Setari Cookie-uri

Problema

Ieri am fost cu prietena mea la mine..Si nea cam luat valu..Si am facuto pentru prima data amandoi neprotejati..Dar nu a durat decat 5 secunde..Si nu am apucat sa o bag mult..Si nici nu am ejaculat in ea..Exista riscul unei sarcini ? Ma gandeam azi sa mergem la ginecolog ! Se poate ? Amandoi suntem minori ! Doctorul va pastra confidentialitatea ? Multumesc !
kudika_12467
Postat pe 20 Iulie 2012 10:25
De la: kudika_12467, la data 2012-07-20 10:25:39Ieri am fost cu prietena mea la mine..Si nea cam luat valu..Si am facuto pentru prima data amandoi neprotejati..Dar nu a durat decat 5 secunde..Si nu am apucat sa o bag mult..Si nici nu am ejaculat in ea..Exista riscul unei sarcini ? Ma gandeam azi sa mergem la ginecolog ! Se poate ? Amandoi suntem minori ! Doctorul va pastra confidentialitatea ? Multumesc !



Doamne,cat pot sa rad!!!!! Infantilism si subiect de topic ,pe masura varstei afisate!!!

Ca raspuns la topic---nu exista un pericol iminent ,in ceea ce te priveste!!Este inutil sa mergi astazi la medic,,nu se justifica controlul ginecologic.In ceea ce priveste confidentialitatea datelor,,medicul,prin natura profesiei,la care se adauga juramantul depus la absolvirea facultatii,se poate conforma respectand-o!!!Sunteti doi copii fara minte,daca tot doriti sa va incepeti viata sexuala,,faceti-o protejandu-va corespunzator!!!

Pentru domnisoara in cauza--inainte de a te culca cu prietenul tau,discuta cu mama ta si informeaza-te asupra contraceptiei si protectiei impotriva bolilor cu transmitere sexuala!!Decat sa plangi mai tarziu,mai bine,,insuseste-ti toate datele de interes acum!!!

Din pacate,,acestia sunt copiii,tinerii,,viitorul societatii romanesti!!! Poate,nu toti sunt astfel,dar majoritatea isi spune cuvantul!!!

Pentru voi doi---inainte de a face sex,,mai cititi,din cand in cand,,despre modul cum se practica acesta!!!
MissRainbow
Postat pe 20 Iulie 2012 10:44
mda!! 5 secunde este cam mult deci da exista riscul sa fi ramas nesatisfacuta!!
doamne sunteti doar niste copii si atat de dornici sa va maturizati!
kiss_my_ass
Postat pe 20 Iulie 2012 10:49
Exista un risc chiar daca nu ejaculezi. Lichidul secretat in momentul excitarii poate sa aibasi sprematozoizi. Nu stiu cat de mare e riscul, dar poate ai noroc de data asta si invatati sa va protejati. Lasati naibii "feisbucu" pt. juma de ora si cautati informatii despre contraceptie, ca sunt o tona pe net.
Kiddo_
Postat pe 20 Iulie 2012 10:56
De la: kudika_11826, la data 2012-07-20 10:56:36Exista un risc chiar daca nu ejaculezi. Lichidul secretat in momentul excitarii poate sa aibasi sprematozoizi. Nu stiu cat de mare e riscul, dar poate ai noroc de data asta si invatati sa va protejati. Lasati naibii "feisbucu" pt. juma de ora si cautati informatii despre contraceptie, ca sunt o tona pe net.


a le spune sa lase faisbucu este ca si cum ti-as spune eu sa nu mai stai pe olita!!
kiss_my_ass
Postat pe 20 Iulie 2012 11:02
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-20 11:02:25
De la: kudika_11826, la data 2012-07-20 10:56:36Exista un risc chiar daca nu ejaculezi. Lichidul secretat in momentul excitarii poate sa aibasi sprematozoizi. Nu stiu cat de mare e riscul, dar poate ai noroc de data asta si invatati sa va protejati. Lasati naibii "feisbucu" pt. juma de ora si cautati informatii despre contraceptie, ca sunt o tona pe net.


a le spune sa lase faisbucu este ca si cum ti-as spune eu sa nu mai stai pe olita!!


Citesc stand pe olita, deci exist.
Kiddo_
Postat pe 20 Iulie 2012 11:10
De la: kudika_11826, la data 2012-07-20 11:10:26
De la: kiss_my_ass, la data 2012-07-20 11:02:25
De la: kudika_11826, la data 2012-07-20 10:56:36Exista un risc chiar daca nu ejaculezi. Lichidul secretat in momentul excitarii poate sa aibasi sprematozoizi. Nu stiu cat de mare e riscul, dar poate ai noroc de data asta si invatati sa va protejati. Lasati naibii "feisbucu" pt. juma de ora si cautati informatii despre contraceptie, ca sunt o tona pe net.


a le spune sa lase faisbucu este ca si cum ti-as spune eu sa nu mai stai pe olita!!


