprumuturi de bine de rau nu stiu cum dar am reusit sa trecem greul cu chiria de la garsionera si ce mai imi pica mine .
Acum voi ajunge la cea mai grea perioda zic eu dupa cele prevazute de ea in care eu tot dormeam si nu stiam ce vreau in referitor la job .Oricum trebuie spus ca dupa o plecare afara cu munca este foarte greu sa te adaptezi aceste discuti le aveam cu cu flori pentru ca mereu imrpeuna gaseam tot felul de neplaceri la joburile interviurile gasite .Da am cauta sa ne angajam si am si lucrat inluna ianuarie a acestui an eu bucatar ea la vase ajutor timp de o luna zi de zi multe ore ca la lichidare sa ne intarzi cu bani si dupa 5 zile am renuntat sa mai ne ducem in acea bataie de joc dupa ce eu am schimbat si organizat impreuna cu ea multe lucruri spre bine la acel restaurant.Dar asta i viata si iata cum iar imi intareste idea de a nu mai lucra in acest domeniu pe care il stiu de la 20 de ani.

Cum spuneam datorita faptului ca eu pierdeam noptile la pc editand cautan soluti propunadn colaborari si multe altele doar cu scopul de a putea avea clienti in acest domeniu al sonorizarilor ea a inceput sa piarda mult timp pe netlog jucand ferma si parase ca nu numai.
IATA cum pozele ei multe pe profil atrageau multe comentari fiind chiar cu mine in poze sistatus de femei maritata .Eu sincer nu stiam ce poze pune si cu cine discuta eu avand increderea de la bun inceput in realtia naostra.la ea era semne de intreabre datorita fostei relati .
Eu in camera fratelui meu ea in camera nostra timp de o luna cred cred ca luna mai .
Astfel ca un individ din netlog ii privea pozele ca usor usor sa comenteze la el destul de elegant
Toate acestea le stiu pentru ea mi le spunea noi comunicam abslotu orice ea imi povestea eu la fel .Asa am fost mereu de la bun inceput.
Si tot din acest motiv al comunicari libere si proaste intelese de mine si cretine dupa nici 1 luna cand neam cunsotu eu i am zis care sani mici,si acum a ramas cu sechele ,i am zis de ziua ei ca nu vreau taraboi in curtea parintilor,iar la primul paste acum 3 ani 2010 nu mam dus la parinti ei si atunci mi a zis sa plec acasa din garsionera .
Deci si comunicarea libera si proasta din partea mea a dus la multe greseli foarte multe nemaiavand timp sai cunosc dorintele visele ,doar ca imi spunea mereu ca nu va fi mireasa daca eu ,noi doi nu vom lucra .
Timpul a trectu zi de zi greu din greu ea stand pe acest netlog acel tip cum spuneam din italia i sa destainuit cu probleme lui cum ca o femei maritata din roamania il vrea asa mult caci el a si ajuns aici in tra in concediu
dar care a descoperit ca ea este maritata si ca minte astfel ca si a facut mai multe conturi a pus prietenit sa o uramreasca si a descoperit ca ea face webchat si mare dezamagire a avut incat i a povestito lu flori
Ea mi a zis de acest episod si am zis ca sunt multe femei cu dou fete si pacat de acel om.
Zile au trecut luna mai nu stiu oricum parase ca din traiul oferit de mine din clincurile cu mine din neputinta mea din neplacarea mea la garsionera absolut tot flori a tinut sai spuna acestui om si pasurile ei ,DORINTELE ei visele ei .
Acest barbat a inceput sa descopere ca este indrgostit de flori pe care eu am neglijato in ultima vreme si care da au fost certuri dar pe care o iubeam in tacere si in neputinta de a fi a face ce doreste ea si nestinta mea de sti odata ce vreau sa fac.
Iata cum si flori a descoperit ca au lucruri in comun asa se face ca intr o zi imi spune vreau sa plec la mama si aca ma iubeste lasa ma sa plec pentru ca nu mai suport plus ca fata ei avea rasfaturi mari .
