Setari Cookie-uri

Buna seara

Ma numesc Cristina si am 27 de ani,ma aflu in pragul disperari din cauza fostului meu prieten.Sa va da-ti seama cam despre ce este vorba am sa intru un pic in detali: in urma cu 4 ani m-am indragostit de un cetatean German, totul a fost bine si frumos pana anul asta in luna Mai,atunci m-am hotarat sa ma despart de el si sa plec in tara. Dupa mai putin de o luna m-am reantalnit cu un prieten si am incercat sa avem o relatie sau cel putin el a incercat stiind ca eu nu l-am uitat inca pe cetateanul German,toata aceasta nebunie a durat maxim o luna, cand mi-am dat seama ca facusem o mare greseala incepand o alta relatie cu fostul meu, mi-am dat seama cat de mult il iubesc pe actualul meu iubit si ca am facut o mare greseala de care mi-e foarte rusine.Fostul meu iubit acum ma hartuieste,ma ameninta ca ma distruge si pe mine dar si pe familia mea(si il cred in stare de asa ceva)mi-e foarte frica daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi va-s multumi din inima.
kudika_12704
Postat pe 23 Iulie 2012 21:02
De la: kudika_12704, la data 2012-07-23 21:02:35Ma numesc Cristina si am 27 de ani,ma aflu in pragul disperari din cauza fostului meu prieten.Sa va da-ti seama cam despre ce este vorba am sa intru un pic in detali: in urma cu 4 ani m-am indragostit de un cetatean German, totul a fost bine si frumos pana anul asta in luna Mai,atunci m-am hotarat sa ma despart de el si sa plec in tara. Dupa mai putin de o luna m-am reantalnit cu un prieten si am incercat sa avem o relatie sau cel putin el a incercat stiind ca eu nu l-am uitat inca pe cetateanul German,toata aceasta nebunie a durat maxim o luna, cand mi-am dat seama ca facusem o mare greseala incepand o alta relatie cu fostul meu, mi-am dat seama cat de mult il iubesc pe actualul meu iubit si ca am facut o mare greseala de care mi-e foarte rusine.Fostul meu iubit acum ma hartuieste,ma ameninta ca ma distruge si pe mine dar si pe familia mea(si il cred in stare de asa ceva)mi-e foarte frica daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi va-s multumi din inima.


Cine este actualul iubit,caci nu am inteles???
Cum vine asta???? Te-ai despartit de cetateanul german,,ai reinnodat legatura cu un fost iubit ,te-ai despartit si de acesta,chipurile,pentru ca ti-ai dat seama de sentimentele,pe care le ai pentru actualul iubit,dar acel fost prieten a recurs la amenintari aduse tie si familiei tale,,,din care motiv??? Iti dai seama si avalansa ai starnit,prin comportamentul aiuristic,pe care l-ai afisat???Cu ce intentii te ameninta acel domn?Ce anume s-a intamplat intre voi doi,de i-a declansat acest sentiment de ura?Ai discutat cu familia ta?Lipsesc multe detalii din povestea postata pe acest topic!!!Te poti proteja,,ignorandu-l pur si simplu,asta numai daca nu te santajeaza cu ceva,numai tu stii acest lucru,daca da sau nu!!!Tu porti vina pentru tot ceea ce ti se intampla,niste clipe traite anapoda,iti pot alunga linistea din viata personala!!I-ai povestit actualului prieten despre ceea ce trebuie sa suporti????Fiind iubitul tau,te poate sprijini la nevoie!!!Discuta cu el si cu familia ta,,iti vor sta aproape!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iulie 2012 21:23
De la: MissRainbow, la data 2012-07-23 21:23:35
De la: kudika_12704, la data 2012-07-23 21:02:35Ma numesc Cristina si am 27 de ani,ma aflu in pragul disperari din cauza fostului meu prieten.Sa va da-ti seama cam despre ce este vorba am sa intru un pic in detali: in urma cu 4 ani m-am indragostit de un cetatean German, totul a fost bine si frumos pana anul asta in luna Mai,atunci m-am hotarat sa ma despart de el si sa plec in tara. Dupa mai putin de o luna m-am reantalnit cu un prieten si am incercat sa avem o relatie sau cel putin el a incercat stiind ca eu nu l-am uitat inca pe cetateanul German,toata aceasta nebunie a durat maxim o luna, cand mi-am dat seama ca facusem o mare greseala incepand o alta relatie cu fostul meu, mi-am dat seama cat de mult il iubesc pe actualul meu iubit si ca am facut o mare greseala de care mi-e foarte rusine.Fostul meu iubit acum ma hartuieste,ma ameninta ca ma distruge si pe mine dar si pe familia mea(si il cred in stare de asa ceva)mi-e foarte frica daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi va-s multumi din inima.


