Setari Cookie-uri

Datorie

Buna! Am si eu o intrebare. Am o datorie la banca Raiffeisen pe care nu am mai platit-o de vreo 3 ani din cauza ca mi-am pierdut locul de munca. Acum trebuie sa primes niste bani in cont.Cei de la care primsc banii au cont la Raiffeisen iar eu am cont la BT.Crede-ti ca cei de la Raiffeisen imi vor opri banii sau voi avea timp sa ii scot pana sa isi dea seama?
cosminutza_21
Postat pe 15 August 2012 10:31
De la: cosminutza_21, la data 2012-08-15 10:31:54Buna! Am si eu o intrebare. Am o datorie la banca Raiffeisen pe care nu am mai platit-o de vreo 3 ani din cauza ca mi-am pierdut locul de munca. Acum trebuie sa primes niste bani in cont.Cei de la care primsc banii au cont la Raiffeisen iar eu am cont la BT.Crede-ti ca cei de la Raiffeisen imi vor opri banii sau voi avea timp sa ii scot pana sa isi dea seama?




Daca cei care iti fac ordinul de plata au cont la Raiffeisen, iti vor face transfer la Transilvania. Cei de la Raiffeisen nu au cum sa faca poprire pe contul platitorului si nici pe cel de la BT. Totusi, zici ca sunt 3 ani, pina acum banca nu ti-a trimis dosarul la executare silita ?? Pe contul de la BT nu ai poprire ??
GHEISA_
Postat pe 15 August 2012 10:37
De la: cosminutza_21, la data 2012-08-15 10:31:54Buna! Am si eu o intrebare. Am o datorie la banca Raiffeisen pe care nu am mai platit-o de vreo 3 ani din cauza ca mi-am pierdut locul de munca. Acum trebuie sa primes niste bani in cont.Cei de la care primsc banii au cont la Raiffeisen iar eu am cont la BT.Crede-ti ca cei de la Raiffeisen imi vor opri banii sau voi avea timp sa ii scot pana sa isi dea seama?



Tu apari ca datornic pe listele Raiffeisen-ului,deci s-ar putea sa fii restrictionata pentru ca toate datele referitoare la clientii ,ce au restante ,,sunt transmise in intreg sistemul bancar,,deci figurezi ca rau platnic!!!Trebuie sa te interesezi la banca, la care iti vor fi transmisi banii!!!
MissRainbow
Postat pe 15 August 2012 10:40
Pana acum de vreo 2 ani nu m-au mai cautat. Acum ma cauta cei de la Kruk, contul la BT abia l-am facut special pentru a imi pune banii.
cosminutza_21
Postat pe 15 August 2012 10:45
De la: cosminutza_21, la data 2012-08-15 10:45:27Pana acum de vreo 2 ani nu m-au mai cautat. Acum ma cauta cei de la Kruk, contul la BT abia l-am facut special pentru a imi pune banii.



Ok, Kruk este o firma de recuperare datorii. Inseamna ca cei de la Raiffeisen au externalizat dosarul tau. Contul de la BT poti sa-l folosesti linistita.... pina cand iti va veni poprire pe el. Ca sa fii sigura, treci zilnic pe la bancomatul BT si fa o consultare sold. Poti sa ii ridici in ziua cand i-ai incasat.
GHEISA_
Postat pe 15 August 2012 10:55
De la: cosminutza_21, la data 2012-08-15 10:45:27Pana acum de vreo 2 ani nu m-au mai cautat. Acum ma cauta cei de la Kruk, contul la BT abia l-am facut special pentru a imi pune banii.



Da,dosarul tau s-a predat celor de la "recuperari creante",,nu este de gluma cu asa ceva,,poti ajunge in instanta si poti avea probleme cu conditiile ,care iti vor fi puse,in vederea recuperarii datoriilor de catre banca!!!
MissRainbow
Postat pe 15 August 2012 10:56
OK, multumesc mult, voi trece sa verific. Daca imi pun poprire pe el ma anunta sau doar ma trezesc ca imi iau banii?As vrea sa platesc datoria dar momentan nu am un loc de munca stabil si cu banii ma descurc cam greu.Multumesc
cosminutza_21
Postat pe 15 August 2012 10:57
http://originals.ro/95901org
AndraMadalina
Postat pe 22 Octombrie 2012 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarbatori Fericite! 43 De la: iulia_14 28 Decembrie 2009 22:17
TELEFONIE GRATIS 2 De la: wanderson 5 August 2013 16:03
Lipsa de calciu sau probleme cu maxilarul? Imi puteti da un sfat, va rog? 34 De la: ameliemelo 28 Decembrie 2012 21:55
Benzina si motorina mai ieftine! 4 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:39
Sa raman cu el sau nu?! 39 De la: kyru 16 Martie 2010 17:24