Am lasat o greu dar am zis ok ca deobicei ce doresti tu fa caci nu sunt gaborul relatiie eu finnd foarte libertin foarte increzator in relatia asta asa obosita dar care cand am avut posbilitati i spuneam cumpara ti ce vrei ce doresti eu faceam cafeau eu mancare eu clatite aproape merue dar care faceam si mizeri si ea se enerva .Flori are problema ca tine minte si ti le spune mereu eu am problema ca mai reprosam diferite situati .

Deci o las sa plece in acea perioda vin din concediu si fratele meu mai mare cu sotia lui din anglia tot la casa de la curte .
Flori stiin ca ea nu prea ii are la inima am zis ok pleca la maicasa sa evite disuti chiar daca pentru mine era oribil.
Pe 5 iunie de ziua mea asteptam un sms cu ceva measj stima ca daca o face mai are ceva pentru mine.
Am vazut ca nu am primit nimic am scos de la status din facebook ca nu mai sunt insurat si divortat si am sters pozele
La 4 zile cred dupa aceasta faza vad ca nu o mai am la amici asta cum am zis in facebook ok zis sa suparat normal apoi primesc telefon si imi spune ca trebuie sa ne intelegem pentru a palati masina in rate lunare ca sa fie a mea care pe acte este dar din bani ei din vanzarea garsionieri din militari.
Acept intelg ca totul e terminat o cunosc ii stiu stilul ,stiu cum este ii cunsoc tonalitatile inalte si autoritare
Ea locuia acum la parinti ei pentru ca garsionera era inca inchiriata unei fete.
Tineam legatura dar intre timp familia mea fratele meu care nu o vedea cu ochi buni spune sa o uit ca mai sunt si alte femei se baga vorbesc tralagaesc eu eram in standbay nu stim ce sa mai spun eram pe mute .Credeam ca va reveni ca are nevoie de o pauza asa cum se mai intampla in casnici relatie cand apar greutati sau nu stiu eu credeam ca pana la urma lucrurile se vor indrepta dar asteptam sa plece fratele meu inapoi in anglia era ceva nu stiu eu nicodata nu m am certa contrazis cu ai mei pentru ea .Tatal meu care in prima zi eram cu 2 cafele in mana ma lau la caterinca ca am ajusn sa fac cafele femilor ca vi de mine,si mi a ramas pe creir si cred comportamentul meu aici a fost cumva ciudat plus ca el mai neintepa stiiti poate uni dintre voi stiti cum e cand stai cu parinti care spun ca ei fac totul ca noi suntem vai de noi ca ei au resuit sa cumpere o casa si tot asa si discuti de batrani cu probleme datori gaze lumina mereu discuti pe care flori a dorit sa plece sa scape de ele .
Acum cand ea era plecata la sora ei dupa o saptama de stat la mama ei ,pentru ca sa certat cu maicasa eu am avut un eveniement mai mult in neam cum se spune .chiar in seara cand fratele meu pleca la aeroport .
A doua zi si a 3 primesc pozele pe care le editez pana la 3 diminetata de la unu la 3 caldura mare cum vedeti si voi noapte e mai usor .
Dupa ce postez pozele am verificat emailul vad cum si inainte vedeam dar nu intratm poze postate de flori.
Acum nu stiu de ce dar am zis ok intru chiar daca vad ca o sa vada si ea ,contul era creat de ea tot pentru gradina ei.
Can am intrat am inebunit .
Pana sa intru in acea seara eu ma mai vedeam cu ea pentru ca se mutase la garsionera si o ajutam cu bani a doau rata pentru masina plus mancare plus ceva de imbracat chair daca plecase doream sa fiu mai bun sa ii arat ca atunci cand am bani si lucruile merg cu muzica imi permit sa dau si rata si sa i ofer ce stima ca ii place.
Dar cand la 4 dimineata am vazut pozele ei cu altul incadrate intruna singura si la status indragostita si am citi cometarile lui si ale ei am inebunit a fost groaznic atunci am realizat ca gata am pierdut o tot ce am facut toata plecare ei dorinta ei a fost ca sa poata discuta cu acel barbat.
Greu foarte greu clipe graoznice in viata mea ii dau mesaj 3 nu stiu poate intro zi le voi posta nu stiu inca imi este greu.
si ii spun ca ma tradat.