Cine este actualul iubit,caci nu am inteles???
Cum vine asta???? Te-ai despartit de cetateanul german,,ai reinnodat legatura cu un fost iubit ,te-ai despartit si de acesta,chipurile,pentru ca ti-ai dat seama de sentimentele,pe care le ai pentru actualul iubit,dar acel fost prieten a recurs la amenintari aduse tie si familiei tale,,,din care motiv??? Iti dai seama si avalansa ai starnit,prin comportamentul aiuristic,pe care l-ai afisat???Cu ce intentii te ameninta acel domn?Ce anume s-a intamplat intre voi doi,de i-a declansat acest sentiment de ura?Ai discutat cu familia ta?Lipsesc multe detalii din povestea postata pe acest topic!!!Te poti proteja,,ignorandu-l pur si simplu,asta numai daca nu te santajeaza cu ceva,numai tu stii acest lucru,daca da sau nu!!!Tu porti vina pentru tot ceea ce ti se intampla,niste clipe traite anapoda,iti pot alunga linistea din viata personala!!I-ai povestit actualului prieten despre ceea ce trebuie sa suporti????Fiind iubitul tau,te poate sprijini la nevoie!!!Discuta cu el si cu familia ta,,iti vor sta aproape!!!

Cum n-ai inteles nimic , Miss?! Se poa' ?!
rondina
Postat pe 23 Iulie 2012 21:28
Ok, poate nu m-am eexprimat atat de bine scuze,actualul meu iubit e cetateanul German. Si acest fost iubit nu suporta ideea ca ne-am despartitsi de asta ma ameninta. Ma scuzi ca-ti zic asta dar nu cred ca poti judeca o persoana dupa un mesaj lasat:( si am recunoscut ca am gresit nu am ascuns asta! Eu cred ca fiecare greseste in viata asta nu sunt nici prima si nici ultima care greseste. Am cerut un sfat daca vreti mil dati daca nu,nu...Dar haideti sa nu ne judecam uni pe alti.
kudika_12704
Postat pe 23 Iulie 2012 21:47
De la: rondina, la data 2012-07-23 21:28:25
De la: MissRainbow, la data 2012-07-23 21:23:35
De la: kudika_12704, la data 2012-07-23 21:02:35Ma numesc Cristina si am 27 de ani,ma aflu in pragul disperari din cauza fostului meu prieten.Sa va da-ti seama cam despre ce este vorba am sa intru un pic in detali: in urma cu 4 ani m-am indragostit de un cetatean German, totul a fost bine si frumos pana anul asta in luna Mai,atunci m-am hotarat sa ma despart de el si sa plec in tara. Dupa mai putin de o luna m-am reantalnit cu un prieten si am incercat sa avem o relatie sau cel putin el a incercat stiind ca eu nu l-am uitat inca pe cetateanul German,toata aceasta nebunie a durat maxim o luna, cand mi-am dat seama ca facusem o mare greseala incepand o alta relatie cu fostul meu, mi-am dat seama cat de mult il iubesc pe actualul meu iubit si ca am facut o mare greseala de care mi-e foarte rusine.Fostul meu iubit acum ma hartuieste,ma ameninta ca ma distruge si pe mine dar si pe familia mea(si il cred in stare de asa ceva)mi-e foarte frica daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi va-s multumi din inima.