Citesc stand pe olita, deci exist.


am feisbuci sunt cool!!
kiss_my_ass
Postat pe 20 Iulie 2012 11:49
gata, ati trecut la sex?
la pufuleti si la bomboane ati renuntat deja.
de ce va grabiti si nu va bucurati de ceea ce avetui acum?
maria-ioana
Postat pe 20 Iulie 2012 12:55
Nu este insarcinata, stai linistit, nu are rost sa mergeti deja la ginecolog .Dar daca sunteti atat de speriati, peste 2-3 saptamani poate sa faca un test de sarcina, pt ca pana atunci eventuala sarcina nu poate fi detectata(imposibil sa fie o sarcina ).Orcum avorturile se pot face pana la 10 saptamani din motive personale iar mai tarziu de 10 saptamani din motive medicale(daca sunteti minori se pot face doar cu acordul parintilor, si spun asta doar pentru informarea ta).
In 5 secunde nu ai cum sa fii atat de excitat incat sa curga lichidul seminal nici decum sa ejaulezi .
Fiti linistiti si aveti grija pe viitor mult noroc!
kudika_11935
Postat pe 26 Iulie 2012 15:20
De la: kudika_11935, la data 2012-07-26 15:20:53Nu este insarcinata, stai linistit, nu are rost sa mergeti deja la ginecolog .Dar daca sunteti atat de speriati, peste 2-3 saptamani poate sa faca un test de sarcina, pt ca pana atunci eventuala sarcina nu poate fi detectata(imposibil sa fie o sarcina ).Orcum avorturile se pot face pana la 10 saptamani din motive personale iar mai tarziu de 10 saptamani din motive medicale(daca sunteti minori se pot face doar cu acordul parintilor, si spun asta doar pentru informarea ta).
In 5 secunde nu ai cum sa fii atat de excitat incat sa curga lichidul seminal nici decum sa ejaulezi .
Fiti linistiti si aveti grija pe viitor mult noroc!


In 5 secunde altii fac copii
Kiddo_
Postat pe 26 Iulie 2012 15:23
De la: kudika_11826, la data 2012-07-26 15:23:28
De la: kudika_11935, la data 2012-07-26 15:20:53Nu este insarcinata, stai linistit, nu are rost sa mergeti deja la ginecolog .Dar daca sunteti atat de speriati, peste 2-3 saptamani poate sa faca un test de sarcina, pt ca pana atunci eventuala sarcina nu poate fi detectata(imposibil sa fie o sarcina ).Orcum avorturile se pot face pana la 10 saptamani din motive personale iar mai tarziu de 10 saptamani din motive medicale(daca sunteti minori se pot face doar cu acordul parintilor, si spun asta doar pentru informarea ta).
In 5 secunde nu ai cum sa fii atat de excitat incat sa curga lichidul seminal nici decum sa ejaulezi .
Fiti linistiti si aveti grija pe viitor mult noroc!


In 5 secunde altii fac copii



Da,dar in cazul unui act sexual normal,parcurs in toate etapele,,culminand cu gradul maxim de excitabilitate nervoasa,moment in care este comandata ejacularea de catre creier!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 16:22
De la: MissRainbow, la data 2012-07-26 16:22:27
De la: kudika_11826, la data 2012-07-26 15:23:28
De la: kudika_11935, la data 2012-07-26 15:20:53Nu este insarcinata, stai linistit, nu are rost sa mergeti deja la ginecolog .Dar daca sunteti atat de speriati, peste 2-3 saptamani poate sa faca un test de sarcina, pt ca pana atunci eventuala sarcina nu poate fi detectata(imposibil sa fie o sarcina ).Orcum avorturile se pot face pana la 10 saptamani din motive personale iar mai tarziu de 10 saptamani din motive medicale(daca sunteti minori se pot face doar cu acordul parintilor, si spun asta doar pentru informarea ta).
In 5 secunde nu ai cum sa fii atat de excitat incat sa curga lichidul seminal nici decum sa ejaulezi .
Fiti linistiti si aveti grija pe viitor mult noroc!


In 5 secunde altii fac copii



Da,dar in cazul unui act sexual normal,parcurs in toate etapele,,culminand cu gradul maxim de excitabilitate nervoasa,moment in care este comandata ejacularea de catre creier!!!

Asta asa este...sper pt binele lor ca nu era asa de excitat, ei bine el ar trebiui sa stie cat de excitat a fost in acel moment, si chear daca a curs putin lichid seminal sunt putine sanse sa fie insarcinata, tinand cont si de alti termeni cum ar fi fertilitatea ei in acea perioada. Totusi prefer sa-i incurajez si sa cred ca nu este insarcinata, 5 secunde nu este mare lucru, avand in vedere ca alti o fac fara protectie prin metoda retragerii (Coitus intreruptus) cu toate ca uneori da gres aceasta metoda, refuz sa cred ca ei au atata ghinion incat sa "reuseasca" din prima.
Orcum niste anticonceptionale nu ar fi stricat pt orce eventualitate.
Dar si asa pararerea mea este ca nu vor fi parinti prea curand
kudika_11935
Postat pe 26 Iulie 2012 17:27
De la: kudika_11935, la data 2012-07-26 17:27:26[quote name=Asta asa este...sper pt binele lor ca nu era asa de excitat, ei bine el ar trebiui sa stie cat de excitat a fost in acel moment, si chear daca a curs putin lichid seminal sunt putine sanse sa fie insarcinata, tinand cont si de alti termeni cum ar fi fertilitatea ei in acea perioada. Totusi prefer sa-i incurajez si sa cred ca nu este insarcinata, 5 secunde nu este mare lucru, avand in vedere ca alti o fac fara protectie prin metoda retragerii (Coitus intreruptus) cu toate ca uneori da gres aceasta metoda, refuz sa cred ca ei au atata ghinion incat sa "reuseasca" din prima.
Orcum niste anticonceptionale nu ar fi stricat pt orce eventualitate.
Dar si asa pararerea mea este ca nu vor fi parinti prea curand



Corect,aceasta este si opinia mea,exprimata si in primul comment!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre cezariana? 11 De la: anrya 15 Februarie 2014 20:00
Intrebare 6 De la: Biiianca19 16 Iunie 2013 15:41
puteti sa ma ajutati cu o parere??? 10 De la: kudika_24704 31 Ianuarie 2013 16:26
nasterea in apa 19 De la: lucia75 17 Februarie 2010 16:27
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:39