O sun si ii spun ca vreau sa ajung sa vorbesc nu vrea oricum e prima data cand sun dupa acele mesaje ale mele si ia nu raspunde stiu ca gandeste ce sa spuna,sun iar si raspunde foarte obosita ajung la ea cu destule rugaminti ei fiindui frica ca voi face mare scandal.Nu e genul meu ,iar imi dau seama ca nu ma cunasote.
Acum trag aer in piept traiesc momentul .
Ajung la ea termiant suparat nu stiu care este cuvantul exact nu stiu daca exista pentru ca sunt prea multe .
Ajung si imi spune ca e razbunare ca e joc si ca asa imi arata ea ca stie sa editeze poze cand eu radeam de ea cica ca nu stie si ma enerva ca ma punea mereu sa ii salvez o pozzaa sau cine stie ce imagine lucrate sau nu din camera foto sau telfon atunci cand vroia.
Stau 2 ore la discuti cu ea nu stiu ce am discuttat erram prea rupt oricum a fost cumplit .
Acum in acest moment cand va scriu sunt un om schimbat care am inteles ce a gresit un om care intelege ce dorea ea ,dar mai grav e ca sufar pentru ca dorintele ei le vad postate pe acel neltog .Azi am vazut cum e el trecut in telfon pentru ca acest omu a suna si i spune sa duca la el ii da el bani sora lui o suna pe ea pentru ai confirma ca este un om de treaba si tot asa.
Sau petrecut asa multe din acea zi pana acum caci mi e asa greu sa le spun acum sa scriu in ordinea exact cer este ca ea nu mai iubeste iar eu vreau intelg si tot o iubesc si vreau sa ma schimb acum totul parca sa clarificat pentru ca realizez ce finta am pierdut si ca ala o are pentru ca eu i am creat ei acel prost ambient.
Un prietn din blegia spunea ca daca nu ai stabilitate si nu pazesti casnicea vin lupi si o fura .
De cand am aflat cred pe 2 sau 4 iulie starea mea urata .Am noroc ca citesc rugaciuni si am fost si azi la biserica si i am spus preotului ce si cum.
Acum mare buba a ei este ca imi spune mie tot ce se intampla tot ce discuta si ce crede despre el
Ca ieri omu sa vrea sa discute cu mine .Eu abordan pe sora lui si intreband din contul creat de flori cu luni intregi cu nume de fata al nepoatei ei daca aceasta femei cunoaste pe acel om pentru ca imi place de el.
Eu incercand sa vad reacitia ei stiind ca este sora lui cea care a sunato pe flori.
Discutia e ca imi spune ca lui nu i plac fetele care nu stiu sa scrie romaneste corect apoi eu ii multumesc tra la ala
si ea imi scrie ca de unde stiu de relatie ei cu el ce stiu si ca daca chair vreau sa il abordez sa vorbesc eu direct cu el.
Flori imi spune ca am gresiti dar totodata e interesata de ce ar spune ea pentru ca flori are semne de intrebare .
Mi a zis ca il iubeste dar ca ii este frica pentru ca este din alta parte adica nu i din tara ca daca era trai aici era altceva deja cred nu mai aveam ce discuta .
Asa ca in acest timp eu ii scriu sms cu tot ce simt tot ce am gresit tot ce imi doresc si tot ce vreau si cum vreau imi cer iertare plang si sufar si fac greseli de 2 zile ii dau mai putine sms dar am abordat perieteni ei si le spun ii intreb ce stiu iar ea se supara rau stiu ca gresesc dar mi e foarte greu.
Ieri dupa ce am vorbit cu omu din profiul creat de ea pe care azi l am sters .La 3 ore in noapte ma suna sa i aduc tigari si ca fratele ei e internat ma duc pentru ca sunt disperta sa stau in prezenta ei chiar daca stiu ca il iubeste alt om si la mine are doar un sentiment minor de a tine la mine.
Ajung la ea si discutam imi poveste si ma intreaba ce a ajuns cum de nu stie ce vrea.Si i am zis ca am salavt disctutia si cand vrea am sa i arat ce am scris oricum si acela va face la fel.
Dupa ce am terminat discutia am zis daca tot plecam la prima ora raman si dorm pe jos ea a zis nu lasa stai in pat si nu te apropi de mine
Hmmmm habar nu aveti ce greu e sa stii ca ea a fost cine a fost o iubeste recunosti ai gresit si mintea ei e catre altul.