Cine este actualul iubit,caci nu am inteles???
Cum vine asta???? Te-ai despartit de cetateanul german,,ai reinnodat legatura cu un fost iubit ,te-ai despartit si de acesta,chipurile,pentru ca ti-ai dat seama de sentimentele,pe care le ai pentru actualul iubit,dar acel fost prieten a recurs la amenintari aduse tie si familiei tale,,,din care motiv??? Iti dai seama si avalansa ai starnit,prin comportamentul aiuristic,pe care l-ai afisat???Cu ce intentii te ameninta acel domn?Ce anume s-a intamplat intre voi doi,de i-a declansat acest sentiment de ura?Ai discutat cu familia ta?Lipsesc multe detalii din povestea postata pe acest topic!!!Te poti proteja,,ignorandu-l pur si simplu,asta numai daca nu te santajeaza cu ceva,numai tu stii acest lucru,daca da sau nu!!!Tu porti vina pentru tot ceea ce ti se intampla,niste clipe traite anapoda,iti pot alunga linistea din viata personala!!I-ai povestit actualului prieten despre ceea ce trebuie sa suporti????Fiind iubitul tau,te poate sprijini la nevoie!!!Discuta cu el si cu familia ta,,iti vor sta aproape!!!

Cum n-ai inteles nimic , Miss?! Se poa' ?!



Singurul lucru ,pe care l-am inteles,este acela ca a fost pripita in toate demersurile ei,si,acum,va trebui sa suporte consecintele ca atare,chiar daca nu vor fi de lunga durata!! Si mai stiu ca ,atunci cand iubesti pe cineva,,nu te arunci ,cu repeziciunea inconstientului,in bratele altcuiva!!! Nu stiu cum a reusit aceasta performanta!!Acum,,,plateste!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iulie 2012 21:48
De la: kudika_12704, la data 2012-07-23 21:02:35Ma numesc Cristina si am 27 de ani,ma aflu in pragul disperari din cauza fostului meu prieten.Sa va da-ti seama cam despre ce este vorba am sa intru un pic in detali: in urma cu 4 ani m-am indragostit de un cetatean German, totul a fost bine si frumos pana anul asta in luna Mai,atunci m-am hotarat sa ma despart de el si sa plec in tara. Dupa mai putin de o luna m-am reantalnit cu un prieten si am incercat sa avem o relatie sau cel putin el a incercat stiind ca eu nu l-am uitat inca pe cetateanul German,toata aceasta nebunie a durat maxim o luna, cand mi-am dat seama ca facusem o mare greseala incepand o alta relatie cu fostul meu, mi-am dat seama cat de mult il iubesc pe actualul meu iubit si ca am facut o mare greseala de care mi-e foarte rusine.Fostul meu iubit acum ma hartuieste,ma ameninta ca ma distruge si pe mine dar si pe familia mea(si il cred in stare de asa ceva)mi-e foarte frica daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi va-s multumi din inima.


Salveaza toate mesajele de amenintare, fie ca le primesti prin telefon, prin e-mail, cu data si ora exact + ce anume ti-a spus. Daca amenintarile le-ai primit verbal, noteaza-ti de asemenea data, ora exact, numele altor persoane care au mai fost prezente atunci cand ai fost amenintata. Ii poti spune fostului tau iubit ca ori se potoleste, ori te vei duce cu toate dovezile adunate impotriva lui la politie si-i vei face reclamatie ca te hartuieste si ameninta.

Daca el nu se potoleste si-ti ameninta in continuare siguranta ta, cat si a familiei tale, cu toate acele probe adunate ia-ti un avocat bun si ameninta-l pe fostul iubit cu un proces.

Insa nu uita sa aduni probe impotriva lui, caci fara acele probe (gen telefoane, mesaje, insa noteaza-ti data si ora exact la care le-ai primit, martori) nu vei avea castig de cauza.

Arata-i ca nu ti-e frica de el. El pe asta mizeaza ca-ti va fi teama de el.
kudika_10817
Postat pe 24 Iulie 2012 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
videochatul afacere sau capcana? 15 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:38
De ce mereu ne indragostim de cine nu trebuie? 5 De la: freakyyy 15 Iunie 2010 18:28
ce facultate?!? 8 De la: Casstelana 8 Octombrie 2009 13:33
dragoste ..sau obisnuinta? 9 De la: kudikagirl05 7 Aprilie 2010 10:56
Agentii de modele fantoma 11 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:39