Eu zic ca traeiste o iuluzie ea nu stie e deruta din ce in ce mai rau .Adorm langa ea doar in chiloti si ea si eu si asa am ramas dor ca eu timp de 1 ora si ceava o priveam am stat si o priveam cum faceam si ianainte daca nu aveam somn.
Eu nu spun aici gesturile frumaose pe care i leam oferit ca nu e corect si nici ce gesuturi urate a avut ea cu mine eu scriu doar ce pot si cum pot.
Acum ora arata 1 si 5 minute noaptea .
Ies la o tigare si o gura de cafea .
Maine am si un eveniment destul de pretenitos oricum de o luna nu mai dorm bine caldura ca caldura dar gandurile zambesc ,uni stiu alti ar fi bine sa nu treaca prin asa ceva.

Oricum daca vreti sa spuneti ceva urat despre mine stiu si eu ca am baga to in cusca leilor cu chinul curti ea find crescut al bloc si cu intimitatea dorinta mare a unei femei,ca nu imi dau valoare si ca trebuie sa ma schimb.
Daca nu imi doream acum tarziu stiu aceste lcruri nu aveam puterea de a scrie .
Azi am fost la biserica singur caci ea ar vrea da vad ca evita .
Familia si prieteni ei ii spun ce vor sa auda ea e in deriva ala a zis acum 3 ore ca o sa ma sune.
De 3 ore nu mai spune nimic la mesajle cel doua mesale trimise dupa ce am vazut un apel de la ea banuiesc ca sa suparat ca nu tin telefonul la mine .Am iesit in curte la o discutie cu un vecin pentru un botez un vecin care trebuie sa spun si aceste aspecte
In prima zi cand ne am cunscut acest vecin zicea ea sar fi dat la ea el ne stind cine este ea pentru ca nu i am spus in acea vreme ca eu am vorbit de 2 ori cu ea.
In rest daca erau alte fete mai ii spuneam caci venea mereu al mine un amic
Alt aic cand a vandut casa i acerut in numele meu multi bani cum ca are problmele cu permisul auto dar am aflat ca mintea pemrisul lui find in masina seflui lui iar cand flori ia zis ok iti dau dar ii dau eu personal acelui om a refuzat sa mai vrea bani.
Iar altul i zis ca nu are facultate ca si nevastasa si ea sa suparat care acea sotie a amicului veicinului meu i azis inaite de nunta lor cand stergeau niste geamuri ca daca venim la nunta o sa gaseasca e si niste sarmale pentru noi ramase.
De nunta lor eu am fost singur cu muzica la ei dar mare buba e si prostia a mea e ca in aceasi zi a cazut in scurt timp decizia si nunta fratelui meu din anglia a trebuit sa fiu in 2 parti iar flori sa stea singura cu ai mei ea reprosand umi mereu ca am gresit si ca asta nu e prieten care te tine la nunta lui si a fratelui tau il lasi singur.
Au momente grele de decizie ca oricum acest amic sa imi spuna la 3 zile dupa nunta ca trebuia sa fiu prezent ca i am promis si care i am zis ca a uitat sa dea noroc cu sampania cand am intrat in salon dar eu uit repede si inteleg .
Oricum al meu frate a sunat acum acasa acum 2 ore si imi spune ca ce caut la ea ca ia zis mama ca am plans si ca sunt un prost ca ce nu mai sunt femei .
El nu intelege ca da o iubesc oricum ai mei nu stiu ca flori are in inima alt om stiu doar ca aplecat ,mama spune sa fac cum vrea ea pentru si sa ma schimb ca nu mi a vrut raul.
Acum am primit un apel de la ea sa spui ce e ca ia m dat eu mesaj daca are sau nu nevoie de ceva apa tigari ea cum v am spus nu lucreaza si nici nu ar putea
Oricum cu mine cat am fost impreauna in prima iarna ea a lucrat de la 4 dimineta se treaza ,era la grasionera si la 7 ajungea acasa frig departe servicul de casa a stat 8 luni si foarte aprreciata iar eu i am si sa nu se mai chinui apoi cred pana sa plecam in uk nu mai stiu exact a mai lucrat da asa e la o terasa la vase eu iar nu aveam de munca .
Eu anul trecut din iunie dupa ce am venit din anglia am lucrat ca par time la un salon de evenimente pe bucatarie .
Castigam frumos dar asa de bine ca si cum muzica oricum si atunci iar am facut greseli dupa 5 zile de munca cu 4 ore de som sau 6 a vrut la mare iar eu i am zis ca muncesc asa greu doar pentru ca sa cletuim bani la mare.
Au fost multe tampeni din partea mea,mult prea multe .
Oricum azi cand m am trezit langa ea am atinso pe burta si pe san usor era si cald azi diminetata si nu a simtit stiu ca nu simtea cand dormea.
I am zis si nu i venea sa creada ,dar ne a trezit telefonul celui din italia,insisitand de 5 ori cu telefonul iar ea nu a raspuns de rusinea mea.
Asa am vazut ca e trecut iubi meu in telefon cand ea face dus ,imi batea inima ca uni iepure cand am avut curaj totusi sa ma uit in telefon,si da iar mi am facut rau pentru 10 secunde.
Cel mai rau e ca de cand e la garsionera si ajung la ea cu caldura asta am nevoie sa fac dus si ia la fel si o vad goala si inebunesc fac dus si ma ia capul injur plang sufar ca e altul si ea nu mai are acel joc ca ianintee in care ma atingea cumva si imi zambea .Vreau sa fiu in preajma ei cat mai mult si chiar daca sufar acept si fac acest lucru.
Voi nu stiti cum e uni poate stiu dar eu langa ea asa am fost mereu intr-o stare febrila care imi facea ca un anumit loc intim sa aibe diferite simturi si sa ajunga a fi unpic picatureala de ceva care barbati stiu.
Mintea ei a fost mereu problema caci nu se lasa dar mi a palcut cred,dar corpul ei chiar daca nu ea cum visam eu cand eram mic imi fac chimicalele sa o ia razzna .
Da noi primele 3 luni am stat si ne am hranit doar cu dragoste a fost ceva uimitor de frumos ,dar care usor usor sa erodat din cauza grijilor.
Stiu ca imi spunea cand se lauda cu mine la munca
stiu cand venea de la munca avea totul curat mancare masa pregatita suprize cu mese intime parfumuri lumanari
E prima mea femei cu care traiesc asa eu pana acum 3 ani neavand nici o relatie stabila de convietuire nici macar 1 saptamana.
De ce?
Pai am dat vina pe neajunsruile casei ,a timpului petrectu in bucatarie neavand timp de socilizare cand lucram iar eu nu am dorit prietenie de serviciu care sa devina relatie monotona .
Ce ai facut azi la munca ?
Pai ce ai vazut?
Cu toate ca stiu sunt multi din aceasta bransa ca au sotiile cu ei la munca,si da am facut o si eu dar nu am cunsocut o la munca asta e diferenta.
In fine trecand peste aceste evenimente vreau sa va spun de ce raman si m am zabtu asa mult cu muzica ca si dj investind mereu doar ca in cei 3 nu am mai investi nimic imediat ce a plecat cu primi bani mi am cumaprat o cutie pe care tot ma chinuima sa o cumpar.
Apoi mi a zis ca de ziua mea asa se gandea sa imi cumpere cuita aia si ma gandesc eu acum cand scriu chiar daca ea discutta cu acel roman din itlaia si din ce bani din chirie cand cutia e 5 mil chinezarie sau 10 la alt magazin ,dar in fine sa trecem peste ca nu asta e important.
Eu acum sunt nu stiu cum sa va spun dar tare ciudat sotul ei asculta grijile ei nesiguranta ei temerile ei in legatura cu alt barbat,sotul ei ok pe hartie da spun uni omul pe care l a iubit acum aude cum ea il iubeste mult pe altul.
Intoarese sunt caile domnului ar zice multi.
Da sa stiti ca sunt credincios cand dau de stari ca acestea.
In anglia cand eram singur in acei doi ani am scris un jurnal pe care la am rupt si aruncat la gunoi
In anglia era o romanca cu copii 2 fete ea mai mare cu 10 ani decat mine si care vorbind doar romaneste petrecand timpul imrpeuna departe ,retineti de casa nu in tara cumva ceva in mine si in ea stiu asta se dorea.
Asa cum aveam bibilia la mine de la mama in tot chinul ala al singuratitati deaprte si dorintei de femeie am citi bibilia si ma m rugat sa nu fac ceva rau .Si nu am facut si am petrectu mai mult timp cu alti colegi in alt loc.
Aceea femei find si motivul plecari din acel hotel pentru ca ma baga pe fir la seful bucatar francez ea si cunsocudn franceza.
Asa am ajuns in alt loc alt hotel sa lucrez cu fratele meu mai mare care ii spuneam ca vreau acasa pentru a gasi o femei
Pe flori am gasito dupa 3 ani de la venirea mea.
Ieri seara i am spus si ei povestea cu acea femeie pe care a cunsocuto pentru acea femei romanca din anglia inca mai lucreaza acolo si care stia ca este periculoasa si barfitoare dar cand i am zis ca si eu eram singur si aprins dupa ea doar ca eu am tinut cont de ceva din biblie credinta de a nu ravni la sotia bunul altuia am putut sa ma opresc si nu e singurl incident.
Incercam sa i spun ca acest om a gresit odata cu prima amanta care chipurile ar fi divortat pentru el ea facand webchat si alte multe sigure picturi cu craci pe pereti,ca a gresit pentru ca a abordato pe ea maritata fiind.
Flori este geloasa este posesiva este un scorpion in adevartaul sens eu gemeni de aer am citit ca e greu a tine o realtie ca merge daca stim sa comunicam si iata cand nu am mai comunicat cand nu am stiut ce vreau cand am chinuito a fugit.
Sufar caci a trebuit sa aflu o alta flori prin aceasta modaltitate de a se oferi altuia mental vorbind.
Oricum sincer vorbind cred ca daca era in tara pana acum erau deja in asternuturi eu asa cred.
Azi cand am ajuns in parcare al spital el tot suna fata ei radiaza cumva eu asa vad cand el suna sau vorbeste despre el si ca ii si place ca animal ca barbat ma oftic dar nu am ce face si nu raspundea ca ii este rusine i am zis ca raman in masina si ea sa iasa sa vorbeaasca ,apoi iar a sunat cand eram cu frasu si iar era greu dar trec peste respis greu adanc si merg inainte.
Azi am asteptat preotul 2 ore a venit i am zis durerea si a zis ca sa ma rog cum vrea dumnezeu si ca vre sa vorbeasc si cu ea,doar ca ea cand i am zis acum 5 zile a zis ca nu cu el ,pentru ca dupa nunta fratelui meu cand am zis sa vorbim cu el acest preot cu treaba dealtfel eu nu port rautate a zis ca nu i nimic important .
Iam zis de ce nu vine flori la el si ca vrea in alta biserica la alt preot si a cerut scuze si insista sa o aduc si pea .
Nu i am zis nimic deocamdata poate cand ne vedem daca ne vedem maine nu stiu.
Stiu ca se va supara asa cum sa suparat ca am sunat pe un amic de al ei din copialarie si o amica foarte buna dar pe care in ultimul timp nu o mai cauta.
Flori este genul care tine in ea eu care imaprtasesc care o fi bine habar nu am.
Imi spune ca la acest om a gasit multe dorinte asemantoare multe atracti asemantaore si ganduri la fel.

Eu ce naiba mai fac ca nu mai inteleg nimic stiu ca in ochi multora sunt un papalapte ca inca astept si o voi accepta chiar daca iubeste sau a iubit pe altul ,eu stiu ca in cea mai mare parte a fost vina mea si din aceste motiv pot sa merg mai deaprte.
Acum a ramas doar voia Celui de Sus.
Eu ma vad dator sa lupt pentru ea cand in data de 26 va fi semnatura atunci voi da inelul jos atunci voi stii cu adevarat ca e gata ,pana atunci sper ,ia spune ca nu actele sunt importante
Ea acum cauta cu disperare raspuns daca acel om e sincer e cine spune nu e cumva vreun racolator de femei dar din moment ce ma suna nu ar parea ,deci imi spune mereu cat de obosita e cu aceste ganduri si cu tot ce s a intamplat cu ea ,care stia ce vrea ce trebuie iar acum nu mai stie .Eu vreau doar sa o ajut dar cred ca i fac rau cred ca daca ar fi vazut ca chiar nu o mai iubesc ar fi fost mai usor pentru ea ca si decizie oricum imi spune ca il iubeste dar ceva ii spune ca nu e bine sa plece la el sa fie cu el.
Acum ea vede calitatile mele si ca alte femei sunt periculoase si fac si dreg .
Ora este 1 58 minute .
E caldura mare .
Daca vreti chatul meu cu acel barbat am sa il postez pentru am salvat si apoi am sters contul.
Ore eu ii fac rau lui flori ca sunt prin preajma ei ,dar de ce ma cauta sau imi spune toat ce face ce scrie ce vorbeste cu acest om,care azi cand au mai vorbit i a zis ca insista la telfon si ca ii pare rau ca facut asta ca se ingrijora de ea dar ca a vrut sa vada ce reactie are ea cand el suna asa insistent.
Iar el dupa ce eu am inchis discutia i spune lui flori ca va face orice pentru ea.Iar mie in mesaje ,,rad ca o sa o uite sau ca o lasa in pace ceva de genul asta ca cu ce ma paote el ajuta.
Si ca el are sentimente mai demult pentru ea asa cum are si acum.
Oricum totul e cum niciodata in viata mea nu credeam ca va fi .
Daca voi fi cu ea familia mea ma va cam uitat stiu asta ma vor barfi si nu numai si amici si tot voi doar eu cu ea acolo pentru restul vor rade de mine deja am tignale tot felul de glumitie .
Buba eu sunt ca nu le retez vorbele si stiu ca eu tac si nu le dau atentie ,nu vreau pentru ca modul meu de a te evita este prin a nu te mai cauta a nu mai vorbi cand cineva nu imi este pe plac.
Acum chiar nu ma mai intereseaza ce si cum vor spune amici familia prieteni vecini de la bloc sau case.
Totul e clar o vreau pe ea si voi face ce ar fi trebuit sa fac sa o ascult mai mult sa planuim mai mult pentru ca este pentru amandoi.
Stiu ca v am rapit mult timp
12 si 06 minute acum
dar cu siguranta voi ati dorit si daca ati ajuns pana aici inseamna ca aveti rabdare ,ati vrut sa intelegeti iar povestea mea reala cumva pare interesanta pentru voi si pentru uni chiar vor cauta niste raspunsuri prin prizma experienteti sau a sentimentleor.
Oricum tot ce veti scrie voi porneste .SUNTEM CEA CE SUNTEM DATORITA TUTUROR.
Iar eu stiu ca acum trebuie sa astept si ca daca Dumnezeu va vrea sa fim iar impreuna vom fi.

Ce frumos e acum la curte intuneric si se aud greieiri e racoare ,am fost la o tigare si am reusit sa manac puntin peste .
Grav e ca am uitat sa spun acum cand pun muzica la ultimele treburi a trebuit de cateva ori sa ma intorc cu spatele ca sa nu ma i a plansul datorita unor versuri de dragoste .
Ciudat nu ?
Dar am rezistat am si dansat eu care nu dansam putin asa pe loc ,da pe diferite ritmuri unele chiar de manele pe care le pun
dar nu le agreez si aici mai sunt verusri de te ia capul.
Eu fiind fan depeche mode am ascultat si am alte genuri de muzica care imi plac ascult mult groove live band imi plac multe trupe nu ma apuc sa scriu dar in mod special muzica rece ca sa spun asa .
Povestea cum am ajuns din bucatar dj in :)episodul urmator cand vor fi curiosi sau cred ca totul e ok.
Nu se intinde pe atate randuri dar ma bucur ca am putut sa fac si altceva ,oricum pana sa ajung la bucatarie la 20 de ani am muncit in multe domeni cred ca 10 12.
Ce mi ar place mie ? In radio sau tv,dar cursurile sunt scumpe si nu ai certitudinea ca iar facand asa multa promovare invatand singur pentru promovarea mea ca dj am invata editari foto video si multa cercetare in promovari care au inceput sa ma atraga si as munci dar care ar trbui sa fac cred niste cursuri sau aseul.
Acum este ora 12 si 28 minute. unele ore pot fi eronate cand am scris pentru ca al meu laptop are setata ora pe anglia deci acum m am uitat pe telefon si este ora 12 si ...
Da si vreau sa va spun ca toata munca mea pe online nopti peirdute ore si sotia pierduta nu a adus clienti si doar speranta ca voi avea totul merge prin recomandari.

Cata prostie asadar dragi cititori nu uitati sa spuneti te iubesc sotile or voastre si invers dar mai ales sa simta ca sunt iubit si nu le cereti ce nu pot nu le criticati mereu nu le reprosati nu le munciti si cum am mai vazut ca se poarta el cu mana in buzunar ea plina de sacosi ca de traim in mirita .
Femeia da stiam dar am uitat este facuta sa fie iubita si simta in siguranta langa omul ei.
Femia chiar daca nu o intelegem noi trebuie sa o respectam apreciem pentru ca iubind o pe ea ca femei nu ca ambalaj vom fi si noi linisiti recompensati cu multe momente frumoase
Nervi stresul zilei si caderea in monotonie datorate vieti din acesta tara se datoreaz si incapacitati noastre de a nu stii ce dorim din 4 in 4 ani cand avem dreptul sa votoam.STIU ma duc departe si poate nu era loc de asa ceva dar am vazut cum se traieste afara si credeti -ma ca sigurnata zile de maine si confortul oferit prin jobul avut si salariu primit ajuta mult la dezvoltare unor relati cu dorinte vise proiecte comune datorita traiului avut .Stresul grijile cotidiene pot duce la scaderea apetitului si dezvoltari unor stari emotionante derutante si instalarea negativzmului in diferite procente ce dauneaza in timp relatilor .
Familia care prin credinta iubirea si daruirea este nucleul unei socitati asa stiu eu .
Deci o mica parte din frustarile si nereusitelor sau chinului de a trai aici in aceasta tara duc iata la si dezvoltarea nedorita a unor astfel de crize in cuplu.
Viata merge inainte fie cum o fi vremea si timpul.Iar marele nostru avantaj ca romani este ca ne putem adapta si accpeta situatile de orice natura foarte usor sau rapid.
Nu vreau sa dau pentru prostiile mele pe societatea in care traim si doar vreau sa analizati si aceest punct de vedere ,dar pe care sa il uitati rapid.
Poate am sa mai scriu poate nu asta ramane de vazut doar daca voi cei care cititi fie multi fie putini fie cum o fi ma veti convinge ca merita si ca macar 1 la suta va poate ajuta.Sunt sigur ca multi viata voastra poate mult mai dureroasa si din care am putea trage concluzi si ne ar ajuta dar daca nu sunt scrise si citite nu vor putea ajuta pe nimeni.
Vreau sa intelegeti ca nu mi a fost usor a decide sa scriu despre viata mea dar gandul ca poate ajuta pe alti sa nu greseasca cum am gresit si eu in aceste vremuri urate la noi cer daca imi permiteti sa aveti grija unul de altul si sa il intelegeti mult mai mult iar cand iubiti spune ti acest lucru chiar si printr-o floare caci greutatile ar trebui sa nuneasca un cuplu sa fie resursa unul pentru altul pentru a merge mai departe.
La mine nu a fost sa fie pentru ca nu am stiut sa comunic sa spun sa arat am fost prea lenes si da imi pare rau.
Sa va iubiti mult si bucurativa de fiecare zi si raza de soare ,bucurativa ca va treziti langa iubita voastra cu mirosul parului ei langa omul voastru care lupta pentru a va fi mai bine si arata ti va dragoste fara preconcepti fiti voi caci da VIATA E FRUMOASA doar ca uit sa ne gandim la ea .
djcioko
Postat pe 13 Iulie 2012 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!! 91 De la: shirine 31 Iulie 2009 10:10
Merita sau nu? 62 De la: Lalyly 25 Decembrie 2011 20:48
Ce doreste o tipa care-i spune alteia adevarul in fata? 4 De la: nicolagrozava 18 Aprilie 2015 16:48
Prima dragoste la liceu 10 De la: kudika172000 15 Februarie 2012 09:33
Ce se intampla cu mine??? 32 De la: peggy184 19 Octombrie 2009 23:15